Prava znacenja svima nama poznatih pojmova

Vendi9

Aktivan član
Poruka
1.586
Jak muskarac - ne znaci da je on nabildovan ili recimo fizicki spreman, vec da je stabilan, jasan i pouzdan muskarac, spreman da se bori za zenu a ne protiv nje

Bogat muskarac - ne znaci kintu od mame i tate, vec spsosobnost da se naprave pare to jest da se prehrani i zbrine porodica

Zabavan muskarac - ne znaci da on bude omiljen u sirem drustvu, vec da zeni svojoj cesto izmami osmeh na lice
 
Jak muskarac - ne znaci da je on nabildovan ili recimo fizicki spreman, vec da je stabilan, jasan i pouzdan muskarac, spreman da se bori za zenu a ne protiv nje

Bogat muskarac - ne znaci kintu od mame i tate, vec spsosobnost da se naprave pare to jest da se prehrani i zbrine porodica

Zabavan muskarac - ne znaci da on bude omiljen u sirem drustvu, vec da zeni svojoj cesto izmami osmeh na lice

Не разумем тему.

А како ћемо онда назвати набилдованог и физички снажног мушкарца? Слабим?

А оног ако је наследио или зарадио кинту - сиромашним?

А оног ко је омиљен у ширем друштву?:think:

Мислим, ако се за неког каже да је забаван, откуд ти са сигурношћу можеш тврдити да он није омиљен у ширем друштву, него да само измамљује осмехе своје жене?

Безвезе.
 
Pretpostavljam da zelis da pricamo o tome sta podrazumevamo pod ovim pojmovima? To jest, kada kazem "jak muskarac" na sta mislim?
Ja zaista mislim na fizicki jaku osobu, a ako zelim da kazem da ima cvrst karakter - tako to i kazem. Bogat covek je za mene onaj koji vec ima novac, ne onaj koji ce ga nekada zaraditi (to je sposoban, ili ambiciozan, ili vredan tip, ali ako nema novac - cak i nasledjen - nije bogat)... a sa definicijom zabavnog tipa se slazem :)
 
Не разумем тему.

А како ћемо онда назвати набилдованог и физички снажног мушкарца? Слабим?

А оног ако је наследио или зарадио кинту - сиромашним?

А оног ко је омиљен у ширем друштву?:think:

Мислим, ако се за неког каже да је забаван, откуд ти са сигурношћу можеш тврдити да он није омиљен у ширем друштву, него да само измамљује осмехе своје жене?

Безвезе.

Da, nazvacemo slabim onog muskarca koji je SAMO fizicki jak.
Da, nazvacemo siromasnim tj. nesposobnim onog muskarca koji ne ume sam da napravi pare.
Da, ako je samo zabavan SAMO za siri auditorujum,onda je on promasio temu
 
А тема је...?
Шта, ако није све своје забављачке квалитете усмерио само на своју жену - онда је досадњаковић?

Уосталом, што је наслеђивање нешто лоше? И зашто би онај ко је нешто наследио морао бити неспособњаковић?
 
Poslednja izmena:
А тема је...?
Шта, ако није све своје забављачке квалитете усмерио само на своју жену - онда је досадњаковић?

А као је САМ стекао новац и богатство? Је ли онда богат?

Уосталом, што је наслеђивање нешто лоше? И зашто би онај ко је нешто наследио морао бити неспособњаковић?

Hellen, nisam rekla da je lose ako je sve obrnuto od onog sto sam rekla u temi, daleko od toga.
Vec da to je to samo povrsno gledanje..
 
Добра куварица није она која лепо кува - него која јелима угађа свом мушкарцу.
Лепа жена није она која се дотерује због себе и других - него само због свог мужа.
Добра домаћица није она која одржава кућу уредном - него која брине о свом чоеку.
Забавна жена није она омиљена у друштву - него она која забавља исључиво свог мужа...

Како ово звучи, а?
Да ли целокупно постојање жене и све њене активности треба да буду усмерене на то да усрећи свог мужа?

Сходно томе - да ли све активности мушкарца треба да буду усмерене само на његову жену?
У првој тачки он се ''бори за жену'', у другој он ''храни и збрињава породицу'', а у трећој забавља сопствену жену. Испада да цео смисао мушкарца подређен циљу збрињавања, храњења и забављања рођене жене?!
 
ovo je sve meni malo glupo
ja kad kazhem "bogat", mene ne interesuje da li je nasledio ili zaradio, za mene "bogat" oznachava da ima novca
kad kazhem "zabavan", ne interesuje me da li njegova zhena umire od smeha pored njega, "zabavan" za mene oznachava da je neko duhovit ili smeshan
itd.
mislim da ne treba davati pridevima nova znachenja
 
ovo je sve meni malo glupo
ja kad kazhem "bogat", mene ne interesuje da li je nasledio ili zaradio, za mene "bogat" oznachava da ima novca
kad kazhem "zabavan", ne interesuje me da li njegova zhena umire od smeha pored njega, "zabavan" za mene oznachava da je neko duhovit ili smeshan
itd.
mislim da ne treba davati pridevima nova znachenja

care, kakav ti je ovo avatar? ti si kostur?
doteraj se kad izlazis medj' ljude :)
 
Добра куварица није она која лепо кува - него која јелима угађа свом мушкарцу.
Лепа жена није она која се дотерује због себе и других - него само због свог мужа.
Добра домаћица није она која одржава кућу уредном - него која брине о свом чоеку.
Забавна жена није она омиљена у друштву - него она која забавља исључиво свог мужа...

Како ово звучи, а?
Да ли целокупно постојање жене и све њене активности треба да буду усмерене на то да усрећи свог мужа?

Сходно томе - да ли све активности мушкарца треба да буду усмерене само на његову жену?
У првој тачки он се ''бори за жену'', у другој он ''храни и збрињава породицу'', а у трећој забавља сопствену жену. Испада да цео смисао мушкарца подређен циљу збрињавања, храњења и забављања рођене жене?!

meni dobro zvuci, to je injekcija jedan na jedan :)
oke salim se, ovako bukvalno navedeno je bas preterano ali sustinki to treba da bude neka okosnica.
 
Poslednja izmena:
A u što volim kad na proleće spiče hormoni pa kako ko - otvarate glupe teme koji samo telegentni mogu da svate... i još da vas private g-đice vendi bilo bi vrhunski... to je onda život a ne ovo disanje nad tastaturom jel da? :lol:

Ja ko ni helen tebe ništa ne razumem - a napisah tekst gornji ubeđena u to da ni ti mene : ))

? tvojih tri puta vise postova od mene, pa plus jos i ti tekstici u blogu (koje me mrzi da citam) pitam se ko to dise za tastaturom? :think:

Backy, cibri kolibri
 
? tvojih tri puta vise postova od mene, pa plus jos i ti tekstici u blogu (koje me mrzi da citam) pitam se ko to dise za tastaturom? :think:

Backy, cibri kolibri

:rumenko: sad sam se osetio prozvanim...
E da...ja uz tastaturu i ručam i spavam...i jebbo bi, al će da pukne fiokica...

SleepingComputer.jpg
 

Back
Top