čemu robuju žene, a čemu muškarci??

gost 10000

Veoma poznat
Poruka
10.858
žene robuju nameštaju, pokućstvu uopšte, idealnim fizičkim proporcijama , veruju u dijete ujedinjenih nacija i u sve ostale dijete, modne trendove..
čemu robuju muškarci?? dobrom automobilu, motorima, visokoj tehnolojiji i gedžetima.. ostalo su pasije...
pomozite da se setim svih oblika ropstva, kojih sve ima robovanja??.šta vi mislite o tim razlikama i da li one postoje...??
 
žene robuju nameštaju, pokućstvu uopšte, idealnim fizičkim proporcijama , veruju u dijete ujedinjenih nacija i u sve ostale dijete, modne trendove..
čemu robuju muškarci?? dobrom automobilu, motorima, visokoj tehnolojiji i gedžetima.. ostalo su pasije...
pomozite da se setim svih oblika ropstva, kojih sve ima robovanja??.šta vi mislite o tim razlikama i da li one postoje...??

Muškarci su opsednuti: pričama iz vojske, lovačkim pričama, veličinom penisa, izdržljivosti u krevetu, brojem cica sa kojima su bili....pravljenjem samo i isključivo muške dece...
Zatim su tu pivo, fudbali i ostali sportovi, kladionica, lov i ribolov....

Žene su fanatične kada su u pitanju: kozmetički preparati, cipele, torbe, krpice svih boja i dezena, čudotvorni kozmetički preparati protiv strija, celulita, bora i sedih pramenova....Onda dijete, recepti (obično razgovor krene od mršavljenja a završi se grupnim zapisivanjem te i te torte ili kolača), deca (neiscrpna tema).....

Zajednička tema i nas i njih su : sex...novac....i bolesti (ovo u starosti)....
 
ja ne mislim tako podjednako je... (zvuči kao da si izjavila da žene umeju više da vole, grešim sigurno kako sam shvatio); uvažavam tvoje mišljenje ( :

i samo dat kažem da sam primetio a

Uh....ne mislim da žene više vole...Još uvek nije izmišljena mašina da meri količinu ljubavi (kao ni stepen dobrote ili meru lepote).....
A upotrebila sam "fanatičnost" umesto "opsednutosti" da ne bi ponavljala istu reč dva puta...
 
жене робују добром изгледу (увек су незадовољне и недовољно мршаве), шопингу...пластичним операцијама...љубави..

Мушкарци би да су богати, да их салећу жене...да имају супер кола...мотор...гајбу..
 
žene robuju nameštaju, pokućstvu uopšte, idealnim fizičkim proporcijama , veruju u dijete ujedinjenih nacija i u sve ostale dijete, modne trendove..

haha, pa sve ovo su dobrovoljna ropstva... (pravo robovanje je robovanje vremenu - zena mora da rodi do odredjenih godina, inace je kasno). ali da ne mracim:
svi muskarci oko mene imaju neku vrstu megalomanije - jaci su od microsofta (to su linux ovisnici), masine moraju biti sve manje i sve lakse (to su gadgets ovisnici), mogu da piju vise od smuka (jos jednu rundu- dakle alkosi)... seticu se jos :lol:
 
žene robuju nameštaju, pokućstvu uopšte, idealnim fizičkim proporcijama , veruju u dijete ujedinjenih nacija i u sve ostale dijete, modne trendove..
čemu robuju muškarci?? dobrom automobilu, motorima, visokoj tehnolojiji i gedžetima.. ostalo su pasije...
pomozite da se setim svih oblika ropstva, kojih sve ima robovanja??.šta vi mislite o tim razlikama i da li one postoje...??


Ne robujem nicemu.Postoje stvari koje volim i uzivam u njima.
Razlike ne postoje.Robovati mozes svemu.To je momenat kad zaboravljas da volis.

Generalno je ovo sto si napisao tacno sto se tice stvari prema kojima polovi gaje "ljubav".Ali i tu ima izuzetaka.Poenta je kad te stvari postanu opsesija ili kad one pocnu da gospodare osobom.Tu nema razlike medju polovima.

Jedino sto bih primetila je da su zene sklonije robovanju.Valjda stvar vaspitanja,usmerenja,obrazovanja,socijalnih "uloga"...ali i to se sve vise menja.
 
Muškarci su opsednuti
a

Žene su fanatične kada su u pitanju

Po meni ovo nisu iste reci, a izreceno je nesto sa cim mogu ili ne mogu da se slozim...
Ako je opsednutost vise na polju ideja, a fanaticnost na polju realizacije, onda bi bilo obrnuto...
Muskarci su onda ti koji su fanatici, a zene su one koje su opsednute...
Jer muskarcu je bitan cesto nacin na koji se to ostvaruje, a zeni uvek ideja (osim ako je ideja upletena u zahtev prema nekom od mogucih nacina....)

Interesantna je ta suprotnost, neko ko operise sa idejama , a prakticno se ne libi da varijacije upotrebi , i ispolira ih demagoski sve u cilju opravdanja radi ideje, a opet nema prohteva ka dubini ideja...jer dubina smanjuje sirinu....a sirina se ceni u drustvu...

Po meni se tu vidi ego i manifesacije drustvene uloge koju ima muski i zenski ego u zajednici...
Posto su razlicite uloge, razlicito je i dejstvo jedne reci ego u slucaju muskarca i zene...
Ovo sve bez uzimanja razlicitih posledica koje dolaze kasnije kroz razlicite odnose koje trpe u drustvu...
Ta podesenost bioloskoj funkciji , koja dovodi do naizgled logickog apsurda (neko ko vrlo dobro razdvaja ideju i prakticnu realizaciju , odjednom upada u prazninu neulazenja u dublje koriscenje te svoje prednosti i mogucnosti...dok neko kao pol vrlo slabo razdvaja ideju od prakticne realizacije, tj iskljucivo vezuje jedno resenje kao optimalno, dovodi do paralize usled previse analize...) ima tacno lepo podesenu biolosku meru...meru u bioloskoj svrsi...

A kakve to veze ima sa robijanjem, pa ima...
Ima zato sto robijanje direktno ima veze sa psihologikom i defektima koje smo sami stvorili usled suprotnosti objasnjenja naseg sistema logike i nasih potreba....
Ako toga nema , onda nema ni robovanja...a to mnogi tumace kao "nema ni strasti"....
 

Back
Top