glupo žensko

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ma nemoj da te sekira =)
to su samo repovi kretenskog patrijarhata
proćiće možda još generacija-dve dok ti repovi ne postanu repići i sasvim ne iščeznu
tako da mi to verovatno nećemo doživeti
ili hoćemo al ćemo biti dovoljno matore da nas azboli uvce.
ali shvatanje sveta i svetsi poredak počinju u nama. tako da sve dok ja tako ne rezonujem - za druge me zabole.

eto tako je sebe sokolim kad je ova tema u pitanju. toplo preporučujem i ostalima =)
 
..pa ni ja ne volim ljude - pihtije..ni mushke ni zenske..
..ali poshto me zenske osobe ne privlache u seksualnom smislu,
ne osecam potrebu da ih procenjujem po tome jesu li pihtijaste ili ne..
..takva je kakva je i kakvi god da su njeni razlozi za to - nije mi odbojno..
..shto ne znachi da mislim da sve zene treba da budu pihtije..

..ako te je ona suknjica podstakla da mislish da je pihtijastost zenama
nametnuta ili predodredjena ili ochekivana,
mislim da si malo prebukvalno shvatila poruku..
 
Majke, devojke, babe, sestre, tetke, ćerke.. sve mi ako dozvojavamo da igramo po ovom diktatu, činimo da stalno idemo jedan korak napred, dva unazad. Nikoga ne želim da vređam, samo da kažem šta su one koje su se prepoznale u opisu glupe žene. Autor citirane poruke neka se ne nađe prozvana, već sam iskoristila poruku Ona je mogla nepažnjom da je napiše tako. Ako nije nepažnja, onda je prozvana. Sama će znati.

Ja se nisam prepoznala u opisu, ali moram da kazem da ne mislim da su to glupe zene... i mislim da nije lepo tako nesto napisati. Ako fizicki (ili na bilo koji drugi nacin) jaku zenu vredja taj "diktat", ne mora da znaci da ne postoje i zene kojima isti taj diktat savrseno odgovara... Ja samo ne zelim da mene neko tera da se pretvaram, ili da budem nesto sto nisam, i mislim da je ok da i druge zene imaju slobodu da zive kako zele... tj. da vole snazne muskarce, da budu ruzicaste princezice, ili sta je vec to na sta se pale...
 
Ljude koje prvi puta susrecemo retko imamo priliku dodirnuti,
jedina prilika za bliski susret s njegovim najvecim organom,
mislim na kozu naravno :), je rukovanje.
Utisak koji ostavljamo stavljajući vlastiti dlan u tudji nije nimalo beznacajan.
Odevanje, osmeh, boje, mimika lica, pokreti tela, rukovanje…
samo su neki od delovi neverbalne komunikacije koja igra veliku ulogu
u sticanju prvog, izuzetno vaznog, dojma....
Ipak, postoje dve vrste rukovanja kojima se nikada ne prilagodjavamo:
zverski i mlitavi stisak.
elem..zasto ja o ovome?
pa ne volim taj mlitav stisak..ni kod jednog ni kod drugog pola..
i sto kaze november child
"..ako te je ona suknjica podstakla da mislish da je pihtijastost zenama
nametnuta ili predodredjena ili ochekivana,
mislim da si malo prebukvalno shvatila poruku.. "
p.s.'esam li ja omasila temu?:)
 
Čovek treba, ako je već stisn'o ruku, da je stisne čvrsto, bez obzira muško ili žensko. Čvrsto, ali ne i jako, čvrsto a pažljivo. Oba pola.

DakleM, glasam za čvrsto, hehehe...

Nego, ja sam iovako pobornik da je sve isto i za ž i za m... Što je nepristojno za jedne, nepristojno je i za druge... Bila neki dan tema o ženskama koje puše ulicom, wtf? Samo žeMske, muški ok ako puše, missim, to je lepo... Kao... U principu, zabole me šta radi bilo koji pol, dokle god je to pristojno, dobronamerno itd, ako nije, svejedno mi je kog je pola... Nek radi, bre, ko šta 'oće... I tako... :)


Nego, blabla, što se ti uzbuđavaš, breeee, oko toga? Evo, meni gomila stvari koje pročitam o tome ovde na forumu ne bi pala na pamet nikad u životu. Zašto? Zato što me ne interesuju razlozi ovih ili onih zašto se ponašaju ovako ili onako... Tj. interesuju me razlozi pojedinca, ofkors, ali ovako, pola, grupe itd.-njet. Što tebe toliko pogađa to? Eto, mene interesuje zašto neki ljudi vole da pričaju o ovakvim temama, šta imaš ti od toga, jer, ne bih volela da se mnogo sekiraš. :)
 
eto tako je sebe sokolim kad je ova tema u pitanju. toplo preporučujem i ostalima =)

Da. Treba imati nerve.

..pa ni ja ne volim ljude - pihtije..ni mushke ni zenske..
..ali poshto me zenske osobe ne privlache u seksualnom smislu,
ne osecam potrebu da ih procenjujem po tome jesu li pihtijaste ili ne..
..takva je kakva je i kakvi god da su njeni razlozi za to - nije mi odbojno..
..shto ne znachi da mislim da sve zene treba da budu pihtije..

..ako te je ona suknjica podstakla da mislish da je pihtijastost zenama
nametnuta ili predodredjena ili ochekivana,
mislim da si malo prebukvalno shvatila poruku..

Ni mene žene ne privlače seksualno, ali volim da se družim. A ne mogu da se družim sa pihtijama, muškim ili ženskim. Čak ne mogu sa takvima ni običnu konverzaciju da vodim. Fuj.

Ja se nisam prepoznala u opisu, ali moram da kazem da ne mislim da su to glupe zene... i mislim da nije lepo tako nesto napisati. Ako fizicki (ili na bilo koji drugi nacin) jaku zenu vredja taj "diktat", ne mora da znaci da ne postoje i zene kojima isti taj diktat savrseno odgovara... Ja samo ne zelim da mene neko tera da se pretvaram, ili da budem nesto sto nisam, i mislim da je ok da i druge zene imaju slobodu da zive kako zele... tj. da vole snazne muskarce, da budu ruzicaste princezice, ili sta je vec to na sta se pale...

Pa ja mislim da jesu i da nije strašno kazati glupaku da je glup. Svako misli da je pametan, pa ako ih štediš probudiš se u svetu gde glupaci zauzimaju razna mesta samo zato što im nije dovoljno govoreno da su glupi, pa su nesvesni dali sebi za pravo da se uhvate posla koji im ne priliči. A mogu one da žive kako žele, ali neka ne pričaju onda da je to normalno. Ne moramo mi koje smo normalne da imamo "problema" zbog njih. Neka se kreću među svojim "jakim" muškarcima. Nemam ja ništa protiv fizički jakih muškaraca, i sama ih volim, ali nije fizička jačina jedino merilo. Um caruje snaga klade valja.

Utisak koji ostavljamo stavljajući vlastiti dlan u tudji nije nimalo beznacajan.

Upravo. A ne znam kako tumačiti suknjicu drugačije. Muškarci nose suknjice? Psi nose suknjice? Mačke nose suknjice? :think: Ili samo žene i devojčice, a ponekad i Škoti. Nekako sumnjam da su Škoti bili na pameti.

Eto, mene interesuje zašto neki ljudi vole da pričaju o ovakvim temama, šta imaš ti od toga, jer, ne bih volela da se mnogo sekiraš. :)

U pravu si. :heart:
 
Pa ja mislim da jesu i da nije strašno kazati glupaku da je glup. Svako misli da je pametan, pa ako ih štediš probudiš se u svetu gde glupaci zauzimaju razna mesta samo zato što im nije dovoljno govoreno da su glupi, pa su nesvesni dali sebi za pravo da se uhvate posla koji im ne priliči.

A ti mislis da je na tebi da o tome sudis...Ko je pametan, a ko glup...? :think:

I koja je poenta ove teme koja u sebi sadrzi vec najmanje tri razradjene...? :dontunderstand:

Verovatno je ovo samo za pametne...:dash:
 
Pa ja mislim da jesu i da nije strašno kazati glupaku da je glup. Svako misli da je pametan, pa ako ih štediš probudiš se u svetu gde glupaci zauzimaju razna mesta samo zato što im nije dovoljno govoreno da su glupi, pa su nesvesni dali sebi za pravo da se uhvate posla koji im ne priliči. A mogu one da žive kako žele, ali neka ne pričaju onda da je to normalno. Ne moramo mi koje smo normalne da imamo "problema" zbog njih. Neka se kreću među svojim "jakim" muškarcima. Nemam ja ništa protiv fizički jakih muškaraca, i sama ih volim, ali nije fizička jačina jedino merilo. Um caruje snaga klade valja.

Ja uvek nekako mislim da nije moj posao da nekome kazem da je glup. Da ukazem na gresku - da, da pozovem na diskusiju - da, ali vrlo sam skrta kada je lepljenje tog epiteta u pitanju... Svoju pamet dokazujem time sto uspevam da izbegnem zamke tog tipa... A i malo mi je bilo smesno sto si otvorila temu u kojoj kritikujes zene koje koriste izraz "glupo zensko" za svoj rod, a na kraju si ga i sama upotrebila...

I ne razumem zasto si izbrisala temu, mogla si jednostavno da napises da se slazes sa Danom...
 
ko kad ja nešto popizzdim, budem nadrkan, postavim neku temu i onda za pola h kad me prođe, obrišem...
A ljudi već napisali...
To se zove nepoštovanje...tuđeg mišljenja...ma same osobe koja je napisala, a kamo li mišljenja...
Al dobro...ima gi razni...

...ali dobro...pošto sam nakon čitanja ostalih postova postavljačice shvatio da je ipak u pitanju narcisoizam, nekako mi je lakše...jer ima ih ovde dosta...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top