DUBAI

Markones

Početnik
Poruka
7
Idem za tri nedelje u Dubai pa bih zamolio sve koji su bili da prenesu ovde utiske.
Sta sve videti u Dubaiu.Koliko je skup grad ,da li je bezbedan.Kakve su im plaze,kako u stvarnosti izgleda Burj Al Arab,kako izgleda gledati u sveone oblakodere,kakav je osecaj setati Palmom i samim gradom.
Posto spada u shoping raj na zemlji zanima me vase iskustvo sa kupovinom i kakvi su im trzni centri,gde se nalaze
Ma ljudi sve sto znate pisite .Ja sam toliko srecan zbog ovog puta.Prvi put u zivotu idem u grad koji je svetska metropola turizma.
 
Ne bih zeleo da kvarim tvoj pozitivan stav prema putu u Dubai a najmanje zelim da pogresno shvatis moj post.
Dubai svako dozivi na svoj nacin i ne znaci da ces ga ti ili neko drugi doziveti isto kao i ja
Po meni Dubai nije nista posebno i da me neko pita nikada ne bih ponovo otisao u taj grad.Otisao sam,video i vratio se bez bilo kakvih emocija.Iskreno Dubai je samo jedan dobar marketing,brend ,mada zavisi ko sta voli,Dubai moze biti idealno mesto za odmor.
Na tvoje pitanje sta sve videti u Dubaiu,moj odgovor je nista..Tamo skoro da nema sta da vidi.Sve sto postoji mozes videti za dan ili dva .
Dubai je podeljen krikom na dva dela,mada to je neka najgrublja podela.
Najstariji deo grada je Deira i to je jedini deo grada po kome mozes ici peske,mada nemas sta da vidis u setnji sem zgrada.Tu ti je njihov cuveni Zlatni Suk i Suk sa zacinima.Ako si nekada bio u Istanbulu ,Damasku ili Kairu ,ovi sukovi u Dubaiu su samo jedan mali deo orijentalnih sukova i veliko razocaranje svima nama koji uzivamo da setamo po sukovima blisko-istocnih gradova.U neposrednoj blizini je jedna stara skola i biblioteka.
U Deiri ti se nalazi Burj Nahar- kula sa satom ,zanimljiv lokalitet sa lepom bastom .
Dole na kriku su staklene zgrade koje oni smatraju za turisticke atrakcije poput Deira Tower-a,opstine,Twin Tower-a ( dve Rolex zgrade ),zgrada centralne banke,kompanije Etisalat itd…Jednom recju sve poslovne zgrade u kojima nema sta da trazis kao turista.Istina u nekim od njih nalazi se i po koji restoran.Malo juznije kad se krene na aerodrom nalazi se jedan shoping kompleks Festival City.Nista posebno,ali ok mesto za shoping i setnju,tu su neki kanali,mostici,prodavnice.
Ono sto je najlepse u Dubaiu je voznja malim brodovima Abrama po kriku.Obavezno sa Abrama bar jednom predji na drugu stranu Krika u Bur Dubai.To su mali camcici,nesto nalik onim u Bangkoku i zaista je uzivanje voziti se po kriku.
Na drugoj strani Krika u Buru su Dubai muzej i Al Fahidi Fort,stara Dzamija,Heritage village,Sheikh Zayed House i mozda najlepse mesto u tom delu grada Bastakija.Inace svi ovi lokaliteti su jedan pored drugog i to je poslednje mesto po kome mozes setati.Pored krika nalazi se prelepo setaliste sa dosta restorana ,kafica .Naravno ni ovde nisu ostali imuni na staklene zgrade pa su tu HSBC banka,Ministarstvo finansija ,itd…
Posle Bura sa WTC zgradom pocinje novo cudo Dubai-a.Tu zaboravi na neke setnje,svuda su auto putevi,taksi je neophodan da bi bilo gde otisao,pa cak i da bi presao ulicu..Tu se nalazi cuveni Sheikh Zayed Road sa raznim zgradama kojima sam ime zaboravio.Jedino se secam Emirates Tower-a i Finansijskog distrikta preko puta..Ta ulica je ono sto gledamo na tv-,razne zgrade neobicnih oblika u koje ne mozes uci jer su vecinom ili stambeni ili poslovni objekti.Tu ces videti da se gradi metro koji ce biti najbrzi na svetu,kao i najveca zgrada na svetu Burj Dubai koja nije zavrsena i kojoj ne mozes prici.Najbolji pogled na Burj Dubai je iz Souk Al Bahara,malog trznog centra u arapskom stilu gradnje.
Na mene taj celik,beton i staklo nisu ostavili nikakav utisak ali mnogima je to nesto najlepse na svetu.
Dalje tom ulicom stizes do najveceg trznog centra na svetu Dubai Mall u kome je najveci akvarijum na svetu a posle je jos cuveniji trzni centar Mall od Emirates do skoro najveci na svetu sa jos cuvenojom Ski Stazom.Opet jos jedna atrakcija koja deluje isuvise vestacki.
Dole na Jumeiri je trzni centar Merkato koji je gradjen u stilu Venecije,Andaluzije i slicno.Svaki deo je arhitektonska celina za sebe.Neposredno u blizini je najveca i najskuplja Dzamija na svetu u koju kao stranac mozes uci samo petkom.
Jumeira je cuvena po hotelima Burj Al Arab i Jumeirah Beach hotelu .Sam Burj ,hotel kao hotel,najveci na svetu i da bi u njega usao potrebno je plaiti i unapred rezervisati ulaz.
U neposrednoj blizini Burja je jedno lepo mesto Medinat Jumeirah ( prelep otvoreni trzni centar sa kanalima,brodicima restoranima i jedino mesto u tom delu grada u kome mozes setati) i vodeni park Wild Wadi.
Sto se tice same Palme i neposredne okoline Palm Mall-a i Jueirah Beach Residenca,zaboravi na setnju po tom delu.Mozes otici do nekog restorana,plaze ili hotela Atlantis.Ceo taj distrikt su ogromne zgrade od celika,betona ,stakla i siroki bulevari po kojima niko zivi ne seta.
I to ti je ceo Dubai…..To je sve sto taj grad nudi…Sve najvece na svetu.Citav lavirint velikih zgrada,ulica sa 6 traka.Sam grad po meni nema nista sto moze da izazove neku emociju,osecanje zadovljstva sto si nesto novo video i doziveo.

Sto se tica plaza.Ako ides u neki od hotela koji imaju svoju plazu ,a kojih je tamo jako malo u odnosu na ukupan broj hotela imaces srece da se tu kupas.U suprotnom bices prinudjen na javne plaze poput Open Beach,Jumeirah Beach Park,Beach Corniche pored Marina Beach Resorta ili Al Mamzar Beach parka koji se nalazi u Emiratu Sharjah.Inace plaze su puste,desava se da nema ni 50 ljudi na plazi,more je veoma cisto ,u pojedinim delovima dosta plitko i voda je uvek preko 30 stepeni.Na sve plaze se ide iskljucivo taksijem ali odlazak nije toliki problem koliko je problem vratiti se ukoliko ne koristis hotelski shuttle bus koji inace tamo saobraca samo od 09 do 13-14 h.
Najveci problem u Dubaiu predstavlja prevoz.Taksi je u pojedinim periodima dana nemoguce uhvatiti.Izmedju 17 i 21 h taksisti izbegavaju da voze preko mosta, i pored puteva sa 6 traka u gradu nastupi citav kolaps.(3 puta gori od onog spica u Beogradu )

Shoping centri…Ima ih mnogo..Deira Shoping Centar ( najpovoljniji ),Dubai Mall,Mall of Emirates,Wafi,Burjuman,Merkato,Lamcy Plaza.Na neki nacin ovo su jedina mesta gde ima ljudi .U Dubaiu je obicaj da se izlazi u trzne centre..Tu se kupuje,jede,popularno bleji,druzi.Kultna mesta grada.Za ljude zeljne shopinga ovo predstavlja najbolju mogucu zabavu i nekoliko nedelja nije dovoljno da se svi obidju.
Iskreno meni shoping mallovi ne predstavljaju nista bitno,vredno za posetiti.Mnogo vise volim da setam nekom planinom.Mnogo mi je lepse da sedim u nekom restoranu na obali mora nego da vece provodim u Meku ili KFC-u u nekom Mall-u ali na zalost Dubai je grad koji nudi jedino shoping i sve sto ide sa tim.
Ljude koje mozes sresti,upoznati, vecinom su prazni duhom,blazirani.Price se svedu na to sta je ko kupio.U tom gradu nije moguce upoznati zanimljive ljude,pricati o nekim neobaveznim temama,saznati nesto,upoznati nekoga ko je razlicit i od koga mozes nesto nauciti.
Za najvec greh smatra se vratiti se kuci bez viska prtljaga.To je globalno cilj boravka u Dubaiu.Tamo se ide da bi se reklo da si video sve sto je najvece na svetu a ne da bi se uzivalo.
Ovo je moje misljenje…..Verovatno ima dosta forumasa koji obozavaju ovaj grad
 
E , svaka ti se pozlatila .....Potpuno se slazem sa tobom .......bila sam puno puta , poslom , i meni se odavno ne dopada . Onaj lepi , stari Dubai sa dusom , ne postoji .
Mozda negde u tragovima , u voznji drvenim brodicima , u delovima sukova koji se nazalost sve vise modernizuju, na starim pijacama .......
O klimi da ne govorim , totalno se promenila , vlaga, vlaga , vlaga .....procenat zavisi od doba godine

Da mu ne kvarimo ...........ko voli oblakodere i staklo , provesti sate u taxiju u nenormalnim guzvama , trznim centrima .....nek ide
Mada bi ja onda pre izabrala neki drugi grad . Ako ima ko da ga sprovede i pokaze , zasto da ne !
Lepo si mu nabrojao zanimljiva mesta , tako da ne mora puno da razmislja

U svakom slucaju lep provod ( da ne zaboravim , strogo zabranjeno pusenje cak i na ulici , ogromne kazne i pristojnije oblacenje , narocito za devojke , da Vas ne bi gledali kao da ste pali sa Marsa )
 
E , svaka ti se pozlatila .....Potpuno se slazem sa tobom .......bila sam puno puta , poslom , i meni se odavno ne dopada . Onaj lepi , stari Dubai sa dusom , ne postoji .
Mozda negde u tragovima , u voznji drvenim brodicima , u delovima sukova koji se nazalost sve vise modernizuju, na starim pijacama .......
O klimi da ne govorim , totalno se promenila , vlaga, vlaga , vlaga .....procenat zavisi od doba godine

Da mu ne kvarimo ...........ko voli oblakodere i staklo , provesti sate u taxiju u nenormalnim guzvama , trznim centrima .....nek ide
Mada bi ja onda pre izabrala neki drugi grad . Ako ima ko da ga sprovede i pokaze , zasto da ne !
Lepo si mu nabrojao zanimljiva mesta , tako da ne mora puno da razmislja

U svakom slucaju lep provod ( da ne zaboravim , strogo zabranjeno pusenje cak i na ulici , ogromne kazne i pristojnije oblacenje , narocito za devojke , da Vas ne bi gledali kao da ste pali sa Marsa )

Bas ti hvala za ovo svaka ti se pozlatila..Bas sam se nasmejao..
Dobro sto se tice pusenja..moze u Deiri i Buru..
A to sto se tice kazni za sve i svasta nisam ni pisao...
Pa da napomenem..Na plazama je strogo zabranjeno da se fotografise,mada u principu moze..
Alkohol mozes da pijes samo u skupim hotelima,ali nemoj nikako da izlazis na ulicu pijan.
Ako ides sa zenom,devojkom,nikako nemoj da se drzite za ruke,ljubite ili ne daj boze mazite na ulici,plazi i javnim mestima...
A to vec znas za njihove zene....nemoj da si ih pogledao ili uputio neki komentar..
 
Hvala puno na informacijama.
Bio sam u Turskoj i tamo se pivo ladno pije na plazama.Da li je ipak moguce poneti neko pivo na plazu ako tamo nema u kaficu na plazi ?
Gledao sam dosta nekih fotki o Dubaiu i zaista grad izgleda sajber,ekstra.
Malo me zbunjuje ovo za pesacenje.Da nije mozda vas mrzelo da idete peske pa ste koristili taksi za shoping?Zbunjuju me i ove guzve.Dubai je turisticko mesto,da niste mozda vi slucajno uleteli u taj kolaps.
E da,zanima me neka Merhaba na aerodromu.Mogu da platim neki servis da me neko saceka na izlazu pa da me prati do izlaza sa aerodroma.Da li je to potrebno.Da li je aerodrom veliki?Ja bas nesto ne znam engleski pa ne znam da li to da uplatim.
Negde sam procitao da u shoping centrima ne mozes da uzmes taksi gde ti hoces,vec imaju neka mesta gde se ceka taksi pa me zanima gde je to i sta to znaci ?
Da li je moguce snaci se u gradu sa losim znanjem jezika ?
 
Sto se tice Merhabe.Jako je nezahvalno davati informacije tog tipa.Ako sumnjas da bi mozda imao problema sa snalazenjem na aerodromu,ako nisi imao iskustva sa velikim svetskim aerodromima i mislis da ces lutati po njemu onda uplati.
Po aerodromu nije nesto tesko snalazenje ako prihvatis cinjenicu da je on tipican Azijski aerodorom( imas osecaj da je pola Azije i Afrike doslo bas isti dan kada i ti,mnogi ljudi poredjani kao sardine spavaju po podovima ,jedu gde stignu i slicno ).Izgradnjom novog terminala aeordrom sada ima 360 izlaza i dosta je veliki ali na zalost Seika Maktuma tek je treci po velicini na svetu ( no Seik ne moze da izdrzi da nema ni to najvece na svetu pa trenutno gradi nov aerodorom koji niko na svetu nece stici ).Salu na stranu,zaista je veliki aerodrom.Ta Merhaba te vodi od pocetka do kraja.Posto je to zemlja kako kazes sajber tehonologije pripremi se da cekas u jednom redu da ti malo zavire u oci i uzmu biometrijske podatke,pa tek onda na pasosku kontrolu.Istina saltera ima mnogo ali zaboravis kada stanes u red jer su guzve nenormalne.
Pivo…Turksa i Dubai su nebo i zemlja.U pojednim delovima te zemlje jos vazi serijatsko pravo.U Dubaiu to nije toliko vidljivo ali zaboravi na pivo na plazi i ako nekako dodjes do limenke piva ne nosi je na plazu ako neces da te neko deportuje istog dana.Nasi ljudi koji tamo zive imaju posebne dozvole za drzanje i konzumiranje alkohola.Ako vec ides u takvu zemlju,prihvati to kao nacin zivota.
Mozda upoznas kojim slucajem neke Arape koji inace zive dvostrukim zivotom pa ti se posreci pa popijees koju casicu.Ukoliko bas ne mozes bez piva i alkohola pravac neki od hotela na Jumeiri i tamo mozes da pijes do mile volje,ali ne smes pijan ici do tvog hotela.
Pesacenje...Mnogo volim da pesacim ,ali Dubai nije grad za pesacenje.Kada se zavrsi Bur malte ne nije moguce setati.Dubai je veliki grad,zgrade su visoke pa sve izgleda blizu,sto je samo opticka varka.Mnogo ulica uopste nije ni pravljeno da se ide peske,sve je u fazonu highway-a.Leksusi jure na sve strane ,neki putevi uopste nemaju trotoar tako da kako god da okrenes jedino resenje je auto.Autom se ide u prodavnicu,na kafu,kod prijatelja,plazu,svuda….Jedino malo u Buru,Karami ( ako zelis da vidis kako izgleda Bombay ili Karachi mozes obici taj deo grada ) i Deiri mozes pesaciti i naravno pored Krika.
Od jednog do drugog shoping centra nije moguce stici peske.Prvo su dosta udaljeni a sami ti putevi,nadvoznjaci,iskljucenja ,mostovi ,nisu pravljeni da se po njima ide peske.Drugo je Turska..
Taksi u shoping molu.U prizemlju svakog shoping mall-a imas mesto gde se ceka taksi.Prepoznaces ga po gomili ljudi koja stoji u velikom redu i ceka,ceka svoj taksi….
Spic…Dubai je grad i koliko god putevi bili veliki,toliko jos vise ima automobila.On jeste turisticki grad u Azijskom smislu reci i prvo je poslovni centar.Gubljenje vremena na prevoz tamo je cinjenica koja se prihvati kao nesto sto je normalno.
Jezik..Mozes se snaci bez savrsenog znanja jezika.Radnici u ugostiteljstvu,hotelima,prodavnicama uglavnom su iz Azije.Svi govore engleski ali daleko od toga da imaju neko dobro znanje jezika.Da budem malo sarkastican tamo je najbolje znati Urdu jezik ( Pakistan ) ili Tagalong ( Filipini ) .Ne brini toliko za jezik.Sem nekog poslovnog sveta i obrazovanih ljudi ostatak Dubaia prica tarzanski engleski jos kada se pomesaju akcenti i oni sto ga znaju shvate da se tesko sporazumevaju….Nemoj brinuti za jezik…Lako ces objasniti sve sto zelis cak i da znas samo nekoliko osnovnih reci.
 
Sjajan opis, jedan od najboljih na temi.

Svaka čast.

Ja sam samo sletao na aerodrom u proputovanju, imali smo pauzu sat vremena, i zaista je jedan od najlepše uređenih na svetu. Nisam izlazio van aerodromske zgrade, a nekako ni sada nemam ni želju. Moje skromno mišljenje je da ne vredi proputovati toliki put samo zbog godišnjeg odmora. Ima mnogo bližih i lepših mesta.
 
Hvala puno na informacijama.
Bio sam u Turskoj i tamo se pivo ladno pije na plazama.Da li je ipak moguce poneti neko pivo na plazu ako tamo nema u kaficu na plazi ?
Gledao sam dosta nekih fotki o Dubaiu i zaista grad izgleda sajber,ekstra.
Malo me zbunjuje ovo za pesacenje.Da nije mozda vas mrzelo da idete peske pa ste koristili taksi za shoping?Zbunjuju me i ove guzve.Dubai je turisticko mesto,da niste mozda vi slucajno uleteli u taj kolaps.
E da,zanima me neka Merhaba na aerodromu.Mogu da platim neki servis da me neko saceka na izlazu pa da me prati do izlaza sa aerodroma.Da li je to potrebno.Da li je aerodrom veliki?Ja bas nesto ne znam engleski pa ne znam da li to da uplatim.
Negde sam procitao da u shoping centrima ne mozes da uzmes taksi gde ti hoces,vec imaju neka mesta gde se ceka taksi pa me zanima gde je to i sta to znaci ?
Da li je moguce snaci se u gradu sa losim znanjem jezika ?


Ja ti ne bih preporucila da nosis pivo na plazu jer je to zabranjeno. Mozes recimo da ga sipas u termos i tako popijes. Kafica nema po plazama, osim u hotelima koji su na plazi. A i alkohol se sluzi samo u restoranima i kaficima u okviru hotela.
Peske nigde neces stici, jer je grad ogroman a trotoari skoro da i ne postoje. Guzve u saobracaju su ceste u spicu, jer ovo je najnormalniji grad u kojem ljudi rade pa kad krenu sa posla nastaje kolaps.
Za taj servis na aerodromu nisam nikad cula, ali mislim da ti tako nesto nije potrebno jer je sve oznaceno i ne mozes bas da promasis, ali ako ces se tako osecati sigurnije ti uplati.
Trzni centri su ogromni i imaju vise ulaza i izlaza kad hoces da odes iz trznog centra samo prati znak taxi pickup. Nije to sad samo jedno mesto ima vise tih izlaza gde cekaju taksisti.
Sigurna sam da ces uspeti da se snadjes i bez znanja jezika. Sednes u taksi i kazes mu gde ides, a icices na poznata mesta tako da ce taksisti uglavnom znati gde je to, ako ne zna izadjes i sacekas drugi.
Nije sad bas toliko strogo da ne mozes da se drzis za ruku sa devojkom ili da se poljubite, a i za oblacenje nije bas neki problem jer ima puno stranaca i svi se oblace normalno. Bermude i majice na kratke rukave, papuce...
Srecan put i zelim ti lep provod, ovde pada kisa svako vece vec nedelju dana,a i preko dana je oblacno, nadam se da ce tebe zateci lepse vreme.
E da jedno setaliste koje bas podseca na more je u JBR, imas kafice, restorane, hotele... Mislim da je najbolje biti tu smesten ako dolazis u Dubai ali pretpostavljam da je to i prilicno skuplje
 
Bas vam hvala na svim informacijama.
Idem sa ortakom i bicemo smesteni u toj Deiri u Sheratonu.Zbunilo me je sto hotel ima 5 zvezdica a nema plazu a bas se nalazi na tom Kriku.Nocenje sa doruckom je 280 eur a hotel nema plazu i nema neki bazen.To mi je malo trulo.Ovako hotel je bruka dobar,ekstra izgleda ali su nam rekli da nas na plazu voze u taj Mamzar.Mene interesuje i ta plaza Dzumeira,kako se do nje stize ?
Nije valjda da tamo na plazi nema kafic do kafica i te fore,nesto za zezanje,sedenje kao po Grckoj,Turskoj.
 
Bas vam hvala na svim informacijama.
Idem sa ortakom i bicemo smesteni u toj Deiri u Sheratonu.Zbunilo me je sto hotel ima 5 zvezdica a nema plazu a bas se nalazi na tom Kriku.Nocenje sa doruckom je 280 eur a hotel nema plazu i nema neki bazen.To mi je malo trulo.Ovako hotel je bruka dobar,ekstra izgleda ali su nam rekli da nas na plazu voze u taj Mamzar.Mene interesuje i ta plaza Dzumeira,kako se do nje stize ?
Nije valjda da tamo na plazi nema kafic do kafica i te fore,nesto za zezanje,sedenje kao po Grckoj,Turskoj.

Na Mamzar plazi nisam bila, ali do Jumeirah beach park-a iz Deire mozes da stignes samo taksijem. Mozda postoji i neki bus, ali njima se voze samo Indijci. Na plazama nema kafic do kafica, na Jumeirah beach park plazi imas fast food restorancice i to je to. Alkohol nikako, samo u hotelu. Ako u marketima primetis neko pivo, znaj da je bez alkohola. Mozes da kupis neko pice na aerodromu, ali ima ogranicenje mislim da je 2l zestine ili 2 paketa piva po osobi, recice ti oni koji rade. Ovo je ipak Arapska zemlja, lep provod
 
Bas vam hvala na svim informacijama.
Idem sa ortakom i bicemo smesteni u toj Deiri u Sheratonu.Zbunilo me je sto hotel ima 5 zvezdica a nema plazu a bas se nalazi na tom Kriku.Nocenje sa doruckom je 280 eur a hotel nema plazu i nema neki bazen.To mi je malo trulo.Ovako hotel je bruka dobar,ekstra izgleda ali su nam rekli da nas na plazu voze u taj Mamzar.Mene interesuje i ta plaza Dzumeira,kako se do nje stize ?
Nije valjda da tamo na plazi nema kafic do kafica i te fore,nesto za zezanje,sedenje kao po Grckoj,Turskoj.

Hotel Sheraton je na Kriku pored jedne neobicne staklene zgrade,njihove Centralne Banke.Hotel nema plazu bas kao sto nema ni jedan hotel u tom delu grada, Hilton,Le Meridian,Radison Sas,itd…
Krik jeste voda ali tamo se niko ne kupa.I pored toga sto nema plazu mislim da je taj Sheraton u lepom delu Dubaia.
Sto se tice plaza….Al Mamzar se nalazi u Emiratu Sharjah ali kako u tom delu nema saobracajnih kolapsa mnogi hoteli tamo voze svoje goste jer se stigne mnogo brze nego na Jumeiru.
I jedna i druga plaza nisu plaze u pravom smislu kao u Grckoj.To su veliki kompleksi.(kao na primer da postoji ulaz kod nas na Adu )
Na ulazu u Al Mamzar prvo je ogroman park,drvoredi sa palmama,razne druge egozoticne biljke.To je veliki prostor u okviru koga postoji nekoliko plaza.
Restoran ces videti vec na ulazu i lepu bastu u kojoj mozes popiti kafu,rucati,ali pored same vode ne postoje lokali.Plaze su inace skoro puste osim petka kada dodje dosta lokalnog stanovnistva,mada oni se uglavnom ne kupaju vec sede ispod palmi u parku ,prave rostilj,igraju fudbal i slicno.
Jumeira Beach Park je plaza slicna Al Mamzaru samo je dosta manja.Na ulazu imas veliki park i nekoliko manjih restorana a pored same plaze ima jedan fast food i tu mozes popiti kafu,kolu,pojesti nesto,ali na samoj plazi nema nekih ribljih restrana,nema kafica kao u Grckoj.Tamo ne postoji taj vid zabave.Utorkom mozes zaboraviti kupanje,Taj dan je rezervisan iskljucivo za zene.Od tvog hotela do ove plaze jedino mozes doci taksijem (oko 30 min voznje pod uslovom da se ne vracas u periodu od 17 do 20 h, tada voznja traje mnogo duze )
 
Samo da dodam da celom duzinom Jumeirah road-a postoje plaze, koje nisu oraganizovane kao jumeirah beach park, ne placa se ulaz. Na njima se mozes kupati svakog dana. Plazu imas u JBR-u takodje.
 
Aleksandar je dao veran opis i njegov dozivljaj se skoro u potpunosti poklapa sa onim kako sam ja dozivela Dubai. Bila sam dva puta, oba puta poslovno, ali sada da me neko pita da li bih isla sama u svom aranzmanu tamo - ne bih, jer tamo stvarno nema sta da se vidi, osim oblakodera i trznih centara. Nista sto bi izazvalo neku dublju emociju... Naravno ukusi su razliciti, i to je samo moje misljenje. A za taxi je stvarno istina ( ja inace mrzim taxi i svaku metropolu se trudim da sto vise obidjem peske, ali u Dubaiu sam bukvalno bila osudjena na taxi!!! )
 
Dobar dan dobri ljudi, idem u Dubai da radim za nekoliko dana, jedino me brine, imam tetovazu na listu desne noge. Nije krst, nije nista vernicko, niti na rasnoj ili nacionalnoj osnovi.
Moje pitanje, da li mogu da imam probleme zbog toga, ili moram farmerke non-stop da nosim?
 

Back
Top