Da l je moguće? Smanjenje plata za 10 odsto

Šaban

Aktivan član
Poruka
1.805
Najzad će ova Vlada učiniti nešto po pitanju velike potrošnje.
Nevolja je samo ta što će imati 10% manju platu i onaj što ima 15000 dinara mesečno... Ali, da ne sitničarimo, neka oni malo olabave... Ionako ne možemo očekivati da samo najvećim glavonjama skrešu platu ;)


Evo vesti.


Evo i zanimljivih tabelica:

budzet1.jpg


budzet2.jpg
 
Demokratske LOPURDE I BAGRA kazu MORA DA STEDIMO

Slazem se tako je mora da se stedi

Al oni stednjom nazivaju UDARANJE NOVIH POREZA NARODU

To nije stednja nego DODATNO GLOBLJENJE I OTIMACINA

Stednja je smanjenje sopsotvenih troskova.

Zato rezi sebi mesto sto otimas nama bando lopovska :evil:

Dobro, bre, Tihomire, vidiš da režu, šta ti je. :)
A nove poreze će da udare sigurno, ne sekiraj se... Bitno je da će biti malo manji. Očekujem rast PDV-a na 19%.
Na televiziji sam to čuo. Još procenjuju za koliko bi to uvećalo javne prihode. :) Kažu da treba tu uračunati i utaju poreza, koja bi u tom slučaju bila veća. Ne znam samo zašto nisu uračunali i da će doći do smanjene privredne aktivnosti zbog tog povećanja. :think:

Stojim iza toga da od privrede možeš, kao država, da dobiješ više prihoda ako razrežeš manju poresku stopu, ali ovi naši razmišljaju od danas do sutra...
 
Slazem se da trba da smanje plate. To su sve neradnici u drzavnoj upravi. Kada udjes u kancelariju gde ih ima 10 ruku dajem aako ih bar 6 nece igrati igrice na racunaru.

Treba odrediti granicu, ispog kojeg minimalca se nece smanjivati, ali i to je malo diskutabilno, ak neko moze da radi kod privatnika za 12000, koliko je minimalac, zasto ne moze i ovaj u drzavnoj upravi, slazem se da su to male pare.
 
Evo jednog dobrog komentara na vest:

Gospodo iz Vlade ovo je stvarno sramota sta vi radite.Odakle vam pare za otpremnine od 550000din..Znam odgovor ,iz budeta od para koje otmete porezom.Koliko radnika je proglaseno teh.viskom a da nije dobilo nista!Pa radnici u Vitalu su dobijali po 250000-300000din i na tu sumu(ukupno-100evra po godini)placali PDV I VI SAD I OD TIH PARA PLACATE DEBELE OTPREMNINE DRZAVNIM SLUZBENICIMA.PITANJE JE DALI SMO SVI ZAISTA JEDNAKI U OVOJ DRZAVI ILI POSTOJE RAZLICITI ARSINI ZA RADNIKE U DRZAVNIM FIRMAMA I ONE OSTALE.
 
Dobro, bre, Tihomire, vidiš da režu, šta ti je. :)
A nove poreze će da udare sigurno, ne sekiraj se... Bitno je da će biti malo manji. Očekujem rast PDV-a na 19%.
Na televiziji sam to čuo. Još procenjuju za koliko bi to uvećalo javne prihode. :) Kažu da treba tu uračunati i utaju poreza, koja bi u tom slučaju bila veća. Ne znam samo zašto nisu uračunali i da će doći do smanjene privredne aktivnosti zbog tog povećanja. :think:

Stojim iza toga da od privrede možeš, kao država, da dobiješ više prihoda ako razrežeš manju poresku stopu, ali ovi naši razmišljaju od danas do sutra...

dizanje PDV-a na 19-20% ce opet da bude udar na sirotinju

jer ce oni procentualno da plate mnogo vise nego bogati

nego shabane, ajd ti meni odgovori kako je moguce da vi "pameti experti" dovedete srbiju do bankrota?

kako je to moguce?
 
jel ima ta knjiga u elektronskom izdanju negde da vidimo ko od politicara iz vladajuceg rezuima najvise paznje posvecuje beogradskim qurvama

Tadic cuo sam devojcurcima do 18 godina
Seselj i mladjima a voleo bliznakinje
Cedomir decacima
Nikolic nekrofil
Todorovic bakutanima
Kostunica nikome jer je impotentan
Dinkic normalnim droljama od 25 do 30 godina on jedini ima moralan ukus :D
Velja nikome jer ima srcku (ovi iz dss nd svi unfalidni neki)
 
dizanje PDV-a na 19-20% ce opet da bude udar na sirotinju

jer ce oni procentualno da plate mnogo vise nego bogati

nego shabane, ajd ti meni odgovori kako je moguce da vi "pameti experti" dovedete srbiju do bankrota?

kako je to moguce?

Zato što expert zna kako da ekspertski učini dobre stvari za sebe...
Dobre stvari za druge ljude ne čine eksperti, naročito ne oni koji su u politici...

Inače, politika svakom čoveku daje drugačije prioritete od onih koje bi definisao da nije u politici. Recimo, ti znaš da Pera bolje radi posao od tvog brata od tetke ili koalicionog partnera. Ipak, politike radi, Pera uvek izvisi...
 
shabane vidim upleo si se ko pile u kucine i nemas sta da kazes.

da parafraziram balkanskog spijuna

kazi lepo "JESTE, KRIV SAM, JEO SAM GOVNA, bas tim recima bez moljenja, JEO SAM GOVNA RADIO SAM TO I TO, JER SAM BIO SLEP PORED OCIJU. KAZNITE ME DA OKAJEM SVOJE GREHE DA PONOVO BUDEM COVEK DA STANEM NA SVOJE NOGE. "

:think:
 
Koliko se secam jos u osnovnoj skoli su me ucili da je stednja onda kada cu manje da trosim, ali ne tako sto ce mi se oduzeti to sto mogu da potrosim, vec sto cu to sto necu potrositi sacuvati.
Bas su bezobrazne one uciteljice sto su me pogresno ucile, kada nasa Vlada lepo kaze: to sto bi mozda potrosio na sebi, moras dati meni (Vladi) da mogu da trosim kao i do sada!!!!
Pametnice nasa!!!!
(Zmaj, 2. april 2009 18:03)
 
shabane vidim upleo si se ko pile u kucine i nemas sta da kazes.

da parafraziram balkanskog spijuna

kazi lepo "JESTE, KRIV SAM, JEO SAM GOVNA, bas tim recima bez moljenja, JEO SAM GOVNA RADIO SAM TO I TO, JER SAM BIO SLEP PORED OCIJU. KAZNITE ME DA OKAJEM SVOJE GREHE DA PONOVO BUDEM COVEK DA STANEM NA SVOJE NOGE. "

:think:

A šta ti jedeš gomna, Markowac? Ko sam to ja? :eek: Je l sam ja na vlasti, paranojo od čoveka? Je l sam ja za Tadića? Nisam. Je l sam ja za Dinkića? Nisam. Je l sam ja za SPS? Nisam. Je l sam ja za radikale? Nisam.

Ja nisam ni za koga... Imam svoju tačku gledišta, a ti možeš da nastaviš da tripuješ da su svi koji ne misle kao ti žuti i da kolješ majonez u frižideru zato što je pogrešne boje. Ni sam ne vidiš koliki si kreten. Izađi malo iz tog radikalskog obora od rezona... Razvij malo sopstvene stavove. I nemoj da napadaš semafore ako slučajno prikažu žuto svetlo,... psihotični radikalu... :thumbdown:
 
Koliko se secam jos u osnovnoj skoli su me ucili da je stednja onda kada cu manje da trosim, ali ne tako sto ce mi se oduzeti to sto mogu da potrosim, vec sto cu to sto necu potrositi sacuvati.
Bas su bezobrazne one uciteljice sto su me pogresno ucile, kada nasa Vlada lepo kaze: to sto bi mozda potrosio na sebi, moras dati meni (Vladi) da mogu da trosim kao i do sada!!!!
Pametnice nasa!!!!
(Zmaj, 2. april 2009 18:03)

Slažem se sa celim ovim postom, ali ti od svoje paranoje ne vidiš moju poentu...
 
Штедња, транспарентност, одговорност?:ok::ok::ok::worth::worth::worth:

Vlada se širi usred krize
Petak - 03.04.2009
Premijera Mirka Cvetkovića i njegova 24 ministra opslužuje 236 državnih sekretara, pomoćnika i savetnika, a ukupnu brojku sa svim administrativnim i uslužnim osobljem kabineta u Nemanjinoj nemoguće je utvrditi.

http://www.alo.rs/politika/13751/Vlada_se_siri_usred_krize
 

Back
Top