Rušenje kapitalizma

rusenje kapitalizma

  • da

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
јесам зато што су сви ретардирани.треба увести управу брисела,ако ништа друго,неће да краду и лупају бонусе
 
dali ste za uklanjanje kapitalizma i sa njima sve politicare koji su od 1945 do danas ucestvovali na bilo kakav nacin u vlasti.
ako niste zasto
ako jeste zasto

retko losha tema
bar da ima nekog smisla koncept..

od 1945 do sad na nashim prostorima imas komunjare, fundamentaliste, lazne socijaliste i wanna be demokrate nisu se oni svi zajedno ni dotakli kapitalizma obicni lopovluci

cime da zamenis kapitalizam? komunizmom?? kako da ne..
ili mozda nicefuck socijalizam

uvek moze gore i kako bi nam bilo josh je i dobro..
 
Srušiti kapitalizam - uvesti komunizam - pokrenuti proces odumiranja države - podijeliti viškove potrebitima - uništiti svo naoružanje - sva sredstva predviđena za vojske preusmjeriti na hranu - globalno ujedinjenje - nema ratova - nema gladi ! :cool:
 
i ko da dodje umesto njih?

potpuno novi ljudi koji se nikada nisu bavili sa politiku a pametni su. bas zato se i nisu bavili sa tu glupost. i politika vise ne bi postojala. bilo bi to obicno radno mesto bez ikakvih privilegija i vecih plata. i obavezno ukinuti politicki imunitet koji je do sada u celom svetu omogucava nevidjene lopovluke ratove unistenja citavih naroda pa i vlastitih.
 
јесам зато што су сви ретардирани.треба увести управу брисела,ако ништа друго,неће да краду и лупају бонусе

brisel ti je par miliona puta gori od beograd. tako da bismo tada upali u gomna na kvadrat.
niposto brisel jer je on glavni grad od autonomne americke pokrajine evrope.
 
retko losha tema
bar da ima nekog smisla koncept..

od 1945 do sad na nashim prostorima imas komunjare, fundamentaliste, lazne socijaliste i wanna be demokrate nisu se oni svi zajedno ni dotakli kapitalizma obicni lopovluci

cime da zamenis kapitalizam? komunizmom?? kako da ne..
ili mozda nicefuck socijalizam

uvek moze gore i kako bi nam bilo josh je i dobro..

zasto se stalno bira izmedju kapitalizma i socijalizma. zar ne postoji neki potpuno novi sistem.
tema jeste losa ali iz dana u dan ce postati sve aktuelnija.
gore ne moze jer i kada smo umirali od glad pod milosevicem on je govorio samo da u srbiju nema rata. ako je smrt jedino gore od ovog kako 90 posto naroda zivi onda je bolje da se odmah kolektivno ubijemo. nismo dostojni imena humanoid. a na nivo stoke svedeni smo odavno.
a sta je po tebi gore od ovog prijatelju?
 
retko losha tema
bar da ima nekog smisla koncept..

od 1945 do sad na nashim prostorima imas komunjare, fundamentaliste, lazne socijaliste i wanna be demokrate nisu se oni svi zajedno ni dotakli kapitalizma obicni lopovluci

cime da zamenis kapitalizam? komunizmom?? kako da ne..
ili mozda nicefuck socijalizam

uvek moze gore i kako bi nam bilo josh je i dobro..

jel tebi normalno da par ljudi u srbiji ima milijarde dolara kapitala a narod prakticno umire od gladi. svima nam je jasno gde su pare. ali cutimo i trpimo. zato sto smo vec pretvoreni u stoku. globalizacija plus orwell
 
Srušiti kapitalizam - uvesti komunizam - pokrenuti proces odumiranja države - podijeliti viškove potrebitima - uništiti svo naoružanje - sva sredstva predviđena za vojske preusmjeriti na hranu - globalno ujedinjenje - nema ratova - nema gladi ! :cool:

Dakle anarhija?

Nismo mi ni blizu razvijeni ni poverljivi da bismo se približili tako savršenom uređenju kao što je anarhija.

Ukoliko treba oboriti kapitalizam onda treba naći neku alternativu. Ja nemam ništa u vidu.
 
Srušiti kapitalizam - uvesti komunizam - pokrenuti proces odumiranja države - podijeliti viškove potrebitima - uništiti svo naoružanje - sva sredstva predviđena za vojske preusmjeriti na hranu - globalno ujedinjenje - nema ratova - nema gladi ! :cool:

a tada nece biti ni provizija ni korupcija ni profita ni miskovica ni berluskonija ni du ponta......
zato njima i treba oruzje i vojska da sa njime brane svoje imperije stecene u krvi i bolu covecanstva.
a komunizam , odvratna rec ali ne radi ideologije vec radi divljaka koji su pod plastom komunizma postali dansanji najveci kapitalisti u nekadasnjim komunistickim zemljama.

moramo shvatiti da se covecanstvo deli na ljudi i na zivotinje koje lice na coveka.treba nas razdvojiti pod hitno da bismo spasili civilizaciju.
 
Dakle anarhija?

Nismo mi ni blizu razvijeni ni poverljivi da bismo se približili tako savršenom uređenju kao što je anarhija.

Ukoliko treba oboriti kapitalizam onda treba naći neku alternativu. Ja nemam ništa u vidu.

znaci ostaviti kapitalisticko-komunisticke milijardere da i dalje svojom alavoscu za parama i za vlast usmrcuju milione neduznih samo zato jer momentalno nemamo alternativu.
covece pa mi izumiremo. znas li kolika je prosecna starost srbina. znas li dokle nam je moral pao. znas li koliko ce dugo ziveti i ono malo srpskog narastaja rodjenog od 90 te pa do danas. znas li kako ce izgledati slika nasih gradova i sela 2030 godine. sablasno. senke umirucih penzionera, bolesni i neuhranjeni sredovecni tumarace kao aveti po kontejnerima nemajuci ni iz njih sta da izvade jer ce i djubre biti pretvoreno u miskovicev profit. armija od par hiljada dobro uhranjenih divova cuvace dedinje i jos poneko elitno naselje u beogradu dok cemo mi tavoriti u mracnim smrdljivim ulicama napustenih i polurazrusenih gradova bez struje vode kanalizacije lekova .......................................
ne moram ti nista opisivati. ovakav scenario je vec danas vidljiv u srbiji...............a ti pominjes nekakvu alternativu. pa to upravo zele i te kapitalisticko politicko profiterske zveri sto jos uvek umiruju narod recima da ce biti bolje da statistika tvrdi to i to....sengen evropa, nacionalizam separatizam kosovo prekodrinski srbi.............kakvim se sve glupostima ne sluze samo da bi skrenuli nase poglede sa ulica srpskih gradova gde se ovaj opisani horor scenario vec nazire.
ima li smrt alternativu?
 
znaci ostaviti kapitalisticko-komunisticke milijardere da i dalje svojom alavoscu za parama i za vlast usmrcuju milione neduznih samo zato jer momentalno nemamo alternativu.
covece pa mi izumiremo. znas li kolika je prosecna starost srbina. znas li dokle nam je moral pao. znas li koliko ce dugo ziveti i ono malo srpskog narastaja rodjenog od 90 te pa do danas. znas li kako ce izgledati slika nasih gradova i sela 2030 godine. sablasno. senke umirucih penzionera, bolesni i neuhranjeni sredovecni tumarace kao aveti po kontejnerima nemajuci ni iz njih sta da izvade jer ce i djubre biti pretvoreno u miskovicev profit. armija od par hiljada dobro uhranjenih divova cuvace dedinje i jos poneko elitno naselje u beogradu dok cemo mi tavoriti u mracnim smrdljivim ulicama napustenih i polurazrusenih gradova bez struje vode kanalizacije lekova .......................................
ne moram ti nista opisivati. ovakav scenario je vec danas vidljiv u srbiji...............a ti pominjes nekakvu alternativu. pa to upravo zele i te kapitalisticko politicko profiterske zveri sto jos uvek umiruju narod recima da ce biti bolje da statistika tvrdi to i to....sengen evropa, nacionalizam separatizam kosovo prekodrinski srbi.............kakvim se sve glupostima ne sluze samo da bi skrenuli nase poglede sa ulica srpskih gradova gde se ovaj opisani horor scenario vec nazire.
ima li smrt alternativu?

слажем се,имамо негативан наталитет,српкиње су по стерилности на првом месту у европи,нестаћемо као народ!!
 
Sve ovo treba da lici: Vukovi siti, ovaca nigde.
Svaki dan na zapadu pricaju kako niko nije mogao da predvidi ovaku krizu.
Ja moram da kazem: samo lud nije mogao da predpostavi ovakav razvoj ekonomije.
Sta treba da se ocekuje ako se trosi vise nego sto se zaradjuje. Treba jedan kredit pokriti drugim itd.
Danasnji ekonomski giganti nemaju pokrice i sve se temelji na optimizmu, koji se "pumpa", dobijamo lazne izvestaje o stanju u firni samo da bi oni dobili povoljne kredite, itd..itd..
 
Dakle anarhija?

Nismo mi ni blizu razvijeni ni poverljivi da bismo se približili tako savršenom uređenju kao što je anarhija.

Ukoliko treba oboriti kapitalizam onda treba naći neku alternativu. Ja nemam ništa u vidu.

dok mi razradjujemo alternativu izumrecemo.
pa ni jugoslavija 1941 pred okupatorom nije imala alternativu al se alternativa brzo nasla jer se nije smelo cekati. medicinski prvo se mora odstraniti tumor pa onda preci na rehabilitaciju.
politicki prvo treba odstraniti one koji unistavaju ili imaju tendencije da uniste zemlju i narod pa se onda , kad se ocisti teren pod zdravim uslovima pravi alternativa. u onom sto preostane od srpskog naroda lako ce se pronaci oni koji ce posteno skromno i umno obavljati posao politicara.
a vreme je takvo da ce mnogima biti svejedno dal ce biti ubijen na demonstracije il ce umreti od gladi..........................zahvaljujuci alavosti politicara i domacih bogatasa.
 
Sve ovo treba da lici: Vukovi siti, ovaca nigde.
Svaki dan na zapadu pricaju kako niko nije mogao da predvidi ovaku krizu.
Ja moram da kazem: samo lud nije mogao da predpostavi ovakav razvoj ekonomije.
Sta treba da se ocekuje ako se trosi vise nego sto se zaradjuje. Treba jedan kredit pokriti drugim itd.
Danasnji ekonomski giganti nemaju pokrice i sve se temelji na optimizmu, koji se "pumpa", dobijamo lazne izvestaje o stanju u firni samo da bi oni dobili povoljne kredite, itd..itd..

problem je sto je ideologija kapitalizma odmah i sad sto znaci oni nikada ne misle ni na sat vremena unapred a kamoli na godine. ni sada ne postupaju kako treba jer i dalje nastavljaju sa grabez zaduzivanje kao da je sutra kraj sveta. kapitalizam nije nacionalan i ne misli na narod na potomstvo. oni zive samo u momentu i samo za sebe. zato ni najmanje ne cudi cinjenica kako to da nisu na vreme ukapirali cemu vodi njihov lazni standard oni jednostavno imaju memoriju koja se meri nanosekundama. ako su zateceni kao slepi u mraku batrgaju rukama okolo da se uvate za kakvu slamku. ni za jedan potez nisu im poznate posledice. jednostavno ponasaju se kao da su potpuno bez mozga kao da su masine programirane za pokrete.
i mi smo prihvatili takav sistem?
 
Dakle anarhija?

Nismo mi ni blizu razvijeni ni poverljivi da bismo se približili tako savršenom uređenju kao što je anarhija.

Ukoliko treba oboriti kapitalizam onda treba naći neku alternativu. Ja nemam ništa u vidu.

Potpisujem
Tako je brate Zelena Anarhija.
Samo što određeni društveni pokreti treba da nastanu u svetskim centrima kulture i napretka pa tek onda da se šire dalje.
Mi smo mala i siromašna država da bi eksperimentisali sa društvenim uređenjima pa bi to prvo trebalo prepustiti velikima.
Ne mogu ni da zamislim šta bi se dogodilo kada bi samo Srbija uvela neko alternativno društveno uređenje pa zgazili bi nas.
 
da, naravno da sam za ukidanje kapitalizma, međutim, kamo lepe sreće da je to tako prosta stvar.
kao prvo, kapitalizam je deo jednog vrlo širokog kompleksa koji vodi poreklo još iz srednjeg veka (tamo je začet, a u XIX veku je odneo prevagu): do njega je dovela određena kultura, ekonomija, filozofija, nauka, dakle ceo jedan pogled na svet, i to poprilično brljav i pogrešan, što se mene tiče. potrebno je sve to preispitati i razlučiti: da li želimo i dalje da rastu proizvodnje i kapitala žrtvujemo prirodu i pola našeg budnog vremena, a drugu polovinu da prepuštamo drugom planu proizvodnje, potrošnji i "uslugama"; da li želimo da uopšte šljakamo za gazde, razaramo društvo konkurencijom i "tržišnom trkom" zarad rasta proizvodnje (koji posle određene granice ne vodi ničemu, i prerasta u čistu pacovsku trku), a onda prepuštamo političarima da svojom "demokratskom participacijom" nanovo "povezuju" društvo; da li želimo da ekonomskim parametrima merimo svoju sreću, dobrobit i blagostanje; da li je "dobar posao", tj. jedno specijalizovano zanimanje unutar nekog mehanizma sa čijim ciljevima nemamo veze, ono što nam zaista treba; da li je homo oeconomicus naše zajedničko ime ili je to homo sapiens.
postoji ceo spektar takvih i sličnih pitanja, ja sam naveo samo neke.
vidim da mnogima nedostaje alternativa, što je samo dokaz koliko je ovaj pogled na svet zauzeo svaku moguću poru: više ne vidimo ništa drugo osim zadnja dva veka ljudske istorije, koja traje mnogo duže. naravno da recept iz istorije koji se sutra može iskopirati ne postoji, ni ne treba da postoji, ali postoje hiljade godina ljudskog iskustva iz kojeg se može crpeti znanje i inspiracija. mi toga nismo ni svesni (argument protiv istorijskih progresivista koji misle da se ljudsko znanje akumulira i napreduje). sve što vidimo su države, vojske, robe, rakete, fabrike, zgrade i magistrale. po meni dovoljan razlog da se ukine ovakvo uređenje.

sa druge strane, ako se ljudi malo ne zamisle i ne preispitaju svoju kulturu, svoje potrebe i svoja očekivanja, već ih zadrže ovako kako su naučeni, mogu da ruše kapitalizam i po sto puta: opet će ga ponovo dizati iz mrtvih. pa makar i u komunističkom obliku (već viđeni komunizam nije ništa drugo do dominacija kapitala, vlasti i proizvodnje nad ljudima, kao i u kapitalizmu, samo na drugi politički način). dakle, isto tako će i ovi današnji komunisti, anarhisti, "zeleni", i ostali opet dići jedan oblik dominacije nad ljudima, jer se nisu ratosiljali starih navika i očekivanja. i zato im ne treba verovati.

Dakle anarhija?

Nismo mi ni blizu razvijeni ni poverljivi da bismo se približili tako savršenom uređenju kao što je anarhija.

Ukoliko treba oboriti kapitalizam onda treba naći neku alternativu. Ja nemam ništa u vidu.
čak je i anarhistkinji Emi Goldman bilo jasno da je anarhija jedan oblik koji će morati biti prevaziđen da bi bio uspostavljen cilj anarhizma: sloboda i jednakost za sve.
ako mi nismo "razvijeni" da bismo živeli u anarhiji, znači li da su mnoge zajednice, počevši od onih "primitivnih", preko ranohrišćanskih, sve do izolovanih komuna XIX veka ili dela Španije u građanskom ratu, bile razvijenije od nas, s obzirom da su živele u nekom obliku anarhije, sa više ili manje njenih elemenata, bilo da su je tako zvali ili ne?
ne radi se o razvijenosti...
 

Back
Top