GREH

Kažem ja klasično sektašenje koje skuplja zbunjene, neuke i lako plašljive ljude zastrašivanjem :thumbdown:


pa to i kažem sektašenje..

Biblija predstavlja sažeta dela jevrejske mitologije..to što ti uzimaš tu knjigu za relevatnu govori daleko više o tebi nego svo ovo ostalo pisanije



Jesam i idem redovno u crkvicu (šta da radim kad ste hramove moje vere srušili a na ostacima digli svoje pa sad svojatate čuda)
..ali se molim mojim bogovima :)
i kad ja odem on obično ne šeta levo desno već stoji i peva al moguće da sam u krivu ipak si ti vernik
a baš zato što redovno idem u crkvu i što redovno razgovaram sa ovčicama ja znam da sam u pravu

e sad to što je hrišćanstvo sekta i što je potrebno da se samo malo zagrebe po površini da bi se to videlo....to je tvoj problem a ne moj
p.s. reći da su ovčice je malo teže..ipak znam dosta visoko obrazovanih ali ih to ne sprečava da nemaju apsolutno pojma o tome odakle je hrišćanstvo svojatalo elemente za svoje ceremonije tokom kojih se oni krste i veličaju čiku na krstu koga je sama crkva prihvatila tek oko 400-te godine nove ere (+60 godina čini mi se)
Ti se klanjaš zlim duhovima, zbog toga će doći vreme kad ćeš se imati zašto i kajati, ali možda i nećeš stići da se pokaješ.:sad2:
Na primer, sveti Grigorije Dvojeslov u svojim “Razgovorima” govori o jednom bogatasu koji je robovao mnogim strastima: “Kratko vreme pred svoju smrt, on ugleda odvratne duhove koji stajahu pored njega okrutno mu preteci da ce ga odvuci u dubine ada. Sva rodbina, placuci i uzdisuci, skupila se oko njega. Mada oni nisu mogli da vide zle duhove i njihove strasne napade, oni su na osnovu reci samog bolesnika, kao i po tome kako je sav prebledeo i drhtao celim telom, mogli zakljuciti da su zli duhovi bili tu prisutni. U samrtnom strahu pred ovim uzasnim prizorom, on se u postelji stalno prevrtao s jedne na drugu stranu… I onda, skoro potpuno iscrpljen, onemocao i bez nade na ma kakvo olaksanje, zavapi: “Dajte mi vremena do jutra! Pricekajte makar do ujutru!”, i tu mu se zivot prekide” (IV, 40). Sveti Grigorije navodi i druge slicne slucajeve, a to cini i Beda u svojoj “Istoriji Engleske crkve i naroda” (knj. V, gl. 13, 15).

Cak i u Americi u XIX veku ovakvi slucajevi nisu bili retkost. U nedavno stampanoj antologiji nalaze se brojni primeri predsmrtnih vidjenja neraskajanih gresnika, svi iz XIX veka, sa ovakvim naslovima: “U plamenu sam, izbavite me!”, “O, spasite me! Oni me vuku dole!”, “Odlazim u ad!”, “Djavo dolazi da odvuce moju dusu u ad!” (Dzon Mejers, “Glasovi sa granice vecnosti”).:sad2:
 
Ti se klanjaš zlim duhovima, zbog toga će doći vreme kad ćeš se imati zašto i kajati, ali možda i nećeš stići da se pokaješ.:sad2:
Na primer, sveti Grigorije Dvojeslov u svojim “Razgovorima” govori o jednom bogatasu koji je robovao mnogim strastima: “Kratko vreme pred svoju smrt, on ugleda odvratne duhove koji stajahu pored njega okrutno mu preteci da ce ga odvuci u dubine ada. Sva rodbina, placuci i uzdisuci, skupila se oko njega. Mada oni nisu mogli da vide zle duhove i njihove strasne napade, oni su na osnovu reci samog bolesnika, kao i po tome kako je sav prebledeo i drhtao celim telom, mogli zakljuciti da su zli duhovi bili tu prisutni. U samrtnom strahu pred ovim uzasnim prizorom, on se u postelji stalno prevrtao s jedne na drugu stranu… I onda, skoro potpuno iscrpljen, onemocao i bez nade na ma kakvo olaksanje, zavapi: “Dajte mi vremena do jutra! Pricekajte makar do ujutru!”, i tu mu se zivot prekide” (IV, 40). Sveti Grigorije navodi i druge slicne slucajeve, a to cini i Beda u svojoj “Istoriji Engleske crkve i naroda” (knj. V, gl. 13, 15).

Cak i u Americi u XIX veku ovakvi slucajevi nisu bili retkost. U nedavno stampanoj antologiji nalaze se brojni primeri predsmrtnih vidjenja neraskajanih gresnika, svi iz XIX veka, sa ovakvim naslovima: “U plamenu sam, izbavite me!”, “O, spasite me! Oni me vuku dole!”, “Odlazim u ad!”, “Djavo dolazi da odvuce moju dusu u ad!” (Dzon Mejers, “Glasovi sa granice vecnosti”).:sad2:

Eh ti si upravo predpostavio da ja "robujem mnogim strastima" što nije tačno ali je razumljivo sa tvoje strane, jer hrišćani sve ljude koji to nisu doživljavaju kao likove koji su bogati razvratni i grešni....što je element po kome se prepoznaju sekte

E sad šta ljudi vide u trenutku smrti, smrti koju su učeni da mrze, da se plaše, smrt za koju hrišćani smatraju da je neprirodna :dash:
je programirano ljudskim znanjem, naravno da će zadrti hrišćanin da vidi đavola ili anđela jer njegov mozak samo te oblike poznaje

šta su ti ljudi videli i šta im je zaista došlo....izvini ali ni ti ni ja nismo kompetentni da procenjujemo

ja takođe znam da kad su ljudi umirali da su videli svoje pretke...
pa da su videli vile.....

uglavnom anđele i đavole vide hrišćani....

interesantan podatak je da postoje hrišćani koji su videli paganske bogove (vile i slično)...što je meni glavni pokazatelj da je paganska vera ipak nešto što treba poštovati :) crnili je vi koliko hoćete i pretili ljudima koliko hoćete pravi bogovi uvek nađu svoj put
 
ГРЕХ (грч: άμαρτία – безакоње, скретање, заблуда) неприродно стање у које је запало свесно биће, човек или Анђео. Грех се тумачи као „прекршај закона“ постављених од стране узвишеног божанског бића. У хришћанству означава огрешење о Божје заповеди. Свето писмо тврди да је зачетник греха Ева која је убрала забрањену воћку са Дрвета спознаје добра и зла, тиме је човек слободном вољом прекршио Божји закон с последицама које су довеле до смрти. Темељна порука хришћанства је ослобођење од источног греха и смрти кроз оправдање жртвом и васкрсењем Сина божјег Исуса Христа.Као што болест слаби наше тело и одузима му покретљивост,тако грех слаби нашу душу.Сваки наш грех је узетост. А да је грех заиста душевна узетост, то је свако од нас на себи осетио. Од сваког греха трпи наше срце, разум отупљује за све духовно, слаби воља за добрим делима, оболевају, да тако кажемо, све основе нашега живота, јер, када оболи срце главни покретач нашег живота тада болест захвата целог човека.
Дакле, ми смо узети. Неки од нас, покренути савешћу, сами схватају своју болест и иду ка Христу да се лече од своје греховне узетости; а другима је на несрећу потребна туђа, искрена помоћ да би схватили своју болест и од свег срца пожелели исцељење од Исуса Христа. Када би неко и ове људе као онога узетога, довео снагом своје вере и добронамерним саветом у искрену скрушеност пред лицем Самог Господа нашег Исуса Христа, који је на Себе узео наше грехе и болести. Он би таквим људима учинио највећу хришћанску услугу. Много је међу нама оних који су духом узети и којима је заиста неопходна искрена помоћ других. Они су сами толико слаби у вери, толико су своје срце ослабили разноразним страстима, да сами нису способни да учине ни један једини корак у вери и хришћанском животу. Али кад неко покуша да узете изведе на прави пут,ђаво се ту умеша и спречава га. Типичан пример је Србија. До скоро се мање више знало шта је грех и грешници су се стидели греха,неки су га скривали,а неки су се и покајали и тиме спасили своју душу од друге смрти у огњу пакла. Сотони се то није свидело и он је преко својих слугу бого-бораца и противника Исуса Христа, почео да полако али све приметније изврће истину. Сад смо се и ми који змо утврђени на путу спасења забринули, не за себе јер ми знамо да уски пут води у Небо,него за "Оне мале" који се лако саблазне. Сада Исусови противници у скупштини доносе све горе и грешније законе, трудећи се да заведу што већи број душа неутврђених на Христовом путу. Сада је донесен закон који промовише мужеложништво, непослух, убиство нерођене деце итд... Сутра можемо очекивати закон по којем смо обавезни да имамо сексуалне односе са животињама или са родитељима. Ко не буде хтео да греши биће кажњен. Све је то написано у Светом Писму. Сотона је бачен на земљу и сад дивља.
Овим постом желим да вам укажем на то и да вас опоменем на надолазећу плиму греха. Ове кризе,санкције,бомбардовања итд. нису били опасни, јер они су убијали само тело а душу нису могли, али ове ткзв. ЕУропске демократске промене су опасније јер оне убијају душу и воде је у сигурну пропаст. Кризу нам је Бог наметнуо као неку врсту аскетизма или поста да се очистимо од 50 година греха и то је донело само корист нашој души. Међутим ова наводна демократија која промовише све најгоре у човеку (од хомосексуализма до непокорности старијим) је врло опасна и треба је се чувати, јер она није дата од Бога него од ђавола са циљем да нас тотално упропасти и као народ и као појединце.:hvala:
Ja sam sjebban do koske!
 
AHA KRVNE ŽRTAVE......pa sad smo te provalili :rotf:

ljubav sve popravlja i u choveku i u svetu

svaki put kad oprostis nekome ili sebi ili svima,ti se "zrtvujes"

ustvari dopustas da se ponovo odigra neki dogadjaj bez predrasuda

znachi u pozadini greha je strah da se ne bude povredjen ili da ne prodjes isto kao kad si stekao to lose iskustvo

greh bi bio ne davati sansu boljim resenjima

a to je lose i po pojedinca i po zajednicu,jer se ne dopusta popravljanje zbog negativnog iskustva

zato je isus govorio da pustaju decu da mu prilaze

deca nemaju negativna iskustva u tolikoj meri kao odrasli

deca lakse oprastaju i imaju vecju veru i nadanje u dobro

kod njih pobedjuje ljubav,a ne strah

znachi ljubavlju se menja odnos prema sebi,drugima i bogu

nista nije nemogucje popraviti

:think::lol::lol::cmok::heart:
 
Možda ne koristiš fizičko naoružanje,ali koristiš sve duhovno najprljavije stvari...

Ako su sekularni humanizam i filantropija duhovno najprljavije stvari, onda se ja ponosim što sam toliko "duhovno prljav". Pogledam ove vernike samoubice koji svaki dan pune crne hronike vestima i pomislim "hvala Bogu da sam ateista".

Ti znaš kome ja pripadam a i ja znam kome ti pripadaš. Mene ne možeš slagati, ali znam da ćeš ti i tvoja bratija uspeti zavesti mnoge sa Isusovog puta

Meni je, kao ateisti, potpuno svejedno da li je neko na Isusovom, Muhamedovom, Sataninom ili Zaratustrinom putu, ja sam na svom ličnom putu. Lažni proroci kojih je uvek bilo i biće me neće sa njega skrenuti, jer ja jedino verujem u put ljubavi, poštovanja i tolerancije, a to često nije kompatibilno sa putevima navedenih mudraca. (Tj. još češće se oni ne slušaju, niko danas ne "okreće drugi obraz" kako je Isus savetovao.)
 
Ako su sekularni humanizam i filantropija duhovno najprljavije stvari, onda se ja ponosim što sam toliko "duhovno prljav". Pogledam ove vernike samoubice koji svaki dan pune crne hronike vestima i pomislim "hvala Bogu da sam ateista".
Meni je, kao ateisti, potpuno svejedno da li je neko na Isusovom, Muhamedovom, Sataninom ili Zaratustrinom putu, ja sam na svom ličnom putu. Lažni proroci kojih je uvek bilo i biće me neće sa njega skrenuti, jer ja jedino verujem u put ljubavi, poštovanja i tolerancije, a to često nije kompatibilno sa putevima navedenih mudraca. (Tj. još češće se oni ne slušaju, niko danas ne "okreće drugi obraz" kako je Isus savetovao.)

Da vidimo šta Wiki kaže o tome šta si ti.
Sekularni humanizam je humanistička filozofija koja promiče razum, etiku i pravdu s posebnim naglaskom na odbacivanje natprirodnog i duhovnog kao izvora morala i odlučivanja.
Izraz se počeo koristiti u 20. vijeku kako bi se razlikovao od religijskog humanizma. Neki sekularni humanisti, pak, odbacuju taj naziv te umjesto toga koriste izraz Humanizam s velikim H.
Kao što i sam naziv sugerira, sekularni humanisti se zalažu za sekularizam, odnosno potpuno odbacivanje religije iz javnog života, ali i pojedinačni moralni kodeks temeljen na sekularnim, odnosno racionalnim principima.
Sekularni humanizam je blizak ateizmu, agnosticizmu i nonteizmu.

Čovekoljublje ili filantropija (grč. φιλανθρωπία) je dobra volja da se pomogne bližnjem svome. Dok je nekada podrazumevala religiozni zahtev i vrlinu, danas se pod filantropijom podrazumeva aktivan napor da se promoviše ljudska dobrobit.

Po svemu sudeći ovo isključuje jedno drugo. Jer ne možeš biti čovekoljubac ako se trudiš da čoveka odvučeš sa pravog puta, istina uskog i teškog, koji vodi u Carstvo Nebesko i trudiš se da ga gurneš na široki i lagani put (hedonizma,droge,pederastije,abortusa) koji ide u propast. Sve ove lažne "čovekoljubive" filozofije su u osnovi jedna te ista satanska nauka koja se bavi obožavanjem stvorenog (čoveka),a ne tvorca. To je stari trik koji se ovde često protura u smislu voli bližnjeg svoga, ali se taj bližnji diže na božanski nivo i time se direktno krši prva i najveća zapovest JA SAM GOSPOD BOG TVOJ NEMOJ IMATI DRUGIH BOGOVA OSIM MENE. To bi značilo otprilike ono što mi je skoro rekla jedna žena:"Ja sam toliko volela svog sina da mu nisam mogla ništa zabraniti, ni kad je sušio travu u rerni ni kad je počeo sa tabletama ni sad kad je na heroinu". Inače on je sad već poznati kriminalac,višestruko nasilno lečen od heroina (naravno bezuspešno). Može li se ovo smatrati ljubavlju?:dash:

p.s. nisi ti ateist nego anti-teist i anti-hrišćanin (đavolov sluga)
 
Neptun na AC ili u losem aspektu sa svetlima, ribe na vrhu devet ili neptun u devetoj, naglasen neptun? :eek: :think:

Mesec je u strelcu saturn u konjukciji i sekstilu sa venerom,sunce u opoziciji sa marsom pluton u kvadrantu i trigonu sa merkurom, jupiter je u opoziciji sa ascedentom,neptun je retrogradan i u izgonu.:per::hahaha::hahaha::rotf::rotf:
 
Zašto je Zazi omatorio i ostao živ? Zato što zna da je polovnjača bolja od flaše. :mrgreen:

Polić
P1010061.JPG

Je bolji od Polovnjače
thong.jpg
 
Poslednja izmena:
Mesec je u strelcu saturn u konjukciji i sekstilu sa venerom,sunce u opoziciji sa marsom pluton u kvadrantu i trigonu sa merkurom, jupiter je u opoziciji sa ascedentom,neptun je retrogradan i u izgonu.:per::hahaha::hahaha::rotf::rotf:

Saturn ne moze da ti bude u konjukciji i sextilu sa venerom istovremeno, kao ni pluton u u kvadratu i trigonu sa merkurom, a ne moze ni neptun da ti bude u izgonu sem ako nisi rodjen izmedju oktobra 1928 i oktobra 1943. Ne moze biti ni u padu, jer bi u tom slucaju bio rodjen pre oktobra 1928.:hahaha: :hahaha: :hahaha:
DakleM neptun......mozdaK je u losem odnosu sa vladarem AC?:lol:
Ima neptun veze sa flajkama.;)
 
Eto antonije kako drugi reaguju kad neko izucava sam Bibliju i navodi Biblijske stavke :aha:

odma` te svrstaju pd sektasa :dash:

toliko o sirini tih ljudi :aha:
 
Сви ми добро знамо шта је гријех...
Дубоко у себи,сјећамо се неких момената кад смо својим понашањем повриједили своју фамилију,своје ближње,и сами себе.
Е сад,што нећемо или не можемо сами себи да признамо,то је друго питање.
Тако да је ова тема по мом скромном мишљењу лоша колико и добра.
Разоткриће се још неколико изгубљених душа,али само нама на форуму.
А што ће нам то,кад Бог све види и зна?
Рекао би неко,па ЈА хоћу да знам ко су ти,који су им надимци,зато што ћу ЈА
онда бити паметнији и бољи.
ГОРДОСТ.
Хоћете даље?
Знате ви и без мене,паметнији сте вјероватно већина од мене.
Поздрав!
 
ГРЕХ (грч: άμαρτία – безакоње, скретање, заблуда) неприродно стање у које је запало свесно биће, човек или Анђео. Грех се тумачи као „прекршај закона“ постављених од стране узвишеног божанског бића. У хришћанству означава огрешење о Божје заповеди. Свето писмо тврди да је зачетник греха Ева која је убрала забрањену воћку са Дрвета спознаје добра и зла, тиме је човек слободном вољом прекршио Божји закон с последицама које су довеле до смрти. Темељна порука хришћанства је ослобођење од источног греха и смрти кроз оправдање жртвом и васкрсењем Сина божјег Исуса Христа.Као што болест слаби наше тело и одузима му покретљивост,тако грех слаби нашу душу.Сваки наш грех је узетост. А да је грех заиста душевна узетост, то је свако од нас на себи осетио. Од сваког греха трпи наше срце, разум отупљује за све духовно, слаби воља за добрим делима, оболевају, да тако кажемо, све основе нашега живота, јер, када оболи срце главни покретач нашег живота тада болест захвата целог човека.
Дакле, ми смо узети. Неки од нас, покренути савешћу, сами схватају своју болест и иду ка Христу да се лече од своје греховне узетости; а другима је на несрећу потребна туђа, искрена помоћ да би схватили своју болест и од свег срца пожелели исцељење од Исуса Христа. Када би неко и ове људе као онога узетога, довео снагом своје вере и добронамерним саветом у искрену скрушеност пред лицем Самог Господа нашег Исуса Христа, који је на Себе узео наше грехе и болести. Он би таквим људима учинио највећу хришћанску услугу. Много је међу нама оних који су духом узети и којима је заиста неопходна искрена помоћ других. Они су сами толико слаби у вери, толико су своје срце ослабили разноразним страстима, да сами нису способни да учине ни један једини корак у вери и хришћанском животу. Али кад неко покуша да узете изведе на прави пут,ђаво се ту умеша и спречава га. Типичан пример је Србија. До скоро се мање више знало шта је грех и грешници су се стидели греха,неки су га скривали,а неки су се и покајали и тиме спасили своју душу од друге смрти у огњу пакла. Сотони се то није свидело и он је преко својих слугу бого-бораца и противника Исуса Христа, почео да полако али све приметније изврће истину. Сад смо се и ми који змо утврђени на путу спасења забринули, не за себе јер ми знамо да уски пут води у Небо,него за "Оне мале" који се лако саблазне. Сада Исусови противници у скупштини доносе све горе и грешније законе, трудећи се да заведу што већи број душа неутврђених на Христовом путу. Сада је донесен закон који промовише мужеложништво, непослух, убиство нерођене деце итд... Сутра можемо очекивати закон по којем смо обавезни да имамо сексуалне односе са животињама или са родитељима. Ко не буде хтео да греши биће кажњен. Све је то написано у Светом Писму. Сотона је бачен на земљу и сад дивља.
Овим постом желим да вам укажем на то и да вас опоменем на надолазећу плиму греха. Ове кризе,санкције,бомбардовања итд. нису били опасни, јер они су убијали само тело а душу нису могли, али ове ткзв. ЕУропске демократске промене су опасније јер оне убијају душу и воде је у сигурну пропаст. Кризу нам је Бог наметнуо као неку врсту аскетизма или поста да се очистимо од 50 година греха и то је донело само корист нашој души. Међутим ова наводна демократија која промовише све најгоре у човеку (од хомосексуализма до непокорности старијим) је врло опасна и треба је се чувати, јер она није дата од Бога него од ђавола са циљем да нас тотално упропасти и као народ и као појединце.:hvala:

Da, antonije, lep post... :heart:

Greh je odstupanje od Bozanskog i moze znaciti promasiti cilj u odnosu na Bozanska merila...na svesto je Bog...
Kad osoba zivi u grehu ona je duhovno bolesna... a to utice na psihu.... greh utice na psihu...

I Samo bi ispravila da Je Eva pogresila pod uticajem Sotone Djavola. on ju je zaveo da uzme plod... o tome pise Postanje 3:1-8
Znaci da je prva osoba koja je ucinila greh je Sotona Djavo, on je bio vrhovni andjeo heruvim -Jezekilj 28 :14 i celo poglavlje ... koji je zgresivsi postao Bozji protivnik i time je dobio ime Satana koje znaci protivnik a Djavo znaci klevetnik...
On je prvi Bozji protivnik i klevetnik Boga.. u svemiru..

Temeljna nauka hriscanstva je oslobodjenje covecanstva od nasledjenog greha i smrti preko zrtve Isusa Hrista...
i lepa misao - greh slabi dusu, da....

i Djavo navodi ljude na greh i zavodi ljude na sve nacine pa i laznjim ucenjima crkve.. tj dogmama...... svugde pa i kod nas... izvrce istinu ...

i od kako je Sotona zbacen na podrucje zemlje 1914 god..sve vise utice na ljude i zavodi ih
rezultati su tu... toliko zla i nemorala na planeti zemlji, toliko neduzne krvi prolivene...
i to narocito od kada je Satana zbacen... ceo 20 vek... i nadalje...

Otkrivenje12:9 “I bio zbacen veliki zmaj, prazmija, koji se zove Djavo Satana , koji zavodi ceo svet. Bio je bacen na zemlju, a sa njim su bili zbaceni i njegovi andjeli.”

Otkrivenje 12:12 “Zato veselite se nebesa i vi koji prebivate na njima. Tesko vama zemljo i more, je rje Djavo sisao k vama, veoma gnevan, znajuci da ima malo vremena!”


Znaci da je od 1914 Satana skoncentrisan na podrucje zemlje i da vise nego ikada je koncentracija zla na zemlji…
Zna se da je Satana “ubica ljudski “ Jovan 8: 44 “Vas je otac Djavo i zelite da postupate po zeljam svog oca. On je bio ubica ljudi od kada se pobunio i nije ostao postojan u istini, jer u njemu nema istine.Kad govori laz, svoje govori jer je lazov i otac lazi.”


Al Bog ce u skorijoj buducnosti ocistiti zemlju od zla u Bozjem ratu Armagedonu i nakon toga
pravednici ce moci vecno da zive na zemlji, to i jeste bila prvobitna Bozja namera


Psalam 37:11 krotki ce naslediti zemlju i uzivace u izoblju mira…”

Psalam 37 :29 “Pravednici ce posedovati zemlju I zauvek ce na njoj ziveti “..


Otkrivenje 21 govori o tomeda ce Bog ukloniti bolest i smrt
3 I čuo sam glas veliki s neba gdje govori: Evo skinije Božje među ljudima, i živjet će s njima, i oni će biti njegov narod, i sam Bog bit će s njima njihov Bog.
4 I Bog će otrti svaku suzu od očiju njihovih, i smrti neće biti više, ni plača, ni vike, ni bolesti neće biti više; jer prvo prođe.


Svaki pojedinac se moze boriti protiv greha i uzdignuti se duhovno i moralno...
Ako primenjuje Bozj izakon u svom zivotu i sledi Boga a ne Sotonu...
a pre toga ga treba znati tako dsto ce izucavati Bibliju:heart:


pozdrav :cmok2: :heart:
 
aman, ljudi...odstupanje od Božanskog je, na žalost, toliko svakodnevno.....ne volim greh, peče me savest - ali, onda - čemu ispovest, čemu pričest, čemu post.....čemu radost, bre?????
 
Poslednja izmena:

Back
Top