permakultura

27E

Legenda
Poruka
52.416
http://www.permaculture.org.uk/mm.asp?mmfile=whatpeoplehavesaidaboutpc

"Permaculture is addressed to people who believe there is a problem, who admit that we have gone astray. If you ever felt that sense of urgent and painful distress which goes with the question, "but what can I do about it?" then this is for you. There is no one answer, but there are positive actions we all can take. Permaculture offers a framework, a way of thinking that we can use to adapt our whole approach to life, it concerns us with consciously applying, sane, ethical, and environmentally sustainable solutions to addressing all our needs.
Graham Bell, permaculture author and teacher

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Permakultura je upucena ljudima koji veruju da postoji problem, koji priznaju da smo krenuli krivim putem. Ako ste ikada iskusili taj osecaj hitnog i bolnog stanja koje ide uz pitanje `ali, sta ja mogu da uradim?`, onda je permakultura za vas. Nema jednog odgovora, ali, ima pozitivnih stvari koje mi svi mozemo preuzeti. Permakultura nudi okvir, nacin razmisljanja, koji mozemo koristiti da prilagodimo ceo stav o zivotu, tice nas se, sa svesnom primenom, razuma, morala, i resenja opravdanih glede okuzenja, a upucene svim nasim potrebama.

moj prevod, na brzaka, ne zamerite
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

kao pojam i nije bas novo ( na zapadu), ali ovde se retko spominje.

vazno je da i tamo ima zdravog razuma, makar i u ovoj varijanti
 

Back
Top