Telekomov besplatni adsl – KRAĐA PORTOVA.

rotter

Početnik
Poruka
4
Ako ste vi jedan od onih lakovernih kao i ja , koji je mislio kako će neko vreme da koristi besplatan „promo“ period adsl, grdno ste se prevarili. Da baš prevarili jer ta kampanja nije ništa drugo do telekomova prevara preko koje će ukrasti slobodne portove drugim provajderima.
Da malo bliže opišem kako je to bilo.
Pre ove lop..... firme imao sam internet kod verat-a godinama (u početku dial up paketi a zadnjih godinu dana adsl). Kao i mnoge od vas i mene jednog dana obraduje telekomova „čestitka “ u kojoj nude besplatan adsl do 01.04.2009. Posle više pohvala od raznih korisnika sa raznih foruma ,ja odlučim da uštedim koji dinar (ide kriza ljudi) i da pređjem kod telekoma. Moj provajder mi ljubazno dostavi migracioni kod i ja sklopim moj pakt sa đjavolom.
Što se tiče usluge, il su svi oni ljudi sa foruma bili telekomovi plaćenici ili nisu probali verat. Dobro desi se da veza pukne neki put u mesecu kod verata ali da puca više puta u toku dana ili sata to nikad.
Koristio sam paket od 8 mb a u stvarnosti brzina skoro nikad ne pređje 450 kb, oko mesec i po dana. Više puta sam probao speed test – sve se vrti oko 500 kb. Dakle loša usluga pokrivena još gorom tehničkom podrškom na koju će te čekati doduše besplatno i do sat vremena (ipak ne znam koliko košta vaše strpljenje, moje nije baš jeftinp).
Sve u svemu jako loša i neprofesionalna usluga.
Nego da se vratim najavi iz naslova. Danas 31.03.09 odem ja da vratim modem i raskinem ugovor kad ono „došo đavo po svoje“. Prime oni modem i ja im kažem ovo što ovde opisah, i zatražim im migracioni kod da se ja vratim kod mog VERAT-a. Al ne kaže naš pametni narod „Ko s đavolom tikve sadi, bostan obere“. Objasne oni meni kako ne mogu da mi izdaju moj MIK , jer će morati da produže ugovor i da mi naplate 9000 din kako bi dobio mik. Ja pravac kod direktora predstavništva u Kragujevcu. On ni da čuje neće da da kod i sad ja moram da čekam kod mog provajdera slobodan port kojih više nema u mom mestu. Znači sada će oni moj port da dodele nekom njihovom „srećniku“ a ja u red sa novim korisnicima, kao da nikad nisam imao adsl.
S gorčinom priznajem da imaju profesionalca koji smišjla stvarno vrhunske podvale.
Dakle šta je telekom uradio. Smišljeno je bez upozorenja korisnika oteo korisnike drugim provajderima odnosno njihove slobodne portove ostavljajući korisnike koji ne prihvate njihovu „omču“ (neraskidivi ugovor na 12 meseci jadne usluge), mozda i mesecima bez adsla (ko zna kada će se pojaviti slobodni portovi?).
Samo u Srbiji ovakva prevara i monopol jedne „firme“ može proći nekažnjeno od strane vlasti ,a da li može i od strane korisnika odlučite vi koji ovo čitate i zbog kojih ja ovo i pišem. Ne budite ovca kao ja. Pozdrav i zapamtite nema u životu ništa besplatno jer sve to na kraju mnogo skupo izađje.
 
Razumem ja da nema nista za dz,ali u redu bi bilo da kazu sta te na kraju ocekuje.Jer ako kazu mesec dana besplatno i nista vise,zasto covek ne bi uzeo?Isto kao i besplatne poruke kad su bile:u pocetku mozete ih trositi NEOGRANICENO,a onda za svega par meseci, brisemo sve poruke!Mnogo su bezobrazni,ali moze im se.:(
 
Pa majstore, fora je bila da se potpiše ugovor na godinu dana i da dobiješ tri meseca besplatno, a ne da uzmeš tri meseca besplatno pa da pobegneš :). Pritom, ti bi tako mogao da tražiš nonstop provajdere koji daju besplatno i da se šetaš tamo ovamo, a to nije fer prema drugima... Sve u svemu, ja Telekomovu grešku ovde ne vidim...
 
Malo laprdate....zar ne....

Prodam vam ja super odelo ili kola sa popustom od 30%, ali onda kad prodje mesec dana od uplate , ja zatrazim nazad ili auto ili tih 30%....Jer gde ima to da dobijes dzaba 30%....

Postoji nesto sto se zove javno obecanje, ali se kod nas ne kaznjava, pa zato imate sve velike prodajne kuce koje lazu , pa rasturaju, a kad bi bar jedna bila kaznjena za to svoje precutkivanje vrlo znacajnog uslova , onda ne bi bilo ovako...

Prevara po vama nije ni to sto se radi kod prodaje u supermarketima....tamo se napise snizen grasak recimo....na 65, ili 55 dinara...
A postoji 7 vrsta proizvodjaca , i svi naredjani tu ispred cene....i ostale cene su 97 dinara...znaci nije 10% razlike....a bas tog sto je 55 nema....
 
A povodom dzaba interneta...Imao sam godinu dana besplatan internet koji je bolji i od verata i od telekoma....samo zato sto sam malo malo pa kupovao hardver...a i tu sam imao rabat od 3,4%....

I sad imam dzaba internet, ali sezamov, na osnovu promocije...i opet godinu dana...doduse 1024/128...
Telekom me dere svaki mesec 100dinara za poseban prikljucak (uzima za ADSL, a plus mi nije jasno za telefon sto jedan mesec imam 10 dinara kao besplatni pozivi, a drugi mesec nemam ni dinar za besplatne pozive...)...
 
Pre svega da se izvinem svima pomalo kasnim sa odgovorima. Jednostavno nisam imao vremena od posla.
Ljudi da se razumemo, ja sam koristio verat-ov internet godinu dana pre telekomovog, po priči korisnika sa raznih foruma ja sam odlučio da probam telekom, jer sam očekivao mnogo bolju vezu (pa ne kažem ja da je verat idealan, a razlika od 200 din na mesečnom nivou je zanemarljiva ako je veza kvalitetna). Ali ja jednostavno nisam zadovoljan njihovom uslugom (kako stabilnošću konekcije jer mi je pucala više puta u toku sata, tako ni tehničkom podrškom na koju morate da čekate i preko pola sata).:dash:
I još jedna stvar, ako neko misli da sam ja nekoga hteo da prevarim i da ne daj bože nekoga reklamiram, taj je u velikoj zabludi jer ne može da shvati poentu i svrhu cele ove priče u kojoj se na jedan zaobilazan i vrlo skriven način uspostavlja monopolska pozicija telekoma. Samo pomislite da li ste u obavezi da sklopite godišnji ugovor koji ne možete da prekinete (a da prekinete plaćanje), kod drugih provajdera?:rtfm::thumbdown:
 
Ček bre majstore, kako možeš da tvrdiš da je neki internet dobar a drugi nije, a jedan od drugog zavise? Jednostavno, Verat uzima net od Telekoma (doduše veleprodaja) pa prodaje tebi - kako onda misliš da ovaj ne valja, a ovaj bolji kad je to jedno te isto? Pritom, šta će ti tehnička podrška za ADSL - imaš tri kabla da povežeš i to ti je. Kod mene u Bujanovcu neće niko ni da ti namesti, a kamo li da zoveš neku tehničku podršku u Nišu ili BG-u pa da ti oni pomognu. Mislim to je smešno, nema svrhe to raditi...
 
Ček bre majstore, kako možeš da tvrdiš da je neki internet dobar a drugi nije, a jedan od drugog zavise? Jednostavno, Verat uzima net od Telekoma (doduše veleprodaja) pa prodaje tebi - kako onda misliš da ovaj ne valja, a ovaj bolji kad je to jedno te isto? Pritom, šta će ti tehnička podrška za ADSL - imaš tri kabla da povežeš i to ti je. Kod mene u Bujanovcu neće niko ni da ti namesti, a kamo li da zoveš neku tehničku podršku u Nišu ili BG-u pa da ti oni pomognu. Mislim to je smešno, nema svrhe to raditi...
Telekom drzi monopol sto se tice celokupne telekomunikacione mreze, a samim tim i interneta. Zasto? Jer svi provajderi koji imaju usluge ADSL-a moraju da se kace na telekomove vodove za izlazak na mrezu. To je jednostavno i jasno. Upravo zbog toga telekom i ne pridaje toliku vaznost ADSL-u jer od njega nema nekih enormnih prihoda kao od fiksne mreze ili od MTS-a. Tako da cemo se zlopatiti dok ne dodje neki drugi provajder koji bi rasteretio fiksnu mrezu i samim tim doprine bolji ADSL. Ja mislim da do toga u skorije vreme nece doci (kriza). Ali ovi iz RATEL-a su najavili tender za Wimax koji je trenutno standard u Evropi tako da dok to ne dodje svi korisnici ADSL-a nece biti bas najzadovoljniji...
 
Telekom drzi monopol sto se tice celokupne telekomunikacione mreze, a samim tim i interneta.

Monopol nad mrezom ima,nad internetom NE,niko nema monopol nad internetom!;)

To je jednostavno i jasno. Upravo zbog toga telekom i ne pridaje toliku vaznost ADSL-u jer od njega nema nekih enormnih prihoda kao od fiksne mreze ili od MTS-a

Ne brini se,telekom dobro naplacuje ostalim provajderima sto koriste njegovu infrastrukturu.
 
Izvini a sta mislis preko ciji optickih vodova ide kablovski net?Mislis da su SBB i ostali kablovski provajderi sami polagali svoje opticke vodove ka madjarskoj?
Jedino gde telekom nema udela jeste satelitski internet.

Pa upravo o tome pricam. Ovde se prica o ADSL-u a ne o satelitskom. Ali to je sasvim normalno u svakoj zemlji samo sto u svakoj zemlji postoji par provajdera koji daju usluge za fiksnu telefoniju dok kod nas toga jos uvek nema.
 
... Ali to je sasvim normalno u svakoj zemlji samo sto u svakoj zemlji postoji par provajdera koji daju usluge za fiksnu telefoniju dok kod nas toga jos uvek nema.
SBB je odavno najavio mogućnost uvođenja fiksne telefonije preko njih, mislim da su i kompletnu opremu nabavili, ali još uvek nisu dobili dozvolu za tako nešto. Čeka se privatizacija Telekoma u što skorijem vremenu, MMF to zahteva od naše vlade, tako da dok se to ne desi, ne možemo ni očekivati ukidanje monopolskog ponašanja.
 

Back
Top