VIVAX DVD rekorder preko USB kabla na KOMPJUTER

nlukic

Zainteresovan član
Poruka
162
Kako povezati? Koji softver je potreban? Imam taj Vivax DV-RHD100, odgovarajuci USB kabl i sve sam spojio, ubacio drajver za kabl, ali. STA DALJE? Dobio sam i ikonicu na kompjuteru kao za mreznu karticu, ali ne mogu naci Vivax. Iako se razumem u mreze, potrebna mi je pomoc ili mozda ideja... nesto sto nisam probao. IP adrese su postavlene na dinamicke., Znaci VIVAX TO COMPUTER da pristupim njegovom HDD disku. msneza@nadlanu.com , Unapred hvala
 
Ne razumem kakve veze imaju IP adrese sa pristupom tom DVD Recorderu?
Vidi li njega komp uopšte? Ima li ga u Device Manageru, My Computeru...?
Ako si ga priključio preko USB -a, trebalo bi da ga vidi kao neki eksterni HDD ili Removable device. Pretpostavljam.
Je si li dobio uz njega neki CD? Odakle si instalirao taj drajver?
Imaš li Uputstvo za njega? Piše li nešto u vezi povezivanja sa kompom?
 
Evo pokusacu. Imam taj VIVAX koji ima USB i neko sturo uputstvo na kojem nista nema o tom njegovom USB prikljucku. Prikacio sam kabl USB to USB ima neku elektonioku na sredini, verovatno neki optokapler je u pitanju. Cima ga ukljcim ukomp on ga vidi i traczi drajver za instalaciju. Skinu sam sa neta i sad je kabl; prikacen u systemu prijavljuje "Broidge Cable USB Adapter" i to je sve. Komp i kabl su ok, ali kako pristupiti VIVAX-ovom hdd-u. Ni na koji nacin ga ne vidim. Imam nekoliko kompova prikacenih na mrezu i sve ih vidim, ali njega nema. Kad idem na open network connections, i tu vidim novu ikonicu kao i ostale mtrezne kartice. IP nebi trebalo da ima veze, ali to je samo jedan od pokusaja. Ako imas TeamViewer 4 mogu ti dati sifre pa probaj ti., DekiM Pozdrav!,
PS> posalji mi mail na gornju addresu pa mozemo preko yahooa da se cujemo.
 
Trazio sam i prlistao uputstvo, ali nisam pronasao kako. Hocu da preko kompa pridjem HDD-u Vivaxa, onda ne bih morao prebacivati na DVD, nego direktno na komp. Mozda ce se posle pojaviti problem u formatima snimljenog materijala, ali fdotlr jos nisam stigao. Probao sam Vivaxov HDD skinuti i staviti na kom, ali format diska jer nepoznat. tj komp ga vidi kao neformatizovan disk. Malo glupo... zar ne. Zasto nisu dali i uputstvo za takvu vrstu konekcije USB kablom kao sto to uradim i UTP kablom sa druhim racunarima. Ipak,hvala na trudu. Mozda ce se iznaci neko resenje.
 
Da, tako i radim.
Nervira me kod tog vivaxa sto kad snimam sa njegovog HDD-a na DVD nema nikakve idikacije koliko je proslo, koliko ostaje vremena i kad ce zavrsiti. Imam osecaj da kad snimam u LP rezimu, snimanje traje rekao bih cak 3x duze nego sto sam snimak traje.
Znam da kad snimam sa VHS-a ili kamere direktno na DVD, onda to ide u realnom vremenu i onda je sve jasno. Snimacu od sad upravo tako. KAMERA ->DVD. Preskocicu njegov HDD. Pozz
 
Kako povezati? Koji softver je potreban? Imam taj Vivax DV-RHD100, odgovarajuci USB kabl i sve sam spojio, ubacio drajver za kabl, ali. STA DALJE? Dobio sam i ikonicu na kompjuteru kao za mreznu karticu, ali ne mogu naci Vivax. Iako se razumem u mreze, potrebna mi je pomoc ili mozda ideja... nesto sto nisam probao. IP adrese su postavlene na dinamicke., Znaci VIVAX TO COMPUTER da pristupim njegovom HDD disku. msneza@nadlanu.com , Unapred hvala
Ako nije problem, zbog cega pokusavas da spojis sve to na taj nacin. U principu svaki sadrzaj mozes da gledas na ovaj ili onaj nacin, a i da narezujes, jedino sto ne mozes na tom VIVAX`u je da kompresujes u xvid format, ispravi me ako gresim. Malo si mi nejasan, bez uvrede.
 
Poslednja izmena:
Evo zasto. Ne prolaze svi DVD mediji, ne cita ih. Nekad satima prebacujem nesto sto u realnom vremenu traje par minuta. Da skratim. DVD drajver na vivaxu ne radi kako treba. Treba da promenim ceo DVD drajver jer u njemu problem. BDR-L08 VIVAXOV DVD drajv. Probacu da ga flesujem. Javicu rezultate. Da bih bio jasniji. Moze li i kako da se poveze taj vivax na komp.
 
Hvala, pogledacu. DVD rom nosi oznaku BDR-L08 probao sam da ga flesujem, ali izgleda da su to zadnji put u servisu uradili. Ne radi mi dobro DVD ROM i unistava mi DVD mrdije. Direktnim prebacivanjem na komp ili nekim povezivanjem bih resio [problem. Javili su mi se iz KIMTEC.servisa.
Izvadio sam taj drajv iz vivaxa i povezao ga na komp. Radi, ali isto tako lose. Probao sam flesovanje, ali nesto nece. Ubacio sam DVD ROM, standardan iz kompa, radi, sad sve to upravo testiram, ali za sad nisam zadovoljan. Rano je bilo sta reci, osim da je to IDE standard, znaci kompatibiolno. Medjutim, HDD ima neki treci format, neki koji komp ne vidi i vidiga kao neformatizovan disk. Disk je od 160 GB, ali ne znam koji je format kod njega koristen.
Eto, mislim da sam sad bio jasniji i detaljniji. Kao jedino resenje vidim to da zamenim ceo DVD ROM novim i tad mora da bude sve u redu.
 
Ne radi mi DVD rezac, To je problem. Nece da snima. Izvadio sam njegov HDD 160 GB, ali kom ga vidi kao ne formatizovan disk. Kao da na njemu nema nista, a ima. Verovatno je u pitanju neki drugi format diska nije ni NFS ni FAT, KOJI JE FORMAT U PITANJU, DA LI NEKO ZNA.

PITANJE JE:
Kako sa kompjutera da ocitam ono sto se nalazi na njegovom disku.
Disk je IDE i fizicki je postavljen i povezan na komp.
 

Back
Top