Kako da instaliram???

neznostopalo

Zainteresovan član
Poruka
134
Dakle imam Windows XP SP1 i pre neki dan sam uzeo sa interneta Windows XP SP2. Moje pitanje je kako da instaliram ovaj Windows XP SP2 odnosno da li da formatiram ceo hard disk pa tek onda da ga instaliram ili ne moram da formatiram??? I ako ne moram da formatiram da li bih morao da sacuvam na dvd-u neke moje stvarcice sa kompa za svaki slucaj????

hvala
 
hard disk, odnosno paricija c se u toku instalacije formatira, tako da sve podatke sa particije c koje zelis sacuvati spremi na DVD ili neku drugu particiju. Kad to urasdis restartuj racunar i podesi u BIOS-u boot-ovanje sa CD-a, nakon toga ubaci cd sa XP i prati uputstva. Vazno je da kljuc koji treba da upisses imas negde zapisan na papiru kako bi ga mogao uneti kad ti se to zatrazi.
 
hard disk, odnosno paricija c se u toku instalacije formatira, tako da sve podatke sa particije c koje zelis sacuvati spremi na DVD ili neku drugu particiju. Kad to urasdis restartuj racunar i podesi u BIOS-u boot-ovanje sa CD-a, nakon toga ubaci cd sa XP i prati uputstva. Vazno je da kljuc koji treba da upisses imas negde zapisan na papiru kako bi ga mogao uneti kad ti se to zatrazi.

Neznam dali si znao, mozes cak i prilikom instalacije kad ti trazi kljuc, izvadis CD prepises ga, ubacis CD i kliknes na dalje:)
Nebitno je sa temom, ali cisto za tebe, ako ti se desi da nemas zapisan, znaci mozes i tako. Posto ja tako uvek radim:)
Razlika izmedju ta dva windows-a jeste samo u tom SP1 i SP2. Zasto bi instalirao i brisao celi Windows, ako mozes jednostavno skinuti taj SP2 i instalirati ga na postojeci Windows sa SP1.
SP1 su posebne UPDATES, a SP2 su isto posebne updates koje su ustvari manje vise nadogradnja na sp1, plus jos neke nove uz to...znaci jednostavno skini sa neta sp2 i instaliraj ga i to je to.
Nema potrebe za formatiranjem...
 
u slucaju da p[okusa instalirati ono sto predlazete, instalirace mu ceo sistem, a stare fajlove spakovati u poseban folder (iz iskustva) i tako napraviti vece .ranje nego sto je imao. znam da se moze izvuci disk ako pise na njemu kljuc, ali ako je kljuc na cd-u (sadrzaju cd-a) onda moze imati problema (takodje iz iskustva) =)
licno mislim da nije vredno raditi update sa sp-1 na sp-2, ali...
 
Samo da razjasnimo nesto...Posto sam podelio na 3 particije C: D: i E: da li treba sacuvam podatke ( da napravim back-up) samo za C: ili za sve tri??? Da li bi mogle da postoje neke posledice ovog instaliranja??
Da mi se recimo obrise sve sa hard diska.......
 
Samo da razjasnimo nesto...Posto sam podelio na 3 particije C: D: i E: da li treba sacuvam podatke ( da napravim back-up) samo za C: ili za sve tri??? Da li bi mogle da postoje neke posledice ovog instaliranja??
Da mi se recimo obrise sve sa hard diska.......
 
Samo da razjasnimo nesto...Posto sam podelio na 3 particije C: D: i E: da li treba sacuvam podatke ( da napravim back-up) samo za C: ili za sve tri??? Da li bi mogle da postoje neke posledice ovog instaliranja??
Da mi se recimo obrise sve sa hard diska.......


Pa ovako.
Ako ne napravis gresku prilikom reinstalacije (sanse su 1: 10000) nema sanse da izgubis podatke sa te druge dve particije. Jer ti prilikom reinstalalcije ili instalalcije odaberes samo jednu particiju sa kojom ces da radis. Ako znas solidno engleski, znas da se snalazis sa racunarom nema potrebe da brines :D


Edit:

A sto radis potpunu reinstalaciju sistema? Ako ti je uredu sadasadnji sistem samo skini sa interneta sp2 (moja preporuka je da instaliras sp3) i iz windows okruzenja instaliras kao obican program.
 
Poslednja izmena:
Samo da razjasnimo nesto...Posto sam podelio na 3 particije C: D: i E: da li treba sacuvam podatke ( da napravim back-up) samo za C: ili za sve tri??? Da li bi mogle da postoje neke posledice ovog instaliranja??
Da mi se recimo obrise sve sa hard diska.......
Ovako decko:)
Ti si podelio taj HD na te tri particije.
Kad budes, ako budes instalirao taj novi Windows, pitacete na kojoj od particija zelis da ga instaliras. Dali C, D, E. Predpostavljam da ti je System na C, po defaultu.
Znaci kad budes dosao do tog dela, da biras gde ces instalirati novi Windows, ti izaberi C:, znaci tamo gde ti je stari bio, tu ce sad biti novi. Ostale particije ostaju nepromenjene, znaci podatci koji se nalaze na D, E ce ostati postojeci i kad budes instalirao taj novi windows.
Ako neznas tacno kako se radi, pa da nebi napravio neki krs na svim particijama, uradi bolje backup svih particija. Sto je sigurno sigurno je.
Momci sa kog sajta vi to skidate taj SP3? Koliko sam ja informisan, zvanicna verzija tog SP nije izasla. Nude se druge stvari na internetu, ali sam SP3 od Microsofta..hmm...nisam video. Mozda gresim, ispravite me.
BigZexy2000, dobro a ako imas ukljucene Automatic Updates, dali ti svaki put nakon download istih, instalira ceo system? Posto SP je ustvari skup tih svih update-s koje mi periodicno skidamo sa ms site, na jednom mestu, a instalacija zahteva samo konfiguraciju, koja se odvija nakon restart-a. pc-a.
Nevidim razlog zasto bi jedan SP zahtevao citavu reinstalaciju, novu instalaciju windowsa-a. Pricam ovo jer sam pre dva dana na moj mini laptop, instalirao sp2, na kom je bio XP sa SP1, i nisam morao system nanovo da instaliram. Nekazem, da se to tebi mozda nije desilo, ali meni nije.
Neznostopalo: Zasto jednostavno ako si vec na netu, idi ukljuci te Automatic Updates, pusti ga neka on sam skenira koje su ti updates, neophodne, i kad ih skine, ti ih instaliraj, ustvari on ce ti ih sam instalirati, znaci, najveca muka sto ces imati je sto ces morati kliknuti na OK, kad bude trazio da restartujes pc radi konfiguracije.
Sad ti vidi kako ces uraditi, ponudili smo nekoliko resenja, izvuci neko koje ti najvise pase.

Pozdrav
 
Dakle ja sam samo skinuo sa interneta windows xp sp2 u exe formatu, nije nikakav cd u pitanju. Koliko sam shvatio ja to mogu da instaliram kao i bilo koji program na C: particiji. Ispravite me ako gresim. Uostalom nisam ni hteo da radim reinstalaciju sistema samo sam hteo da instaliram sp2 takoreci da nadogradim moj sp1 ako je to moguce. Jedino se samo plasim da mi ne obrise nesto sa D: i E:.

DEVIL Jel mozes malo vise da mi kazes o Automatic Updates (gde se nalazi, kako da trazim....).
 
Dakle ja sam samo skinuo sa interneta windows xp sp2 u exe formatu, nije nikakav cd u pitanju. Koliko sam shvatio ja to mogu da instaliram kao i bilo koji program na C: particiji. Ispravite me ako gresim. Uostalom nisam ni hteo da radim reinstalaciju sistema samo sam hteo da instaliram sp2 takoreci da nadogradim moj sp1 ako je to moguce. Jedino se samo plasim da mi ne obrise nesto sa D: i E:.

DEVIL Jel mozes malo vise da mi kazes o Automatic Updates (gde se nalazi, kako da trazim....).
 
Ovako decko:)
...
Momci sa kog sajta vi to skidate taj SP3? Koliko sam ja informisan, zvanicna verzija tog SP nije izasla. Nude se druge stvari na internetu, ali sam SP3 od Microsofta..hmm...nisam video. Mozda gresim, ispravite me.
....
Pozdrav

Kada sam preprosli put reinstalirao PC isao sam na njihv sajt i skinuo sam SP3 i instalirao, a zadnji put kada sam radio reinstalaciju samo sam pustio da se sistem sam updatuje i to je bilo to. Mada imam original XP.


http://www.microsoft.com/downloads/...A8-5E76-401F-BE08-1E1555D4F3D4&displaylang=en

http://support.microsoft.com/kb/950717

P.S: pojavio se jos prosle godine.
 
Dakle ja sam samo skinuo sa interneta windows xp sp2 u exe formatu, nije nikakav cd u pitanju. Koliko sam shvatio ja to mogu da instaliram kao i bilo koji program na C: particiji. Ispravite me ako gresim. Uostalom nisam ni hteo da radim reinstalaciju sistema samo sam hteo da instaliram sp2 takoreci da nadogradim moj sp1 ako je to moguce. Jedino se samo plasim da mi ne obrise nesto sa D: i E:.

DEVIL Jel mozes malo vise da mi kazes o Automatic Updates (gde se nalazi, kako da trazim....).

Mozes taj sp2 da instaliras kao obican program :)
 
Kako da instalira program za daljinac TV Card,na Linux sam

nemoj da mislis da ne zelimo da ti pomognemo, ali mislim da niko ne zna kako da resis taj problem (zbog toga niko nije ni odgovarao na tvoju poruku). Uglavnom se nismo sretali sa takvim ili slicnim problemom. Pogledaj na sledecem forumu:

http://www.ubuntu-rs.org/forum/

to je forum ubuntu zajednice Srbije i verovatno ce neko znati kako da resis problem.
 
Dakle ja sam samo skinuo sa interneta windows xp sp2 u exe formatu, nije nikakav cd u pitanju. Koliko sam shvatio ja to mogu da instaliram kao i bilo koji program na C: particiji. Ispravite me ako gresim. Uostalom nisam ni hteo da radim reinstalaciju sistema samo sam hteo da instaliram sp2 takoreci da nadogradim moj sp1 ako je to moguce. Jedino se samo plasim da mi ne obrise nesto sa D: i E:.

DEVIL Jel mozes malo vise da mi kazes o Automatic Updates (gde se nalazi, kako da trazim....).
Mogu naravno
Kao sto spomenuh, Automatic Updates su tu da bi tvoj pc, bio uvek na najnovijem standardu, sto se tice svih zakrpa, isl. Automatske Updates, stupaju u kontakt sa Microsoftom, traze sve kriticne, ili manje kriticne zakrpe kojr ti nemas, po volji ako zelis, mozes namestiti da ih odmah skine i instalira cim nadje.
A mozes namestiti da te obavesti o njima, pre nego ih skine ili instalira
Automatske Updates ces podesiti tako sto ces:
1. Start klikni
2. Control Panel
3.Performance and Maintenance
4.System
5. U novo otvorenom prozoru, klikni na Automatic Updates.
6. Sad tu podesi sebi kako zelis, najbolje idi na Automatic, to je ona prva opcija.

E sad kad si prikljucen na net, on ce skenirati koja update ti treba, skinuce ti to lepo ( moze duze trajati, zavisi od tvoje brzine interneta i koliko mb imaju ) i instalirace, posle samo jedan restart, izvrsice se konfiguracija, i to je sav postupak.

Pozdrav
 
Momci sa kog sajta vi to skidate taj SP3? Koliko sam ja informisan, zvanicna verzija tog SP nije izasla. Nude se druge stvari na internetu, ali sam SP3 od Microsofta..hmm...nisam video. Mozda gresim, ispravite me.

Sp3 postoji na microsoftovom sajtu i moze da se skine(pod uslovom da imas original windows) a moze da se skine i preko windows updates-a,samo sto je to meni sporije,takodje imas sp3 i na raznim drugim sajtovima,s tim sto oni u Euli navode da imaju pravo da ti sakupljaju licne podatke.
 
Sp3 postoji na microsoftovom sajtu i moze da se skine(pod uslovom da imas original windows)...
SP3 može da skine svako sa MS sajta, bez obzira da li ima legalan ili ne Windows! Ali prilikom instalacije istog, izvršiće se provera autentičnosti, odnosno legalnosti Wina, pa ko nema legalan imaće problem sa instalacijom, tako da je u tome caka. Najbolje ga je ugraditi u postojeću instalaciju Wina sa SP2 i mirna Bačka. ;)
 

Back
Top