Rešenje za problem deficita budžeta od 100 milijardi dinara

Тихи

Starosedelac
Poruka
160.863
Prema recima vrapca Djelica u drzavnoj upravi tj na drzavnoj sisi se nalazi 550.000 zaposlenih. Resenje problema ovog minusa jeste da se svima njima smanje plate u jednakom procentu tako da se na godisnjem nivou ustedi ovih 100 milijardi minusa u budzetu. Kom se ne svidja da radi za tu platu moze komotno da trazi drugi posao.

To bi po meni bilo najpostenije resenje.

Znaci srezati plate svima na budzetu za 30-40-50% tj koliko je vec potrebno da se ustedi od njihovih plata tih 100 milijardi dinara.


Penzionerima ne treba smanjivati penzije jer su oni 50 godina uplacivali u taj penzioni fond i nisu oni krivi sto mi imamo lopove na vlasti.

Poenta je sto su u tih 550.000 budzetskih parazita jedno 80% glasaci i clanovi vladajucih stranaka i zato oni nemaju muda da rese ovaj problem.
 
Prema recima vrapca Djelica u drzavnoj upravi tj na drzavnoj sisi se nalazi 550.000 zaposlenih. Resenje problema ovog minusa jeste da se svima njima smanje plate u jednakom procentu tako da se na godisnjem nivou ustedi ovih 100 milijardi minusa u budzetu. Kom se ne svidja da radi za tu platu moze komotno da trazi drugi posao.

To bi po meni bilo najpostenije resenje.

Znaci srezati plate svima na budzetu za 30-40-50% tj koliko je vec potrebno da se ustedi od njihovih plata tih 100 milijardi dinara.


Penzionerima ne treba smanjivati penzije jer su oni 50 godina uplacivali u taj penzioni fond i nisu oni krivi sto mi imamo lopove na vlasti.

Poenta je sto su u tih 550.000 budzetskih parazita jedno 80% glasaci i clanovi vladajucih stranaka i zato oni nemaju muda da rese ovaj problem.

Ne mozes ti njih malo platiti koliko oni mogu malo da rade, te je resenje i dalje glupo jer ce Srbija i dalje ostati sa 550.000 neradnika, ali ipak ce ZES profitirati tako sto ce zadrzati svoje glasace i time vlast u Srbiji.

Srbi i Srbija tek kad spadnu na nivo jedne Moldavije (necu reci Albanije, jer to je vec sutra) onda ce se moci ocekivati neke promene, ali tada ce biti kasno.
 
isto tako je u privatnim firmama

zna se recimo kolika je novcana masa za plate i ona iznosi tipa 50-60% profita mesecnog.

ako se profit smanjuje smanjuje se automatski i novcana masa za plate i samim tim same plate zaposlenih u jednakom procentu.

a ne privreda i industrija stale , a ova bagra budzetska parazitska ocekuje iste plate ko kad je bilo bolje.

Pa to su privatne firme. Naravno da privatnici racionalno postupaju. Inace 50-60% je i mnogo kada su u pitanju akcionarska drustva.
 
u svakoj drzavi jakoj ekonomski , najvece plate su u privatnom sektoru. U privatnom sektoru rade najsposobniji i najambiciozniji.

U Drzavnoj upravi u tim zemljama plate su prilicno nize, ali drzava privlaci kadrove nekim beneficijama - no to opet ne menja cinjenicu da tamo u drzavnoj upravi rade najnesposobniji. A u Srbiji - sve suprotno. Plate iz budzeta su 50-100% vece nego kod privatnika. Svi se biju da idu da rade na budzet, da mogu da citaju novine resavaju ukrstene ispijaju kafice i raspravljaju aktuelne gradske abrove i traceve, a kod privatnika idu da rade samo oni koji nisu mogli da se zaposle u drzavnoj sluzbi :evil: :rtfm:

zato ova drzava mora da propadne .

jer najvece plate daje drzava .

Ate visoke plate daje tako sto taj novac prethodno OTME PRIVATNICIMA!

I mesto da privatnici imaju manje poreze , i samim tim mogucnost da svojim radnicima daju vece plate, oni ne mogu da daju takve plate, jer im drzava prakticno otme 90% zarade preko poreza i raznih drugih haraca.

privatnik ako ne radi ili radi slabije on ili zatvara firmu ili smanjuje plate radnicima i troskove - nema druge

a zhuta ,lopovska bagra - ona se ponasa ko da nista se ne desava. nit smanjuju troskove niti smanjuju plate radnicima samo udaraju NOVI NAMET NA VILAJET :evil:
 
Poslednja izmena:
Shto se tiche ovih nameta u ovoj temi apsolutno se slazem sa Tihim! Dakle imamo jednu neradnicku bagru u skupshtini i administraciju u takvom broju da bi joj i kineska pozavidela. Umesto da to sve svedu na razumnu meru sada kada je krajnje vreme i kada se nalazimo pred bankrotom oni udaraju nove namete. Danas sam chitao o porezu na gorivo, znachi crko sam od smeha, ali od muke. Ovo je strava i uzas! I josh jednom se pitam kako ti ljudi mogu mirno da spavaju!? Da li su uopste ljudi???
 
isto tako je u privatnim firmama

zna se recimo kolika je novcana masa za plate i ona iznosi tipa 50-60% profita mesecnog.

ako se profit smanjuje smanjuje se automatski i novcana masa za plate i samim tim same plate zaposlenih u jednakom procentu.

a ne privreda i industrija stale , a ova bagra budzetska parazitska ocekuje iste plate ko kad je bilo bolje.

Ali oni nisu svesni sta propustaju... Mi imamo eksperte :rtfm: :rtfm: :rtfm:
 
Ma oni su se uplašili. Sindikati su im rekli u petak ili subotu veoma jasno da će im izvesti ljude na ulice. Ne znam ko se ne bi pojavio na tim demostracijama, a onda znamo ono o kritičnoj masi i to :)

Stvarno ljudi su toliko besni na taj 6% porez idiotluk pa su ovi morali da se povuku iako premijer lično obznanio pre 5 dana… ma mizerna vlada zaista, gori su nego što sam mogla da pretpostavim a mislila sam da će biti katastrofa.

Sad računaju ovi iz drž. i javnog sektora će im biti mirniji, jer ili porez ili lete sa posla.

Rasulo.
 
jel neko razlikuje državnu upravu i ljude koji primaju platu sa budžeta???
dal je posao lekara, profesora, sudije, policajca parazitski posao?

OK, ima viška u državnoj upravi, ima ih 28 000, duplo ih je viška...14 000
ako je problem tih 14 000 i da oni nose 26 milijardi manjka onda neka ih pobiju, a ne oteraju sa posla

Ovo su klasicne krvopije.
 
jel neko razlikuje državnu upravu i ljude koji primaju platu sa budžeta???
dal je posao lekara, profesora, sudije, policajca parazitski posao?

OK, ima viška u državnoj upravi, ima ih 28 000, duplo ih je viška...14 000
ako je problem tih 14 000 i da oni nose 26 milijardi manjka onda neka ih pobiju, a ne oteraju sa posla

svima smanjiti plate.

cim ima manje para u budzetu znaci treba da se smanjuju svima plate

tako je u svim firmama na svetu. cim firma losije posluje ima automatski manji profit automatski plate radnicima padaju .

cim posluje bolje plate rastu.

to je tako u kapitalizmu prirodno i normalno a drugo i podsticajno za radnu snagu

a ne u srbiji radis lose , radis dobro - isto ti dodje. radio ne radio - svira ti radio.

drugo, u svetu je kriza i samim tim sto je kriza pada proizvodnja, padaju profiti privatnog sektora i samim tim i plate u privatnom sektoru padaju.

zasto da u drzavnom sektoru ostanu ISTE>?

PO KOJOJ LOGICI ?

pravedno bi bilo sobzirom da privatni sektor radi lose , da automatski i drzavnom opadnu plate.

A ne PRIVATNIK RADI ZARADJUJE - A DRZAVNA PARAZITSKA BAGRA TROSI

I jos privatnicima da se udare dodatni porezi da se slucajno njima ne bi smanjile!

Gde je tu logika?

Sto se tice profesora, lekara, i svih tih budzetlija , ko im je kriv -ako im je plata mala nek traze novi posao.
 
jel neko razlikuje državnu upravu i ljude koji primaju platu sa budžeta???
dal je posao lekara, profesora, sudije, policajca parazitski posao?

OK, ima viška u državnoj upravi, ima ih 28 000, duplo ih je viška...14 000
ako je problem tih 14 000 i da oni nose 26 milijardi manjka onda neka ih pobiju, a ne oteraju sa posla

U normalnoj drzavi nije, dok danas u Srbiji jeste, svi oni koji primaju mito a drze tako kljucne pozicije za jedan narod i drzavu su ne samo paraziti vec i kriminalci.

Problem je u tome i kad bude doslo do rezova, nayebat ce oni normalni medju njima dok ce g0vna i dalje da ostanu tu gde su sada i krv sisaju narodu i drzavi dok je kompletno ne sahrane.

:thumbdown:

p.s. drzavna administracija Srbije nebi trebala da je veca od 5000 ljudi, i to je previse....ali ima se moze se, pa je i Vojvodina duplirala funkcije ;)
 
nisu plate velike, naprotiv, male su

privreda je mala, neuspesna, kontrolisana drzavno i paradrzavno, i nema prihoda za drzavu

privredu poseduju i vode voljni, a nesuspesni, biznismeni, demokratski i kontroverzni. i tu nema nade, ne znaju da rade i zarade

nije resenje da narod manje trosi, smanjivanje prometa izaiva recesiju.

jedino resenje nize cene, veca proizvodnja, ukidanje monopola, mafije, partijske i prave, demokratska vlada a ne ova nekriticka proeupronato
 
svima smanjiti plate.

cim ima manje para u budzetu znaci treba da se smanjuju svima plate

tako je u svim firmama na svetu. cim firma losije posluje ima automatski manji profit automatski plate radnicima padaju .

cim posluje bolje plate rastu.

to je tako u kapitalizmu prirodno i normalno a drugo i podsticajno za radnu snagu

a ne u srbiji radis lose , radis dobro - isto ti dodje. radio ne radio - svira ti radio.

drugo, u svetu je kriza i samim tim sto je kriza pada proizvodnja, padaju profiti privatnog sektora i samim tim i plate u privatnom sektoru padaju.

zasto da u drzavnom sektoru ostanu ISTE>?

PO KOJOJ LOGICI ?

pravedno bi bilo sobzirom da privatni sektor radi lose , da automatski i drzavnom opadnu plate.

A ne PRIVATNIK RADI ZARADJUJE - A DRZAVNA PARAZITSKA BAGRA TROSI

I jos privatnicima da se udare dodatni porezi da se slucajno njima ne bi smanjile!

Gde je tu logika?

Sto se tice profesora, lekara, i svih tih budzetlija , ko im je kriv -ako im je plata mala nek traze novi posao.

mogu da smanje,
ali ako krenu profesori da se bune, nema škole, staje obrazovni sistem..ako krenu lekari, nema lečenja, carinici-beli štrajk ne možeš iz Srbije 10-20h...vojska, policija ne mogu da štrajkuju, ali..
kome ne odgovara...neka ide u privatnike
da, ako ćemo se lagati jer tako funkcioniše država u bajkama.

a što se tiče plate, recimo, ako sudija, kao jedna od najodgovornijih funkcija u ovoj zemlji, ako država nema za njega recimo 1.000 evra...ili za lekara specijalistu..pa šta onda da se očekuje od ove države

i sad porediti platu kod privatnika, sa državnom službom
 
mogu da smanje,
ali ako krenu profesori da se bune, nema škole, staje obrazovni sistem..ako krenu lekari, nema lečenja, carinici-beli štrajk ne možeš iz Srbije 10-20h...vojska, policija ne mogu da štrajkuju, ali..
kome ne odgovara...neka ide u privatnike
da, ako ćemo se lagati jer tako funkcioniše država u bajkama.

a što se tiče plate, recimo, ako sudija, kao jedna od najodgovornijih funkcija u ovoj zemlji, ako država nema za njega recimo 1.000 evra...ili za lekara specijalistu..pa šta onda da se očekuje od ove države

i sad porediti platu kod privatnika, sa državnom službom

pa nek strajkuju. u skolama profesori i onako decu ne uce skoro nista korisno , u bolnicama i onako mora da cekas 3-4 sata ili da mitis doktora da bi dobio odgovarajuci tretman, sto se tice carinika to nas takodje ne pogadja , jer carinik skoro nijedan ne radi za platu nego za mito koji mu daju ljudi tj firme koje uvoze robu . plata carinika je 200 evra , dok nijedan carinik nema prihode mesecne ispod 1000 evra tako da je svima njima ta plata prakticno dzeparac.

treba im objasniti da mogu da strajkuju koliko hoce, para u budzetu nema i drzava ne moze da im da nesto sto nema . treba im objasniti da smo prodali sve sto smo mogli da prodamo , da smo prezaduzeni i da nove kredite nemamo gde da uzmemo i da nema druge nego da se steze kais.

i to je to. oni ako oce da strajkuju neka strajkuju al situacija je takva kakva jeste i nikakav strajk to nece promeniti.
 
svima smanjiti plate.

cim ima manje para u budzetu znaci treba da se smanjuju svima plate

tako je u svim firmama na svetu. cim firma losije posluje ima automatski manji profit automatski plate radnicima padaju .

cim posluje bolje plate rastu.

to je tako u kapitalizmu prirodno i normalno a drugo i podsticajno za radnu snagu

Koliko je meni poznato, tako je bilo i za vreme OOUR-a i radnickog samoupravljanja:)
Kad firma dobro posluje, sakupe se radnici, pa sami sebi dignu plate iodluce sta ce ciniti sledecih meseci.
 
i to sto ti pricas "yebo drzavu koja ne moze da plati 1000 evra lekara specijalistu ili sudiju" to je lepo u teoriji al u praksi NIKO NE MOZE DA TI DA NESTO STO NEMA.

Da bi se dale njima plate od 1000 evra prvo mora privatni sektor , koji puni taj budzet da posluje dobro, a privatni sektor posluje ko sto vidimo nika dgore i samim tim nema para za njihove plate od 1000 evra i oni mora da dele sudbinu vecine naroda.

ako im se ne svidja burazeru kofer u ruke i menjaj zemlju a ovde je tako kako jeste .

a nije pravedno one koji i onako rade za manje plate nego ovi na drzavnoj sisi , opteretiti dodatnim porezima da bi se skupile pare da se daju budzetskim parazitima i stakorima.
 
Koliko je meni poznato, tako je bilo i za vreme OOUR-a i radnickog samoupravljanja:)
Kad firma dobro posluje, sakupe se radnici, pa sami sebi dignu plate iodluce sta ce ciniti sledecih meseci.

u kapitalizmu odlucuje rukovodstvo firme a to je vlasnik firme iliti onaj ko firmom upravlja.

to sto se nekom ne svidja da mu se smanji plata nije moj problem - ni meni se ne svidja da se moja plata smanji al ona se smanjuje .

zasto da privatnik bude kao magarac kojem treba oteti sve sto se moze, a da budzetski radnik bude zasticen kao beli medved

zasto da se teret krize ne raspodeli jednako na sve?

a jednaka raspodela je da ako privatnici slabije rade i slabije pune budzet, automatski i ove budzetlije trebaju slabije da ga prazne .

znaci zna se koliko se skupi mesecno para za plate , i iz te novcane mase se daje procentualno svima . ako ima manje para za recimo 10% svima manje plate za isti taj procenat i kraj price.
 
Ne mozes ti njih malo platiti koliko oni mogu malo da rade, te je resenje i dalje glupo jer ce Srbija i dalje ostati sa 550.000 neradnika, ali ipak ce ZES profitirati tako sto ce zadrzati svoje glasace i time vlast u Srbiji.

Суштина владавине жутих, исказана у једној јединој реченици! :klap: И нека ово буде свето писмо за убудуће да се не понављамо више.
 
u kapitalizmu odlucuje rukovodstvo firme a to je vlasnik firme iliti onaj ko firmom upravlja.

to sto se nekom ne svidja da mu se smanji plata nije moj problem - ni meni se ne svidja da se moja plata smanji al ona se smanjuje .

zasto da privatnik bude kao magarac kojem treba oteti sve sto se moze, a da budzetski radnik bude zasticen kao beli medved

zasto da se teret krize ne raspodeli jednako na sve?

a jednaka raspodela je da ako privatnici slabije rade i slabije pune budzet, automatski i ove budzetlije trebaju slabije da ga prazne .

znaci zna se koliko se skupi mesecno para za plate , i iz te novcane mase se daje procentualno svima . ako ima manje para za recimo 10% svima manje plate za isti taj procenat i kraj price.

mozda je momenat da se da definicija privatnika

ovde je taj, ako je uspesan, povezan sa organima na odgovarajucem nivou, obicno ima beneficirane uskove, dobre cene i garantovan plasman i naplatu, a mozda je i dobro pazario na tenderu pa je okrenuo novosteceni kapital nekolko puta ili desetina puta. cak ako je bio u semi pola-pola opet dobro

tako bih i ja mogao biti uspesan prirednik

imam drugare privatnike i privrednike, rade jer moraju, drugo ne znaju a mora da se zivi, bez partijskih ledja, grcaju i svaki dan se bore za opstanak, trziste se snmanjuje, jer stranke na vlasti stavljaju sapu na skoro sve. naplata ide, ne daj boze
 

Back
Top