KK NIŠ

evo istorije kluba :
Košarkaški klub Niš 1996
Košarkaški klub Niš nastao je 1996 godine u Nišu. Prvi trener kluba bio je Vladimir Ðordevic sa igračima rodenih 76/77 godine kao generacija letnje lige. Klub je od svog nastanka pa do danas svakim danom rastao po broju članova tako da '96 godine sa 20 dečaka i jednim trenerom danas broji 350 dečaka svih uzrastnih kategorija i 12 trenera. Uspeh senionerske ekipe: Od 1996 do 2001 klub je sa najstarijim dečacima igrao juniorsku i letnju ligu. 2001/2002 klub ulazi u viši rang takmicenja, u II Srpsku ligu. Od 2001 do 2005 godine klub je svake godine igrao u II Srpskoj ligi sa dečacima koji su svoje prve košarkaške korake napravili u KK Niš-u. 2004/2005 godine klub bez poraza završava na prvom mestu II Srpske lige. 2005/2006 godine klub ulazi u I Srpsku ligu. 2006/2007 klub nastavlja takmicenje u I Srpskoj ligi. Mlade kategorije: Od samog stvaranja kluba, u pogonu kluba postoje i mlade kategorije. 1996 - 2000 godine klub ima pionire, kadete i juniore koji se takmiče u mladim kategorijama. 2000 - 2004 godine klub ima po dve ekipe u svim mladim kategorijama i mlade pionire. Od 2004 godine klub se naglo širi i za dve godine ima 20 ekipa mladih selekcija i 12 trenera sa 6 košarkaških sala. Svake godine se po jedna ekipa mladih selekcija plasira u kvalitetnu ligu a dve godine unazad se 6 ekipa plasira u završni turnir Regiona 7. Igrači koji su ponikli u KK Niš-u: Marko Ilić 1976 (Polet Keramika, Ergonom), Dražen Kasajić 1976 (Kovino tehna - Slovenija, Koledž - Sjedinjene Americke Države), Danilo Miljanić 1976 (Crvena Zvezda, Koledž - Sjedinjene Americke Države), Marko Cvetković 1977 (Sloga, Zdravlje, Vojvodina, Ergonom, Mađarska), Branko Miljkovic 1982 (Beopetrol, Ergonom), Marko Jovanović 1982 (Partizan, Zdravlje, Nemacka, Ergonom), Aleksandar Mladenovic 1984 (Ergonom), Veljko Petrović 1986 (Hemofarm, Prokuplje, Ergonom).

Stručni štab, uprava i šef stručnog štaba:
direktor kluba - prof.Vladimir Ðordević,
predsednik - ZoranStevanić,
sekretar - Saša Damnjanović,
član uprave - prof.dr. Aleksandar Nagorni,
član uprave - Radivoje Perović,
član uprave - Vlada Milanović,
član uprave - Ninoslav Bogojević,
šef strucnog štaba - Milan Josić.
 
nemoj da se smejes (brukas samog sebe) jer i ti zivis u toj drzavi i podsmevas svoje klubove.:rtfm:

Moj klub je samo jedan i to je PARTIZAN a od tih raspalih klubova sto ni na lekarske preglede ne idu ne zelim ni da cujem a kad cujem uvek se nasmejem. A sto se tice drzave to ne bih ni da komentarisem, u slicnom je stanju kao i ta liga u kom je KK Nis. :)
 
E pa to je beda - što ti omiljeni klub iz bg-a, i što se svi dele na delije i grobare...

Kada bi Nis imao klub iza koga bi stao grad (region sto da ne) koji bi se borio sa najjacima svi bi ga podrzali kao kada je Radnicki bio u kupu UEFA ka Cairu su se kretale reke ljudi iz svih delova grada, sve ulice su bile zatvorene koliko je tu bilo ljudi. Nedelju dana pre neke utakmice bi vladala euforija u gradu i trazila se karta vise. Sada se za tako nesto ide u Bg jer to tamo jos uvek postoji a pravi navijaci to razumeju.
Da se razumemo ja sam od rodjenja Grobar kao i moj otac koji me je tako vaspitavao i koji je i sam isao na utakmice Partizana ali me je i uvek vodio na utakmice Radnickog koji je u to vreme jos bio neko ime i ja volim i Radnicki jer predstavlja mesto gde sam rodjen.
A da navijam za KK Nis koji igra u nekoj beton ligi gde se ostali klubovi brukaju najobicnijim sitnicama poput lekarskog pregleda ne pada mi na pamet jer je to u najmanju ruku smesno. Ne bih da potcenjujem nikoga, postujem sve momke koji treniraju i igraju u bilo kom klubu ali ovo je stvarno bezveze, pa pogledaj i sam:

"4.april.2009. igra prvi tim KK NISA u hali osnovne skole DUSAN RADOVIC. dodjite..... u19h. pozzz.....
kosarkasi KK NIS-a pobedili su sluzbenim rezultatom ekipu Rtanj, zato sto je lekarski za igrace Rtnja istekao.... "

I da sam otisao poljubio bi vrata hale i vratio se kuci. :)
 
Moj klub je samo jedan i to je PARTIZAN a od tih raspalih klubova sto ni na lekarske preglede ne idu ne zelim ni da cujem a kad cujem uvek se nasmejem. A sto se tice drzave to ne bih ni da komentarisem, u slicnom je stanju kao i ta liga u kom je KK Nis. :)

pa ako ti se ne svidja SRBIJA ti idi u neku drugu drzavu (i ja sam Grobar ali na prvo mestu mi je uvek NIS)
 

Back
Top