Glumica

Becky Thatcher

Domaćin
Poruka
3.587
Koliko dobro vladate veštinom glume u običnim ili neuobičajenim rl situacijama?

Ja bi odmah da napomenem... nije pitanje da li lažete i folirate - nego koliko dobro ste u stanju da plasirate svoju istinu (dobro u smislu da ona prođe opaženo i izazove željeni efekat)

Šta je to što natera nekog da vas sasluša, posluša i učini ono što vi želite... Koliko dobro predstavljate sebe i svoje istine?

Da li ste razmišljale o tome ili impulsivno reagujete pa kako bude...

Ne bih da navodim primere... više bi da bude onako uopšteno....... Kakva si glumica?
 
Ja sam dobra glumica sa sirokim dijapazonom - igram i komediju i tragediju :lol:
Ali kada zelim nesto da postignem ne glumatam nego "ozbiljno" nastupim, imam prirodni autoritet i ozbiljnu facu, pa ljudi misle da znam o cemu pricam :lol:
 
I mene, ali mi je to smetalo samo u poslu dok vremenom nisam naučila da se narogušim i budem prava aždaja :D
Sad imam reputaciju pa niko ni ne primećuje bebi fejs.
A i odelo itekako čini čoveka :worth:
 
Ponekad moram da glumim ozbiljnost.
Inace,iako su godine vec ''zrele''nemam bejbi fejs...Ja cesto delujem neozbiljno.
Volim da se salim.
Smejem.
U mom poslu to nije uobicajena pojava.
Tamo svi glume neku ozbiljnost i strogocu.:lol:
Zato ja ponekad odglumim,da sam ozbiljna i namrsetna:per:
Posle se opet smejem.
A imam i maske...Naocare bez dijoptrije,sa njima postizem poptun efekat:mrgreen:
 
Koliko dobro vladate veštinom glume u običnim ili neuobičajenim rl situacijama?

Ja bi odmah da napomenem... nije pitanje da li lažete i folirate - nego koliko dobro ste u stanju da plasirate svoju istinu (dobro u smislu da ona prođe opaženo i izazove željeni efekat)

Šta je to što natera nekog da vas sasluša, posluša i učini ono što vi želite... Koliko dobro predstavljate sebe i svoje istine?

Da li ste razmišljale o tome ili impulsivno reagujete pa kako bude...

Ne bih da navodim primere... više bi da bude onako uopšteno....... Kakva si glumica?

Лоша, за разлику од моје ћерке
Ја не умем да одглумим и то понекад уме да заболи
Треба да посетим неколико женских третмана:
-скраћење језика
-умеће глуме
-зимнице
-научите да хеклате, везете и шијете
-и наравно вожња ролера

иначе нисам комплетна личност, ту нешто фали, много сам сирова:mrgreen:
 
pa...
ne znam...
ako mislite na to da iskoristite nekog radi postizanja licnih ciljeva i hirova, to je manipulacija...a to ne umem...
umem da odglumim dramu ili tragediju ili ljubaznost kad situacija zahteva, posto se prosto nadjem u takvim okolnostima...ali izbegavam to...i ne razumem ljude koji to rade i nasladjuju se time...a u principu su isto mogli da postignu i bez svega toga...kazem ne racunam neke izuzetne situacije kad je gluma i preterivanje najbezbolniji nacin...
 
Zvezdanko, zanima me tvoje mišljenje - zar ne misliš da veći deo jednog aktivnog dana glumiš?

Ustala si iz kreveta i izabrala šta ćeš obući shodno prilici više nego tvom nekom unutrašnjem osećanju - ako ideš na neki važan sastanak poslovni, biraš (hipotetički) belu košulju, pantalone ispeglane sa crtom po sredini, cipele sa visokom potpeticom, tašnicu koja ide uz njih, kaput ili sako.... dok sa sovjim frenč noktićima i mirisnim prstićima hvataš ključeve od kola, bacaš pogled na ogledalo koje stoji kraj ulaznih vrata ne bi li sebi još jednom potvrdila da izgledaš sjajno... I to je to, to je tvoj kostim ovoga puta...

Kako ste, pitaju te - hvala na pitanju dobro... i onda počinje jedan sasvim običan radni dan...

To nije pravo pozorište, to je kako oni to zovu ,,civilizacija" :lol:

U mesto toga bi se verovatno golitila na nekoj fensi nudističkoj plaži ali...
 
Zvezdanko, zanima me tvoje mišljenje - zar ne misliš da veći deo jednog aktivnog dana glumiš?

Ustala si iz kreveta i izabrala šta ćeš obući shodno prilici više nego tvom nekom unutrašnjem osećanju - ako ideš na neki važan sastanak poslovni, biraš (hipotetički) belu košulju, pantalone ispeglane sa crtom po sredini, cipele sa visokom potpeticom, tašnicu koja ide uz njih, kaput ili sako.... dok sa sovjim frenč noktićima i mirisnim prstićima hvataš ključeve od kola, bacaš pogled na ogledalo koje stoji kraj ulaznih vrata ne bi li sebi još jednom potvrdila da izgledaš sjajno... I to je to, to je tvoj kostim ovoga puta...

Kako ste, pitaju te - hvala na pitanju dobro... i onda počinje jedan sasvim običan radni dan...

To nije pravo pozorište, to je kako oni to zovu ,,civilizacija" :lol:

U mesto toga bi se verovatno golitila na nekoj fensi nudističkoj plaži ali...

Nemam ogledalo u stanu. Ne nosim belo. :mrgreen:

Elem, da..uletis u neku ulogu koja je prihvatljiva za tu situaciju...ali covek je viseslojna struktura, jedno je ulog au kuci, druga u kaficu, treca u pozoristu, cetvrta na sastanku, peta u kancelariji gde smo svakog dana, sesta sa decom, sedma s aroditeljima, osma sa roditeljima muza...na primer nece da psujes pred roditeljima tvog muza, ali hoces pred njim. ili neces da places pred kolegama na poslu, ali hoces pred decom....zamisli da ides gola ulicom?! jel gluma ako su ljudi obuceni?...to je prosto prihvatljivo ponasanje u datoj situaciji, nije iskarikirano, nije isfolirano...
 
Koliko dobro vladate veštinom glume u običnim ili neuobičajenim rl situacijama?

Ja bi odmah da napomenem... nije pitanje da li lažete i folirate - nego koliko dobro ste u stanju da plasirate svoju istinu (dobro u smislu da ona prođe opaženo i izazove željeni efekat)

Šta je to što natera nekog da vas sasluša, posluša i učini ono što vi želite... Koliko dobro predstavljate sebe i svoje istine?

Da li ste razmišljale o tome ili impulsivno reagujete pa kako bude...

Ne bih da navodim primere... više bi da bude onako uopšteno....... Kakva si glumica?

Trenutno se menjam...
Uvek sam bila iskrena i ljudi su vrlo lako iz mene izvlačili informacije i pomoć koja im je bila potrebna... :roll:
Nikad nisam glumila...
Više toga nema...

Sada samo tihim tonom saopštim svoju želju i završim... na drugima je hoćeš-nećeš i da razmišljaju o mojoj reakciji na taj odgovor...
Čak i kad me zaustavi milicija, osmehnem se lepo, dobacim neku glupu šalu i prođem bez kazne...
 
На послу сам најбоља...за оскара...када ми дође странка а лепо смо се договорили да то буде у моје радно време...а ето силом прилика са слатким осмехом ми објасни да је ето морала/о да закасни...и ја ти ту најслађе на свету...кажем да нема проблема...и наставим да радим док се моје колеге покупе и оду кући...ја се слатко осмехујем све док не завршимо са послом...а овамо бих се ујела за гузу...само сва срећа не могу да је дохватим...али професионалност ми је на првом месту...јер ипак ми је тај посао све...
Исто тако могу у приватном животу да прогутам сузе..и да одглумим кул ситуацију...а боли ме да бих могла да вриштим...али неееееее...ја се саберем (никада али никада не плачем пред неким) и прогутам кнедлу (то ми је најтеже) е онда је све лакше, насмешим се и процедим нешто попут ,, све у реду,, или ,, морам да журим,, и бриснем кући где могу да олакшам своју душу.
 
@ZvezdanKa
nisam sigurna da sam nešto drugačije rekla, a ti pričalice?

U uvodnom postu sam shvatila da si navela glumu kao sredstvo manipulacije...sad sam se vratila, na post i videla da nema bas nista konkretno navedeno, pa svako izvuce iz konteksta sta mu je najpribliznije...a cini mi se da su svi tako i odgovarali...

Ali ako smo se slozile oko ovoga, stvarno ne smatram to glumom. Gluma je da isfoliras da nekoga poznajes, a prvi put ga vidis, zato sto ti nesto treba od njega...to mi je prvo palo na pamet....ja to smatram glumom...ili da ti se neko greskom obrati, ati posto ti je potreban odglumis da si bas ta osoba koju misli da vidi...znaci neka scena, koja nije istinita...a nije zlonamerna laz, sabotaza, opstrukcija..
 
На послу сам најбоља...за оскара...када ми дође странка а лепо смо се договорили да то буде у моје радно време...а ето силом прилика са слатким осмехом ми објасни да је ето морала/о да закасни...и ја ти ту најслађе на свету...кажем да нема проблема...и наставим да радим док се моје колеге покупе и оду кући...ја се слатко осмехујем све док не завршимо са послом...а овамо бих се ујела за гузу...само сва срећа не могу да је дохватим...али професионалност ми је на првом месту...јер ипак ми је тај посао све...
Исто тако могу у приватном животу да прогутам сузе..и да одглумим кул ситуацију...а боли ме да бих могла да вриштим...али неееееее...ја се саберем (никада али никада не плачем пред неким) и прогутам кнедлу (то ми је најтеже) е онда је све лакше, насмешим се и процедим нешто попут ,, све у реду,, или ,, морам да журим,, и бриснем кући где могу да олакшам своју душу.

Pa tako i treba...nema sta ti da se raspilavljujes i gubis kontrolu n aposlu...nije licna situacija...
Takva "gluma" je dobrodosla, meni je to sasvim ok. Zamisli kazes klijentu...sta mi dolazis sada, budalo jedna?..ili kolegama: e dosao ovaj idiot sa zakasnjenjem ja moram da radim, a vi idete kuci...meni to zvuci malo bezveze...
 
На послу сам најбоља...за оскара...када ми дође странка а лепо смо се договорили да то буде у моје радно време...а ето силом прилика са слатким осмехом ми објасни да је ето морала/о да закасни...и ја ти ту најслађе на свету...кажем да нема проблема...и наставим да радим док се моје колеге покупе и оду кући...ја се слатко осмехујем све док не завршимо са послом...а овамо бих се ујела за гузу...само сва срећа не могу да је дохватим...али професионалност ми је на првом месту...јер ипак ми је тај посао све...
Исто тако могу у приватном животу да прогутам сузе..и да одглумим кул ситуацију...а боли ме да бих могла да вриштим...али неееееее...ја се саберем (никада али никада не плачем пред неким) и прогутам кнедлу (то ми је најтеже) е онда је све лакше, насмешим се и процедим нешто попут ,, све у реду,, или ,, морам да журим,, и бриснем кући где могу да олакшам своју душу.

Ne mogu da sakrijem suze ali mogu da se okrenem i odem...
I što je najbitnije više ne dozvoljavam ljudima da me povređuju kao nekad...
Na fin način im stavim do znanja da ne želim da se upuštam u to i završim...

Već sam pisala negde, od sad se vodim ovom rečenicom:"Nemoj me Jebati, mogu ti trebati."
 
dobro glumim i to bolje ako dobro pozmajem sagovornika
govorim ( nekad ) ono što smatram da sagovornik voli da čuje, pa onda ispadam njegova dobra drugarica (ajde neko će reći i ulizica)
ali ako mi je do nečeg stalo, ako imam neke lične interese ili na bilo koji način da mi je jako stalo, onda nema glume, pokušavam na sve načine da isteram svoje:azdaja:
 

Back
Top