"Narodno" ATX napajanje od 450w....

X Black

Aktivan član
Poruka
1.399
Da li gore navedeno napajanje mpze da napaja

AMD64 7750+Black Edition
sa adekvatnom plocom
2GB RAM 800mhz
HDD 80GB SATA
NV 8600GT
TV Tuner
DVD RW

Za pocetak sam mislio da kupim neko levo napajanje
a posle bi neko bolje...

Da li sa ovim napajanjem mogu da izvucem maximum iz
ovih komponenti...
 
Da li gore navedeno napajanje mpze da napaja

AMD64 7750+Black Edition
sa adekvatnom plocom
2GB RAM 800mhz
HDD 80GB SATA
NV 8600GT
TV Tuner
DVD RW

Za pocetak sam mislio da kupim neko levo napajanje
a posle bi neko bolje...

Da li sa ovim napajanjem mogu da izvucem maximum iz
ovih komponenti...
bolje uzmi odmah ako mozes napajanje bar 650w ne pravi gresku kao ja pa da ti pada sistem ja sam uzeo termaltake 650w modularno tako da mozes visak kablova da otpojih meni 400w nije moglo da podrzi phenom x3 i grafiku ati radeon 3650 i jedno i drugo 95w potrosaci uostalom podji na sajt anteca imas kalkulator da odredis optimalno napajanje
 
Mozes naravno ali kao sto kazem svima klokovanje nikom nista dobro nije donelo posebno sa AMD-om koji je poznat sa pregrevanjem...mislim nevezano za napajanje (mislim na lc power koji sam ti predlozio u prethodnoj poruci)ono je dovoljno jako za klokovanje procesora ali ne vidim potrebu za dodatnim opterecenjem procesora koji je i ovako dovoljno jak da se izbori sa svim danasnjim aplikacijama bilo da su u pitanju igre, programi ili neki treci softver
 
Poslednja izmena:
LC Power 914B 550W........kuciste sa napajanjem,
sta mislite,cena 5000rsd.
 

Prilozi

  • LC Power 914B 550W Pro Black....pc021.jpg
    LC Power 914B 550W Pro Black....pc021.jpg
    11,5 KB · Pregleda: 5
Poslednja izmena:
Ja sam jedno vreme bio veliki ljubitelj LC Power-a, ali su mi skoro crkla dva komada (i to od 550W), tako da sam se malo ohladio po pitanju istih. Doduše, crkao mi je i jedan Chieftec, a opet imam Aurora koje rade već 6-7 godina.

Zaključak - ništa nije sigurno dok se ne pokaže u praksi...
 
To je codegen briza kuciste koliko se secam nije tako nov model ali je odlicno i po izgledu i kvalitetu...i sam sam ga razmatrao kao opciju kada sam kupio svoje kuciste...na kraju sam ipak uzeo Termaltake M9 (zbog providne stranice xe xe xe)...
A sto se tice crkavanja napajanja nijedno napajkanje nije 100% sigurno zato sto naravno dosta stvari zavisi i od toga u kom ste delu grada- snabdevanje strujom dosta varira (napon) tako da idealnog resenja nema sem, naravno ako je neko spreman da se isprsi za neke vece pare pa kupi neki APC uredjaj...
 
Jesu li ti crkla.....zbog OC ili loseg napona,jos ako si u delu grada gde su vece strujne
oscilacije.....haos.....pa koje onda da ku pin napajanje....

Sta mislite o ovom kucistu?
U centru grada je sasvim stabilno napajanje.

Nisam ja rekao da ga ne kupiš, nego se meni desilo to što se desilo, ne mislim ja da je LC Power loš izbor. Poslednjih par komada koja sam ja uzeo su bila jeftinija Cooler Master napajanja (3000-4000 din.), i zasad sva rade ok, a i skoro se ne čuju što mi takođe puno znači.
 
Da i ja imam utisak da je u centru stabilnije napajanje...ali uvek bi predlozio neki apc ko ima para naravno...posebno za ljude koji nameravaju ili vec drze racunare non-stop upaljene...jer vrhunsko napajanje samo po sebi ne predstavlja sigurnost i stvarno je bedak kad ti crkne neko dobro napajanje samo zato sto se oni ficfirici u edb-u igraju sa strujom kako im dune...
 
Nije los Frontier mada ono spada u nizu srednju klasu ali ja za to napajanje imam samo reci hvale ja sam imao do pre 4-5 meseci Frontier 450w radilo mi je 3-4 godine prezivelo sve i svasta da ne pricam o nestancima struje i ostalo citavo xe xe xe skoro sam ga prodao dusa me bolela ali morao sam...Devojci sam uzeo Frontier od 500w pre mesec dana i za sada sljaka dobro...Ako nemas love uzmi Frontier a ako imas uzmi neki LC Power...Inace Frontier 500w moze da se nadje za manje od 15e -mislim za oko 1000-1100din.
P.S. Nisam samo razumeo sta ti je OC -overclock?
 

Back
Top