Ja rekoh:Bogovi ste

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Citat iz Novog Zavjeta.

Isus im reče: "Ne stoji li pisano u zakonu vašemu: Ja rekoh: bogovi ste? IVAN glava 10

Psalam Asafov
Rekoh: "Bogovi ste; vi ste svi sinovi Svevišnjega.
7 Ali morate umrijeti kao ljudi, morate pasti kao jedan od knezova!"

48 Budite dakle savršeni, kao što je savršen Otac vaš nebeski! Matej glava 5


Opaska: Prvi ljudi protjerani i prokleti od tkzv boga jer su htjeli biti kao bogovi i spoznali dobro i zlo.



Molim razmišljanja na tu temu.
NE ZNAM ĆIRILICU SORRY LJUDI.
 
Poslednja izmena:
ма неам ја појма о чему се овде ради

неко је наводно реко да смо богови?

еее, па наш шта сам ја досад стиго да налупетам?
 
Ajde prvo da budemo ljudi , kad budemo ljudi koji cene vrline i razum pre svega , tek onda mozhemo da prichamo da smo "bogovi".

Mada ima jedan lik iz Meksika ( valjda iz Meskika ) koji tvrdi da je Isus mesija , i ima oko 100 000 vernika.
 
29 Otac moj, koji mi ih dade, veći je od sviju, i nitko ih ne može oteti iz ruke Oca mojega.
30 Ja i Otac jedno smo."
31 A Židovi opet uzeše kamenje, da ga kamenuju.
32 Isus im reče: "Mnoga vam dobra djela pokazah od Oca svojega. Za koje me od ovih djela kamenujete?"
33 Židovi mu odgovoriše: "Za dobro te djelo ne kamenujemo, nego za hulu na Boga, i što ti, premda si čovjek, praviš se Bogom."
34 Isus im reče: "Ne stoji li pisano u zakonu vašemu: Ja rekoh: bogovi ste?
35 Ako one nazva bogovima, na koje dođe riječ Božja, a Pismo se ne može dokinuti.
36 Smijete li vi onda za onoga, kojega Otac posveti i posla na svijet, tvrditi: 'Huliš na Boga,' što rekoh: 'Sin sam Božji!'
37 Ako ne činim djela Oca svojega, ne vjerujte mi!
38 Ako li činim, i ako meni nećete vjerovati, djelima vjerujte, da poznate i vjerujete, da je Otac u meni i ja u Ocu.



Psalam Asafov.
1 Bog se diže u zajednici Božjoj, drži sud usred bogova:
2 "Dokle ćete suditi nepravedno i zauzimati se za bezbožnike!
3 Sudite pravo ubogima, sirotama; siromahe, potlačene opravdajte!
4 Izbavljajte ubogoga, slaboga; oslobodite ih iz ruke bezbožničke!"
5 Ali oni ne gledaju na to, ne uviđaju to, tumaraju dalje po tami: drmaju se svi temelji zemlje.
6 Rekoh: "Bogovi ste; vi ste svi sinovi Svevišnjega.
7 Ali morate umrijeti kao ljudi, morate pasti kao jedan od knezova!"


44 A ja vam kažem: Ljubite neprijatelje svoje i molite se za one, koji vas progone!
45 Tada ćete biti djeca Oca svojega nebeskoga, koji pušta da sunce njegovo izlazi nad dobre i zle i daje da daždi nad pravedne i grješnike.
46 Jer ako ljubite samo one, koji vas ljube, kakvu ćete plaću imati? Ne čine li to i carinici?
47 I ako pozdravljate samo prijatelje svoje, što osobito činite? Ne čine li to i neznabošci?
48 Budite dakle savršeni, kao što je savršen Otac vaš nebeski!




P.S Prvi ljudi potjerani i prokleti jer su spoznali dobro i zlo i postali kao bogovi.
a gore je očito da se govore da su ljudi bogovi i kao takvi podržani od OCA NEBESKOG
a od drugoga boga potjerani i prokleti.

Čudno puno to nešto ha??
 
Ja sam pagan i ne verujem u ljudske bogove...
pogotovu ne u Isusa
citiranje biblije mi je kao citiranje Trećeg oka ..trabunjanje ljudi u čiji razum osnovano mogu da sumnjam..takođe u čije postojanje osnovano mogu da sumnjam

Tu priču da su ljudi po božjem liku pravljeni, pogotovu što je pričaju pripadnici solarne religije ili ti hrišćanstva, smatram za glupost i to tešku glupost
jer ti prijatelju nit imaš u prečniku 1.392 10^9 m
nit dostižeš temperature od ~ 10^6 K
tako da dok god ne dostigneš gore navedene osobine nemaš nikakvu sličnost sa bogom
a kamoli da ti to jesi...

doduše ako se potrudiš možeš da stigneš neke interesantne temperature tela :lol:
 
Mada ima jedan lik iz Meksika ( valjda iz Meskika ) koji tvrdi da je Isus mesija , i ima oko 100 000 vernika.
Pa pogledaj tek ovog prevaranta i hohštaplera koji ima između 50 i 100 miliona sledbenika:

sathya_sai_baba.jpg


Meni je fascinantno kako ljudi ne uzimaju u obzir mogućnost da je ovakvih prevaranata bilo i u istoriji? On se služi jeftinim mađioničarskim trikovima koji su odavno provaljeni, dokazani je seksualni manijak, a opet ima toliko sledbenika. Ponekad pomislim da neki ljudi i ne zaslužuju bolje.
 
Ja sam pagan i ne verujem u ljudske bogove...
pogotovu ne u Isusa
citiranje biblije mi je kao citiranje Trećeg oka ..trabunjanje ljudi u čiji razum osnovano mogu da sumnjam..takođe u čije postojanje osnovano mogu da sumnjam

Tu priču da su ljudi po božjem liku pravljeni, pogotovu što je pričaju pripadnici solarne religije ili ti hrišćanstva, smatram za glupost i to tešku glupost
jer ti prijatelju nit imaš u prečniku 1.392 10^9 m
nit dostižeš temperature od ~ 10^6 K
tako da dok god ne dostigneš gore navedene osobine nemaš nikakvu sličnost sa bogom
a kamoli da ti to jesi...

doduše ako se potrudiš možeš da stigneš neke interesantne temperature tela :lol:

I nemoj da vjeruješ.... samo znanje oslobađa od straha...
 
Pa pogledaj tek ovog prevaranta i hohštaplera koji ima između 50 i 100 miliona sledbenika:

sathya_sai_baba.jpg


Meni je fascinantno kako ljudi ne uzimaju u obzir mogućnost da je ovakvih prevaranata bilo i u istoriji? On se služi jeftinim mađioničarskim trikovima koji su odavno provaljeni, dokazani je seksualni manijak, a opet ima toliko sledbenika. Ponekad pomislim da neki ljudi i ne zaslužuju bolje.

Da i ne spominemo njega
l-ron-hubbard_4.jpg
 
Што је рекао један папа, ваљда Јован 23-и, који ће пре тога био гусар, авантуриста : Свет жели да буде варан - па, варајмо га онда.
 
Puno se zahvaljujem korisniku Eleleth sto je postavio ceo tekst za citanje, a ne dva-tri stiha.:ok:

Na temu, mislim da se tim stihovima 'teo smanjiti pesimizam ugnjetenog naroda. Reci da su bozji narod i pate zbog toga ne samo da smanjuje tugu, vec podize moral i cak pomalo podize ego. Perfektan tekst za motivaciju.
 
Ako je ISUS rekao da smo BOGOVI ,koji klinac onda se ljudi koji u sebi traže BOGA proglašavaju sotonistima?

Ajmo kršćani,odgovor????

Tko je onda bio taj koji je zabranio ljudima da jedu s spoznaje dobra i zla?
Tko je taj kojemu nije u interesu bilo da ljudi znaju što je dobro a što zlo?

Tko je spasio čovječanstvo dajući mu šansu da prestane biti kao životinja i da spozna dobro i zlo?
 
Ako je ISUS rekao da smo BOGOVI ,koji klinac onda se ljudi koji u sebi traže BOGA proglašavaju sotonistima?

Ajmo kršćani,odgovor????

Tko je onda bio taj koji je zabranio ljudima da jedu s spoznaje dobra i zla?
Tko je taj kojemu nije u interesu bilo da ljudi znaju što je dobro a što zlo?

Tko je spasio čovječanstvo dajući mu šansu da prestane biti kao životinja i da spozna dobro i zlo?

ево ја сам кршћан и свака ти част, урадио си оно што су други покушавали већ 2000 година.
уништио си хришћанство:klap::klap::klap:
 
...eto lepo je zabranio ljudima da jedu sa tog drveta a ljudi ko ljudi... i onda se cude kad ih progutaju sile jace od njih ... kao kad roditelji kazu detetu nemoj ovo ili ono a dete bas hoce ono sto mu je zabranjeno... ljudska svest se razvijala milionima godina i nije se bas razvila u toj meri da nam je sve dozvoljeno bez posledica

... i jos jednom - citiras bibliju a nista ne razumes :)
 
Bogovi smo i ISUS je uz nas.
Zbacimo jaram sa sebe ,zbacimo jaram pravila kojima nas ograničavaju da spoznamo tko smo i što smo.
Mi smo SINOVI BOŽIJI od našeg OCA NEBESKOGA koji je SAVRŠEN .
Spoznajmo sebe i naći ćemo u sebi snagu NAŠEG OCA NEBESKOGA a to je SAVRŠENA LJUBAV.

Oni koji žele da se BOGA bojimo ti ne žele da živimo u LJUBAVI.
Oni se boje i ne znaju što je LJUBAV.
 
Bogovi smo i ISUS je uz nas.
Zbacimo jaram sa sebe ,zbacimo jaram pravila kojima nas ograničavaju da spoznamo tko smo i što smo.
Mi smo SINOVI BOŽIJI od našeg OCA NEBESKOGA koji je SAVRŠEN .
Spoznajmo sebe i naći ćemo u sebi snagu NAŠEG OCA NEBESKOGA a to je SAVRŠENA LJUBAV.

Oni koji žele da se BOGA bojimo ti ne žele da živimo u LJUBAVI.
Oni se boje i ne znaju što je LJUBAV.

I CAN HAS GODHOOD ? :mrgreen:
 
Citat iz Novog Zavjeta.

Isus im reče: "Ne stoji li pisano u zakonu vašemu: Ja rekoh: bogovi ste? IVAN glava 10

Psalam Asafov
Rekoh: "Bogovi ste; vi ste svi sinovi Svevišnjega.
7 Ali morate umrijeti kao ljudi, morate pasti kao jedan od knezova!"

48 Budite dakle savršeni, kao što je savršen Otac vaš nebeski! Matej glava 5


Opaska: Prvi ljudi protjerani i prokleti od tkzv boga jer su htjeli biti kao bogovi i spoznali dobro i zlo.



Molim razmišljanja na tu temu.
NE ZNAM ĆIRILICU SORRY LJUDI.

suvise plasticno tumacis to sto citas

reci su skrte za opisivanje metafizickih stvari i pojmova i treba ih uzeti s oprezom

spoznaja dobra i zla je izvucena iz konteksta i u samoj bibliji u startu isto ko i progonstvo ljudi od strane Boga mnogo vise verovatno je odsustvo sopstvenom voljom nego da je Bog proglasio fajront u edenu
 

Back
Top