B92 opet..........

Zabraniti B92?

  • DA

  • NE

  • Zabraniti im samo politicko delovanje i komentarisanje politickih dogadjaja uopshte.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
dok se ne dokaze suprotno on je nevin
dok se ne dokaze, i oni su nevini. ali ako postoje dokazi, bili oni redovna ili ilegalna formacija, imaju da plate za svoje zlocine

tacno, u hag pa kom obojci a kom....

Videli smo pravdu Haga na Haradinajevom slučaju. Celo Kosovo zna za zločin koji je napravio na onim ciganskim svatovima, o ostalima da ne pričam.
Iskreno, Ademe, meni bi bilo jako drago što je on oslobođen, i što Čeku i Tači nikada nisu tamo završili, samo da mi imamo službu koja zastupa narod, a ne vlast. Da mi imamo naš MOSAD.

A, za zločine koje su Srbi pravili, ne brini. Vidiš da svi oni, a i mnogi nevini završavaju iza rešetaka. Kada su Srbi u pitanju, onda ne važi ona stara "Bolje osloboditi 100 krivih, nego osuditi jednog nevinog". Za Srbe važi "Bolje osuditi 100 nevinih, nego osloboditi jednog krivog".
 
Kad cete vi onda biti hrabri?

jedno od pitanja na koje nemam odgovor.
ali kao sto rekoh, mozda bi i o tome mogli diskutovati, ali ako se pre toga dokaze za odredjene osobe da su oni pocinioci nekog zlocina. tada bi se videlo kako bi se javnost ponasala prema njima.
citam pre neki dan da je mesic oduzeo neka odlikovanja nekim domoljubima za koje se prica [ili se dokazalo,zaboravio sam] da su cinili zlocine u tom ratu. po meni veoma hrabar gest.
 
valjda je svako nevin dok se ne dokaze suprotno
koliko sam cuo [i razumeo] materijal je poslat tuzilastvo.
dobro, slazem se da mozda malo vise otkrivaju zlocine srba, ali to ih ponovo ne svrstava u neprijatelje srbije, jer govore istinu. a spomenut je i haradinaj
i kako rece neko, oni su najvise do sada radili na rasvetljavanju famozne zute kuce. i ako se ne varam najvise pomogli ove srbe na kosovu.
ja se ne mogu buniti na neke navode pojedinih "sta su srbi radili" jer o tome znam dosta jos pre nego je Tv to objavila
nema. ali da bi o tome govorili, prvo se moraju dokazati ti zlocini. i ja sigurno necu braniti tu osobu.
konkretno, nakon martovski ispada iz 2004 svi su govorili da je to sramota za kosovo. i politicari i stampa

A, ko je osuđen za te ispade? Ko od izvršioca, i ko od organizatora? Da li je sprovedena istraga o organizatorima? Toliko snimaka sa facama, a niko da završi u zatvoru. Ademe, opet priča o francuskoj sobarici.
 
A shta si ti po nacionalnosti kad postavljash takva pitanja?
Na chijoj si ti strani?

E Mauzeru, Mauzeru, da ti znaš koja je struktura JNA bila dole dok je postojala JNA ne bi to postavljao kao pitanje. U dva voda, po otprlike 15 ljudi pošto je tu bilo i prekomandi i sl, koja su obavljala izvesne zadatke na terenu, bio je jedan Beogradjanin, bila su dva Novosadjanina, bio jedan iz Kraljeva, bio je jedan iz Bačkog Jarka. To je bilo sve od Srba, mofda još jedan ili dva.Dva Slovenca iz Škofje Loke, jedan iz Ljubljane, jedan iz Ptuja. Par Makedonaca, ostalo sve Muslimani i Hrvati. Čak su u oba voda bio po jedan Albanac koji su takodje učestvovali u operaciji, naravno bila je komanda da se na njih obrati pažnja i da budu pod nekim vidom posebne prismotre od ostalih vojnika, ali tako da to ne primete..
Od tri podoficira samo jedan Srbin. Najveći heroj je ispao na kraju kapetan koji je bio Slovenac. Čovek je ostao invalid jer je bombu bacio nazad i tom prilikom mu je stradala ruka. Misliš li da je neumesno da pitaš onda za nacionalnost?
Dakle, u ovoj virtuelnoj civilizaciji gde je sve samo vest na televiziji ili internetu jako je lako pričati o svemu i svačemu. Ali to je onako...malo meni to deluje kao foliranje. Oni koji imaju takva iskustva uglavnom ćute.
A što se tiče toga o tome kako pišem, ja nekad pišem i ijekavski, nekad madjarski, kad mi dodje pišem slovenački, na žalost makedonski ne znam pa ne mogu na njemu da pišem. Ali bi mi bilo zabavno da znam, jer bio onda to i radio...
 
jedno od pitanja na koje nemam odgovor.
ali kao sto rekoh, mozda bi i o tome mogli diskutovati, ali ako se pre toga dokaze za odredjene osobe da su oni pocinioci nekog zlocina. tada bi se videlo kako bi se javnost ponasala prema njima.
citam pre neki dan da je mesic oduzeo neka odlikovanja nekim domoljubima za koje se prica [ili se dokazalo,zaboravio sam] da su cinili zlocine u tom ratu. po meni veoma hrabar gest.

dokazao hrvatski sud...
general Zagorac( protupravno bogacenje) i general Norac (ratni zlocini)
 
Videli smo pravdu Haga na Haradinajevom slučaju. Celo Kosovo zna za zločin koji je napravio na onim ciganskim svatovima, o ostalima da ne pričam.
Iskreno, Ademe, meni bi bilo jako drago što je on oslobođen, i što Čeku i Tači nikada nisu tamo završili, samo da mi imamo službu koja zastupa narod, a ne vlast. Da mi imamo naš MOSAD.
pa ne bih rekao da svi znaju, evo ja ne znam. ako cemo po pricama, a tome ja retko pridajem znacaj, ja sam cuo da je on proterao srbe iz svoje "oblasti" sa napomenom da im je davao rok od dan dva da napuste grad-selo.ali to su samo price, i svaki sudija bi se nasmejao tim "dokazima"
a stose mosada tice, ne znam, meni oni ipak nisu idoli u bilo kom smislu.i ne bih voleo da kosovo ima takve ljude-organizaciju
A, za zločine koje su Srbi pravili, ne brini. Vidiš da svi oni, a i mnogi nevini završavaju iza rešetaka. Kada su Srbi u pitanju, onda ne važi ona stara "Bolje osloboditi 100 krivih, nego osuditi jednog nevinog". Za Srbe važi "Bolje osuditi 100 nevinih, nego osloboditi jednog krivog".

vidis,ovaj moto [boldovano] postujem vec nekoliko decenija.
inace bas bih voleo cuti za jedan jedini primer da je hag optuzio bilo koga za nesto sto nije uradio.
ne govorim o "komandnim" krivcima.
 
A tebi ako je preokupacija to kako ce da izgleda zastupanje jedne strane dok te neko konstantno zasipa lazima i provokacijama, ja onda stvarno ne znam shta da ti kazem...

Braniti se svim raspolozivim sredstvima.
Mi njih nismo napali vec oni nas.
Oni od nas otimaju zemlju, napuckali su 19 drzava da nas bombarduje, pljuju po nama kad god imaju priliku, oko nas se dizu bedemi a ti bi da budesh "demokrata"...

:ok::ok::ok::ok::ok::ok:
 
pa ne bih rekao da svi znaju, evo ja ne znam. ako cemo po pricama, a tome ja retko pridajem znacaj, ja sam cuo da je on proterao srbe iz svoje "oblasti" sa napomenom da im je davao rok od dan dva da napuste grad-selo.ali to su samo price, i svaki sudija bi se nasmejao tim "dokazima"
a stose mosada tice, ne znam, meni oni ipak nisu idoli u bilo kom smislu.i ne bih voleo da kosovo ima takve ljude-organizaciju


vidis,ovaj moto [boldovano] postujem vec nekoliko decenija.
inace bas bih voleo cuti za jedan jedini primer da je hag optuzio bilo koga za nesto sto nije uradio.
ne govorim o "komandnim" krivcima.

Milosevica npr. za krajinu i bosnu.
 
A, ko je osuđen za te ispade? Ko od izvršioca, i ko od organizatora? Da li je sprovedena istraga o organizatorima? Toliko snimaka sa facama, a niko da završi u zatvoru. Ademe, opet priča o francuskoj sobarici.

mislim da je nekoliko osoba osudjeno za te ispade.. koliko je meni poznato, nijedan nije osudjen za neki zlocin, niti srbin niti albanac, a stradale su osobe i na jendoj i na drugoj strani. mozda nisam upoznat, posto ja i ne pratim nesto previse vesti.
ps.a i sta ce mi, sve sto je vazno saznam na forumu.
 
mislim da je nekoliko osoba osudjeno za te ispade.. koliko je meni poznato, nijedan nije osudjen za neki zlocin, niti srbin niti albanac, a stradale su osobe i na jendoj i na drugoj strani. mozda nisam upoznat, posto ja i ne pratim nesto previse vesti.
ps.a i sta ce mi, sve sto je vazno saznam na forumu.

Onda si verovatno saznao ovde da je Kosovo i dalje Srbija
 
Ja to druze ne znam gde si ti sluzio,a iskreno upravo mi ti ne delujes da si ispalio metak al' ajde........
I jos sam par tvojih postova oko prosao i bili su nesto poput ovog,bio sam na ratistu u somaliji,krajini,bosni,vijetnamu i u Kosovskome boju :roll:.......ne mogu da te lovim ali tako je.

Uzgred da bi imao neki legitimitet stava prvo moras da prestanes da lupas gluposti,da nadjes neku nepravilnost u mom tekstu a tek onda da me pitas za tako nesto ;)

Dok ja ocito pisem logicnije od tebe ti nemas prava ich da me pitas za bilo sta.

Uzgred ja mogu evo na komp da ti dovedem mnoge ucesnike vise ratova koji misle isto kao neki momak od 20 godina koji nije mogao biti na ratistu,i reci ti meni pametni kako sad to objashnjavas?

Nemoj po 100-ti put da ispadas glup i da prosipas jeftine fraze,i ja sam te lepo upozorio ali budala ostaje budala,jos samo jedno ovakvo pitanjce i letis na ignore........ne zbog pitanja,nego nacina na koji ga postavljas.

Somaliju niko nije pominjao. Jedino što sam ja ovde pomenuo jeste ovo. Onom dečku što je gledao dokumentarac, opa onda ovde prosipao pamet sam rekao isto što i tebi, a to je da ja znam ljude iz tog kraja iz veoma jednostavnog razloga što sam pre rata godinama pre rata tamo išao i jako dobro poznavao ljude, sticajem rodbinskih okolnosti. Posle rata sa jednim delom tih koji su bili u logoru sam prićao i znam njihove priče. Deset ljudi deset istih priča, Zato ne dozvoljavam da mi neko kaže da lažem. Ono što ne znam, o tome ne pričam. Ne znam kako je bilo na Trebinju, ne znam borbe u Zapadnoj Slavoniji. Ali ono što znam iza toga stojim. A voleo bih da vidim sa kojim legitimitetom neki drugi ovde zauzimaju stav?

Ako mog rodjaka Durića, koji je bio golman u Rijeci
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top