Servis mobilnih telefona

Jao, ljudi, pomagajte.
Mama je kupila novi mobilni i sada joj pri ukljucivanju izbacuje kalibraciju i sto je najgore, telefon ne moze da se upali od toga. Da li to moze da se ukloni ili da ga nosi u servis?
Hvala unapred. :heart:

Kalibracija mora da se odradi jer je telefon verovatno n touch screen ,ispratite uputstva(najcesce treb da pipnete po ekranu tamo gde vam telefon to trazi i to je to) to se radi jedno i nije nikakav kvar,telefon samo trazi parametre po kojima ce raditi.
 
Problem sa Toshiba portege g910
Kad se pritisne taster za ukljucivanje/iskljucivanje signalna lapica pocne da svetli kao i uobicajno ali se telefon ne ukljucuje. Kad se uredjaj spoji sa adapterom za punjenje baterije signalne lampice ne daju nikakav znak.
Ovi simptomi (trazeci po raznim forumima) ukazuju na to da treba zameniti stampanu plocu (printed circuit board).
Da li je uopste isplatljivo menjati stampanu plocu? s obzirom da necu da popravka bude skuplja od same vrednosti telefona.
 
Problem sa Toshiba portege g910
Kad se pritisne taster za ukljucivanje/iskljucivanje signalna lapica pocne da svetli kao i uobicajno ali se telefon ne ukljucuje. Kad se uredjaj spoji sa adapterom za punjenje baterije signalne lampice ne daju nikakav znak.
Ovi simptomi (trazeci po raznim forumima) ukazuju na to da treba zameniti stampanu plocu (printed circuit board).
Da li je uopste isplatljivo menjati stampanu plocu? s obzirom da necu da popravka bude skuplja od same vrednosti telefona.

Stampana ploca=maltene ceo telefon
A to tvoje mi lici na software kvar vise nego na hardware.Odnesi to u neki pismen servis,ako si iz BG-a Trzni centar Vidikovac pored meka na Vidikovcu,na zadnjem spratu servis Skeptik.pozz
 
Imam problem sa Nokia 6600.

Naime, telefon mi se sam gasi. Pola sata pre nego sto sam to primetio, telefon je normalno radio. Nije mi ispadao niti nesto slicno.

Vadio sam bateriju, mem. karticu i stavljao na punjac i ni da mrdne.

Kada ga upalim, pojavi mi se normalno opcija za unos pin koda, nakon toga krece start-up animacija sa rukama i zatim ekran blinka 2 - 3 puta i ugasi se. Cini mi se da moze da stoji upaljen do sutra sve dok ne stisnem ok nakon kucanja pin koda. Na forumima sa procitao sa reset telefona putem onog koda, ali ni ne stignem da ukucam 3 znaka, on zablinka 2 3 puta i ugasi se.

Od softvera sam instalirao (pre 2 sedmice) najnoviju verziju Opere mini koju sa skinuo sa njihovog sajta za ovaj model.

Ima li mu leka?

Hvala
 
Po mom misljenu prvo bih rekao da je software(kazes nije padao,nije kvasen itd...) sto je i najlakse za opravku a i cena je povoljna jer je to stari model pa fleshovanje niko ne naplacuje mnogo.
Sve ostalo je samo nagadjanje,moze biti baterija,moze biti da je pregorelo neko od naponskih kola pa cim povuce struju za start up on se ugasi itd. ali opet kazem nagadjanje... odnesi u neki pismen servis pa da se pogleda,samo znaj da takva nokia moze da se najde za 20-ak eura u dobrom stanju pa srazmerno tome vidi koliko bi dao za opravku
 
Imam sifru na telefonu koju nisam dugo menjala, niti je iko zna. Juce sam je ukucala, jer sam htela da otkljucam telefon, i pise da je sifra pogresna. Ne razumem zbog cega je to tako, kad znam da mi sifru niko ne zna. U pitanju je telefon Nokia x3, ako to nesto znaci. Da li postoji nacin da se telefon odblokira, tj. da se provali sifra u servisu, a da se poruke i ostali sadrzaj u telefonu ne izbrisu? Vadila sam karticu i bateriju, ali nista ne pomaze.
 
Imam sifru na telefonu koju nisam dugo menjala, niti je iko zna. Juce sam je ukucala, jer sam htela da otkljucam telefon, i pise da je sifra pogresna. Ne razumem zbog cega je to tako, kad znam da mi sifru niko ne zna. U pitanju je telefon Nokia x3, ako to nesto znaci. Da li postoji nacin da se telefon odblokira, tj. da se provali sifra u servisu, a da se poruke i ostali sadrzaj u telefonu ne izbrisu? Vadila sam karticu i bateriju, ali nista ne pomaze.

Uglavnom moze da se skine sifra bez fleshovanja(tj da se ne brisu podaci iz telefona) ali ne znam kako je kod x3 nisam jos imao takav problem,tako da nisam ni probao...
 
Po mom misljenu prvo bih rekao da je software(kazes nije padao,nije kvasen itd...) sto je i najlakse za opravku a i cena je povoljna jer je to stari model pa fleshovanje niko ne naplacuje mnogo.
Sve ostalo je samo nagadjanje,moze biti baterija,moze biti da je pregorelo neko od naponskih kola pa cim povuce struju za start up on se ugasi itd. ali opet kazem nagadjanje... odnesi u neki pismen servis pa da se pogleda,samo znaj da takva nokia moze da se najde za 20-ak eura u dobrom stanju pa srazmerno tome vidi koliko bi dao za opravku

Softver je bio, ali opet jeste.

Cim se malo duze poceo da koristim Operu mini opet isti problem.

Na koji nacin se radi flesovanje Nokie, posto nisam siguran koliko je dobro da opet dajem 1.000 dinara.
 
Softver je bio, ali opet jeste.

Cim se malo duze poceo da koristim Operu mini opet isti problem.

Na koji nacin se radi flesovanje Nokie, posto nisam siguran koliko je dobro da opet dajem 1.000 dinara.

Ja sam menjala drugarici software na Nokiji 5800 čini mi se xpress music i stvatno je lako. Radila sam preko Nokia Suite samo pratiš upustva korak po korak, nećeš pogrešiti.
 
Malo sam surfovao i raspitao se na par mesta i na kraju sam nasao jedan nas forum na kome je lepo objasnjeno kako se radi flesovanje Nokia telefona ukljucujuci i Dead phone sa sve slikama, linkovima ka potrebnom softveru itd.

Ako nekome treba adresa, neka se javi preko poruke.

Upravo sam sebi ustedeo 10e i sto je najvaznije naucio da to radim ako se opet ponovi (a ponovice se sigurno).
 
Obrati paznju na slobodnu memoriju telefona,jer mu to sluzi kao radna memorija,ako je prepunis tel ce da se zabaguje,druga varijanta je da imas virus koji nije lepo ociscen,tj radjeno je ovo flashovanje o kojem pises,tj je kao da si uradio Factory reset,a to cesto nije dovoljno,verovatno je i taj serviser odradio istu stvar....
 
Da, uradio sam klasicno flesovanje i instalirao sam 7.30 firmver putem Feniksa.

U telefonu verovatno ima neki virus ili nesto slicno, jer kao sto sam rekao, cim malo cesce koristim Operu mini a i standardni brauzer, telefon me izbaci iz aplikacije/brauzera, pojavi se beli ekran zablinka i onda vrati na pocetni ekran. Nakon 2-3 ovakva ponavljanja, telefon blokira.

Nakon sto sam flesovao telefon, instalirao sam Nokia Suite i uradio bekap svih podesavanja, posto imenik i ostalo drzim na sim i mem. kartici.

Preporuci mi neki antivirus za Nokiu 6300 (ipak je 6300 :)).
 
6300!!To znatno menja situaciju,to nije symbian telefon i nema virusa za njega.Full reset kucas *#7370# kad je ukljucen tel ili ako nece da upali skroz ili blokira prilikom paljenja drzis taster 3 i taster * prilikom paljenja.Mada sve to sto si napisao sad moze biti i hardverske prirode npr da ti je otisao flesh fizicki(kolo),kvar u memoriji,ili problem sa procesorom....
 
6300!!To znatno menja situaciju,to nije symbian telefon i nema virusa za njega.Full reset kucas *#7370# kad je ukljucen tel ili ako nece da upali skroz ili blokira prilikom paljenja drzis taster 3 i taster * prilikom paljenja.Mada sve to sto si napisao sad moze biti i hardverske prirode npr da ti je otisao flesh fizicki(kolo),kvar u memoriji,ili problem sa procesorom....

Ej, jel znas gde mogu i po kojoj ceni da zamenima masku na iPhone 8gb 2g?
 

Back
Top