Servis mobilnih telefona

Samsung gt-5610,telefon se sam pali,gasi,sam se zaključava,otključava,povremeno prestaje da radi i zvuk... to je sve počelo da se dešava posle korišćenja interneta... zanima me da li neko možda zna kako to rešiti ili se mora odneti na popravku u servis? ...hvala unapred na pomoći :)
 
Pomagajte :)

imam neka tri meseca Samsung GC6712 Duos, i danas dok sam kuckala poruku samo je zabagovao, ni tamo ni ovamo, iskljucila sam ga tako sto sam izvadila bateriju.Ukljucim ga na dugme, upali se, na ekranu se pojavi ono 'samsung' i tako stoji. Ne mogu da ga ugasim dok ne uzvadim bateriju. Nije se kvasio, a jutros mi je pao, al je normalno radio nekih 3-4 sata. Dok se ovo ne desi. Ništa nisam prebacivala preko usb-a, jedino što ulazim na net, drugo ništa. Ima li mu spasa? ..
 
da li neko zna šta je ovo označeno na slici i čemu služi ?


Odsvhfi.jpg
 
Drugari, sestra se igrala sa njenim telefonom i promenila onu saru za zakljucavanje i zaboravi i ispuca one pokusaje i sad trazi google nalog i ja kucam svoj, posto je moj namesten, i nece da prihvati, kaze pogresna lozinka ili korisnicko ime. Sta da radim?
 
Pozdrav svima ...
Imam problem sa konektorom galaxy note-a ili barem mislim da je do toga, naime prob. se manifestuje tako sto indikatori na telefonu pokazuju da je non-stop na punjacu ...
sto mi i nije bio neki veliki problem na verziji 4.0.4 medjutim kada sam update-ovao sistem, problem je takav da je sada ekran stalno upaljen ...
Tako da bilo ko ima predlog ili sugestiju koji servis bi mogao da resi taj problem...
hvala unapred ...
 
Ispao mi je mozda 2, 3 puta, mozda nije ni toliko, ne secam se. Na suncu nije cesto bio, uglavnom je koriscen unutra. U stvari, umeo sam da ga ostavim u autu izmedju sedista na duze vreme, al nzm koliko je tu sunce dolazilo. Ne secam se da je ikad kvasen, sem eventualno da ga je kisa zapljusnula koji put. No, nista od toga nije bilo taj dan kad se ovo desilo. Stavio sam ga u donji dzep od sorca. Sve mi je mutno u glavi, ali cini mi se da sam cuknuo sa njim u dzepu malo neku komodu pored koje sam prosao. Imao sam u dzepu sa suprotne strane jos nekih stvari, ne secam se, mozda sam i sa njima okrznuo. Sad zasigurno nmg da provalim koji je dzep bio u pitanju. Znam da tada nisam brinuo jer to nije bio jak udarac a i ranije su mi se desavale slicne stvari. Tek kasnije sam ga izvadio i video. Sad nzm da li je cuknut ili ne i da li je zbog toga moglo ovo ovako da se razjebe... Probao sam da ga resetujem, ali je kodiran. Nasao sam i sifru za dekodiranje, ali je ne prihvata jer ssu ga izgleda dekodirali nekako da ne moze da se dekodira. Mogu ja njega lako da rasklopim, ali opet ne znam mi sta je taj flet ni konektor, tako da ne bih mnogo brljao oko toga. Koliko bi kostalo da mi to srede u nekom servisu?

PS: Da li sa njega mogu da prebacim odredjene podatke preko bluetootha. Znam da slike mogu, ali ja msm na poruke. Imam vaznih stvari tu koje mi trebaju, pa sam mislio da ih na drugi telefon prebacim. Nzm da li to moze?
 
najverovatnije ce biti to, da si mu pricepio ekran od komodu, jer vidis te zelene tackice koje idu u 3 smera to je napuknuce ekrana
ne bih znao koliko je ekran za njega i zamena, raspitaj se po servisima,ali mislim da ce te manje kostati da uzmes ceo polovan telefon,on je 1000din
http://www.kupindo.com/Ostalo/13293257_ZTE-G-R220
http://www.limundo.com/kupovina/Tel...lni-telefon-ZTE-Telenor-S320-Poklon-/12827725
http://www.mobilnisvet.com/mobilni-malioglasi/36

ako mozes tako sada zakljucanom da pristupis bluetoothu i da se povezes preko nekog programa mocices da izvuces podatke, u suprotnom neka ti to odrade u servisu preko kabla
 
Ma, ne bih ga kupio da mi platis:) Imam pored njega dva bolja. Ovaj mi je firma poklonila kao sluzbeni. Planirao sam da ga dam calu, ali morao sam te poruke da prebacim na drugi, pa sam to odlagao i sad kad mi to treba, ovo se desi. Nisam nikad koristio bluetooth na njemu, valjda cu se nekako snaci. Ne bih da ga dajem serviserima da mi oni cackaju oko tih informacija. To su ipak poverljive stvari!
 
Zdravo drugari, nov sam ovde pa odmah neko pitanje:)
Pokusao sam da povezem svoju Nokiju C5-00 na komp i instalirao Nokia Suite 3.8 prvo sa diska a posle i sa neta ali nikako ne usprevam. Evo sta mi izbacuje. Please help!

2sb2vwl.jpg
 
Poslednja izmena:
Zdravo svima.
Imam problem sa telefonom. Alkatel je u pitanju, ne znam tačno koji model, mislim da je one touch 992d ne sećam se.
Uglavnom ... juče se pojavio problem i ja sam čačkao podešavanja ali ne mogu da se snađem pa mi je potrebna vaša pomoć.

Kada započnem poziv , ekran se posle par sekundi zatamni... što se uvek i dešavalo....ali pre je telefon funkcionisao tako što kad odvojim slušalicu od uveta pojavi se ekran sa opcijama, tj. mogao sam da prekinem razgovor i slično....ali sad ekran ostane zatamljen i dok osoba sa kojom razgovaram ne prekine ja ne mogu ništa pa čak ni da ugasim telefon, jednostavno ni na šta ne reaguje.

Zna li neko kako to da rešim? unapred zahvalan.
 
Ja imam problem sa starim telefonom Motorola V3 reiser kada sam mami htela da kopiram kontakte sa telefona u sim karticu nesto sam pogresila i izbirsalo se 80% imenika a ovo ostalo se sve dupliralo?! Pokusavala sam da vratim ali on sve duplira i duplira i ne zna sta sam uradila obrisala nisam ali nesto sam zeznula.

Ako neko zna molim vas da mi kaze!
 
budite oprezni sa servisima mobilnih čak i ovlašćenih. Ja sam mesecima odlazila u Begram, koji je ovlašćeni servis Samsung i još nekih marki telefona. Bili su na Karađorđevom Trgu u Zemunu, sada su u zgradi Zepter, na Novom Beogradu. Trajalo je mesecima. Uobičajena priča sa zaluđivanjem klijenata teče ovako.
Poslednjih meseci sam nekoliko puta dolazila u servis Begram I veoma sam nezadovoljna uslugom i ponašanjem rukovodećih lica u ovom servisu.
Prvi put sam došla u servis krajem januara, jer mi na pojedinim sajtovima nije reagovao prozorčić za log out. Nisam mogla da se izlogujem. Posle 5 do 7 dana sam pozvala servis I rečeno mi je da se radi o kvaru za koji je potrebno da se zameni deo. Negodovala sam tom prilikom I zahtevala da mi se kaže o kom delu se radi. Kada sam stigla u servis rečeno mi je da je telefon popravljen i preuzela sam ga, navodno popravljenog. Odmah usput, primetila sam da se ista stvar ponavlja i da telefon nije popravljen. Sutradan sam se vratila u servis i predala ponovo telefon na popravku.
Posle 7 dana pozvala sam servis i čula sličnu priču, poterbno je da se zameni jedan deo. Toga dela nema u servisu, mora da se poruči. Da stigne deo mora da se sačeka 2-3 nedelje i potom sledi popravka. Tako je i bilo, sve skupa ova popravka je trajala oko mesec dana. Po preuzimanju telefona uočila sam istoga dana da i dalje isti problem postoji. Vratila sam se u servis i razgovarala sa g. Jelenom Živić koja je postavljala pitanja i davala konstatacije bez ikakvog smisla. Ali, kako je rečeno u servisu ne mogu da razgovaram ni sa kim od nadređenih, sa nekim šefom ili direktorom servisa. Gospođa Živić je šef logistike, tako se predstavila. Ipak, pojavio se šef servisa, vrlo mlad čovek sa kojim sam razgovarala ali bez nekog zaključka. Pitanja koja su oboje postavili su bila, da li moj telefon radi (????), i da ne može da mi objašnjava tehničke stvari jer ja to en razumem. Ne znam zašto bih razumela tehničke stvari, jasno mi je da moj telefon i dalje ima istu smetnju kao i ranije. Pitanje gospođe Živić je bilo sva tri puta kada sam sa njom razgovarala, zašto nisam odmah došla u servis kada sam primetila kvar. Mislila je na moj dolazak između prvog i drugog puta. Mislila je verovatno zašto nisam odmah ostavila sve što imam od poslova kod kuće, i odmah se vratila u servis. Ja sam došla u roku manjem od 24 sata???? Kako je ona rekla, telefon je mogao da se pokvari u međuvremenu.(???).
U sledećih nekoliko dana sam pokušala davratim podatke iz telefonskog imenika koje sam prebacila u kompjuter, koristeći KIES program koji sam dobila pri kupovini telefona. Podatke sam bez ikakvih problema prebacila u kompjuter pre prvog dolaska u servis. Sad je program javljao da telefon ne podržava program i da se podaci ne mogu vratiti iz kompjutera u telefon.
Telefon sam, s obzirom da je u garanciji, ponovo odnela u servis 27.05.2013.g. Mladić koji radi na prijemu mi je rekao da će napisati da požure i da se to ovoga puta završi brzo.
Posle 5 dana sam pozvala servis i rečeno mi je da nema još odgovora iz servisa. Nakon dva dana mi je rečeno da je potrebno da se zameni neki deo (???) i da mora da se poruči.
Tada sam već izgubila strpljenje i odmah otišla do servisa. Tražila sam da rzgovaram sa šefom servisa i da mi kaže zašto je potrebno da se menja deo, i koji je to deo, kada je očigledno da se radi o softveru koji je dva puta menjann pri ranijim popravkama. Gospođa Živić je ponovo izašla u ime firmed a razgovara sa mnom Pitala je kao i mnogo puta do tada zašto nisam odmah došla u servis. Zatim mi je objasnila da je samo omna zadužena da razgovara sa strankama, I da su takva pravila servisa, ako nisam zadovoljna isto je. Objasnila mi je da je nađen kvar na tasteru kamere I da se čeka deo. Moje pitanje je bilo zašto se popravlja taster kamere kada ja tonisam ni prijavila, osim toga sam upravo došla sa puta gde sam snimala telefonom i nije bilo nikakvih problema. I još jedno pitanje, zašto nikada nema delova na lageru nego se čeka mesec dana da se popravi telefon. Očigledno je bilo da gospođa ne zna odgovor ni na jedno pitanje i da se razume u telefone i tehniku kao i svaki prosečni građanin Srbije. Dva ili tri odgovora su se ponavljala u nedogled. Zašto nisam odmah donela telefon na popravku, ponavljala je da je u pitanju taster kamere i na kraju da servis nema ništa sa tim već tako zahteva Samsung. Takođe, obratila mi se više puta sa“ poslednji put vam kažem...“. Na to sam je pitala da li mi preti, šta će biti ako posle „poslednjeg puta“ budem ponovo nešto pitala.
Uzela sam nepopravljen telefon jer nisam mogla još mesec dana da budem bez telefona. Dok sam došla do kola videla sam da ne mogu da telefoniram i da ne mogu da idem na Internet. Vratila sam se u servis i službenica na šalteru je uzela telefon i odnela ga u servis. Kako je tamo telefon zadržan sledećih 20 minuta, tražila sam da neko izađe i da mi više ne zadržavaju telefon. Više nisam imala poverenja. Tražila sam da uđem i da vidim gde mi je telefon. Službenik mi je rekao da će pozvati obezbeđenje ( ????). verovatno da me fizički ukloni iz servisa. Odgovorila sam da ću ja pozvati sebi odgovarajuću zaštitu, pa ako im tako odgovara... Telefon mi je vraćen i rečeno je da nije bio dobro podešen. To je bio 4. ili 5. put da sam se vraćala u servis.
Obratila sam se nekim službama povodom svega ovoga, Centru za zaštitu potrošača, g. Jelena Živić je obavestila, notornom laži, da je deo bio u servisu ali da ja nisam htela da sačekam popravku.
Nakon samo 3 dana telefon sam odnela u drugi ovlašćeni servis Samsung telefona. Izveštaj glasi da nema kvara u telefonu i da je on ispravan. Ni pomena o tasteru kamere. Sa druge strane, ono što je nađeno u Begramu, da ne radi sistem za prenošenje podatak ovde je navedeno da je ispravan.
Ovde nemamo zaštitu. Tržišna inspekcija kaže da bi to moralo na veštačenje. Nije objašnjeno gde i kako. Garancija je u međuvremenu istekla.
 
molim ako neko zna da mi odgovori sledce. imam SE k660 i 99% u pitanju je virus na kartici koji je dosao preko povezivanja sa kompom. Telefon baguje,nece da slika, nema blutut, radio, ponekad nece da salje poruke,mp3 nece da reprodukuje i jos sijaset nebuloza...dali da formatiram karticu ,(trazi mi neku sifru za telefon) ili da probam opsti reset ili vec nesto trece ...hvala
 
Slusalice koje sam kupio zajedno sa telefonom su radile normalno jedno vreme; dok nije pocelo da koci u pitanju je htc gratia i slusalice u kompletu. Nemogu da cujem nista na slusalice kad ih ubacim u telefon (kao da nisam povezao) nista se necuje zna li neko do cega je problem ? ? ? Hvala
 
...kako ovo instalirati na telefon?..http://www.bing.com/search?q=www.viber+2.2.2&form=UP97DF&pc=UP97

..ako neko moze da pogleda i da objasni ali onako postupno jer sam ja definitivno "dete debil" za te stvari dok mi se ne objasni u sitna
crevca:rumenko::hvala:

...dobih odgovor na jednom drugom forumu......ovako...(Joj ne verujem ,ukucas na oretrazivacu recimo ovako,viber v 2.2.2 apk download,pretrazivac ti nadje ,ti skines ,odes u podesavanja,bezbednost,nepoznati izvori stikliras,izadjes odatle odes na fajl apk koji si skinula i instaliras i to mora da radi i ne mozes da napravis gore sigurno. I da ako te pita na marketu da azuriras na najnoviju verziju ti nemoj... i ako stvarno neznas ovo da uradis donesi mi telefon odradicu ti sve da te ne zeza nista,jer ovaj telefon je vrh zaista, nema na cemu;-))

...e sad ne bih bas ja da idem i nosim nekom skroz nepoznatom telefon, zna li neko ovo da mi pojednostavi:rumenko:
 
...dobih odgovor na jednom drugom forumu......ovako...(Joj ne verujem ,ukucas na oretrazivacu recimo ovako,viber v 2.2.2 apk download,pretrazivac ti nadje ,ti skines ,odes u podesavanja,bezbednost,nepoznati izvori stikliras,izadjes odatle odes na fajl apk koji si skinula i instaliras i to mora da radi i ne mozes da napravis gore sigurno. I da ako te pita na marketu da azuriras na najnoviju verziju ti nemoj... i ako stvarno neznas ovo da uradis donesi mi telefon odradicu ti sve da te ne zeza nista,jer ovaj telefon je vrh zaista, nema na cemu;-))

...e sad ne bih bas ja da idem i nosim nekom skroz nepoznatom telefon, zna li neko ovo da mi pojednostavi:rumenko:

okom telefonu je rec , u market imas sigurno ako nemas onda nemoze . koj operativni sistem imas
 

Back
Top