Sta raditi kad komsije ne vole vaseg psa?

naca_maca

Zainteresovan član
Poruka
175
Evo i mene posle dugog vremena i strasnih desavanja.

Zivot se svima nama iskomplikovao pa i mojoj jadnoj Bubiki. Ako se secate nasli smo je kad je imala dva dana, othranili je na cucli i tresli se nad njom kad god je zakasljala. Sada smo se selili ovamo-onamo i konacno nasli sta nam se svidelo, medjutim komsijama se nije dopala Bubika posto je temperamentna i zivahna, ume da zalaje i zacvili. I naravno gazde kazu ne moze ovde. Odvedemo je u selo kod gazdinih rodjaka, super ce da je cuvaju, imaju decu koja ce da je vole... samo mi je zao sto ide. Suze, suze i suze jer necu moci da je vratim kad se budem uselila u svoje.

Prosle su dve nedelje. Uzelela se ja i svi srecni idemo da je vidimo kako joj je lepo tamo, kako je dobila srecu koju joj mi nismo obezbedili. I stignemo tamo, nje nema. Gde mi je kuce? I HORROR!!! Ona je u brdu iznad kuce, vezana lacem od pola metra. Zardjali lanac nije prikacen na njen okovratnik vec joj je vezan oko vrata i vrat joj se obojio od rdje. Jadnicko se otima da nam pridje jer se obradovala ali nema kud. Ja ne mogu da se popnem do nje jer je jako strmo. Jedva cetvoronoske uspem da joj pridjem koliko samo da joj dohvatim njuskicu da joj dam keks. Neko minijaturno burence su joj stavili da u njemu spava. Vode nema, a smrsala je strano. Iznad nje, jos u vecem brdu, je jos jedan vezani trobojac i neko pusteno kucence ali su to ustvari zivi kosturi. Samo kost i koza. Deca se popela oko Bubike kad, ona se plasi njih. Oni se saginju po neko kamenje a ona, jadnicko, krije se iza kucice. Znaci nesto joj rade. Plakala sam juce celog dana.

Ne mogu da je ostavim tamo. Zvala sam ljude koji navodno cuvaju pse u Nisu - nisu im jos gotovi pansioni, trenutno ne mogu, ...tralala... a meni je jako hitno!

MOLIM VAS, ako imate neki predlog javite. Strasno mi je bilo kad sam morala da odem i da je ostavim onako u onom haosu da cvili i place. Ne mogu da se smirim dok je ne izbavim odande, a nemam je gde...
 
:sad2: A baš si mi skoro padala na pamet, pitala sam se zašto te nema i kako napreduje vaš lični pansion. Pa šta je bilo sa onima koji su još prošle godine imali taj "pansion" sa boksevima? I svakako, što kaže Mileva, seli se pod hitno. Makar i stambeni kredit ili nešto slično, samo je sklonite odatle. Moji rođaci u okolini Vranja su u sličnim uslovima držali svog nemačkog ovčara, a pitali su se zašto im retko idem u posetu. Nisam mogla to da gledam, jednostavno se taj ruralni mentalitet razlikuje, ne mogu oni da shvate, ako ništa drugo, da ih zakon obavezuje da, ako su se već prihvatili brige o živom biću, da to urade kako treba.
 
Ma, znamo mi sve to. sve je to lako reci. ali mi smo prosli kroz pakao zadnjih godinu dana. Ukratko, dizali smo kredit za kucu, kupili, sredili, uselili se i pojave se jos dva vlasnika koji traze novac odnas.Onda je bilo pretnji smrcu ako ne damo novac, Bubiku, mene i cerkicu od godinu dana su napali sekirom, maltretirali nas itd., pa smo morali da se iselimo pred kraj decembra. Onda smo otisli u glupu donju vrezinu gde nam se u ekskluzivnoj kuci pojavi vlaga. Jedva smo nasli sada ovaj stan gde nam sve odgovara osim za Bubiku. I zeleci joj najbolje, a s obzirom da je ona lovacki pas, dala sam je u selo i eto kako je uzasno ispalo.

Eto ti pansioni su kao dali oglase da rade, a sve nesto trenuto ne mogu ostao mi je jos jedan broj sto mi je cini mi se Mileva dala, pa da probam i to. Ako ne, ne zna sta cu.

Kako tvoj pansion, Mimi's? Bi li je ti primila da je dovedm tamo?

PS internet mi je tako spor...
 
Poslednja izmena:
I posle kako ostati normalan u ovom drustvu i ne uzeti zakon koji nemamo u svoje ruke. Jesi li potpisala kakav ugovor sa gazdama? Zakonski ti imas pravo da drzis do tri kucna ljubimca u svom stanu i nijedan gazda ti nemoze to zabraniti. Danas se gotovu svuda sklapa ugovor stanar-gazda odnosno zakupac stana i stanodavac potpisuju ugovor o duzini iznajmljivanja i otkaznom roku koji...bla,bla da ne duzim mnogo. Inace ti imas pravo drzati svog psa u dvoristu kao i u stanu a da ti to nemoze zakonski zabraniti niko pa cak i gazda. Znam da ti nije lako i da si imala gomilu problema ali, sakom o sto jer oni su bezosecajne stoke i sa njima nemozes ono "ma lepo cemo se dogovoriti"

* Ja sam licno ogorcen u ljude, mentalitet, moralne vrednosti...sve...jednostavno sve. Ja sam danas sa komsijom izvukao iz kontejnera jednu malu kucu koju je njen gazda upakovao u kutiju cipela i spustio na dno kontejnera, seo u auto i odjurio. A sutra moram da prijavim inspekciji salterskog sluzbenika u banci koji mi je pretio danas dok sam podizao novac. Jednostavno sve smo gori.
 
Poslednja izmena:
Ma, znamo mi sve to. sve je to lako reci. ali mi smo prosli kroz pakao zadnjih godinu dana. Ukratko, dizali smo kredit za kucu, kupili, sredili, uselili se i pojave se jos dva vlasnika koji traze novac odnas.Onda je bilo pretnji smrcu ako ne damo novac, Bubiku, mene i cerkicu od godinu dana su napali sekirom, maltretirali nas itd., pa smo morali da se iselimo pred kraj decembra. Onda smo otisli u glupu donju vrezinu gde nam se u ekskluzivnoj kuci pojavi vlaga. Jedva smo nasli sada ovaj stan gde nam sve odgovara osim za Bubiku. I zeleci joj najbolje, a s obzirom da je ona lovacki pas, dala sam je u selo i eto kako je uzasno ispalo.

Eto ti pansioni su kao dali oglase da rade, a sve nesto trenuto ne mogu ostao mi je jos jedan broj sto mi je cini mi se Mileva dala, pa da probam i to. Ako ne, ne zna sta cu.

Kako tvoj pansion, Mimi's? Bi li je ti primila da je dovedm tamo?

PS internet mi je tako spor...

ovo mi već nije jasno
tek tako zbog pretnji ste izašli iz kuće koju ste napravili?
Ništa drugo niste preduzeli?

iskreno baš mi je čudno:think::think::think:

koliko znam (a recimo da dosta dobro znam9 u vrežini ima jako puno pasa i kuća u kojima nema vlage. Možda treba pokušati i sa još nekom kućom. A da je glupa (mislim Vrežina) jeste, ali ...
 
Ma, znamo mi sve to. sve je to lako reci. ali mi smo prosli kroz pakao zadnjih godinu dana. Ukratko, dizali smo kredit za kucu, kupili, sredili, uselili se i pojave se jos dva vlasnika koji traze novac odnas.Onda je bilo pretnji smrcu ako ne damo novac, Bubiku, mene i cerkicu od godinu dana su napali sekirom, maltretirali nas itd., pa smo morali da se iselimo pred kraj decembra. Onda smo otisli u glupu donju vrezinu gde nam se u ekskluzivnoj kuci pojavi vlaga. Jedva smo nasli sada ovaj stan gde nam sve odgovara osim za Bubiku. I zeleci joj najbolje, a s obzirom da je ona lovacki pas, dala sam je u selo i eto kako je uzasno ispalo.

Eto ti pansioni su kao dali oglase da rade, a sve nesto trenuto ne mogu ostao mi je jos jedan broj sto mi je cini mi se Mileva dala, pa da probam i to. Ako ne, ne zna sta cu.

Kako tvoj pansion, Mimi's? Bi li je ti primila da je dovedm tamo?

PS internet mi je tako spor...

Uh, ti nerešeni vlasnički odnosi, kad ima više naslednika... Dva moja devera iz muževe šire familije ne govore jer im je otac ostavio idealne polovine svega i ne mogu da se dogovore a neće da prodaju jer im je to praktično sama okućnica. Što kaže Marko, oko tih uslova kad ste iznajmljivali tu drugu kuću je trebalo lepo da se dogovorite ali šta sad, "we don't cry over the spilled milk" (ili posle ... nema kajanja, da se narodski izrazim). Ako je ugovor sklopljen, imate zakonskog osnova da uradite nešto po pitanju Bubike i svega toga ali ovako... :(

A moj "pansion" radi uveliko, prodajemo koncentrat, premikse, praškaste lekove... Slaba vajda, kako sad stoje stvari, da će to ikad raditi u ookviru delatnosti koja je prijavljena. Jedina nada da ikad ponovo radim sa zdravim psima je da postanem njihov frizer ali i to je mačka u džaku jer je kao prvo u KV jako malo pasa a kao drugo, rasna struktura tih pasa i psihološko-socijalni profil većine vlasnika se ne uklapa u moje planove. Eh, pusti snovi... :aha:
 
E moja Mileva, lako je drugom da prica kad nije osetio na svojoj kozi.
Kucu smo renovirali, a ne pravili. Nemas pojma kako je to kad ti neko preti smrcu tebi i tvojoj porodici, a dete ti je samo godinu ipo. Pa zatim napad sekirom na mene, dete i kuce dok mi muz nije bio tu. Dezurali smo nocu jer su stalno dolazili i preskakali nam kapiju. Pa smo nabavili i rotvajlerku, pa su se i pored nje preskakali posto je bila vezana. Pa kad mi se ujutru dete probudi i pokaze prstom na prozor i kaze "Cika, cika". A Kapije zakljucane i znas da niko ne moze da udje, a on stoji ispred prozora.
Naravno, na sudu smo. To smo preduzeli jer stvarno nemam nameru ni sa kim da se bijem. I jedino mi je bilo vazno da svi odatle izadjemo zdravi i citavi. Sad citavi jesmo, ali traume koje su nam ostale, pogotovu detetu, to mi niko ne moze nadoknaditi. Kao i maltretiranje moje jadne kuce koju stalno setamo tamo amo. I eto, cuvala sam je kao kap vode na dlanu a vidi sta joj tamo rade.

Sada smo na duvanistu gde ljudi imaju jako osetljiv sluh pa ne mogu da je podnesu kad zalaje. Inace u vrezini je bilo super za nju ali nama nije odgovaralo nista. Doduse i komsiluk je bio super. Svi su nas super prihvatili i Bubiku su obozavali. Svi su je hranili i vodili u setnje. Ali, izgleda se ne moze imati sve... na zalost
 
Ja se sudim sa mojim komsijama. Psa bi mi otrovali 5 minuta da ostane sam. Ja sam morao..(ovo mozda izgleda malo smesno) da okacim na fasadu dve one web kamere i obavestim skotove ispod da je dvoriste pod video nadzorom. Kamerice vise naravno onako bezveze cisto da ne mogu da mu bace nesto kada je u dvoristu.
naca_maca Ja sam kupio sprat kuce. Kuca ima 3 sprata i tri su vlasnika i prosao sam gotovo sve to sto si ti prosla. Od pretnji, kletvi...pa sve redom. Sudim se sa komsijama ispod oko vode, ilegalnog objekta na mom placu, telefona, nekih greda na krovu...itd. Veruj mi, poceo sam da pretim i sada je mnogo bolje. Cak sta vise poceli su da mi se javljaju i pitaju me da li jos uvek lozim :)

Poenta ovog sto sam pisao je da jednostavno danas nista vise ne moze "na lepo" moraces pokazes "zube". Mada pre svega izoluuj svoje dete od svega toga. Sto vise popustas vise ce nasrtati.
 
I ja imam problema, moj Lesi mora da bude u boksu sa malim dvoristem jer ne smem da ga pustim u dvoriste prvo zbog moje roditeljke koja vise voli cvece pa onda i zbog komsija i trovanja.Ja ne mogu ni slobodno da prosetam psa jer kad ga ja povedem neki puste svoje agresivne pse pa se sklanjamo.Mi ne mozemo da pokazemo zube samo mozemo da izbegavamo konflikte.Doslo mi je da nabavim nekog robusnog psa ali agresija radja agresiju.Pametan popusta dok se ne ukaze prilika da dostojanstveno pokaze i dokaze plemenitost koju psi nose sa sobom:heart:
 
Tako je Viddo. Moramo cekati nas trenutak.
Mnogo mi je zao sto ne umem da pokazem zube. Pa cak sputavam i mog supruga kad on krene malo agresivnije. Zao mi je zbog zivotinja, one stvarno pate jer nemamo tu kulturu da i njih postujemo. Ustvari da postujemo tudju potrebu da brinu o zivotinjama, ako vec sami ne osecamo.

Mi smo, Bogu hvala, Bubiku izbavili iz onog uzasa. Sada smo je odveli kod suprugovih u selo, gde su je jedva primili, naravno ne zbog nje, nego znate vec, zbog snaje koja im ne odgovara. Na zalost i tamo mora biti vezana, ali ce bar imati hrane. Vezali smo je na duzi lanac privremeno. Za vikend cemo ici da joj napravimo sajlu pa malo da se seta.

Sve je ovo strasno za nju. Ona je navikla da spava u fotelji, dvosedu, da jede sa nama, da se slobodno seta kad hoce i gde hoce, da se mazi, uskace u krevet itd. Uh da li ja preterujem? Mozda i preterujem ali ona je tako navikla i svaka promena joj tesko pada. I kad smo se selili, iako su nase stvari tu ona cvili na vrata da se vrati u stari stan.

Da li brinem bespotrebno?
 
Imam i ja takve komsije iako se ovaj moj i ne cuje,nego eto novi smo pa im smeta sto ga ne nosim uz stepenice nego sam ide.Sta ces penzioneri dokoni sta drugo da rade nego da spijuniraju i ogovaraju komsiluk

Meni su sve komsije bile takve,u svim zgradama,samo sto je mene da izvinete bolela patka za njih.

Sto si bolji prema njima oni te vise gaze a kad krenes bezobrazno i agresivno cute ko bubice.:evil:

Sad sam imao srece da se uselim u svoju kucu i da mi komsije sa obe strane vole i imaju svoje pse,jedini kojima smetaju psi su neke dileje na kraju ulice,koji se svadjaju sa svima u komsiluku zbog pasa.

Zamislite cela ulica ima pse osim njih i oni se bune :lol:
 
M. nemoj ga terati da ide uz i niz stepenice, ne zbog komšija nego zbog njegovih zglobova, uopšte nisu prilagođeni za to. Izvedi mali test, pusti ga da bira između stepenica i rampe za kolica, videćeš šta će da odabere. ;) (Ima ih puno u V. Stepe, od Vatrogasnog do Fedore.) A komšije, nek' se vrate u rodno selo i tamo svoje buvare drže na lancima ako im smeta što se po gradu psi drže kao ljubimci. Moje prve komšije su nekako oguglale na Gizma ali mačka nikako ne vare. Ja samo kažem klincima da ga ne diraju jer jako grebe a da mu sečem nokte nemam nameru. Ko ih Hebe, meni je moj Zloća dobar! :ljutko:

Nacamaco, kako je Bubika? Ima li nekog rešenja na vidiku?
 
Zamislite cela ulica ima pse osim njih i oni se bune :lol:


chuj....njima smeta.....:roll:
ako im smeta nek se odsele....smarachi

i nije mi jasno sta bre bilo koga ima da zanima dal neko u svom dvoristu ili kuci ima psa.... :roll:

ako ja ignorisem sve sto neko radi,ocekujem i od tog nekog isto....
slepica ostavlja djubre da smrdi u hodniku,a meni ne da da udjem u lift sa "dzukelom" :dash::dash::dash::dash::dash:
aljkavusha glupa....ni lift ne ume da koristi kako treba,a meni nasla neke lekcije da drzi :besna:
 
Jao narode izvinjavam se sto ne stizem da odgovorim. Znate kraj je godine, zakljucivanje ocena, maturski, prijemni ispiti... sve me je to jako smorilo. Jos ovaj glupi 064 internet je uzasno spor i dovodi me do ludila.

Bubika je jos uvek u selu. Ima bolje uslove ali mnogo pati za nama i slobodom. Neprestano laje i skroz je promukla. Jede dosta a smrsala je strasno. Dala sam oglas da je neko uzme da je cuva. Znate, javljali su se ljudi koji ne rade nista i kojima je samo novac potreban. Medju njima se javila i jedna devojka koja bi je cuvala za 100 e mesecno. Ne znam da li je to mnogo? Jeste da je dan 5 e, ali ja nju ostavljam sigurno godinu dana na cuvanje, pa onda kad se preracunam ispadne mi malo mnogo. Mada bi je devojka pustila cak i u kucu! To mi je bitno za zimu jer je jako zimogrozljiva.

S obzirom da je kraj godine nadam se da malo vise ucestvujem na forumu.
Pozdrav svima i hvala sto brinete
 
Kupi joj Soltrik u humanoj apoteci, verovatno je zaradila đardiju. A ta cena, 5e dnevno je na par dana, kad ode čovek na odmor... Ne mogu nikako da se setim koliko smo svojevremeno mi u Orki naplaćivali pansion za pse na postoperativnom oporavku ali čini mi se da je bilo manje. I drago mi je što ćemo se više družiti uskoro. :)
 
Sta je to đardija? Nikad cula.

Idemo u nedelju da je vidimo. Sve mi vise i vise nedostaje. Mislila sam bice lakse kad prodje vreme, ali ne! Kad god prodjem kejom, vidim njene drugare, vidim stan u kome smo bili tako srecni ja se rasplacem. Sinoc dok je grmelo ja sam plakala jer se ona mnogo plasi grmljavine. Pricala sam vam kako dodje kod nas u krevet kad god grmi. A sad se osecam se kao da smo je izdali. Cini mi se da patim vise nego ona.

Tako sam nesrecna. Ona je bas deo mene. Znate i sami kako je dosla kod nas i kako smo je cuvali kao kap vode na dlanu. Ona mi je bukvalno prvo dete. Tako smo je zvali i tako se ponasali prema njoj.

Pokusacu da razgovaram sa ovom devojkom ako moze malo da smanji cenu.

Pa i vi mi nedostajete, ali moj tempo je 300 na sat. Po ceo dan radim, kad se vratim ceka me dete. Prosetam nju, kupam je, stavljam da spava. Onda setam rotvajlerku 1,5-2 sata, a onda mrtva umorna sredjujem haos koji su mi ostavili i muz i dete. Premorena sam, ali trudicu se da budem cesce ovde.
 
Pa odakle joj sad to?:dontunderstand: Kako je to zaradila? Jeli to opasno? Hoce li joj taj soltrik pomoci?

Bili smo danas da je vidimo. Ona je svaki put sve mrsavija i mrsavija. Sada se moze izucavati anatomija na njoj. Tako je, ima proliv, doduse ne u pravom smislu ali onako retka stolica, kasasta. Jedva laje koliko je promukla. Dali smo joj danas dehinol tablete za ciscenje. Medjutim nasli smo joj cetri krpelja i puno buva. Da li i to moze uticati na mrsavljenje? Cistili smo je rucno, pa sledeceg vikenda moramo preduzeti radikalne mere sto se tice ciscenja od buva i krpelja.

I onda cemo videti. ako se popravlja ok, ako ne onda ni sama nisam svesna sta da radim... :dash:
 
Jao, Krofnice, to je komplikovana situacija, "devojčica" je prilično nestašna, a u pitanju su i nerešeni imovinsko-pravni odnosi oko kuće... Nacamaco, Soltrik će joj pomoći, on je po sastavu mebendazol i deluje na đardiju, pored ostalih želudačno-crevnih parazita. Protiv buva i krpelja bi najbolje bilo kad bi mogla da joj staviš Virbac-ovu tubicu, nikako ne mogu da joj upamtim ime ali je jako efikasna.
 

Back
Top