PRIVATNI PRAVNI DA/NE

B

Boris_78

Gost
Drage kolege, buduce kolege i polukolege.

Bez imalo omalovazavanja prema drzavnom pravnom fakultetu interesuje me vase misljenje o novom privatnom pravnom fakultetu. Posto se ja nalazim na drzavnom a razmisljam da predjem na FPP takodje bih zeleo da dobijem vise informacija o nekim stvarima koje ne pisu u brosurama - koliko je zaista tezak, kakvi su profesori i druge male tajne.

Unapred hvala,

Boris
 
Opet... to je u sastavu univerziteta singidunum...
O validnosti diploma mozes da procitas na zatvorenoj temi -fakultet za turisticki i hotelijerski menadzment-, jer i to pripada istom univerzitetu...

O uobicajenim podacima faxa imas na temi SINGIDUNUM... :wink:
 
Boris_78:
Drage kolege, buduce kolege i polukolege.

Bez imalo omalovazavanja prema drzavnom pravnom fakultetu interesuje me vase misljenje o novom privatnom pravnom fakultetu. Posto se ja nalazim na drzavnom a razmisljam da predjem na FPP takodje bih zeleo da dobijem vise informacija o nekim stvarima koje ne pisu u brosurama - koliko je zaista tezak, kakvi su profesori i druge male tajne.

Unapred hvala,

Boris


I ja studiram na Pravnom u Bgd-u, i samo mi koji tu studiramo mozemo da znamo kakvi celicni zivci su potrebni za taj fax....

Medjutim, svi ti novoosnovani privatni fakulteti su, po meni, sumnjive prirode ---- znanje bedno sa tim !!
Al' ako i izuzmes to, sta je sa zaposljavanjem?? Ne verujem da mozes da se zaposlis bilo gde, niti da postanes sudija ili advokat sa tim jadnim faxem, koji je i osnovan da bi decica novopecenih bogatasa zavrsila neki fax, pa posle radila u taticinoj firmi...Mislite o tome
 
Pink Panter:
Boris_78:
Drage kolege, buduce kolege i polukolege.

Bez imalo omalovazavanja prema drzavnom pravnom fakultetu interesuje me vase misljenje o novom privatnom pravnom fakultetu. Posto se ja nalazim na drzavnom a razmisljam da predjem na FPP takodje bih zeleo da dobijem vise informacija o nekim stvarima koje ne pisu u brosurama - koliko je zaista tezak, kakvi su profesori i druge male tajne.

Unapred hvala,

Boris


I ja studiram na Pravnom u Bgd-u, i samo mi koji tu studiramo mozemo da znamo kakvi celicni zivci su potrebni za taj fax....

Medjutim, svi ti novoosnovani privatni fakulteti su, po meni, sumnjive prirode ---- znanje bedno sa tim !!
Al' ako i izuzmes to, sta je sa zaposljavanjem?? Ne verujem da mozes da se zaposlis bilo gde, niti da postanes sudija ili advokat sa tim jadnim faxem, koji je i osnovan da bi decica novopecenih bogatasa zavrsila neki fax, pa posle radila u taticinoj firmi...Mislite o tome

Mislim da si apsolutno u pravu, jer ti niko ne garantuje da ces se sa zavrsenim tim "fakultetom" zaposliti negde, osim ako te, kao sto i sam kazes, ne ceka radno mesto u firmi kod tvog tatice! Zbog toga, drzavni je drzavni! Jeste da pokidas zivce dok zavrsis, ali ako si dovoljno pametan da se ne nerviras za svaku sitnicu, onda ce ti biti ok! :wink:
 
marinica_:
Pink Panter:
Boris_78:
Drage kolege, buduce kolege i polukolege.

Bez imalo omalovazavanja prema drzavnom pravnom fakultetu interesuje me vase misljenje o novom privatnom pravnom fakultetu. Posto se ja nalazim na drzavnom a razmisljam da predjem na FPP takodje bih zeleo da dobijem vise informacija o nekim stvarima koje ne pisu u brosurama - koliko je zaista tezak, kakvi su profesori i druge male tajne.

Unapred hvala,

Boris


I ja studiram na Pravnom u Bgd-u, i samo mi koji tu studiramo mozemo da znamo kakvi celicni zivci su potrebni za taj fax....

Medjutim, svi ti novoosnovani privatni fakulteti su, po meni, sumnjive prirode ---- znanje bedno sa tim !!
Al' ako i izuzmes to, sta je sa zaposljavanjem?? Ne verujem da mozes da se zaposlis bilo gde, niti da postanes sudija ili advokat sa tim jadnim faxem, koji je i osnovan da bi decica novopecenih bogatasa zavrsila neki fax, pa posle radila u taticinoj firmi...Mislite o tome

Mislim da si apsolutno u pravu, jer ti niko ne garantuje da ces se sa zavrsenim tim "fakultetom" zaposliti negde, osim ako te, kao sto i sam kazes, ne ceka radno mesto u firmi kod tvog tatice! Zbog toga, drzavni je drzavni! Jeste da pokidas zivce dok zavrsis, ali ako si dovoljno pametan da se ne nerviras za svaku sitnicu, onda ce ti biti ok! :wink:

POTPUNO je tacno da ce oni sa privatnih fakulteta(kao sto je npr taj "pravni" privatni,i MEGAtrend) raditi kod tatice u firmi(VECINA njih),ali nazalost,ni studentima koji su na drzavnom pravnom fakultetu NIKO ne garantuje da ce dobiti posao kad diplomiraju...

odnosno,danas je(NAZALOST) neka VEZA mnogo bitnija od samog fakulteta

ispada da fakulteti postaju neka FORMALNOST.....a to narocito vazi za pravni fakultet,gde se uci nesto sto vazi u nekoj TEORIJI,a praksa u Srbiji je SASVIM drugacija........MISLITE O TOME!
 
Platice se u Srbiji uskoro i lekar, i pravnik, i profesor, dolaze strane firme :lol:

Znam, i ti si u pravu...Ali, to ne vazi samo za Pravni, nego i za svaki fax!
Znaci :
DIPLOMA + VEZA + LOVA I VISKI = POSAO!!!

I to ti je tako za svako zanimanje....

Al' ja ako vec moram da studiram + jos da PLACAM TO STUDIRANJE, onda HOCU I ZNANJE!!!

STA CE TI DIPLOMA NEKOG BEZVEZE FAXA BEZ ZNANJA??
ONDA LEPO KUPI DIPLOMU, I TRAZI VEZU ZA POSAO...


ZNANJE JE POTREBNO SVUGDE , A NIJE DOVOLJNO NIGDE!!!!
 
kolega "pink panteru",mislim da si malo naivan u vezi tih stranih firmi...

ja sam jednom LICNO imao imao prilike da vidim kako izgleda dolazak jedne strane firme ovde u BG.....kada su odredjeni predstavnici te strane firme videli na sta lici ova "pravna DZUNGLA"(npr kakvo je stanje u pravosudju),ljudi su pobegli(bukvalno) odavde glavom bez obzira...

treba ovde da prodje bar jos jedno 10 godina...

i ja hocu znanje,ali puuuno stvari koje sam naucio do sada na pravnom fakultetu,nemaju AMA bas nikakve veze sa stvarnim zivotom koji postoji danas u Srbiji,a to znaju vrlo dobro nasi profesorcici...
 
KNIGHT- ja ti nisan kolega, nego koleginica :lol: (definitivno bih morala da promenim nick, svi mislite da sam musko :? )

ma ja uopste nisam mislila na konkretno strane firme, mada ima i toga -pogledaj banke, nema vise beobanke, nego Rajfajzen, pa dosao Merkator,Supervero, itd - a bice ih sve vise !!

nego sam mislila da dolazi vreme kada ce se znanje platiti, a ne kao u Slobino vreme, da cistacica u nekoj dobroj firmi ima vecu platu od hirurga ili profesora na faxu...
I kazes 10 godina- daj Boze ako je "samo" 10 godina- ja cu tada imati 30 :oops:

malo smo se udaljili od teme... ja i dalje mislim da su ti privatni faxevi jadni, "Megasranje" & co, a tek kakve persone tamo studiraju, ne bih ni da govorim...
 

Back
Top