Postupak protiv vlasnika psa

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Beograd -- Tužilaštvo u Boru zatražilo je pokretanje krivičnog postupka protiv Milana Petkovića, vlasnika psa koji je ujeo petogodišnjeg Lazara Strainovića.

Portparol Republičkog tužilaštva Tomo Zorić objasnio je da je postupak protiv Petkovića pokrenut zbog osnovane sumnje da je izvršio teško delo protiv opšte sigurnosti.

Tužilaštvo je takođe predložilo istražnom sudiji Opštinskog suda u Boru da izda naredbu da se od vlasnika oduzme pas, naveo je Zorić.

Stanje Lazara Strainovića, koga je u petak, 27. marta, u Boru izujedao rotvajler, stabilno je i dečak se oseća dobro, saopšteno je sa Odeljenja ortopedije i traumatologije Institita za majku i dete u Beogradu, gde se dečak nalazi.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=03&dd=30&nav_category=16&nav_id=352856

Čudno,ja sam očekivao da naše sudije povedu krivični postupak protiv psa,a da šinteri oduzmu vlasnika psu.
 
Нека раде шта желе али пас није и не може да буде крив. Видела сам га на вестима, пресладак је :heart: Власника треба прописно казнити и одузети му животињу а да сам мајка детета тражила бих и одштету.
 
Нека раде шта желе али пас није и не може да буде крив. Видела сам га на вестима, пресладак је :heart: Власника треба прописно казнити и одузети му животињу а да сам мајка детета тражила бих и одштету.

Presladak a izgrizao decka.......:roll:.........ma da vlasnik ga je ujeo :roll:

Ubiti psa naravno.
 
Поента је што он није ишао у шетњу. Ако сам добро видела на ТВ-у власник има кућу поред стамбене зграде и неко импровизовано двориште са оградом од летвица. Пас је једноставно изашао из дворишта или су га деца извела - не зна се још.
 
Presladak a izgrizao decka................ma da vlasnik ga je ujeo

Пас је животиња и као такав не може да одговара за своје поступке. Да га је изуједала чивава нико не би дизао фрку али је проблем што је куче велико па су и повреде велике. Није јадан пас крив што има такав загрижај а реаговао је исто као што би реаговали (са мање последица) и далеко мањи пси.
 
Pa za ovo je kriv Dačić.Umesto da naplaćuju kazne za nenošenje korpi i povodaca i veeelike kazne za nepropisno parkiranje oni pljačkaju narod novim porezima.Ko ima para za džukca i nepropisno parkiranje i treba da plaća a ne da se krade od ljudi koji nemaju od čega da žive.
 
Vlasnik je kriv. Imam u kraju jednog koji šeta dobermana bez brnjice. Obožavam pse i ne smeta mi kada ljudi puste svoje pse bez brnjice. Ali doberman je nešto drugo. To je rasa sa kojom treba biti oprezan. Nije mi svejedno kada ga vidim kako trči u mojoj blizini.
Ovo sa rotom me je začudilo. Definitivno je do vlasnika. Rotovi mogu biti agresivni, ali da napadne dete... ! To znači da nešto nije u redu, a za to je uvek kriv vlasnik. Čak i da pas ima neki problem, vlasnik mora to da zna i stavi mu brnjicu. Vlasnik je uvek kriv.
 
Pa za ovo je kriv Dačić.Umesto da naplaćuju kazne za nenošenje korpi i povodaca i veeelike kazne za nepropisno parkiranje oni pljačkaju narod novim porezima.Ko ima para za džukca i nepropisno parkiranje i treba da plaća a ne da se krade od ljudi koji nemaju od čega da žive.

Наравно. Само ту додај и обавезу да почисте за љубимцем у парку а то скоро нико не ради иако су кесе доступне.
 
Наравно. Само ту додај и обавезу да почисте за љубимцем у парку а то скоро нико не ради иако су кесе доступне.
Pa neću ja da pravim popis pandurskih obaveza.:roll:Ionako mogu samo da se vide kad uzimaju mito od vozača ili spopadaju devojke koje nemaju pojma o propisima da se ogrebu za sex.:hahaha:
 
Пас је животиња и као такав не може да одговара за своје поступке. Да га је изуједала чивава нико не би дизао фрку али је проблем што је куче велико па су и повреде велике. Није јадан пас крив што има такав загрижај а реаговао је исто као што би реаговали (са мање последица) и далеко мањи пси.

Ko ne bi dizao frku.....

Kod mene vazi pravilo iz stare hercegovine....a pas ujede, ide na nebo....
Ma kako sladak i mio mi bio.....
Kad vazi za mog psa, vazi i za tudjeg....
Cesto je nerazumevanje psece logike krivac za ujed, to tacno....svako okruzenje ima prednosti i mane....
Grad, meso, pseca hrana, maznja i paznja, ali ako ujedes, zbog logike slobode u prirodi, ode glava....
Selo, nekad koske, nekad hleb i ostaci, a plus ima da rintas, buve, trnje, zmije, ali ima malo vise slobode izrazavanja svoje prirode....

Vec ima tema o tome .
 
Пас је животиња и као такав не може да одговара за своје поступке. Да га је изуједала чивава нико не би дизао фрку али је проблем што је куче велико па су и повреде велике. Није јадан пас крив што има такав загрижај а реаговао је исто као што би реаговали (са мање последица) и далеко мањи пси.

Pas je ogledalo vlasnika. I sama imam psa ali je vaspitana i miroljubiva. Džukcima ne treba dozvoliti da imaju pse, a ako ih i imaju, strogo ih kažnjavati.

U mom kraju se povremeno prošeta jedan retard ( tako izgleda) sa pit bulom, a verujem i utokom za pojasom...ne zna se ko je odvratniji od njih dvojice i naravno, pas ide bez povoca i korpe.
Kada ga ugledam brže bolje zaždim u najbliži ulaz i ako i pomislim da zovem pandure, dok razmislim dal' bi mi se smejali ili mene priveli zbog uznemiravanja , ova dva debila odšetaju i tako će biti dok neko ne strada...od vlasnika il' psa...svejedno.

U ovom slučaju, ne verujem da će biti nešto konkretno...možda prekršajna prijava ali budući da vlasnik ovog krvožednog i očigledno poremećenog psa, ima devojku koja je inspektorka , to će se sve zataškati ili proći sa nekom simboličnom kaznicom od par stotina dinara.

Uspavati psa jer je krvoločan a po mogućstvu i vlasnika, jer su obojica nepopravljivi ...da se ja pitam !
 
Beograd -- Tužilaštvo u Boru zatražilo je pokretanje krivičnog postupka protiv Milana Petkovića, vlasnika psa koji je ujeo petogodišnjeg Lazara Strainovića.

Portparol Republičkog tužilaštva Tomo Zorić objasnio je da je postupak protiv Petkovića pokrenut zbog osnovane sumnje da je izvršio teško delo protiv opšte sigurnosti.

Tužilaštvo je takođe predložilo istražnom sudiji Opštinskog suda u Boru da izda naredbu da se od vlasnika oduzme pas, naveo je Zorić.

Stanje Lazara Strainovića, koga je u petak, 27. marta, u Boru izujedao rotvajler, stabilno je i dečak se oseća dobro, saopšteno je sa Odeljenja ortopedije i traumatologije Institita za majku i dete u Beogradu, gde se dečak nalazi.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=03&dd=30&nav_category=16&nav_id=352856

Čudno,ja sam očekivao da naše sudije povedu krivični postupak protiv psa,a da šinteri oduzmu vlasnika psu.

Pa s obzirom na okolnosti tog psa bi trebalo uspavati a gazdu poslati par meseci u zatvor.
 
Bespredmetno je reći vlasnik je kriv i time završiti priču. Od toga neće biti bolje izujedanom dečaku. Ožiljci i traume, koje je zadobio ostaće mu do kraja života.

Agresivni psi, ukoliko nisu upotrebljivi za policijske poslove u celom svetu se likvidiraju.

Baš nedavno sam gledala stranu emisiju na tu temu. Imali su dva agresivna psa, koja uzgred budi rečeno odlično izgledaju. Došli su ljudi iz policije koji se bave dresurom i obukom pasa za policijske svrhe, za psa, koji je pokazao hrabrost i odvažnost, dreseri su se zainteresovali i uzeli ga za obuku za policiju, a onaj drugi, je bio uspavan.
 

Back
Top