naftne platforme

Pimbe reci mi,dali covjek ako "nesto zna "kao mehanicar dali da se prijavljuje na te oglase ili na neke pocetne poslove s obzirom da nemam offshore iskustva .
I dali firme priznavaju iskustvo sa kopna generalno adut mi je sto radim u CAT-u a tih motora agregata ima svagdje.
 
Naravno da je adut iskustvo s kopna. Mozes da probas da trazis poziciju motorman ili mehanicar, ili engine fitter, sve zavisi od nivoa engleskog. Zasto ne trazis u Cat-u poziciju engine fitter-a? Kazi im da si voljan da ides da radis offshore. Kod nas dolaze Cat tehnicari tj. engine fitter-i iz zemlje gde se nalazimo, u mom slucaju su bili Kinezi, da odrade prvi servis nakon 500 sati i zatim Vijetnamci da ugrade Racor prefiltere . . .
 
Voljan sam to raditi iskustva imam imam dosta polozenix CAT kurseva ali ne znam gdje to da trazim.
Te servise snitam i ovdje svaki dan 500 h redovni (filteri ,ulje ,remwnje stelanje ventila )naravno standardno od Cata garancija je do 8k sati.
Pisem sa Moba zamolio bih te Sladjane(vidio sa sljema)da mi posaljes mail .
Vjerovatno te smaram ali ti si prvi covjek koji mi realno kaze sta i kako.Engleski ja pricam od 10god mislim da nebi bio problem iskreno tehnicki engleski rijecnik svaki dan ucim najvise zbog Cata (imam na sluzbenom lap... rijecnik koji koristim skoro pa svaki dan zavisi sta radim)
 
Naravno da je adut iskustvo s kopna. Mozes da probas da trazis poziciju motorman ili mehanicar, ili engine fitter, sve zavisi od nivoa engleskog. Zasto ne trazis u Cat-u poziciju engine fitter-a? Kazi im da si voljan da ides da radis offshore. Kod nas dolaze Cat tehnicari tj. engine fitter-i iz zemlje gde se nalazimo, u mom slucaju su bili Kinezi, da odrade prvi servis nakon 500 sati i zatim Vijetnamci da ugrade Racor prefiltere . . .

Poslah cca 300 e mailova na razno razne kompanije, od tih 300 je sigurno bilo 50-100 agencija, ispunih aplikacije za nekih 20 kompanija, no naravno ništa od svega toga, ponuda za floormana i roustaboata je minimalno, s time da traže prethodno offshore iskustvo. Ja nemam BOSIET, niti MINST niti UOOK, s time su mi i šanse smanjene, no ne bih puno niti dobio s tim kursevima obzirom da je ponuda za te pozicije jako malo, a konkurencija je velika, mislim da ulaganje u te kurseve je bezveze obzirom na struku koju imam.Oni koji imaju dobru struku, tj.traženu tipa mehaničara i električara trebaju polagati kurseve, no ljudi s netraženom strukom kao ja...bacanje novca.
 
Pozdrav narode?
Moze li mi neko dati info o ovoj kompaniji?

ESSO EXPLORATION and PRODUCTION LTD
Mobil House, Lekki Expressway, Victoria Island, Lagos,
Nigeria.
Client code /DMC/CNL/ vol. 2017
Tel:+234-8110673228 ,Fax: +234-1-2662744
Imao sam online inervju sa njima pa cekam odgovor. Ono sto me brine u celoj prici je da sam naleteo na https://www.scamwarners.com/forum/v...&sid=ad769e9a53a820a4c2e18255f329d95b#p253924. Znaci silne prevare. Ostavio sam im silne informacije pa me zanima da li neko zna nesto vise o njima. Ne znam kakve posledice mogu biti po mene ukoliko ovo neko koristi za ko zna sta...
 

Back
Top