Vlada odustaje od solidarnog poreza ! ! !

Maksim 3

Iskusan
Poruka
5.334
Bio sam stvarno odlucio da nikad vise ne izadjem na izbore,pogotovu posle ovog sta su "pametne glave" iz vlade bile odlucile,mislim na ovaj porez, tkz."solidarni porez",ali izgleda su bolidi shvatili da je to direktni udar na pravo gradjana Srbije na koliko toliko normalan zivot,pa su izgleda smislili nesto drugo,nesto sto ce zaboleti njih ,a ne obicne smrtnike drzave Srbije..bar tako ovde pise u ovom clanku iz BLIC-a..hajde da vidimo i to cudo.:think:


Na pomolu veliki preokret

Vlada odustaje od solidarnog poreza

Autor: T. Spaić - M. Škrbić - K. Preradović | Foto:FoNet | 29.03.2009. - 20:00

http://www.blic.rs/temadana.php?id=85840
Vlada Srbije priprema novi predlog za aranžman sa Međunarodnim monetarnim fondom u kome bi se odustalo od solidarnog oporezivanja svih građana. Ideja je da se umesto poreza od šest odsto na sva primanja iznad 12.000 dinara, koji je izazvao veliko nezadovoljstvo, uvede porez samo za zaposlene u državnoj administraciji i javnim preduzećima čije plate prelaze republički prosek od 31.121 dinar, da se ide na otpuštanje viška zaposlenih u Vladi i kompletnoj državnoj upravi, ali i na dodatno smanjivanje troškova menadžera u javnim preduzećima, nezvanično saznaje „Blic” u Vladi Srbije.

Takav dogovor postigli su tokom vikenda premijer Mirko Cvetković i potpredsednik Vlade i ministar ekonomije Mlađan Dinkić, a o tome su obavešteni i predsednik Srbije Boris Tadić i guverner Radovan Jelašić, rečeno je „Blicu” u Vladi. Time je državni vrh popustio pred pritiskom javnosti zbog najavljenog smanjenja plata, a pre svega pred kritikama iz privrede i privatnog sektora na koji je Vlada htela da svali teret krize i da izbegne nepopularne, ali neophodne mere štednje u državnom sektoru.
Umesto solidarnog poreza za sve građane i izmene poreskih zakona, Vlada Srbije odlučila se na smanjenje javne administracije, smanjenje plata i redukovanje same Vlade, odnosno broja ministarstava.
- Na konsultacijama tokom vikenda analizirani su potencijalni efekti oporezivanja plata iznad 12.000 dinara za šest odsto i zaključeno je da bi ova mera donela više štete nego koristi i da bi stvorila veliko nezadovoljstvo građana koji je smatraju nepravednom. Zaključeno je da ekonomska politika Vlade ne bi bila socijalno održiva i da bi to ugrozilo stabilnost države. Srbiji sada ne trebaju socijalni nemiri i nestabilnost, već pravedno raspoređen teret krize kako bi društvo preživelo krizu - kaže za „Blic” izvor iz Ministarstva ekonomije.
 
uvede porez samo za zaposlene u državnoj administraciji i javnim preduzećima čije plate prelaze republički prosek od 31.121 dinar, da se ide na otpuštanje viška zaposlenih u Vladi i kompletnoj državnoj upravi, ali i na dodatno smanjivanje troškova menadžera u javnim preduzećima,

Brate.......procitaj ovo , i kazi........iskreno.......ti stvarno verujes u ove bajke???:roll:
 
Ako ne oglobe Miskovica , Beka, i jos par stotina lopina koje imaju , pojedinacno preko 10 miliona jura u steku..............nema nista ni od reformi, ni od srbije..........kraj price.....

A posto sam cuo veceras da im tajkuni udaraju samare i vuku ih za ushi kao malu decu, cisto sumnjam u bilo kakvu mogucnost da se srbija izvuce iz gomana......nego da prodamo mi , za par miliona jura ono malo kosova, pa da nas bog vidi.......:think:
 
Takav dogovor postigli su tokom vikenda premijer Mirko Cvetković i potpredsednik Vlade i ministar ekonomije Mlađan Dinkić, a o tome su obavešteni i predsednik Srbije Boris Tadić i guverner Radovan Jelašić, rečeno je „Blicu” u Vladi.
Jel' može neko da mi objasni, na osnovu gore boldovanog, ko je ovde ustvari Predsednik vlade?
Ima li neko mu*a pa da napiše Takav dogovor postigli su tokom vikenda premijer Cvetković i predstavnik MMF u Srbiji, Mlađan Dinkić, bla, bla
 
Bio sam stvarno odlucio da nikad vise ne izadjem na izbore,pogotovu posle ovog sta su "pametne glave" iz vlade bile odlucile,mislim na ovaj porez, tkz."solidarni porez",ali izgleda su bolidi shvatili da je to direktni udar na pravo gradjana Srbije na koliko toliko normalan zivot,pa su izgleda smislili nesto drugo,nesto sto ce zaboleti njih ,a ne obicne smrtnike drzave Srbije..bar tako ovde pise u ovom clanku iz BLIC-a..hajde da vidimo i to cudo.:think:


Na pomolu veliki preokret

Vlada odustaje od solidarnog poreza

Autor: T. Spaić - M. Škrbić - K. Preradović | Foto:FoNet | 29.03.2009. - 20:00

http://www.blic.rs/temadana.php?id=85840
Vlada Srbije priprema novi predlog za aranžman sa Međunarodnim monetarnim fondom u kome bi se odustalo od solidarnog oporezivanja svih građana. Ideja je da se umesto poreza od šest odsto na sva primanja iznad 12.000 dinara, koji je izazvao veliko nezadovoljstvo, uvede porez samo za zaposlene u državnoj administraciji i javnim preduzećima čije plate prelaze republički prosek od 31.121 dinar, da se ide na otpuštanje viška zaposlenih u Vladi i kompletnoj državnoj upravi, ali i na dodatno smanjivanje troškova menadžera u javnim preduzećima, nezvanično saznaje „Blic” u Vladi Srbije.

Takav dogovor postigli su tokom vikenda premijer Mirko Cvetković i potpredsednik Vlade i ministar ekonomije Mlađan Dinkić, a o tome su obavešteni i predsednik Srbije Boris Tadić i guverner Radovan Jelašić, rečeno je „Blicu” u Vladi. Time je državni vrh popustio pred pritiskom javnosti zbog najavljenog smanjenja plata, a pre svega pred kritikama iz privrede i privatnog sektora na koji je Vlada htela da svali teret krize i da izbegne nepopularne, ali neophodne mere štednje u državnom sektoru.
Umesto solidarnog poreza za sve građane i izmene poreskih zakona, Vlada Srbije odlučila se na smanjenje javne administracije, smanjenje plata i redukovanje same Vlade, odnosno broja ministarstava.
- Na konsultacijama tokom vikenda analizirani su potencijalni efekti oporezivanja plata iznad 12.000 dinara za šest odsto i zaključeno je da bi ova mera donela više štete nego koristi i da bi stvorila veliko nezadovoljstvo građana koji je smatraju nepravednom. Zaključeno je da ekonomska politika Vlade ne bi bila socijalno održiva i da bi to ugrozilo stabilnost države. Srbiji sada ne trebaju socijalni nemiri i nestabilnost, već pravedno raspoređen teret krize kako bi društvo preživelo krizu - kaže za „Blic” izvor iz Ministarstva ekonomije.

Ovo bi bilo sjajno. :D
 
Ako ne oglobe Miskovica , Beka, i jos par stotina lopina koje imaju , pojedinacno preko 10 miliona jura u steku..............nema nista ni od reformi, ni od srbije..........kraj price.....

A posto sam cuo veceras da im tajkuni udaraju samare i vuku ih za ushi kao malu decu, cisto sumnjam u bilo kakvu mogucnost da se srbija izvuce iz gomana......nego da prodamo mi , za par miliona jura ono malo kosova, pa da nas bog vidi.......:think:
Није ваљда да си тек сада чуо за постројавање владе од стране наших газда, одавно је то нормалан и уобичајен однос спрам служинчади...
 
Није ваљда да си тек сада чуо за постројавање владе од стране наших газда, одавно је то нормалан и уобичајен однос спрам служинчади...

Ma naravno da sam znao ........ali nije u redu da ih Misko i Beka, sutiraju u boolju hodnicima hotel "Granda".........kazu da je Djelic samo poskakivao, kada god ga je moj prika Peconi nabo na spic..........:hahaha::hahaha:.........i vikao JU JU JU JU ............:hahaha:
 
pa to je ludi Voja Seselj radio jos pre 15 godina........:hahaha::hahaha::hahaha:

Daj bre da ga vratimo iz Haga.......:hahaha:

Ne znam mnogo o tome sta je radio pre 15. godina Seselj, samo i ovo ce prouzrokovati lancana poskupljenja, mislim na gorivo.
Sto se tice mobilnog, tu se takodje mogu uzeti dobre pare, jer, ja ne znam nikoga u mojoj okolini da nema bar dva mobilna telefona u kuci:confused:

Mada, primecujem da na ulicama ima manje vozila, stavise, to su rekli u pre neko vece u "Beogradkoj hronici", da je primetno manje automobila na ulicama, izmedju ostalog i zbog preskupog goriva.

Sve, sve, ali nikako da oporezuju one koje zaista TREBA oporezovati. Glomazna Vlada nema sanse da postane normalna ni u kom smislu:roll:

Rece jedna gledateljka u Utisku nedelje:Desice im se narod, dok druga dobro odrapi onog mistarcica, rece: Samo da bude ministar, nema veza koga i cega, i jos ponesto. I ovo sam oduzila:lol:
 
Ma i ta prosveta. Stalno hoce nesto, stalno neki nastavnici strajkuju, hoce plate, hoce krede, hoce klozete... dokle bre?

I sta ce nam toliki pismeni k'o da smo, Boze me prosti, neka service- ili high-tech ekonomija? Nama pismenih treba u vrh glave pola miliona u celoj drzavi. Ostali ce ionako da vuku gajbe kod nekih Miskovica.

Da ukinemo mi lepo skolstvo dok ne prodje ova kriza. Treba imati razumevanja i za vladu.
 

Back
Top