Он воли барбике

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.970
Опет хипотетичка ситуација:

Имате сина јединца који има, рецимо, 6-7 година. Добро дете, све ОК али.......дете се игра само барбикама, неће камионе, мачеве, кликере, гледа искључиво Винксице и Барби цртаће, сакупља сличице Винкс вила, тражи да му купујете најновије брац лутке, омиљено играчке су му судићи, чешљићи и намештај за лутке...ама уопште не жели да учествује у ''мушким'' играма, радије се игра са девојчицама...

Питање: како ви реагујете? Да ли препуштате да га воде његове жеље и афинитети или покушавате да га заинтересујете за неке ''мушкије'' игре и занимације?

Било би згодно да и образложите свој одговор.
 
Опет хипотетичка ситуација:

Имате сина јединца који има, рецимо, 6-7 година. Добро дете, све ОК али.......дете се игра само барбикама, неће камионе, мачеве, кликере, гледа искључиво Винксице и Барби цртаће, сакупља сличице Винкс вила, тражи да му купујете најновије брац лутке, омиљено играчке су му судићи, чешљићи и намештај за лутке...ама уопште не жели да учествује у ''мушким'' играма, радије се игра са девојчицама...

Питање: како ви реагујете? Да ли препуштате да га воде његове жеље и афинитети или покушавате да га заинтересујете за неке ''мушкије'' игре и занимације?

Било би згодно да и образложите свој одговор.

Pustila bih ga da se igra kako on želi...
Porazgovarala bih sa psihologom...

Najveća je sreća imati dete...:heart:
 
Moram da se ukljucim ovde....
Ja kad sam bio mali ja sam se igrao uglavnom muskim igrackama mada cesto su me privlacile i zenske igracke sestrine lutke i tako to....I dan dan meni su lepsi rod zene i radije se druzim sa njima....Imam ja i drugova u okolini ali u znato manjem broju no drugarica....

Pusti dete nek se igra.....:D
 
Mada ako ciljas na to da ti dete postaje homosexualno, ni na to ne trebas da brines jer mu ni psiholog ne moze pomoci....To je bioloski ne poremecaj ali da nazovem ,,bioloska mucka,, na koju ti nemoes da utices....Ja sam inace uz one koju smatraju da je to ,,bioloska mucka,, a ne ne znam kako kazu ukus ili tako nesto....
 
Nikada mu nebi odredjivala sa cime da se igra,bitno je da se igra....

Neki dan sam sina vodila na neki rodjendan i u jednom trenu smo primetile da su skoro sve devojcice bile na strunjacama i skakale kao lude.... bez imalo straha,bas onako na muski nacin...
....a decaci su bili u kuhinji(onim decijim)kuvali,mutili peglali ...moj je prostirao ves:heart:
 
treba dete pustiti da se igra. moj drugar iz osnovne je do osmog sa nama devojcicama igrao lastis a fudbal nije hteo ni da takne. pa evo ga danas ozenjen ima devojcicu. mislim da sto im vise branis to oni sve vise hoce jer zabranjeno voce je najsladje.
ja imam i sina i cerku nekad se igraju muskih a nekad zenskih igara (heheh pod navodnicima) i to sve zavisi kako su raspolozeni.
 
Nasi porodicni prijatelji su imali ovakav problem...Dok dete nije krenulo u osnovnu skolu nije se odvajao od lutaka...u obdanistu je nekako to prolazilo neopazeno...Oni jesu bili zabrinuti...Sta je uticalo na njega...da li decaci u skoli, da li ga je neko zadirkivao, pa se osramotio, oni ne znaju...Ali, danas je sve ok...zasad :)
 
moja sestra ima dva sina (9 i 7) i kad su bili manji bili su prosto opčijeni mojom ćerom u smislu da sve što ona radi hoće i oni. Tako svaki dilazak kod nas bio je praćemn raspakivanjem brac koferčeta za šminku i šminkanjem, kuvajem ručka, peglanjem i sl.. To je bilo okod nas ili i kod njih kada smo mimtamo. U drugim situacijama ne.Ali to je sada prošlo, bez pretnji, siljenja i sl. Samo po sebi.
 
Naravno da bih zatrazio misljenje strucnog lica, ali bih detetu dozvolio da se igra sa onim sto mu je najzanimljivije u tom uzrastu.
Uzgred, sa decom nisam imao takvih situacija.... decak jurio loptu, devovojcica - kao i sve druge... :)
 
Mada ako ciljas na to da ti dete postaje homosexualno, ni na to ne trebas da brines jer mu ni psiholog ne moze pomoci....To je bioloski ne poremecaj ali da nazovem ,,bioloska mucka,, na koju ti nemoes da utices....Ja sam inace uz one koju smatraju da je to ,,bioloska mucka,, a ne ne znam kako kazu ukus ili tako nesto....

Не циљам ни на шта (ја имам две ћерке ;)). Само питам. Чула сам за такву ситуацију па сам размишљала шта бих урадила да сам на месту тих родитеља, па пожелех да чујем како људи размишљају о томе.

Значи, да нагласим: не говорио о ситуацији да се дечак понекад игра ''женских'' игара и ''женским'' играчкама, него само и искључиво њима!
 
Не циљам ни на шта (ја имам две ћерке ;)). Само питам. Чула сам за такву ситуацију па сам размишљала шта бих урадила да сам на месту тих родитеља, па пожелех да чујем како људи размишљају о томе.

Значи, да нагласим: не говорио о ситуацији да се дечак понекад игра ''женских'' игара и ''женским'' играчкама, него само и искључиво њима!

Ja bih se bas zabrinuo.....posebno ako nece da se igra igrackama za decake.
OK je recimo ako on ima sestru ili drugaricu iz komsiluka pa se sa njom po nekada igra sa lutkama ali ako se igra sa njima i kad je sam ...:roll:
 
Не циљам ни на шта (ја имам две ћерке ;)). Само питам. Чула сам за такву ситуацију па сам размишљала шта бих урадила да сам на месту тих родитеља, па пожелех да чујем како људи размишљају о томе.

Значи, да нагласим: не говорио о ситуацији да се дечак понекад игра ''женских'' игара и ''женским'' играчкама, него само и искључиво њима!

Hm,pa verovatno mi nebi bilo svejedno... zapitala bi se da li on to ne pokazuje vec svoju sexualnu opredeljenost ....ali sa 6-7 godina su jos jako mali da bi to mogao biti signal(moje misljenje)...u svakom slucaju da roditelji razgovaraju sa decijim psihologom nece naskoditi.
 
Pusti ga da se igra kako zeli... Svako dete ima tu fazu kada se igra sa igrackama koje su prikladne za decu suprotnog pola.

Ali obrati paznju na druge stvari...
Kako voli da se oblaci?
Da li voli samo da se igra sa igrackama za devojcice, ili ide dalje od toga? Hocu reci, da li je nekada rekao da zeli da ima kosu kao devojcica i slicno...
Zvuci mozda smesno, ali...

Moze da se desi da decak ima poremecaj rodnog identiteta.
Jedna od mojih najboljih drugarica ima taj poremecaj, odnosno ona je transrodna osoba. I ona je jos od 3-4 godine volela da se igra samo sa lutkama i ostalim igrackama za devojcice, mrzela je i igracke i odecu za decake.
Rekla mi je da sve transrodne osobe to "znaju" od malih nogu.
Tako da moze biti i to.

Ali posto se retko desava, najverovatnije je samo prolazna faza... ;)
 
Ma odmah mu zabraniti da bi izrastao u muskarca koji nece znati nista o tim glupavim zenskim stvarima, uvaliti mu fudbal, insistirati na agresivnosti, reci mu da je derpe kad se rasplace i naravno, uciti ga da su lutke za slabiji pol a ne za njega junaka. :roll:

Sta bi radila? Apsolutno nista!!!
 
Mozda je neko napisao gore, nemam sad vremena da citam ....
Moj mali sestric (6god) je kad god je bio kod mene zahtevao da se igra sa mojim barbikama iz detinjstva i jednom je cak osmislio mini spansku seriju ... Na kraju sam mu poklonila barbike sto je sestra dozivela kao velik udarac po seksualnost njenog sina ....
Elem ...
Posmatrala sam ga dugo i zakljucila sam da on njih gleda kao ljude, da je izrazito mastovit i usamljen ....Ne kapira on to kao odrasli, sa tim se igraju devojcice, znaci ako je to zenska igracka on je odmah potencijalni homoseskualac (zasta se uglavnom ljudu uhvate) ... Dete jednostavno nema puno prijatelja i to je neki izlaz ... Da se tako bzv izrazim ...

Najbolje da ga posmatras, igras se sa njim i sa tim lutkama i nikako da mu branis ...
 

Back
Top