PUPS i JS odbijaju da glasaju za Tadićeve HARAČE!

Тихи

Starosedelac
Poruka
160.855

Porez drma Vladu
Predlog o uvođenju poreza na primanja veća od 12.000 neće dobiti podršku u Skupštini jer su protiv njega i partije iz vladajuće koalicije


BEOGRAD - Novi porez kojim je predviđeno da se sve plate i penzije veće od 12.000 dinara oporezuju sa dodatnih šest odsto, po svemu sudeći, neće proći u Skupštini. Vlada za njegovo usvajanje neće moći da obezbedi većinu jer poslanici PUPS i Jedinstvene Srbije nemaju nameru da glasaju za ovakav predlog.
LDP, koji je više puta uskakao svojim glasovima, ovoga puta to neće učiniti. To bi na kraju moglo da dovede i do ozbiljne krize, pa i pada Vlade, jer kako sada stvari stoje, ona može da računa na podršku samo 118 poslanika!

Šef poslaničke grupe PUPS Momir Čolaković kaže da u parlamentu predstoji žestoka rasprava i da ovakva mera za njih nije prihvatljiva.

- Smatramo da ovakva mera pogađa najugroženije slojeve stanovništva. Time bismo poništili sve za šta smo se borili, povećanje penzija od deset odsto, jedan od prioriteta ove vlade, princip socijalne pravde, a direktno bi bilo pogođeno milion penzionera. Mi to ne možemo da prihvatimo, niti za takvu meru da glasamo - kaže Čolaković. On otkriva da će PUPS predložiti drugo rešenje.

- Predložićemo da se manjak od milijardu evra nadomesti uštedom u javnim nabavkama. Konsultovali smo se sa stručnjacima i uvereni smo da tu ima dovoljno sredstava koja bi mogla da se preusmere. Moraće debelo da se potrude da nam dokažu da nema tih para. Takođe, tražićemo da nema dodatnog oporezivanja plata i penzija ispod trideset hiljada dinara - kaže Čolaković.
Lider Jedinstvene Srbije Dragan Marković Palma kaže da je ovakva mera direktno štetna po život građana Srbije i da bez izmene za njega nije prihvatljiva.

- Ova mera je direktan udar na život građana Srbije, a ja sa ljudskim životima ne želim da se igram. Ovo ne podržavam niti mogu da podržim. Ne znam kako će me ubediti da je ovo jedini način da se prevaziđe kriza, jer ja znam da nije. Nikada nisam niti ću biti poslušnik na štetu građana Srbije - kaže Marković.
Zoran Ostojić, poslanik LDP, kaže da je predlog Vlade potpuno suprotan onome za šta se LDP zalaže.

- Ovo što nameravaju da urade u potpunom je neskladu sa dogovorom za budućnost kada su predlagane mere za borbu protiv krize. Mi smo predlagali da se oporezuju monopolisti i velike firme koje uživaju privilegovan položaj. Ovako, udara se na srednju klasu i najsiromašnije slojeve stanovništva. Još prošle godine smo upozoravali da će biti veliki problem. Tada su nas optuživali da širimo paniku. Sada će čorbu koju su zakuvali morati da kusaju sami - poručuje Ostojić.

Dragan Todorović, šef poslaničke grupe radikala, kaže da je Vlada sve stavila na jednu kocku.
- Ovo je očajnički potez davljenika. Pali su na dno i jedini izlaz im je pljačka građana Srbije, i oni se više ničega ne libe. Naravno da SRS nikada neće dati podršku za pljačku građana Srbije - kaže Todorović.
S druge strane, Jelena Trivan, poslanik DS, tvrdi da je ova mera bila jedini način da se popuni rupa u budžetu.

- Ova mera, kao i svak druga kojom se zamrzavaju ili smanjuju plate, ne može da bude popularna i naravno da će naići na veliki otpor. Ovo je nešto što je nužno i, pored svih ostalih mera koje su donete, jedino preostalo rešenje, za kojim smo morali da posegnemo - rekla je Trivanova i dodala da očekuje da će vladajuća koalicija usvojiti ove izmene.

http://www.kurir-info.rs/clanak/politika/kurir-29-03-2009/porez-drma-vladu


-----------------

Vlada srbije nema vecinu da gradjanima Srbije uvede dodatni AMERICKI-MMF HARAC , no ja ipak ne sumjam da ce u kljucnom trenutku uskociti Cedica i njegov LDP i po nalogu Amerikanaca podrzati ovaj TADICEV ZUTI HARAC
 
Ахахахааха ... Сви су јунаци када има много људи. Тако и ти. Исти си као Мита. Тако да од сад ... немој да причаш о митинзима, окупљањима, као и осталим глупостима у вези тога. Доказао си колико си смешан сада.
 
Ахахахааха ... Сви су јунаци када има много људи. Тако и ти. Исти си као Мита. Тако да од сад ... немој да причаш о митинзима, окупљањима, као и осталим глупостима у вези тога. Доказао си колико си смешан сада.

da se tim mitingom moze nesto promeniti tj skinuti tadicev rezim - ja bih dosao prvi , no sobzirom se time bas nista ne postize, zbog nedostatka kriticne mase ljudi zeljnih promena, nemam nameru da trosim svoje dragoceno vreme i novac na stvari koje ne donose nikakav rezultat.
 
Е видиш дечко, да смо ми тако размишљали као ти, вероватно не би ни било митнга поводом 10 година од НАТО бомбардовања. Да смо тако паметни као ти и ми би тада седели у топлим кућама, а не би киснули. Да смо размишљали као ти ових 9 година, не би сада народ почео да размишља другачије. Е видиш, не ради се све преко ноћи. Смешан си и покри се ушима.
 
nojkicu ne troluj temu glupostima.

Ovde govorimo o predstojecem glasanju za Tadicev HARAC , i odbijanju 2 stranke vladajuce koalicije tj JS i PUPS da podrze taj predlog. To komplikuje politicku situaciju i dovodi vladu Srbije u mogucnost pada, osim ako ne dodje do rekonstrukcije vlade i poslanike PUPS i JS u vladajucoj koaliciji ne zamene poslanici LDP i SNS.

Sve u svemu bice novih rokada na politickoj sceni Srbije zbog ovog zakona tj haraca i videcemo ko ce ovoga puta biti Tadicev dzoker.
 
Не тролујем тему. Хоћу само да кажем да је тема безвезна. Толико.

tema nije bezvezna jer govori o jednoj jako bitnoj stvari a to je usvajanju novog seta poreskih zakona kojima ce se uvesti dodatni nikad veci harac gradjanima Srbije. I u toj temi se kaze da dve stranke vladajuce koalicije JS i PUPS ne zele da glasaju za vladin predlog sto znaci da vlada Srbije nece imati vecinu za ovaj predlog i zbog toga ce automatski pasti i ici cemo na nove izbore ili ce morati neko iz sadasnje opozicije , LDP ili SNS da podrze ovaj vladin predlog da bi prosao .

Ovo je trenutno glavni politicki dogadjaj i ne znam odakle ti to da je tema bezvezna , kad tema govori o necemu sto se tice svih nas.

Ja za razliku od tebe inace smatram da se vlast u Srbiji ne moze i vise nikad nece menjati nikakvim demonstracijama, zato ne dolazim na iste, vec iskljucivo na izborima , sto je i normalno u demokratski uredjenim drustvima.

Vlast se menja glasackim listicem a ne urlanjem po ulici.
 
tema nije bezvezna jer govori o jednoj jako bitnoj stvari a to je usvajanju novog seta poreskih zakona kojima ce se uvesti dodatni nikad veci harac gradjanima Srbije. I u toj temi se kaze da dve stranke vladajuce koalicije JS i PUPS ne zele da glasaju za vladin predlog sto znaci da vlada Srbije nece imati vecinu za ovaj predlog i zbog toga ce automatski pasti i ici cemo na nove izbore ili ce morati neko iz sadasnje opozicije , LDP ili SNS da podrze ovaj vladin predlog da bi prosao .

Ovo je trenutno glavni politicki dogadjaj i ne znam odakle ti to da je tema bezvezna , kad tema govori o necemu sto se tice svih nas.

Ja za razliku od tebe inace smatram da se vlast u Srbiji ne moze i vise nikad nece menjati nikakvim demonstracijama, zato ne dolazim na iste, vec iskljucivo na izborima , sto je i normalno u demokratski uredjenim drustvima.

Vlast se menja glasackim listicem a ne urlanjem po ulici.

Дакле, сада си признао да ниси за промену власти. Ево овако. Ја нисам био 2000. године на улици да рушим власт. Ти си вероватно био, а можда и ниси, али то је небитно. Оно што је битно јесте следеће: ти не можеш својим постовима и безвезним коментарима променити ништа. Ако си за промену власти, онда тако и ради.
 
Дакле, сада си признао да ниси за промену власти. Ево овако. Ја нисам био 2000. године на улици да рушим власт. Ти си вероватно био, а можда и ниси, али то је небитно. Оно што је битно јесте следеће: ти не можеш својим постовима и безвезним коментарима променити ништа. Ако си за промену власти, онда тако и ради.

i dalje lupas. ja jesam za promenu vlasti , niko nije ovde vise za promenu vlasti od mene, ali sam istovremeno svestan da do promene vlasti dolazi na izborima a ne na ulici.

inace aktuelnu tadicevu vlast ovo odbijanje PUPS i JS da galsaju za set poreskih zakona vise ugrozava nego da je izaslo 500.000 ljudi da protestvuje ispred vlade Srbije.

Jer kad ljudi izadju u protest, oni se zavuku u misije rupe ,isture muriju ispred i kad protest prodje izadju opet iz rupa. A kad nemaju vecinu za usvajanje zakona ostaje im jedino da raspisu nove izbore ili da prave rekonstrukciju vlade sa Nikolicem ili Cedom Jovanovicem.
 

Back
Top