hiberbilirubinija za dr...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

jedan

Početnik
Poruka
1
Da li biste mogli da mi objasnite znacaj
bilirubina i problematiku oko toga kada je njegov nivo u krvi povecan. Nije u pitanju hepatitis,...

Da li moze da bude urodjena hiperbilirubinija? Generalno, kakvi su saveti oko toga npr. sta je dobro raditi, a sta ne bi trebalo...

Hvala unapred
 
Bilirubin nastaje razgradnjom sastojka krvi, hemoglobina. U normalnim uslovima, ako nema smetnji u radu jetre ili lučenju žuči, bilirubin se prerađuje u jetri, pa žučnim kanalima preko žučne kese dospeva u crevo odakle se izbacuje stolicom.

Sto se tice pitanja da li je moguca urodjena hiperbilirubinemija, za odgovor je potrebna informacija koliko imate godina, o urodjenim problemima se govori u periodu detinjstva,znaci ako je neko stariji u pitanju nije mogao da zivi ne znam 20 ili 30 godina bez simptoma i da onda naprasno budu otkrivene povisene vrednosti bilirubina.

Hepatitis nije jedino stanje u kojem dolazi do problema sa bilirubinom, postoji citav spektar bolesti zucnih puteva koji deluju na stanje jetre i nivo bilirubina.
Da rezimiram, za precizniji odgovor potrebno je preciznije pitanje.
Pozdrav!
 
da li postoji mogucnost da nastane pesak u zucnoj kesi ako je bilirubin vise od 100?
Kako mogu da snizim njegov nivo zato sto mi nikad nije konstantna vrednost bilirubina uvek varira.
E da gvozdje mi malo prelazi gornju granicu a ostalo je sve u granicama normale.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top