Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
:rtfm:
Ne mogu da shvatim da mozes da napises toliko gluposti........
Kao prvo:To znam jer iz mog kraja puno njih ide na rad u Rusiju..........Veoma je mali procenat nasih radnika koji budu uskraceni za plate od gazda.....Svi oni koji kukaju i placu, svoje zarade su uglavnom ostavili kurv.ama po Rusiji, ili u kazinima, pokerima isl...Pa da ne bi ispali papci, posebno ako su ozenjeni oni dizu frku jer im navodno gazda nije platio......
Kao drugo:Agencija, to sam nekoliko puta rekao od radnika ne naplacuje nista. sem jednog dela troskova za put, vize isl.....Drugi deo troskova naplacuje od prve plate.....
Svoju zaradu ostvaruje od poslodavca , procentualno od zarade radnika(nemam pojma koliki je taj procenat samo znam da tako funkcionise).
Posto je to tako, agenciji je u interesu da tamo posalje DOBRE radnike koji ce svojim radom zaraditi i agenciji......A kakvu garanciju ima za to, za bilo koga ko joj se javi??????
Ko ce naodknaditi stetu agenciji , ili poslodavcu ako ti nisi takav radnik kakvim se predstavljas???????
Kao trece:tebe niko ne tera da ides da radis.Kako ovde, tako i u Rusiju....Rekao bih da je ovde mnogo cesci slucaj da poslodavac ostane duzan radnicima plate, nego tamo....
Kao cetvrto:Sasvim sam siguran da pozivom i trazenjem posla preko agencije od iste NECES cuti nista drugo sem suve realnosti....Agencija jednostavno nema bas nikakav interes da bilo sta sakrije od potencijalnih radnika.....

PS:Jos jednom bih molio bilo koga od onih koji su mi se javili i trazili broj te agencije, da ostavi svoja iskustva posle razgovora s njom.....Da li su otisli na rad? Ako nisu,zasto nisu?Kako su tretirani u agenciji?Da li im je trazeno da nesto plate, i sta?

Ja ponovo kazem, da ne postoji nikakav licni interes u mom promovisanju te agnecije, sem prijateljskih razloga zbog kojih pomazem prijatelju, te zelje da i druge upoznam sa agencijom koja sigurno nije prevarantska.....A blo ko od vas zakljucke moze izvesti posle samo jednog tel. razgovora........
Nazalost, ti si zakljucke doneo bez toga, sasvim napamet, sto nikako ne doprinosi realnom sagledavanju situacije.........
PS1:Nisam ja kao onaj pap.ak sa forex-a , i nemojte da me vredjate takvim izjednacavanjem.
 
Imam komsiju (nisam ga video godinama) koji je davno, devedeset i neke otisao u Rusiju,preko nekog trazeci posao....
Poznavajuci ga,nisam se mnogo zacudio kada sam cuo da se za kratko vreme vratio sa modricama ( cuo sam - nisam video).
Medjutim, on se za kratko vreme vraca opet preko nekoga u rusiju i evo vec desetak godina... samo iz mog rodnog sela, ima preko 40 radnika od nekoliko stotina ukupno ( za ovu drugu cifru-ne garantujem).
Sta ostavlja utisak?
Za to vreme,on je ( inace u dusi veoma dobar covek), napravio na poklon 2-3 kuce nekim beskucnicima,renovirao svoju osnovnu skolu,pomogao gradnju crkve,gradi u srbiji apartmane,kupio zeni hamera,ocu mercedes,cerkama dzipove.....
Svi iz naseg kraja jos uvek rade kod njega i niko se ne zali.....
ALI...ostavlja mi utisak,da i nemaju neku vidljivu korist, u poredjenju sa njim...
A dosta se pominju i ruskinje:zper:...zato vodite racuna.
A ovaj lik "kosta",mislim da je ok...jer mu se prica podudara sa nekim mojim komsijama sto su i dalje u rusiji...
Podrazumeva se da nemam nikakve kontakte u vezi posla u rusiji,pa s toga molim bez pp.
Hteo sam samo, eventualno da pomognem da pozitivno razmisljate,jer pored prevara koje postoje...ima i veliki broj ljudi koji zaposljava radnike ali i onih koji rade godinama u rusiji.
Nije sve sto se napise na forumu...prevara.
I nije lako onima,sto vode nase radnike u rusiju..(kupis mu kartu-a on ne dodje na aerodrom)...[/QUOTE][/QUOTE]
 
Poslednja izmena:
Ti,mobilni,si jedan strašno smešljiv čovek! Ličiš mi na pomoćnika onih šibicara sa ćoška čija je dužnost da provokacijama na'vata mušterije.I šta reče: tvoj komšija "sa masnicom" koga nisi duže vreme video nakupov'o silne džipove,mečke familiji,gradi kuće po selu (u dobrotvorne svrhe),preuređuje selo,restaurira škole,asfaltira,pretpostavljam i puteve,da seljaci ne gacaju po blatu...I još koješta.I,to sve od zarade iz Rusije? Nisi ga pit'o odakle mu ta masnica,ona mi je malko intrigantna? Da tebi kaže tvoj Baćuška: ovaj tvoj komšija koga ti nisi dugo video i koji je imao taj beleg na licu,da bi deo troškova iskeširao,o kojima pričaš ovde,i to u Rusiji gde ti na svakom koraku prevaranti i mafijaši rade o glavi,a čečenske žene na Kijevskom vokzalu zavlače ruke u džepove i uzimaju novac i sve što hoće,jer su te njih nekoliko prethodno hipnotisale,pa se kasnije osećaš k'o u nekom bunilu i ceo dan si k'o šašav,elem-da bi taj tvoj sve to ostvario trebalo bi da bude viđeniji narko diler u Moskvi i da mu dobro ide pos'o.Nemoj ovom narodu,koji se pošteno raspituje za mogućnost zaposlenja i zarad kore hleba,jer je ovde teško,nemoj da im pričaš bajke.Deo istine si sada pročitao,a mogao bih knjigu pojedinosti da ti napišem o svemu,pa da čitaš pred spavanje,dok napolju urlaju džipovi i čangrljaju mešalice sa nove kuće tvog "komšije sa masnicom"...:dash:::dontunderstand::veseljaci:
 
Kosta ako je sve ovo kao sto si rekao... :think: kralj si :worth: :lol: i u tom slucaju salji kontakt agencije na mail enivesnic@gmail.com
unapred hvala :hvala:

Gospodo, ne mogu svaki put na mail slati podatke o agenciji.
Poslao sam ih do sada mnogo puta, i zbog toga sam na ovoj temi postavio adresu prezentacije agencije o kojoj vam pricam.Pa, malo pretrazite temu, i naci cete sami....
Ono zbog cega ustvari pisem je obecanje od nekoga ovde, koji je rekao da ce se javiti ukoliko njegovi prijatelji odu na rad preko Hopex-a.Ne vidim da se iko javio.
Takodje bih molio sve one koji su otisli ili cekaju posao preko agencije mog prijatelja da podele svoje utiske o agenciji, sa svima(ja nema takvo iskustvo, jer je vlasnik moj prijatelj, pa gledam sa "druge" strane).Hvala unapred.
 
Poslednja izmena od moderatora:
da li neko zna nešto o poslovima peskirera u rusiji,a da su išli preko Hopex-a,interesuje me koliko su plaćali(po satu) i gde su radili?Čuo sam da se radi u Istočnom Sibiru i da je najbliži grad 50km od gradilišta?
 
Ma ta rusija je ziva prevara. Ja kad sam bio u Sibiru, satnica za jebbeno dobrog majstora je bila 5 dolara.

A u Hrvatskoj standarno svi za pomocnike zidara ili elektricara placaju 3,5 eura. Sto ti dodje isto.
I jos sto je pitanje koliko ce plata u Rusiji da vam ostanu duzni i sto moras potpisati ugovor na najmanje 11meseci.
 
Dobar dan želim svima!
Evo da i ja kažem par reći o ovoj temi. Ne mogu da donesem zaključak iz onoga što sam do sad ovde pročitao šta je istina, a šta ne. U glavnom nije ni bitno, ono što mene interesuje je sledeće: Da li neko od ovde prisutnih zna firmu, posrednika ili nekoga ko zapošljava u inostranstvu: gradjevince, fizicke radnike ili armirace, bez da UNAPRED TRAZI neku novčanu nadoknadu.?!
Ja sam spreman da sklopom sledeći dogovor sa nekim ko hoće da pomogne:
Platiću sve troškove koje bude imao,(KADA DOBIJEM PRVU PLATU)iako to po nekom pravilu plaća poslodavac, i spreman sam da častim neki razumni procenat od svake plate koju dobijem od zaposlenja koje mi je obezbedjeno!!!
Ako znate nekoga, ostavite mi njegove podatke, nećete se ni vi pokajati!
POZDRAV!!!
 
Dobar dan želim svima!
Evo da i ja kažem par reći o ovoj temi. Ne mogu da donesem zaključak iz onoga što sam do sad ovde pročitao šta je istina, a šta ne. U glavnom nije ni bitno, ono što mene interesuje je sledeće: Da li neko od ovde prisutnih zna firmu, posrednika ili nekoga ko zapošljava u inostranstvu: gradjevince, fizicke radnike ili armirace, bez da UNAPRED TRAZI neku novčanu nadoknadu.?!
Ja sam spreman da sklopom sledeći dogovor sa nekim ko hoće da pomogne:
Platiću sve troškove koje bude imao,(KADA DOBIJEM PRVU PLATU)iako to po nekom pravilu plaća poslodavac, i spreman sam da častim neki razumni procenat od svake plate koju dobijem od zaposlenja koje mi je obezbedjeno!!!
Ako znate nekoga, ostavite mi njegove podatke, nećete se ni vi pokajati!
POZDRAV!!!
ODLICNO RECENO!!!!! :worth: Zaista je ok da se da posrednicima ili agenciji procenat od svake plate ali bar da dobije covek posao i tu platu!!!! :rtfm: Mislim stvarno!!!! Zasto bi neko ko trazi posao i dovoljno je ocajan da ide preko pola sveta,imao viska novca da daje tu raznim agencijama i prevarantima! Nije realno! Ok je da im se nadje posao ako je vec neko u mogucnosti,pa kad ga zaposlis uzimaj svaki mesec procenat za uslugu koju si mu ucinio samo da nije neka jeb..a prevara!! :dash: Ko sto rece ti kralju,ako ima takvih ljudi neka se slobodno jave i na ovu 'adresu'!! Ima mladih,vrednih,postenih i sposobnih ljudi koji traze posao koliko hoces!!
 
Ti,mobilni,si jedan strašno smešljiv čovek! Ličiš mi na pomoćnika onih šibicara sa ćoška čija je dužnost da provokacijama na'vata mušterije.I šta reče: tvoj komšija "sa masnicom" koga nisi duže vreme video nakupov'o silne džipove,mečke familiji,gradi kuće po selu (u dobrotvorne svrhe),preuređuje selo,restaurira škole,asfaltira,pretpostavljam i puteve,da seljaci ne gacaju po blatu...I još koješta.I,to sve od zarade iz Rusije? Nisi ga pit'o odakle mu ta masnica,ona mi je malko intrigantna? Da tebi kaže tvoj Baćuška: ovaj tvoj komšija koga ti nisi dugo video i koji je imao taj beleg na licu,da bi deo troškova iskeširao,o kojima pričaš ovde,i to u Rusiji gde ti na svakom koraku prevaranti i mafijaši rade o glavi,a čečenske žene na Kijevskom vokzalu zavlače ruke u džepove i uzimaju novac i sve što hoće,jer su te njih nekoliko prethodno hipnotisale,pa se kasnije osećaš k'o u nekom bunilu i ceo dan si k'o šašav,elem-da bi taj tvoj sve to ostvario trebalo bi da bude viđeniji narko diler u Moskvi i da mu dobro ide pos'o.Nemoj ovom narodu,koji se pošteno raspituje za mogućnost zaposlenja i zarad kore hleba,jer je ovde teško,nemoj da im pričaš bajke.Deo istine si sada pročitao,a mogao bih knjigu pojedinosti da ti napišem o svemu,pa da čitaš pred spavanje,dok napolju urlaju džipovi i čangrljaju mešalice sa nove kuće tvog "komšije sa masnicom"...:dash:::dontunderstand::veseljaci:

"Bacuska", zao mi je sto nisi razumeo poentu mog komentara....u stvari, sve sto sam ja ostavio da se procita "izmedju redova", ti si ti rekao direktno u poruci.
Prvi akcenat, u mom komentaru je bio da se jedan covek (pitanje, je na koji nacin), zaista "ovajdio" u Rusiji.
Drugi akcenat, je bio da svi ostali...."tavore"- prezivljavaju...
Treci akcenat, je na ovom coveku ( kosta) koji na neki nacin pokusava, da pomogne ili posreduje oko posla, koji meni lici na OK osobu, jer sve sto je napisao odgovara ili se poklapa sa onim sto cujem od ljudi sa kojim sam pricao o njihovom odlasku i boravku u Rusiji.
Ako pogledas moj profil....bice ti jasno da nemam blage veze sa gradjevinom a jos manje sa Rusijom, tako da nisam niciji insajder a kamoli "sibicar".
Sto se tice ovog lika (mog zemljaka), zaista je mali deo ono sto sam naveo- sta je sve uspeo da stvori.
Iz usta njegovog brata, cujem da je u potrazi za kupovinom helihoptera, jer mu je problem dolaska sa beogradskog aerodroma do rodnog kraja (oko 180km).
Zao mi je, sto iz razumljivih razloga ne mogu da postavim i neke linkove, gde se on uglavnom od strane lokalnih vlasti i medija pominje, i gde mu se zahvaljuju.
Njegova ulaganja, u rodnom kraju, po mojoj gruboj proceni prelaze vise miliona evra(od kupljenih nekretnina, pa do kompleksa koji gradi)...a humatirno, je dao sigurno vise stotina hiljada evra..... i meni licno, je drago sto je takav covek uspeo a da nije zaboravio neke stvari - ljudskost pre svega.
Kada budes, cuo da je u nekoj "nedodjiji" pusten u rad hotel - kompleks apartmana, sa svim mogucim blagodetima za uzivanje, sa vestackim jezerom i scoterima na jezeru..... onda se seti mog komentara.
Inace, sigurno ovaj covek nije diler droge (kako ti sumnjas), vec se njegov uspeh vezuje za jednu osobu (na polozaju) ruskog porekla.
Ali, on je jedan i ja ga slucajno navedoh kao primer.... a o ostalima koji rade tamo - slazem se sa tvojim komentarom.
Informativno-za zainteresovane: kako cujem, covek nema potrebu za radnicima,jer jednostavno ne prima radnike koje licno ne poznaje.
 
Poslednja izmena:
E ovako, sto se tice iskustva iz Rusije, i ja ga imam i to sa firmom Hopex Internacional!!Bio sam prosle godine u dalekom Sibiru. Momci su stvarno ok, i nije nikakva prevara, znaci 100 % ozbiljna firma!!! Sto se tice uslova koji su bili tamo, mislim na hranu i smestaj sto je neko spomenuo, ne idete vi na izlet, vec na posao, bilo je sve u granicama normale, znaci nista luksuzno, ali prilagodjeno situaciji. Konkurisao sam i ove godine, i ja opet sam dao 60 evra, ali nisam jos otisao. Ali ne zato sto je to prevara, vec jednostavno ove godine zaposlenje ide teze, veca je potraznja, a i nastali su izvesni problemi oko radnih dozvola i viza!
A te radne vize se sve placaju po svakom radniku i njih placa ta firma.. Sto se tice davanja para, moguce je da postoje, ali to je neki minimalni iznos, mislim ko ce danas da ti trazi posao za badava?Ne kazem, mozda taj procenat uzimaju posrednici, ali u svakom slucaju 100 % znam da taj posrednik treba da placa sebi put do sedista firme, ako nije iz BG, i sta ja znam sta, pa nece niko to iz svog dzepa!
Kazem, ja sam isao prosle godine, dao sam pare, niko me nije prevario, i dobro sam zaradio, i sto je najbitnije ziv i zdrav se vratio kuci porodici! :klap:
Tako je barem bilo u mom slucaju.. ;)
P.S. Citao sam temu, nisam registrovan korisnik ovog foruma, pisem preko cerkinog naloga, da neko ne misli da je lazno..
 
Ja sam pre par godina imao slucaj da izvlacim coveka ovde iz firme Sivas,kojeg je takodje neka agencija poslala. Kad su trebali da podju bio im je obecan grupni smestaj,povratna karta,5 $ satnica,tri obroka. Kad su ovde dosli dobili su smestaj gde ni kerovi ne bi spavali,rekli su im da ce prve pare dobiti kad kartu odrade,satnica 3.3$ i pastete za rucak.

Zaboravih,oni se kriju pod raznim nazivima,ali ova firma konkretno gradi moskovski aerodrom domodedovo.

Potvrdio bih tvoju pricu : Prethodne 3 godine radio sam kao građevinac u Rusiji na niskogradnji i visokogradnji kao : gipsar-moler , armirač i zidar na poslovima betonaže .

U Rusiji sam radio za “General trejd LTD SYVAC” na izgradnji aerodroma Domodedovo u Moskvi . I za “Crnu Goru Inžinjering“ na izgradnji stambenog prostora nedaleko od metro stanice Smoljenskaja u Moskvi .

Po dolasku u SYVAC prva tri meseca primali smo samo akontaciju po 200$ - cetvrti mesec dobilo smo prvu platu umanjenu za visinu akontacije koju smo primili u prvome mesecu itd ... prilikom napustanja firme i povratka u Srbiju ostali su mi duzni jednu platu u iznosu od 1300$ nikad nisam dobio zaostatak , kolega koji je ostao u istoj firmi 3 godine njega su zavrnuli za 6 plata !

Proverena firma.Znam coveka koji je otisao preko njih u Ekaterinburg.Znam jos dva koji cekaju .Znam jednog koji je pozvan na lekarski pregled.Znam jednog njihovog agenta.Najcesce se salju ljudi u "Hladni" Sibir.Najcesca satnica je 5$.Budi strpljiv i budi u kontaktu sa firmom.

Ispravio bih te Najcesca satnica je 4$.
Budi strpljiv , strpljiv , strpljiv ... u kontaktu sa firmom.

Moze li mi neko reci o kompaniji NEW CITY COMPANY. Konkurisao sam preko njih, i pozvali su me na razgovor. Vredi li otici?

Koliko ja znam uzimaju 200 evra ... Mislim da dosada i ti znas - Vredi li ?

newcity@newcitycompany.com
milan@newcitycompany.com

$5/1h......$50/10h......evo nule...jel sad malo bolja?a?:per:

aha , $4/1h ... $40/10h ... evo nule ? aha

Поздрав свима :)

Шта значи то " иде се на излаз" а не регуларно?!? Можда варијанта да се без папира остане дуже у Русији, па се после плати штраф (казна) и извади излазна виза, и тако изађе из земље?!? На такву варијанту не бих пристао никако. Ја сам једном то већ радио (додуше туристички сам боравио) и не бих да понављам,.. А могу ударити и забрану уласка, или не дај боже, заглавиш прдекану тамо, па се чупај како знаш и умеш...

Ja sam tako prosao prvi put prilikom izlaza na aerodromu Sermetjevo , priveli su nas troje u zatvor u prizemlju ... prvo su nam trazili radne dozvole koje nam firma nije obezbedila , nakon toga su izrazili sumnju da nosimo drogu i na osnovu toga zahtevali da izvadimo sve iz dzepova - sto im je dovoljno bilo da nakon trkeljisanja i detaljnog pregleda ( nakon uvida u nase novcanike ) odrede straf - tj. kaznu ... posto smo platili po 100 $ pustili su nas dalje ali nelezi vraze nakon predaje torbi za ukrcavanje u avion sa suprotne strane nas je cekala opet policija i procedura slicna prethodnoj ...

Znaci ili plati straf
... ili pecat u pasos i zavedu te u kompjuter - pa pazi kad ces ponovo uci ...

E ovako, sto se tice iskustva iz Rusije, i ja ga imam i to sa firmom Hopex Internacional!!Bio sam prosle godine u dalekom Sibiru. Momci su stvarno ok, i nije nikakva prevara, znaci 100 % ozbiljna firma!!! Sto se tice uslova koji su bili tamo, mislim na hranu i smestaj sto je neko spomenuo, ne idete vi na izlet, vec na posao, bilo je sve u granicama normale, znaci nista luksuzno, ali prilagodjeno situaciji. Konkurisao sam i ove godine, i ja opet sam dao 60 evra, ali nisam jos otisao. Ali ne zato sto je to prevara, vec jednostavno ove godine zaposlenje ide teze, veca je potraznja, a i nastali su izvesni problemi oko radnih dozvola i viza!
A te radne vize se sve placaju po svakom radniku i njih placa ta firma.. Sto se tice davanja para, moguce je da postoje, ali to je neki minimalni iznos, mislim ko ce danas da ti trazi posao za badava?Ne kazem, mozda taj procenat uzimaju posrednici, ali u svakom slucaju 100 % znam da taj posrednik treba da placa sebi put do sedista firme, ako nije iz BG, i sta ja znam sta, pa nece niko to iz svog dzepa!
Kazem, ja sam isao prosle godine, dao sam pare, niko me nije prevario, i dobro sam zaradio, i sto je najbitnije ziv i zdrav se vratio kuci porodici! :klap:
Tako je barem bilo u mom slucaju.. ;)
P.S. Citao sam temu, nisam registrovan korisnik ovog foruma, pisem preko cerkinog naloga, da neko ne misli da je lazno..

I oni su uveli OBAVEZAN "Depozit" u iznosu od 200 evra - koji im dodje kao garancija da ces otici nakon sto ti srede potrebne papire a neces odustati u pet minuta do 12 a satnica neprelazi 4$ - mada obecavaju za pocetak 5$ za dobre majstore i do 7$ ... s obzirom da dosad imaju ponudjenih 5 puta vise radnika nego sto mogu da izvedu - nemoraju da ISPOSTUJU vecu satnicu ...

hopex.int@sezampro.rs

E jos malo nesto da se dopunim od sinoc ... ide se - kad se bude islo u Habarovskaju oblast ista gleda na Japansko more , od Beograda do Moskve ima 2 sata leta i od Moskve do iste ima 7 sati leta avionom + jos nesto vozom oko 10 sati do konacnog odredista , e to nespominjem za dzabe - prica se u krugu istih radnika koji rade tamo da ce pola puta snositi firma a druga polovina ce se odbiti od plate ... to nemogu da tvrdim sa sigurnoscu ali nebi me ni zacudilo - opet kazem s obzirom koji broj radnika im se nudi mogu da diktiraju uslove koji im se svidjaju ...
 
Poslednja izmena:
Ti,mobilni,si jedan strašno smešljiv čovek! Ličiš mi na pomoćnika onih šibicara sa ćoška čija je dužnost da provokacijama na'vata mušterije.I šta reče: tvoj komšija "sa masnicom" koga nisi duže vreme video nakupov'o silne džipove,mečke familiji,gradi kuće po selu (u dobrotvorne svrhe),preuređuje selo,restaurira škole,asfaltira,pretpostavljam i puteve,da seljaci ne gacaju po blatu...I još koješta.I,to sve od zarade iz Rusije? Nisi ga pit'o odakle mu ta masnica,ona mi je malko intrigantna? Da tebi kaže tvoj Baćuška: ovaj tvoj komšija koga ti nisi dugo video i koji je imao taj beleg na licu,da bi deo troškova iskeširao,o kojima pričaš ovde,i to u Rusiji gde ti na svakom koraku prevaranti i mafijaši rade o glavi,a čečenske žene na Kijevskom vokzalu zavlače ruke u džepove i uzimaju novac i sve što hoće,jer su te njih nekoliko prethodno hipnotisale,pa se kasnije osećaš k'o u nekom bunilu i ceo dan si k'o šašav,elem-da bi taj tvoj sve to ostvario trebalo bi da bude viđeniji narko diler u Moskvi i da mu dobro ide pos'o.Nemoj ovom narodu,koji se pošteno raspituje za mogućnost zaposlenja i zarad kore hleba,jer je ovde teško,nemoj da im pričaš bajke.Deo istine si sada pročitao,a mogao bih knjigu pojedinosti da ti napišem o svemu,pa da čitaš pred spavanje,dok napolju urlaju džipovi i čangrljaju mešalice sa nove kuće tvog "komšije sa masnicom"...:dash:::dontunderstand::veseljaci:

"Bacuska", zao mi je sto nisi razumeo poentu mog komentara....u stvari, sve sto sam ja ostavio da se procita "izmedju redova", ti si ti rekao direktno u poruci.
Prvi akcenat, u mom komentaru je bio da se jedan covek (pitanje, je na koji nacin), zaista "ovajdio" u Rusiji.
Drugi akcenat, je bio da svi ostali...."tavore"- prezivljavaju...
Treci akcenat, je na ovom coveku ( kosta) koji na neki nacin pokusava, da pomogne ili posreduje oko posla, koji meni lici na OK osobu, jer sve sto je napisao odgovara ili se poklapa sa onim sto cujem od ljudi sa kojim sam pricao o njihovom odlasku i boravku u Rusiji.
Ako pogledas moj profil....bice ti jasno da nemam blage veze sa gradjevinom a jos manje sa Rusijom, tako da nisam niciji insajder a kamoli "sibicar".
Sto se tice ovog lika (mog zemljaka), zaista je mali deo ono sto sam naveo- sta je sve uspeo da stvori.
Iz usta njegovog brata, cujem da je u potrazi za kupovinom helihoptera, jer mu je problem dolaska sa beogradskog aerodroma do rodnog kraja (oko 180km).
Zao mi je, sto iz razumljivih razloga ne mogu da postavim i neke linkove, gde se on uglavnom od strane lokalnih vlasti i medija pominje, i gde mu se zahvaljuju.
Njegova ulaganja, u rodnom kraju, po mojoj gruboj proceni prelaze vise miliona evra(od kupljenih nekretnina, pa do kompleksa koji gradi)...a humatirno, je dao sigurno vise stotina hiljada evra..... i meni licno, je drago sto je takav covek uspeo a da nije zaboravio neke stvari - ljudskost pre svega.
Kada budes, cuo da je u nekoj "nedodjiji" pusten u rad hotel - kompleks apartmana, sa svim mogucim blagodetima za uzivanje, sa vestackim jezerom i scoterima na jezeru..... onda se seti mog komentara.
Inace, sigurno ovaj covek nije diler droge (kako ti sumnjas), vec se njegov uspeh vezuje za jednu osobu (na polozaju) ruskog porekla.
Ali, on je jedan i ja ga slucajno navedoh kao primer.... a o ostalima koji rade tamo - slazem se sa tvojim komentarom.
Informativno-za zainteresovane: kako cujem, covek nema potrebu za radnicima,jer jednostavno ne prima radnike koje licno ne poznaje.

:bye:E da probam i ja malo da pomognem oko demistifikacije toga tvojega komsije i ne samo njega , firma je sa sedistem u Bajinoj Basti i nosi naziv "Stroj internacional" i takodje vodi za Rusiju kao i "Hopex Intrenacional" OBE firme rade za RUSKU DRZAVNU firmu "Transnjeft" koja radi tranzit za naftu prema KINI i istima daje poslove na 'namestenim' tenderima :klap:

srojint@nadlanu.com

:super:... e a zasto na namestenim pa zato sto je isti taj tvoj komsija bio ozenjen cerkom jednoga od direktora firme "Transnjefta" - podvlacim BIO , zato sto to vise nije i od tada Hopex preuzima veci broj radnika od Stroj Internacional-a i vodi ih za vec pomenutu firmu Transnjeft ... :plez: no dobro . Bilo kako bilo - nisu jedine firme koje rade za Transnjeft ima i jedna iz Zagreba i zove se "Amerco" ona uposljava radnike preko "Antikora" a bavi se izgradnjom i odrzavanjem velikih rezervoara za naftu (izolacija , peskarenje i farbanje ...):super:

:think:E tako nadam se da je sada nesto jasnije - onima koji bi hoteli ici jos tamo:confused: znaci da dodam jos malo posao se isplacuje istim firmama po broju radnika i provedenim casovima 'rada' naravno po trostruko vecoj ceni , a od nas traze da se ispune gradjevinski normativi + prebacaj ako ikako moze na -35 stepeni ... e otuda onome tvojem komsiji : jahte , kamioni i avioni + oni sto imadu elisu tj. elikopteri :hahaha:

:ok:A sta radnici imaju tamo to je obezbedjen kolektivan smestaj i to u kontejnerima jedan do drugoga nabijeni u niz tako u dva reda - formiran hodnik sve se to lepo greje tamo je gas dzabe , ima i tople vode kupatila su zajednicka (po sapun se niti nesaginji u slucaju da ga ispustis):per: , peres radna odela (ahahaha - na ruke posle napornog dana) :super: nista vam drugo ni netreba osim njih i pidzame :hahaha: inace kontejneri su tu na gradjevini tako da ako zatreba ce da vas izvade i iz kreveta :dash: ... :dontunderstand:kradu se tj. nestaju stvari posto se mesaju nasi radnici i kirgistanci istini za volju ne u iste kontejnere :mazi: znaci pazu na nas e da i dva obroka :jede::tost::zjede::rostilj::pivce::kolac::orkestar:

:rida: Umalo zaboravih tamo medved nosi postu - posto repetitor za mobilnu telefoniju nedopire do tamo koristi se jedan firmin telefon :telefon: da mozete da se javite kuci porodici , ali prethodno se pravi spisak pa kad dodjes na red isti ti se razgovor ogranicava na 2-3 minuta jer u redu iza tebe ceka jos 50 ljudi i svi u isto vreme grajaju tj. pricaju tako da od postenog razgovora nema nista . :bye:

Nadam se da je ovo moje istini za volju pomalo konfuzno izlaganje nekome pomoglo a ako nije nema veze - nemoze da skodi ...
 
Poslednja izmena:
E ovako, sto se tice iskustva iz Rusije, i ja ga imam i to sa firmom Hopex Internacional!!Bio sam prosle godine u dalekom Sibiru. Momci su stvarno ok, i nije nikakva prevara, znaci 100 % ozbiljna firma!!!

:cepanje:Stvarno su momci izmedju sebe OK , ali sto se deru i izivljavaju na radnicima to je za neku drugu pricu ( Mobing ta sta je to!?...stalno se zaboravljam gde sam dali sam u Rusiji ili Srbiji mada je i za nas sve to novo - u EU jos nismo tako da nemamo kome da se zalimo ). Podvlacim jos jednom pored toga sto smo placeni po satu trazi se od nas normativ - i nikad nisu zadovoljni ... :rtfm::pop::amen:

Sto se tice uslova koji su bili tamo, mislim na hranu i smestaj sto je neko spomenuo, ne idete vi na izlet, vec na posao, bilo je sve u granicama normale, znaci nista luksuzno, ali prilagodjeno situaciji.

:mazipsa: Prosto nemogu da odolim - to je jednostavno jace od mene : "bilo je sve u granicama normale, znaci nista luksuzno , ali prilagodjeno situaciji." ... hahaha - ma sta mi naprica ...:mace: "prilagodjeno situaciji." :rotf:

Sto se tice davanja para, moguce je da postoje, ali to je neki minimalni iznos, mislim ko ce danas da ti trazi posao za badava?Ne kazem, mozda taj procenat uzimaju posrednici, ali u svakom slucaju 100 % znam da taj posrednik treba da placa sebi put do sedista firme, ako nije iz BG, i sta ja znam sta, pa nece niko to iz svog dzepa!
Kazem, ja sam isao prosle godine, dao sam pare, niko me nije prevario, i dobro sam zaradio, i sto je najbitnije ziv i zdrav se vratio kuci porodici!
Tako je barem bilo u mom slucaju...

A koliki je tvoj deo - nemoj da te prevare . :rotf: Alo brate to je registrovana firma koji posrednici zaobidjite to - prica posrednici i tako to ... sve dok ima ovaca za sisanje bice i onih koji drze makaze . Mislis da za to zna vlasnik firme ('Roki'):rotf: da oni zaposlenici koji rade kod njega za platu ubiraju kajmak od toga koga ce staviti na listu - posrednici rade u dogovoru sa istima , a vi birate kako cete otici da radite ... :metla:

:rtfm: Ni u bunilu netreba placati za ovo sto sam vam gore naveo - umesto da trazite da adekvatno budete nagradjeni tj. placeni vi vijate koga biste platili za tako nesto ... nema sindikata niti radnickih prava za sve si obespravljen u svojoj drzavi pa bi trbuhom za kruhom u nekoj drugoj zemlji potrazio - bolje malo sutra ,,, :sad2:
 
Poslednja izmena:
:bye:E da probam i ja malo da pomognem oko demistifikacije toga tvojega komsije i ne samo njega , firma je sa sedistem u Bajinoj Basti i nosi naziv "Stroj internacional" i takodje vodi za Rusiju kao i "Hopex Intrenacional" OBE firme rade za RUSKU DRZAVNU firmu "Transnjeft" koja radi tranzit za naftu prema KINI i istima daje poslove na 'namestenim' tenderima :klap:

srojint@nadlanu.com

:super:... e a zasto na namestenim pa zato sto je isti taj tvoj komsija bio ozenjen cerkom jednoga od direktora firme "Transnjefta" - podvlacim BIO , zato sto to vise nije i od tada Hopex preuzima veci broj radnika od Stroj Internacional-a i vodi ih za vec pomenutu firmu Transnjeft ... :plez: no dobro . Bilo kako bilo - nisu jedine firme koje rade za Transnjeft ima i jedna iz Zagreba i zove se "Amerco" ona uposljava radnike preko "Antikora" a bavi se izgradnjom i odrzavanjem velikih rezervoara za naftu (izolacija , peskarenje i farbanje ...):super:

:think:E tako nadam se da je sada nesto jasnije - onima koji bi hoteli ici jos tamo:confused: znaci da dodam jos malo posao se isplacuje istim firmama po broju radnika i provedenim casovima 'rada' naravno po trostruko vecoj ceni , a od nas traze da se ispune gradjevinski normativi + prebacaj ako ikako moze na -35 stepeni ... e otuda onome tvojem komsiji : jahte , kamioni i avioni + oni sto imadu elisu tj. elikopteri :hahaha:

:ok:A sta radnici imaju tamo to je obezbedjen kolektivan smestaj i to u kontejnerima jedan do drugoga nabijeni u niz tako u dva reda - formiran hodnik sve se to lepo greje tamo je gas dzabe , ima i tople vode kupatila su zajednicka , peres radna odela (ahahaha - na ruke posle napornog dana) :super: nista vam drugo ni netreba osim njih i pidzame :hahaha: inace kontejneri su tu na gradjevini tako da ako zatreba ce da vas izvade i iz kreveta :dash: ... :dontunderstand:kradu se tj. nestaju stvari posto se mesaju nasi radnici i kirgistanci istini za volju ne u iste kontejnere :mazi: znaci pazu na nas e da i dva obroka :jede::tost::zjede::rostilj::pivce::kolac::orkestar:

:rida: Umalo zaboravih tamo medved nosi postu - posto repetitor za mobilnu telefoniju nedopire do tamo koristi se jedan firmin telefon :telefon: da mozete da se javite kuci porodici , ali prethodno se pravi spisak pa kad dodjes na red isti ti se razgovor ogranicava na 2-3 minuta jer u redu iza tebe ceka jos 50 ljudi i svi u isto vreme grajaju tj. pricaju tako da od postenog razgovora nema nista . :bye:

Nadam se da je ovo moje istini za volju pomalo konfuzno izlaganje nekome pomoglo a ako nije nema veze - nemoze da skodi ...

Svaka cast... rekao si neke stvari,koje ja znam ali iz izvora "rekla-kazala" i to od ljudi, koje vidim "na blic"- jednom u 2 godine.
Znaci...ipak, je tacna ta veza, preko koje se dobija posao - tender.
Medjutim, meni nesto drugo nije jasno: taj lik je pre 2 godine vodio 30-ak ljudi,kojima ne treba nista od Rusije (osim Ruskinja) i oni su od relativno dobrostojeci do bas dobrostojeci.I sa njima je isao lokalno orkestar,sa ciljem da se njegovi radnici zabave a on da se pohvali pred ovima sto ih je vodio u goste.
Po povratku... cuo sam lepe price,ali i video fotografije iz grada Kazan gde su se ovi provodili, kao i sasvim ok smestaja.Obzirom, da kod njega rade sve njemu poznati ljudi sa kojima je i ranije bio u kontaktu....da li to mozda znaci, da je ova njegova grupa (100-ak ljudi)- povlascena?
PS. Prijatelju ako ti nije problem, odgovori mi na privatnu poruku sto sam ti poslao.
Pozdrav from Greece...
 
Poslednja izmena:
@ Visa / master card
Pod tim ok su, mislim da nije prevara, barem ne onog tipa da ne dobijes ni dinara, nikad vise ne stignes kuci, itd.. Ne znam kakvo ti iskustvo imas, ali nisu oni tebi ``kompanjerosi`` pa da budu nz kakvi.. Oni su nadredjeni i boli ih za one nize ;) .. Da, to sto se deru i izivljavaju je cesta, tj. stalna pojava, mada iskreno na meni licno se niko nije izivljavao.. Sto se tice tvog ismejavanja na moj kometar "bilo je sve u granicama normale, znaci nista luksuzno , ali prilagodjeno situaciji." razmisli malo sta pricas. postoje ljudi koji imaju iskvarenu sliku o tome gde idu i kakvi su uslovi i mislim da trebaju da se pripreme na misao da je to stvarno tesko zaradjeni dinar, al bar je dinar (iliti dolar :D). A ljudi iliti ovce za sisanje, ne bi isle kod posrednika da mogu da se ubace direktno. Mozda tebi to polazi za rukom, ali meni ne.
Da usput da pomenem, kada idete preko neke firme, proverite da li ona zaista postoji i cime se bavi.. Naisao sam na neku firmu koja je trazila 200 evra o.0 i kao islo se za Angolu.. Firma uopste nije postojala, i bila je cisto uzimanje para.
 
Za :mazipsa: 'GoldenRetriver'a
Naravno , skoro da se u svemu slazemo – ja sam ovde napisao svoje licno i ne samo svoje iskustvo pricam o iskustvu kolega sa kojima sam delio koru hleba . :rtfm:… zasto ? Zato sto ljudi koji ovakve ili slicne forume posecuju u nameri da pronadju zaposlenje saznaju sta ih tamo ocekuje , iz razloga sto vrlo dobro znam da tamo nisu dolazili samo nezaposleni u Srbiji vec je bilo i onih koji su napustali svoja radna mesta , placali po 200-300 evra :ovca: za obecanja i price o korektnim uslovima i ceni rada koja nije bila niti je dan danas adekvatna za njihov rad a da nepominjem uslovime zivota i higijene - od tih istih posrednika kojima je jedini cilj bio da im uzmu pare. Isti su se zaklinjali da ce im zavrnuti siju samo kad ih se docepaju - samo da se razumemo stvari su ozbiljne - posrednika uvek ima i uvek ce ih biti ...:bljak:

:vudu: Neki se bas i nisu proveli kako treba ja licno znam za slucaj kada je jedan u hotelu “Eridan” u Moskvi izboden nozem - da nekazem zaklan u svojoj sobi …:mafijas:

:dash::dontunderstand:
 
Poslednja izmena:
Evo da i ja podelim neka svoja iskustva.Doduse relativno kratko sam ovde, medjutim hteo bih cisto da kazem nekoliko stvari,cisto da ljudi znaju o cemu se radi, da se ne nadju u neobranom grozdju.

Ove godine sam resio da dodjem ovamo, jer, naravno kao i vecinu ljudi u SRB muce me isti problemi(perspektiva koje nema). Posto nisam imao nikakve druge sanse, za mozda bolje uslove u nekoj od zapadnihh zemalja, dosao sam ovamo.
Ne mogu da kazem bolje je dosta nego u SRB.Ali daleko od sjajnog, a predpostavljam da je na zapadu bolje.
Dosao sam da radim za jednu prilicno jaku kompaniju, na preporuku.Ugovorena pocetna plata kao apsolutno neiskusnom radniku bila je 1500E(eura da ne bue zabune)...sa tendencijom rasta u zavisnosti kako se pokazem itd...znaci apsolutno svi papiri na belo itd itd...
Vec tri meseca sam ovde i ovo su moja iskustva:
- prvih 6 meseci se odbija 30% od plate na ime odbitaka koji idu u svakoj drzavi-socijalno da tako kazem (13%) i neki porez ili ne znam kako da ga nazovem koji se placa Rusiji(17%)...samim tim nije ni preporucljivo napustati Rusiju pre isteka tih 6 meseci, jer kad se jednom prekine proces ide od pocetka; bitno je 6 meseci neprekidno biti ovde(tako je meni receno)...naravno ovo ulazi u onaj ugovoreni iznos, tj posle oih famoznih 6 meseci dobijacu platu minus onih prvih 13%
- ja nemam placen ni stan(niti bilo kakav smestaj) kao ni prevoz:na te izdatke mi minimalno odlazi oko 300e mesecno od plate
-sto se tice posla, nije nesto preterano tesko, medjutim mala su nasa prava ovde-to uglavnom zavisi od NASIH ljudi i sefova: radi se po 10h, kod mene kao nije obavezna subota(ali se podrazumeva da ces da radis)...nedeljom ako bas mora...drzavnih praznika i ostalog za nas nema..kad Rusi odmaraju, mi radimo...najveci problem je raspored objekata na kojima se radi: sto je dalje od metroa, vece su sanse da upadnes u guzvu i gubis dragoceno vreme...ne retko mi se desilo da kuci stignem oko 22, 23, jer su guzve ovde nenormalne...
- prevoz nije skup, hrana je tu i tamo ali uglavnom kao u SRB, jedino su stanovi mnogo skuplji(zivim i radim u Moskvi)
- firma placa jednom godisnje kartu za kuci, meni to nije bitno kuci mi je ostala porodica, nadam se da necu imati problema da odem jos koji put(o svome trosku naravno)
- sto se tice vize i prijave, sa tim do sad nisam imao problema: posle isteka prve jednokratne od 3 meseca, firma mi je sama izradila drugu,mnogokratnu
- kod mene je slucaj da platu dobijam preko racuna u banci, za koji sam dobio karticu....znaci kao i kuci
To bi bilo to, uglavnom. Malo nabacano, ali sto se kaze nisam nesto ni iskusan, ali da kazem par reci nije lose.
 
Da li bi meni preporucio posao koji radis,ili cak i ponudio neku informaciju,o Tvom poslodavcu.Sta mozes uciniti,kako bih se zaposlio,u istoj toj firmi.Inace,ovih dana ocekujem poziv za Habarovsk,ili Vladivostok,u najcescoj varijanti poslovnog odnosa(placeno sve i $5/h).Radni odnos mi je sa Hopex Internacionalom,a poslodavci ce biti Velesstroj.Poslovi su armiracki i tesarski.
Ako imas bolje,zahvalicu ti se na preporukama,ulozenom trudu i vremenu.
 
Ne znam da li je ovo upuceno meni. Moja firma se ne bavi tim poslovima.Delatnost je orjentisana uglavnom ka slabim strujama, tacnije: alarmi,CCTV,protivpozarno obezbedjenje, a po potrebi moze da se radi i jaka struja.
Ja sam prilicno ovde nisko na lestvici, i tesko da bih mogao bilo koga i da preporucim ili da zaposlim...

Ne znam za te dve firme za kojeces da radis cije su(lice mi na SLO).Mislim da ti je jasno:po mogucstvu sto dalje od nasih.Isti su kao i u SRB, u stvari jos i gori. Sa strancima koliko sam cuo, ima dosta manje problema
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top