Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobra dan svima :), ja sam na ovom forumu i ovoj temi nov,
cekam danima i nedeljama poziv od Velestroja Beograd.
Da li je neko imao slicnu situaciju: posle razgovora za posao u Hopexu (poz.vodja gradilista, dipl.mas.ing), iz Moskve su me zvali (!?) da potvrde moju prijavu i da ocekujem obuku i odlazak na neko od gradilista u roku 2 nedelje do 2 meseca. Sad je proslo 1 mesec :confused:
Dali neko ima slicnu situaciju, od kud poziv iz Moskve za potvrdu i prijem, a U Bgd niko nezna nista ili ja ne zovem i netrazim pravog coveka za info.
Niko jos nije trazio dokumente ili bilo sta.
Kako mogu da budem u procesu kad nista od dokumenata nisam predao.
Hvala svima na pomoci.
Мало ћу да искочим из теме... јаче је од мене...
Чини ми се да си ти прескочио основну школу и часове српског језика... и после првог разреда одмах постао дипломирани машински инжињер......
 
Ma ja sam nasu odmah taj dan potrosila ( 3 hiljade) namam pojma kako sam uspela,ali desilo se
smesna.gif.pagespeed.ce.R0dI350w3k.gif
SVE si potrosila??Jaoj,lele.....:think:
Molio bih te da ne dajes los primer ostalim suprugama ,,,,,,,,,,,:hahaha::hahaha::hahaha:
ma htela ja da rasporedim za ceo mesec....znaci po 100 dinara dnevno...ali se predomislih pa kupih semenke za sve pare....pa ima da ih grickam do 1 decembra :zcepanje::zcepanje::zcepanje:[/QUOTE]
I to na semenke?Jaoj,lel,lele...:rtfm:
:hahaha:Sledeci put podeli...Pola bar na kikiriki...
Мало ћу да искочим из теме... јаче је од мене...
Чини ми се да си ти прескочио основну школу и часове српског језика... и после првог разреда одмах постао дипломирани машински инжињер......
:rtfm:Sta to bese cas srpskog jezika?
 
SVE si potrosila??Jaoj,lele.....:think:

ma htela ja da rasporedim za ceo mesec....znaci po 100 dinara dnevno...ali se predomislih pa kupih semenke za sve pare....pa ima da ih grickam do 1 decembra :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
I to na semenke?Jaoj,lel,lele...:rtfm:
:hahaha:Sledeci put podeli...Pola bar na kikiriki...

:rtfm:Sta to bese cas srpskog jezika?[/QUOTE]
ko....JA...ma ja pricam o semenkama,a ucila sam srpsko-hrvatski.....mozda sam i preskocila neki cas....aj dont nou :zcepanje:
 
Hvala Vera na informacijama, kupicu nas 063 broj ali me zanima i koja Ruska mreza na NPS2 gradilistu ima signal da bi znao na aerodromu da kupim karticu. Kakav je smestaj, tamo, ima li nekog naseljenog mesta u blizini ...?!
Kupili su megafonove kartice u Urengoju, kupio je jednu i u Moskvi kad je krenuo za Habarovsk ali je ne koristi jer je u romingu. Smeštaj nije nešto, po dvoje ili troje u sobi, ima soba i sa 20 kreveta kaže. Toplo je u sobama, kupatila su zajednička...mislim da je rekao po 8 tuševa, ali čisto. Ja sam njemu stavila u kofer i asepsoll sprej-sredstvo za dezinfekciju, da našprica posteljinu :aha2: Naseljeno mesto je daleko, pa imaju sva tri obroka, mada ovde gde je sada nedeljom se radi do 15h, pa večeru ko hoće kupuje. Ima neki kiosk za sitne potrepštine ali je skupo. Javljaju mu se iz Sabbete i kažu da su neki smešteni u nekom selu a neki na gradilištu po kontejnerima pa nisu zadovoljni....ali biće i to rešeno jer treba da dovuku još tih kontejnera, i žale se da nemaju int. a i to obećavaju u skorije vreme. Tamo se izgleda tek organizuju, tako da treba vremena i strpljenja :aha:
 
Kako da znam da su poceli da se bave radnom dozvolom?
Pretpostavljam da te zovu iz Bgd da dostavis neke dokumente i podatke.
Da li su tebe kontaktirali za radnu dozvolu i za termin odlaska?
Interesuje me taj redosled poteza koji mogu da ocekujem. Kakve veze sa zivotom ima da me zovu iz Moskve, a iz Bgd ne?!
 
darebre, u stvari se baš ne snalazim na forumu, pa sam ti se zato javila preko priv. poruke, a nekako sam najviše informacija pokupila baš preko tebe. Što se tiče velesstroja Zg, imao je samo kratke kontakte s njihovom pravnicom i nisam sigurna da velesstroj Zagreb uopšte i postoji. Preglede za koje pitaš, kod nas nije imao, već su mu rekli da će sve obaviti u Urengoyu.

Inače bi nam bilo jako drago ukoliko još netko ovih dana ide prema Urengoyu ili Sabbeti iz Zagreba da se javi, jer nekako je sve lakše u društvu.. Pozdrav svima koji ovih dana putuju u ma koji dio Rusije.
Kao sto sam ti u pp odgovorio nemam nista protiv dopisivanja priv. porukama ali ti na ovaj nacin imas vise sanse da iz vise izvora prikupis informacije koje te zanimaju. Zanimljivo je da su tvome sinu rekli da ce ga prvo slati u Novi Urengoj NPS1 ili NPS2 pa kada tamo prodje lekarski i verovatno proveru znanja onda ce ga poslati u Sabetta. Ko zna mozda i mene ista sudbina cega i da sa NPS2 posle kraceg vremena budem poslat u Sabetta. Javicu na forumu kada i gde budem kretao pa ako se potrefi mozda budem u istoj grupi sa tvojim sinom i onda ne brini NECE biti sam !!!
 
Kupili su megafonove kartice u Urengoju, kupio je jednu i u Moskvi kad je krenuo za Habarovsk ali je ne koristi jer je u romingu. Smeštaj nije nešto, po dvoje ili troje u sobi, ima soba i sa 20 kreveta kaže. Toplo je u sobama, kupatila su zajednička...mislim da je rekao po 8 tuševa, ali čisto. Ja sam njemu stavila u kofer i asepsoll sprej-sredstvo za dezinfekciju, da našprica posteljinu :aha2: Naseljeno mesto je daleko, pa imaju sva tri obroka, mada ovde gde je sada nedeljom se radi do 15h, pa večeru ko hoće kupuje. Ima neki kiosk za sitne potrepštine ali je skupo. Javljaju mu se iz Sabbete i kažu da su neki smešteni u nekom selu a neki na gradilištu po kontejnerima pa nisu zadovoljni....ali biće i to rešeno jer treba da dovuku još tih kontejnera, i žale se da nemaju int. a i to obećavaju u skorije vreme. Tamo se izgleda tek organizuju, tako da treba vremena i strpljenja :aha:
Hvala Vera, bas si bila brza sa informacijama koje mi puno znace :cmok:. Asepsol sam kupio ali sam planirao da ga dodajem prilikom pranja rublja, nisam znao da postoji i sprej, mislim svoju posteljinu od kuce poneti a kupicu Megafon karticu u Urengoju .... Ajd ne moras zuriti sa odgovorom ali me jos samo zanima mada iskreno ne verujem u tu mogucnost, zanima me dali ima nekog bankomata gde se mogu podici pare od akontacije ili za svo vreme tamo mogu racunati samo na novac koji odavde ponesem? Hvala jos jednom!
 
darebre, ovo je citat iz maila koji je dobio;
"Vaše početno točno odredište još nije 100 % definirano, no biti će do trenutka kada dobijete vizu, to će biti ili gradilište pod nazivom NPS-1 , ili NPS-2 u blizini grada Urengoy, aVaša konačna lokacija , gradilište u sklopu velikog međunarodnog projekta LPG Yamal, na ruskom se to piše - Ямал СПГ, najbliži grad mu je Sabeta"-----
 
Poslednja izmena:
Hvala Vera, bas si bila brza sa informacijama koje mi puno znace :cmok:. Asepsol sam kupio ali sam planirao da ga dodajem prilikom pranja rublja, nisam znao da postoji i sprej, mislim svoju posteljinu od kuce poneti a kupicu Megafon karticu u Urengoju .... Ajd ne moras zuriti sa odgovorom ali me jos samo zanima mada iskreno ne verujem u tu mogucnost, zanima me dali ima nekog bankomata gde se mogu podici pare od akontacije ili za svo vreme tamo mogu racunati samo na novac koji odavde ponesem? Hvala jos jednom!
Njemu je rečeno da tamo nema bankomata a i da mu pare ne trebaju jer nema ih gde ni trošiti....ali eto kupuju vodu, neko cigare ili neki keks. On je poneo 100 dolara, ali poneo je i karticu, što mislim da je dobro, jer izgleda da će biti na više lokacija pa će mu i trebati pare. Npr. tu gde je sad negde gore iznad Habarovskog, ljudi kažu da im mesečno treba i do 7000 rubalja, mada kako sam razumela tamo dobijaju deo akontacije na ruke. Sasvim drugačije je izgleda od sajta do sajta. Njemu se smejali kad je počeo da fajta posteljinu, kažu vidi se da je terenac sa iskustvom :) ...pozdrav :ortaci2:
 
darebre, ovo je citat iz maila koji je dobio;
"Vaše početno točno odredište još nije 100 % definirano, no biti će do trenutka kada dobijete vizu, to će biti ili gradilište pod nazivom NPS-1 , ili NPS-2 u blizini grada Urengoy ( Yamalsko-Neneckaja autonomni okrug) , gdje ćete provesti vremenski period od otprilike mjesec dana, jer će Vam tamo raditi posebno odobrenje za ulazak na područje na kojem se nalazi Vaša konačna lokacija , gradilište u sklopu velikog međunarodnog projekta LPG Yamal, na ruskom se to piše - Ямал СПГ, najbliži grad mu je Sabeta"-----

koliko sam shvatila iz ovog ne radi se o proveri znanja, već nešto drugo, ali u svakom slučaju već smo jako svi nervozni. Ma, znam ja da će on tamo upuznati ljude, ali mater je mater.... i da zna da sad ovo pišem bio bi lud. Bilo bi i meni drago a se potrefi da ste u istoj grupi , jer koliko čitam ove forume ja sam vas već sve upoznal.
...majko ne sekiraj se toliko...muž mi kaže da tamo ima puno dećurlije, to on misli na mlađe od sebe 30-tak godina. Dvoje mladih je prvi put odputovalo sa njim u Urengoj, i vezali se za njega pa im sada nedostaje i svaki dan ga zivkaju na mob. Ima dobrih ljudi, paziće se majko :bye:
 
koliko sam shvatila iz ovog ne radi se o proveri znanja, već nešto drugo, ali u svakom slučaju već smo jako svi nervozni. Ma, znam ja da će on tamo upuznati ljude, ali mater je mater.... i da zna da sad ovo pišem bio bi lud. Bilo bi i meni drago a se potrefi da ste u istoj grupi , jer koliko čitam ove forume ja sam vas već sve upoznal.
Pa bio bi i upravu tvoj sin kada bi video koliko se brines i nerviras sto bi se ljutio, nego ti lepo papir u sake i zapisuj sta je neophodno da sa sobom na put nosi kada ga pozovu da krene.
 
Njemu je rečeno da tamo nema bankomata a i da mu pare ne trebaju jer nema ih gde ni trošiti....ali eto kupuju vodu, neko cigare ili neki keks. On je poneo 100 dolara, ali poneo je i karticu, što mislim da je dobro, jer izgleda da će biti na više lokacija pa će mu i trebati pare. Npr. tu gde je sad negde gore iznad Habarovskog, ljudi kažu da im mesečno treba i do 7000 rubalja, mada kako sam razumela tamo dobijaju deo akontacije na ruke. Sasvim drugačije je izgleda od sajta do sajta. Njemu se smejali kad je počeo da fajta posteljinu, kažu vidi se da je terenac sa iskustvom :) ...pozdrav :ortaci2:
eee iskusnog terenca nista nemoze iznenaditi, za sve je spreman :D ;)
Nerazumem ovo sto si napisala " Sasvim drugačije je izgleda od sajta do sajta"
 
eee iskusnog terenca nista nemoze iznenaditi, za sve je spreman :D ;)
Nerazumem ovo sto si napisala " Sasvim drugačije je izgleda od sajta do sajta"
Pa mislila sam na hranu, u Urengoju i Sbeti imaju sva tri obroka 7 dana u nedelji i ne treba puno para za poneti.....a sad gde je u nekom Komsomoljsku(valjda sam dobro napisala:D)...nedeljom kad se ne radi sami kupuju hranu a samim tim treba i više para imati uz sebe. A sajt ja zovem gradilište. :cao:
 
Pa mislila sam na hranu, u Urengoju i Sbeti imaju sva tri obroka 7 dana u nedelji i ne treba puno para za poneti.....a sad gde je u nekom Komsomoljsku(valjda sam dobro napisala:D)...nedeljom kad se ne radi sami kupuju hranu a samim tim treba i više para imati uz sebe. A sajt ja zovem gradilište. :cao:
ovo za hranu je veoma bitno!!!
aaaaaaa sada sam razumeo, sajt znaci gradiliste a ja mislio neki internet sajt :D :D :D
 
ali evo i malo ohrabrenja....moj muz radi u hali u majci na bratele,a uvece nemogu da spavaju koliko je toplo...znaci grejanje je EXTRA...
E super i moj kum isto radi u zgradi ravnajuce slojeve tako da nije osetio jos pravu zimu,kaze da mu je super na nps 19 je on sve je kako se samo pozeleti moze :D

- - - - - - - - - -

ali evo i malo ohrabrenja....moj muz radi u hali u majci na bratele,a uvece nemogu da spavaju koliko je toplo...znaci grejanje je EXTRA...
E super i moj kum isto radi u zgradi ravnajuce slojeve tako da nije osetio jos pravu zimu,kaze da mu je super na nps 19 je on sve je kako se samo pozeleti moze :D

- - - - - - - - - -

Posasavio mi komp nesto :p
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top