Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
pozz drustvo...kazite mi znate li jeli bilo odlaska za Tjumen....do sada me ova neizvjesnost nije toliko mucila,sada me unisti...sve odobreno,sve kompletno samo se ceka poziv sa gradilista...jos mi samo treba da budem medju onih 10% kojima priglasenje propadne..
 
pozz drustvo...kazite mi znate li jeli bilo odlaska za Tjumen....do sada me ova neizvjesnost nije toliko mucila,sada me unisti...sve odobreno,sve kompletno samo se ceka poziv sa gradilista...jos mi samo treba da budem medju onih 10% kojima priglasenje propadne..[/QU Juce je bilo odlazaka,ustvari utoku noci su otisli vozijo sam kolegu otisao na nps 19 a i bilo je njih i za tjumen ,ali uglavnom stari radnici.a da ti propadne male su sanse,mada kod njih je sve moguce desavalo se i to
 
danas su me pozvali i rekli da se moje priglašenje očekuje svaki dan (isto kao i u novembru) i da im dostavim radnu knjižicu i izvod iz PIO u toku sledeće nedelje ....... prošli put su rekli da stiže do 20.2!!!

p.s. valjda se neće ponoviti novembar(naravno radnu knjizicu tek nosim ako stigne priglašenje);)
 
danas su me pozvali i rekli da se moje priglašenje očekuje svaki dan (isto kao i u novembru) i da im dostavim radnu knjižicu i izvod iz PIO u toku sledeće nedelje ....... prošli put su rekli da stiže do 20.2!!!

p.s. valjda se neće ponoviti novembar(naravno radnu knjizicu tek nosim ako stigne priglašenje);)

za koje mesto cekas i sta si po zanimanju? pozz
 
Ja sam juce zvao Velesstroy,jer sam kuci vec 5i mesec,stiglo priglasenje jos proslog meseca i nista,bar do juce :). Rekose ceka se svaki dan radna dozvola i palim i to je to za juce.. Danas me zovu i kazu da se spremam za sledeci Cetvrtak,nije kupljena karta ali da racunam na taj Cetvrtak. Gradiliste Tyumen,kao i pre 8 meseci.. Konacno pomak.
 
Ja sam juce zvao Velesstroy,jer sam kuci vec 5i mesec,stiglo priglasenje jos proslog meseca i nista,bar do juce :). Rekose ceka se svaki dan radna dozvola i palim i to je to za juce.. Danas me zovu i kazu da se spremam za sledeci Cetvrtak,nije kupljena karta ali da racunam na taj Cetvrtak. Gradiliste Tyumen,kao i pre 8 meseci.. Konacno pomak.

kolega od kojeg datuma ti tece priglasenje...i jos nesto...vec si bio u Tjumenu...kakva je situacija,kazu da je tamo zavrseno...kakvi su uslovi...ima li net...meni odobreno priglasenje od 15.01 do 14.04. kazu sve je spremno samo jos taj famozni poziv sa gradilista....jbg
 
kolega od kojeg datuma ti tece priglasenje...i jos nesto...vec si bio u Tjumenu...kakva je situacija,kazu da je tamo zavrseno...kakvi su uslovi...ima li net...meni odobreno priglasenje od 15.01 do 14.04. kazu sve je spremno samo jos taj famozni poziv sa gradilista....jbg

Priglasenje mi tece isto tako kao i tebi,samo do 24og Marta. Bio sam uTyumenu u Junu,Julu i Avgustu.. Tamo je generalno ok,ono nije kao kod kuce ali u odnosu na druga gradilista,zabiti i ostalo-ok. Net ima svuda,samo ga nije bilo tamo gde sam ja spavao a to je Krivodanovo iliti bivsi/napusteni deciji centar Zdorovje,tamo ga nije bilo ili ga je bilo na kasicicu. Mozda je sad drugacije.ne znam. Znaci bilo je to decije odmaraliste,malo komfornije ali dalje od civilizacije i bilo je kontejnersko naselje,koje je u urbanom delu grada ali puno tesnije :) Sad koliko cujem od nekih drugova radi se samo u hali Cekistov i to je to ili se ide dalje na druga gradilista,najvise u Novi Urengoy. Ja sam dobio zeleni karton(koliko sam ga zeleo,toliko i nisam ali nigde nema ''lezi lebu da te jedem'') Pozdrav i ne brini'/te,otici ce svi pre ili kasnije. :ok:
 
Pozdrav svim forumasima, moj suprug je otisao na gradiliste nps 15 Kujumba*ako sam dobro razumela, Otisao je 10.februara,jos uvek se ne javlja?!!! Ako ima neka informacija,molim vas mi recite. Citala sam nesto o tom gradilistu, a jel imate jos neke informacije. Bas sam zabrinuta.Samo da cujem da je sve ok?Veliki pozdrav iz Panceva:(
 
Sto se tice Kojumbe, odleteo je iz Beograda u cetvrtak 13. u 17h i jos nije stigao do tamo... :dash: Jedan avion, drugi avion, vozom 15 sati, a sada nekim Vahta busom (ako sam dobro razumela) i jos putuje...... :eek:
bettygrable molim te ako ista cujes i za tvog javi ,. \moj muz je otisao 10.02 isto tu i nije se javio....Ako hoces mozemo preko pp poruka da se dopisujemo ako je dozvoljeno. Moj je prvi put otisao pa nista ne znam. Hvala
 
trustnoone / molim te mi reci da li si ti trenutno u Rusiji,nisam bas dobro razumela ili si bio ,konkretno mislim na nps 15 Kujumba . Muz mi je tamo .otisao je 10.februara,prvi put ode u Rusiju i nije se jos javio i cekam,kapiram da nema tamo signala,pa jel mim jos malo mozes pomoci,kako da stupim u kontakt sa njim? Hvala
 
Dobro jutro svima!Moj muz je cuo na gradilistu da je gazda Velesstroja Srbija kupio Velesstroj Rusija i da ce od sada ljudi dolaziti kuci na svaka 3 ili 4 meseca na po 20 dana koji ce biti i placeni i da ce firma promeniti ime pa ce morati u skorije vreme da se povuku svi radnici sa svih gradilista da bi se radili novi papiri(malo nerealno cini mi se :) )....E sad mene zanima da li je to jos neko cuo ili je to samo jos jedna lepa pricica.....:bye:
 
Dobro jutro svima!Moj muz je cuo na gradilistu da je gazda Velesstroja Srbija kupio Velesstroj Rusija i da ce od sada ljudi dolaziti kuci na svaka 3 ili 4 meseca na po 20 dana koji ce biti i placeni i da ce firma promeniti ime pa ce morati u skorije vreme da se povuku svi radnici sa svih gradilista da bi se radili novi papiri(malo nerealno cini mi se :) )....E sad mene zanima da li je to jos neko cuo ili je to samo jos jedna lepa pricica.....:bye:
Sa kog gradilista je krenula ta pricica i dali je to cuo od nekih sefova ili?Moj suprug je na Mgadanu i jedno vreme su pricali o nekim premestanjima ali o prodaji nije cuo! ako cujes jos nesto pisi....
 
Imam veoma veliki problem. Moj muz je pre tri meseca ugovorio posao u Krasnodaru u jednom hotelu. Skupilo se 12 radnika iz Srbije kojima je obecano sledece...placeni papiri, viza, karta, smestaj u hotelu i plata jako lepa. S obzirom da se kasnilo sa prikupljanjem dokumenata malo se kasnilo sa slanjem i dokumenta su poslata oko nove godine, da se uradi priglasenje. posao se ugovarao sa nasim covekom koji tamo zivi a ne sa gazdama hotela. Hotel jos nije zavrsen ni spolja ni unutra. Taj lik njih poziva da dodju a nije siguran kada ce da otvori. Naime,od onih obecanja sa pocetka nema nista. Sada je prica sledeca..papire placaju radnici, vizu takodje, kartu kao placa pola poslodavac a pola radnici, smestaj nemoze da bude u hotelu u kom ce da rade vec u nekim stanovima koje opet treba da placaju radnici i hrana kako se ko snadje.i da rade za dzabe sve dok se hotel ne otvori, oko mesec dana. Moj muz je otkazao odlazak ali sada taj covek PRETI da ce MILOM ILI SILOM da od nas uzme 3000 eura koliko kosta priglasenje koje je poslao. Naravno da je prvo trazio da se posalju dokumenta i odradi priglasenje pa onda je promenio pricu o uslovima rada. Mi smo sada u soku i posto nikakav ugovor nije potpisan neznamo sta da radimo osim da odemo u policiju i celu pricu ispricamo njima. Da li neko zna koliko kosta to priglasenje i da li mislite da smo u nekoj obavezi prema tom coveku?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top