Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.699
Ovo NIJE komercijalni oglas.
Video sam da se u jednoj temi pominje neka prevara vezana za posao u Rusiji, pa sam se setio da jedan moj poznanik ima agenciju koja zaposljava radnike u Rusiji, uglavnom na gradjevinskim poslovima.
Takodje provereno znam da je dosad zaposlio najmanje 250 ljudi tamo.
Takodje mi se cini da svoje usluge naplacje direktno od firme koja angazuje ljude a ne od potencijalnih radnika(ovo nisam 100% siguran, moguce je da se naplacuje viza, ali u svakom slucaju vam garantuje posao u trenutku naplate).
E sad.....
Temu sam postavio jer sam povucen naslovom o prevari sa poslom u Rusiji, i ako ima interesanata neka se jave pa cu se ja detaljno raspitati, i svakako vam dati kontakt, ako zelite.
Ono za sta sam apsolutno siguran je da NIJE u pitanju prevara.
 
Evo, posle skoro meseca dana sam uspeo naci vremena da se sretnem sa vlasnikom ove agencije, pa smo detaljno popricali oko posla .
Sve u svemu, on salje ljude na rad na gradjevinske poslove u nekoliko firmi u Rusiju(Moskva,Ekaterinburg,SantPetersburg), te je od aprila poceo da salje ljude u okolinu Rima takodje na gradjevinske poslove.
Sem gradjevinskih, kod njega ponekad ima potrebe i za profesionalnim vozacima.
To je sto se posla tice.Sto se tice nacina na koji mozete otici tamo, te detalja, najbolje da njega licno kontaktirate.
Ono sto vam mogu reci a sigurnoscu je da vas ne kosta nista sve dotle dok vam ne bude obezbedjen posao.
Onda vas zavisno od destinacije kostaju troskovi viziranja pasosa, sredjivanja papira, isl.....
Ono sto vam ponovo mogu reci je da agencija sigurno nije prevarantska, ima svoj lokal u gradu u kojem se nalazi vec 4 godine.Takodje i licno poznajem nekoliko ljudi koji su otisli na rad preko njegove agencije.
One koje zanima, neka mi se jave na pp, pa cu im dati broj telefona agencije(glupo je da javno ovde ostavljam tudji broj).
PS:Trenutno je u pregovorima za slanje ljudi na gradjevinske poslove na Maltu, Nemacku,Sloveniju..
 
One koje zanima, neka mi se jave na pp, pa cu im dati broj telefona agencije(glupo je da javno ovde ostavljam tudji broj).
PS:Trenutno je u pregovorima za slanje ljudi na gradjevinske poslove na Maltu, Nemacku,Sloveniju..

pozdrav,kosta1703
molim te pošalji mi broj tel tvog prijatelja. hvala ti
moky102@gmail.com
 
Poslednja izmena:
Interesuju me iskustva svih ljudi koji su radili u Rusiji. Ja vec godinu radim u Rusiji i imam kakvo - takvo iskustvo vezano za tu temu, ali bih zelio da saznam sto vise. Poznato je da u Rusiji nasi ljudi koji su dosli da zarade neku paru za zivot imaju strasna iskustva(uglavnom negativna)...pa javite se
 
Evo, posle skoro meseca dana sam uspeo naci vremena da se sretnem sa vlasnikom ove agencije, pa smo detaljno popricali oko posla .
Sve u svemu, on salje ljude na rad na gradjevinske poslove u nekoliko firmi u Rusiju(Moskva,Ekaterinburg,SantPetersburg), te je od aprila poceo da salje ljude u okolinu Rima takodje na gradjevinske poslove.
Sem gradjevinskih, kod njega ponekad ima potrebe i za profesionalnim vozacima.
To je sto se posla tice.Sto se tice nacina na koji mozete otici tamo, te detalja, najbolje da njega licno kontaktirate.
Ono sto vam mogu reci a sigurnoscu je da vas ne kosta nista sve dotle dok vam ne bude obezbedjen posao.
Onda vas zavisno od destinacije kostaju troskovi viziranja pasosa, sredjivanja papira, isl.....
Ono sto vam ponovo mogu reci je da agencija sigurno nije prevarantska, ima svoj lokal u gradu u kojem se nalazi vec 4 godine.Takodje i licno poznajem nekoliko ljudi koji su otisli na rad preko njegove agencije.
One koje zanima, neka mi se jave na pp, pa cu im dati broj telefona agencije(glupo je da javno ovde ostavljam tudji broj).
PS:Trenutno je u pregovorima za slanje ljudi na gradjevinske poslove na Maltu, Nemacku,Sloveniju..

"One koje zanima, neka mi se jave na pp, pa cu im dati broj telefona agencije(glupo je da javno ovde ostavljam tudji broj)." Mozda je tebi glupo ali ne izgleda ni naivno to sto predlazes i kako predlazes! Mozda isti i ti uzimas procenat od svakog covjeka kojeg uputis na tu agenciju!
 
"One koje zanima, neka mi se jave na pp, pa cu im dati broj telefona agencije(glupo je da javno ovde ostavljam tudji broj)." Mozda je tebi glupo ali ne izgleda ni naivno to sto predlazes i kako predlazes! Mozda isti i ti uzimas procenat od svakog covjeka kojeg uputis na tu agenciju!

Moj posao nema bas nikakve veze sa agencijom mog prijatelja......
Ono sto sigurno znam, je da posao NIJE prevara, jer sam se licno uverio u to...
U mom kraju gradjevinari(a ja saradjujem sa njima sasvim drugim poslom) se uveliko zale da ne mogu da nadju radnu snagu jer svi odose za Rusiju......a da.....i ne vodi samo u Rusiju, jer sam slucajno bio kod njega prosli mesec i slao je radnike na rad u okolini RIma....
To je ono sto sam ja video kod njega u agenciji.takodje sam video, da NIKO ne placa NIJEDAN JEDINI DINAR, sve dok mu posao ne bude SIGURAN.....Posle toga, placa troskove vize, i jedan deo troskova prevoza(koji je organizovan).Razlog zbog cega se tako placa deo troskova prevoza je taj, sto je imao nekoliko slucajeva da ljudi dobiju vize, da im plati prevoz na odrediste i da oni jednostavno nestanu(pricam o poslu u Italiji)..
Evo, to je ono sto sam video i cuo kod njega u agenciji, kada sam poslednji put bio oko nekog sasvim drugog posla, i da se vidim sa njim, jer je proslo dugo da se nismo videli, a bio sam u tom kraju.....
Na kraju, ja bih ZAMOLIO sve one koji su od mene na pp trazili broj telefona agencije, da ovde napisu svoje iskustvo kada su je nazvali.......Kao i to da li im je trazeno da nesto placaju........
Hvala unapred......
A da je glupo ostaviti neciji broj telefona ovde.......glupo je....agencija posluje vec duze vreme, ima svoje prostorije, i svoj FIKSNI telefon......Koji nije menjala za sve godine rada.
Glavni razlog zbog kojeg sam postavio temu, je veliki broj prevarantskih agencija.....Ova to nije.........
 
Ako su te agencije toliko sigurne zasto onda ne potpisuju dogovor sa ljudima da ako u slucaju neisplacenih plata i neispostovanja uslova dogovora upravo ta agencija uzme odgovornost na sebe?? Ko ce nadoknadit stetu nekoj sirotinji koji je otisao da kicmom zaradi za leb a ne plate mu nista? Oces li ti druze? Neces,a nece ni ta agencija.!
Normalno da ce svaki koji nazove neku od takvih agencija cuti interesantne uslove i bice zadvoljan razgovorom,problem tu ne nastaje,to dodje kao mamac,slatka prica o paricama i ok. uslovima.Problem pocinje kad stignu na odrediste i kad pocnu da rade,tu sve pocinje i zavrsava se,i AKO se zavrsi.
"Najsigurnije je ici preko nekog koga dobro znate i ko je vec duze vrijeme u Rusiji",to je moj savjet svima!
 
Ako su te agencije toliko sigurne zasto onda ne potpisuju dogovor sa ljudima da ako u slucaju neisplacenih plata i neispostovanja uslova dogovora upravo ta agencija uzme odgovornost na sebe?? Ko ce nadoknadit stetu nekoj sirotinji koji je otisao da kicmom zaradi za leb a ne plate mu nista? Oces li ti druze? Neces,a nece ni ta agencija.!
Normalno da ce svaki koji nazove neku od takvih agencija cuti interesantne uslove i bice zadvoljan razgovorom,problem tu ne nastaje,to dodje kao mamac,slatka prica o paricama i ok. uslovima.Problem pocinje kad stignu na odrediste i kad pocnu da rade,tu sve pocinje i zavrsava se,i AKO se zavrsi.
"Najsigurnije je ici preko nekog koga dobro znate i ko je vec duze vrijeme u Rusiji",to je moj savjet svima!

Ne mogu da shvatim da mozes da napises toliko gluposti........
Kao prvo:To znam jer iz mog kraja puno njih ide na rad u Rusiju..........Veoma je mali procenat nasih radnika koji budu uskraceni za plate od gazda.....Svi oni koji kukaju i placu, svoje zarade su uglavnom ostavili kurv.ama po Rusiji, ili u kazinima, pokerima isl...Pa da ne bi ispali papci, posebno ako su ozenjeni oni dizu frku jer im navodno gazda nije platio......
Kao drugo:Agencija, to sam nekoliko puta rekao od radnika ne naplacuje nista. sem jednog dela troskova za put, vize isl.....Drugi deo troskova naplacuje od prve plate.....
Svoju zaradu ostvaruje od poslodavca , procentualno od zarade radnika(nemam pojma koliki je taj procenat samo znam da tako funkcionise).
Posto je to tako, agenciji je u interesu da tamo posalje DOBRE radnike koji ce svojim radom zaraditi i agenciji......A kakvu garanciju ima za to, za bilo koga ko joj se javi??????
Ko ce naodknaditi stetu agenciji , ili poslodavcu ako ti nisi takav radnik kakvim se predstavljas???????
Kao trece:tebe niko ne tera da ides da radis.Kako ovde, tako i u Rusiju....Rekao bih da je ovde mnogo cesci slucaj da poslodavac ostane duzan radnicima plate, nego tamo....
Kao cetvrto:Sasvim sam siguran da pozivom i trazenjem posla preko agencije od iste NECES cuti nista drugo sem suve realnosti....Agencija jednostavno nema bas nikakav interes da bilo sta sakrije od potencijalnih radnika.....

PS:Jos jednom bih molio bilo koga od onih koji su mi se javili i trazili broj te agencije, da ostavi svoja iskustva posle razgovora s njom.....Da li su otisli na rad? Ako nisu,zasto nisu?Kako su tretirani u agenciji?Da li im je trazeno da nesto plate, i sta?

Ja ponovo kazem, da ne postoji nikakav licni interes u mom promovisanju te agnecije, sem prijateljskih razloga zbog kojih pomazem prijatelju, te zelje da i druge upoznam sa agencijom koja sigurno nije prevarantska.....A blo ko od vas zakljucke moze izvesti posle samo jednog tel. razgovora........
Nazalost, ti si zakljucke doneo bez toga, sasvim napamet, sto nikako ne doprinosi realnom sagledavanju situacije.........
PS1:Nisam ja kao onaj pap.ak sa forex-a , i nemojte da me vredjate takvim izjednacavanjem.
 
У вези са послом у Санкт Петербургу и Москви. Да ли траже само квалификоване раднике, или могу да прођу и они без искуства у грађевини? Да ли се ради само груба градња, или можда и уређење ентеријера, дрвенарија, кречење, и сл? Какви су услови становања? Колика је плата? Да ли имаш неки слободан дан недељно? На које време се организује боравак?
 
http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=83705&sectionId=51

Evo jedan od primjera kako te agencije i posrednici navuku ljude u ponor!
Ti pametujes previse decko (pretpostavljam da si dosta mladji mene).
Moj savjet batali se te tvoje dobrote i pametluka i pocni se zanimati svojim poslom,ako to nije upravo taj posao sa posrednistvom.

Zasto je ovde pravilo, da kada nemas argumenata, pocnu sa prozivanjem na licnoj osnovi, i sa nekim besmislenim pretpostavkama, zakljuccima ni iz cega, kvalifikacijama nekoga koga nikad nisi ni video i sta ti ja znam cega sve jos?
To mnogo vise govori o gluposti onih koji tako rade.:dash::dash:
 
Poslednja izmena:
Поздрав! Доста времена сам провео у Русији, а конкретно прегазио сам је од почетка до краја (буквално)! Увек сам био у грађевини и могу вам рећи пар ствари... Многе наше фирме тамо раде , а услови варирају. Смештај је углавном за преживети, али не иде се тамо на одмор јел... Плата (конкретно моја) варирала је од 2000$ до 2500$ за месец дана (+ плаћен смештај и храна).Е сад једини је проблем што нема кући док шеф не каже - уколико хоћеш да ти фирма плати пут (и да се вратиш следеће сезоне). Остаје се минимум 4 месеца па до 10 (понављам - моје искуство). Што се тиче услова рада-у Русији је закон да се ради до -25 (нек ме неко исправи ако грешм). Ради се по 10ак сати дневно (негде и суботом и недељом). Ако неког занима нешто конкретно а ја знам одговор нек пита. Поз!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top