Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Upravo sam pričao sa nekim šefom tamo, treba da odem na proveru kad se završe praznici, pa posle toga idem (nadam se)...
Može li neko pomoći kojom informacijom šta traže od montera na toj proveri i koliko traje provera itd...Hvala ;)

Razumevanje tehn. dokumentacije - radioničkih crteža te neće zaobići. Za montere ne znam,a li za bravare znam. Predpostavljam da ćeš raditi gasno rezanje, uklapanje nekog profila, možda izrada nekog sklopa prema skici koju dobiješ.
Sigurno što će da te pitaju jeste da li se plašiš rada na visini. U svakom slučaju sve što dobiješ da radiš će biti "školski" primeri na osnovu kojih oni donose procenu kada je u pitanju praktični deo. Mi bravari smo dobijali gasno rezanje, priprema (brusilicom) rezanih ploča za V-šav sa korenom za provar, sastavljaje istih na razmak
kao i uklapanje "U" profila pod uglom od 90 stepeni u isti profil. Glupo je reći da je smešno ali na osnovu toga ti donose zaključak o satnici.
 
ma bice sve OK samo netreba privlaciti preteranu paznju i sve ce biti OK..... oni sto su pohapseni koliko sam ja shvatio bili su pijani i pravili su buku pa su tako privukli mpaznju na sebe ........drzacemo se podalje od takvih i nadam se iskreno da ce sve biti OK
 
Ni meni se ne svidja to sto nas salju sa turistickim vizama .. Jedino mogu da se nadam da ce sve biti ok .. :roll:

Gradjanima Srbije nije potrebno nista osim pasosa da bi boravili do mjesec dana u Rusiji. Ne znam o kakvim vi turistickim vizama govorite ili je to mozda nesto novo, u sta sumnjam. Vi cete prosto doci u Rusiju i tu ostati mjesec dana a potom preci najblizu granicu da bi stekli pravo na novi mjesec. I tako to moze trajati u nedogled. Mnogi i ne prelaze uopste nego organizovano preko nekog posalju pasose samo da im se ovjere na nablizoj granici kao da su prelazili s tim sto naravno treba i carinika podmazati. Cisti kriminal. Doduse vi koji ste se odlucili da na takav nacin posjetite Rusiju i ne rizikujete mnogo, tek deportaciju i pet godina zabrane ulaska u zemlju, eventualno i koju neisplacenu platu ali mi nije jasno kako jedna tako ozbiljna firma moze preuzeti takve rizike i zasto joj je potrebno tu muljanje i petljanje. Kazne su ogromne za firmu u kojoj uhvate neprijavljenog radnika. Mjere se milonima rublji.
 
Gradjanima Srbije nije potrebno nista osim pasosa da bi boravili do mjesec dana u Rusiji. Ne znam o kakvim vi turistickim vizama govorite ili je to mozda nesto novo, u sta sumnjam. Vi cete prosto doci u Rusiju i tu ostati mjesec dana a potom preci najblizu granicu da bi stekli pravo na novi mjesec. I tako to moze trajati u nedogled. Mnogi i ne prelaze uopste nego organizovano preko nekog posalju pasose samo da im se ovjere na nablizoj granici kao da su prelazili s tim sto naravno treba i carinika podmazati. Cisti kriminal. Doduse vi koji ste se odlucili da na takav nacin posjetite Rusiju i ne rizikujete mnogo, tek deportaciju i pet godina zabrane ulaska u zemlju, eventualno i koju neisplacenu platu ali mi nije jasno kako jedna tako ozbiljna firma moze preuzeti takve rizike i zasto joj je potrebno tu muljanje i petljanje. Kazne su ogromne za firmu u kojoj uhvate neprijavljenog radnika. Mjere se milonima rublji.
Pa moguce je da tu uopste ni nema vize vec samo preko pasosa, radne vize se cekaju vec neko vreme i jos ce se cekati a oni probijaju rokove pa se na ovaj nacin snalaze .. Tako da kada prodje taj mesec trebali bi se vratiti i za kratko vreme ponovo otici sa radnim vizama ... Bar se nadam da ce tako ispasti :)
 
Ja sam skoro bio na provjeri za bravara montera, dali su mi tehn.crtež nekog nosača da pročitam, tu sam bio solidan, ali spetljao sam se malo na uklapanju profila pod 45, ostalo mi je malo više lufta unutra sa strane tako da sam dobio zvanje pom. bravar i satnicu 5,5. Malo, ali makar da ne kasni. Rekli su mi doduše da može brzo u Rusiji da se poveća satnica, ako se dobro uklopim u posao i da se prava cijena rada i određuje tamo, ovde je samo okvirno .Poslao sam dokumente, rekli su da im bravara montera treba dosta i da ćemo ići brzo, ali ne prije 30 dana, koliko je potrebno da se izvade valjda te vize.
 
Malopre sam ih zvao. papire sam predao pre 10-ak dana. Kazu zovi oko 13-og do tada bi trebali da znaju gde ce me smestiti. Ali od onog momenta kada odrede gde idem pa do dobijanja vize mora proci najmanje mesec dana. To je verovatno vreme koje treba da bi doslo priglesenie i samo sredjivanje vize...
Mada ako me ranije stave na spisak moguce je i ranije da dodje do odlaska...
Sve u svemu mislim da cu kuckati ovde (iz Srbije) i u junu.
 
ali ako vide Kazahstan to je vec bezobrazluk :) Nista, idem sutra pa ce da vidimo ! Pozzz :bye:
Благо вама идете у Казахстан.. а мене ће тамо негде на Аљаску или Јапан..:lol:

Doduse vi koji ste se odlucili da na takav nacin posjetite Rusiju i ne rizikujete mnogo, tek deportaciju i pet godina zabrane ulaska u zemlju, eventualno i koju neisplacenu platu ali mi nije jasno kako jedna tako ozbiljna firma moze preuzeti takve rizike i zasto joj je potrebno tu muljanje i petljanje. Kazne su ogromne za firmu u kojoj uhvate neprijavljenog radnika. Mjere se milonima rublji.
Евентуалних пет година забране у РФ би ми баш пореметило животне планове, пошто планирам живот у Русији у том периоду, а вероватно би и син почео школовање тамо, жена и ја запослење, а можда и проширење породице. :cmok:
Што се тиче казни тога се Велестрој не плаши, све ово око ангажовања српских радника је чисто прање пара..:per:

Не могу да добијем Велестрој цео дан.. Шта мислите да ли су они послали захтев за приглашење ако ми документација није комплетирана? Имам све осим Виза Инспајр. Данас сам звао Интезу и кажу биће за дан два а можда и после празника.
 
Не могу да добијем Велестрој цео дан.. Шта мислите да ли су они послали захтев за приглашење ако ми документација није комплетирана? Имам све осим Виза Инспајр. Данас сам звао Интезу и кажу биће за дан два а можда и после празника.

ja sam zvao ove iz col centra. Nisu me jos ni zaveli. Mikica kaze ne mogu da stignu fizicki...
tako da za mene nisu sigurno poslali zahtev. Koliko sam ja shvatio. Kada te stave na spisak gde ides, tek onda salju zahtev za priglasenie
 
Благо вама идете у Казахстан.. а мене ће тамо негде на Аљаску или Јапан..:lol:


Евентуалних пет година забране у РФ би ми баш пореметило животне планове, пошто планирам живот у Русији у том периоду, а вероватно би и син почео школовање тамо, жена и ја запослење, а можда и проширење породице. :cmok:
Што се тиче казни тога се Велестрој не плаши, све ово око ангажовања српских радника је чисто прање пара..:per:

Не могу да добијем Велестрој цео дан.. Шта мислите да ли су они послали захтев за приглашење ако ми документација није комплетирана? Имам све осим Виза Инспајр. Данас сам звао Интезу и кажу биће за дан два а можда и после празника.
Mislim da jesu, jer i mene su pozurivali i trazili da donesem bar pasos i dokumente koje imam pa sam kasnije kompletirao, tako da verujem da su nesto slali i bez da je dokumentacija kompletirana
 
Koliko sam ja shvatio. Kada te stave na spisak gde ides, tek onda salju zahtev za priglasenie
Не могу да ме ставе на списак града док год са тог градилишта не позову захтев за мојим профилом. тако су мени казали.

Mislim da jesu, jer i mene su pozurivali i trazili da donesem bar pasos i dokumente koje imam pa sam kasnije kompletirao, tako da verujem da su nesto slali i bez da je dokumentacija kompletirana
Мене су онда звали и рекли да што пре донесем пасош и радну књижицу.. однео им сутра дан, а онда ми казали комплетирајте и осталу документацију али без журбе. Крајем марта сам се први пут пријавио у фирму. Чекам ту Визу да све буде туто комплето. Нисам им дао фотке на мат папиру не знам да ли ће то представљати проблем. Све ме копка да се поново сликам па им доставим. Мада нису ми замерили кад сам су видели фотке..казали све је ок.
 
Не могу да ме ставе на списак града док год са тог градилишта не позову захтев за мојим профилом. тако су мени казали.


Мене су онда звали и рекли да што пре донесем пасош и радну књижицу.. однео им сутра дан, а онда ми казали комплетирајте и осталу документацију али без журбе. Крајем марта сам се први пут пријавио у фирму. Чекам ту Визу да све буде туто комплето. Нисам им дао фотке на мат папиру не знам да ли ће то представљати проблем. Све ме копка да се поново сликам па им доставим. Мада нису ми замерили кад сам су видели фотке..казали све је ок.

Pa vidi, ako ti to nije neka stavka odradi te slike da ne razmisljas pa ih odnesi kada ti kartica bude gotova .. I ja sam najduze cekao te kartice
 
Само да упаднемо и да радимо на дужи период, неколико година, а не само 6 месеци. Значајно би поправило финансијску ситуацију. Овако како је сада је на граници лудила..
 
Ma mucenik nego sta sam da nisam mucenik nebi ni bio ovde vec u nekoj kancelariji
Ниси ти Мученик :super:

- - - - - - - - - -

Na rubljevci kod gazde i spavam u kuci
Pa dal si tamo radis ili samo sefom? ))) Na Rubljovki zivis, 10 min. do posla.. )))))) U Moskvu to nemoguce - ljudi beze iz Moskve samo zato sto na posao treba njima 2-2,5 sata!
 
Mislim da jesu, jer i mene su pozurivali i trazili da donesem bar pasos i dokumente koje imam pa sam kasnije kompletirao, tako da verujem da su nesto slali i bez da je dokumentacija kompletirana

i mene su zvali nekoliko dana pre nego sam im poslao sve papire. Izgleda to rade sa svima koji su prosli proveru i razgovor a nisu dostavili dokumentaciju. Za 8-9 dana odkako sam im dostavio sve papire, jos nisu uneli moje podatke u sistem. Kada sam pitao zasto, kazu ne mogu da stignu. Ne krivim ih sto ne mogu postici sve, samo kazem da mislim da im je to praksa da se kompletira dokumentacija za sve, pa ostalo kada se obavi...
 
Кад сам био код њих да проверим статус нашла ме је у систему.. на одговор кад ћу у Русију.. каже ови кад вас позову из Русије.. можда за месец а можда и раније. На томе је остало. Имам неки осећај да ћу око 15 маја у Русију.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top