Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Govori se za posle 15-og maja...

Ali i taj 15 maj je utvrdjen datum da se prosto izrazim za odjebavanje radnika (ja se izvinjavam na ruznoj reci),mogu da se kladim da ko bude pozvao bas tog datuma da ce mu biti receno isto kao i predhodnih puta.Vama koji ostaju savetujem da sto pre krenu da traze posao,jer ovi iz Velesstroja nece skoro da pozovu,evo moj muz vec trazi posao po gradjevinama,a i ja se trudim da nadjem nesto....sad sto ce struju da nam iskljuce to nikom nista,tako da ako videte da me nema posaljite mi na profil jednu kofu struje....
 
Срећом сад се отварају послови у Србији.. да није тога, ко зна да ли би финансијски преживели то чекање.

Srecom pa se i privatnici ubijaju da isplate radnicima ono sto krvavo zarade na nekoj tajkunskoj gradjevini.Samo mi nije jasno ZASTOOO su vam svima uzeli radne knjizice???????ZASTO su rekli da radite lekarske???????ZASTO su rekli da se hitno pribavi sva potrebna dokumentacija??????
 
Ali i taj 15 maj je utvrdjen datum da se prosto izrazim za odjebavanje radnika (ja se izvinjavam na ruznoj reci),mogu da se kladim da ko bude pozvao bas tog datuma da ce mu biti receno isto kao i predhodnih puta.Vama koji ostaju savetujem da sto pre krenu da traze posao,jer ovi iz Velesstroja nece skoro da pozovu,evo moj muz vec trazi posao po gradjevinama,a i ja se trudim da nadjem nesto....sad sto ce struju da nam iskljuce to nikom nista,tako da ako videte da me nema posaljite mi na profil jednu kofu struje....

Bas tako samo pricaju znate niste na spisku za kartu pa onda kad prodje vreme kad vide da ne mogu da vise pricaju za to,onda nije smestaj gotov,pa sad pricaju praznici ide se posle 15 og maja,a meni svi papiri gotovi pre 15-20 dana....pozzz:dash:
 
naš sin odveze budućeg tasta na aerodrom. Ide u Soči preko Putevi Užice . Gradjevinski tehničar je koliko sam razumela. ne znam detalje..ne znam ni prijatelja još hahahahaaha nismo se upoznali

Ode prika da "guli" za svatove :hahaha: slutim ja tu neko veselje :hahaha::zurka::maramica::zurka::maramica::cepanje::orkestar::vatromet::tambalamba::tambalamba::srecan:

- - - - - - - - - -

Hitno potrebna svaka informacija u vezi Habarovska.Jel neko od dragih mi forumaša ima neka iskustva ili informacije u vezi pomenutog.:ceka:

Na žalost nemam ništa specifično... valjda će se neko javiti. :bye:
 
Nije isto,mozes da kupis u Moskvi,ali si u drugom regionu,u romungu...Rusija je velika zemlja,i podelili su se na regione,zbog lakse obrade podataka,a i otimanja para,cim izadjes van svog regiona,u romingu si.Da se baci 5-6 eura...Medjunarodni pozivi su oko 1$ za minut,koliko mi se cini,ja i ne zovem telefonom,ali tamo ima mnogo nasih ljudi,imaju net,pa mozes na skype par minuta da se javis.Imaju 3 velika operatera,i 2 lokalna koliko ja znamziveo sam u tom regionu vise od 2 godine.Megafon ili MTS rusija,to ti je moj predlog,posto si tamo van grada.Nadam se da sm bar nekom pomogao sa savetima,i ja sam dugo u Rusiji,jedno samo hocu svima da kazem.Cuvajte se nasih ljudi tamo,svu srecu vam zelim!!!

Јеси помогао већини нас, али "не лупетај" је апсолутни промашај, тј. вишак делова :hvala:
 
Poslednja izmena:
Slušaj sinko, keva ume da štrika i čarape....samo vi svi da odete, ja ima da strikam čarape samo tako....ma ima da vam svima kupim po dva para.....sad štrikam majstorboži..:strika:...a onda ću svima vama...viš
:strika::strika::strika::strika::strika::strika::strika::strika::strika::strika::strika::strika::strika:

vid što imam sinhronizovan rad ruku :zcepanje: klot..frket..:rotf:

Лепо сам казао САМО ЕДНО Е МАМО!!! :zbanana::zbanana::zbanana:

А ми ћемо, мајко, кад се опаримо теби колективно да с' хекламо најке, па нек' иде живот! :srecan::srecan::srecan::srecan::srecan:
 
Moj muz tamo radio neko vreme, a posle ga poslali cini mi se u Galkino (jedno 40 km od Habarovska). U Galkinu njemu cak i vise svidelo se. Sta tebe zanima? Lep je grad. Kaze da ako nekad negde selio se, onda bi odabrao Habarovsk. Isao tamo cak i na pecanje na Amur. Moja najbolja drugarica zivi u Habarovsku vec tridesetak godina - posle fakulteta otisla tamo da radi. :super:
Hitno potrebna svaka informacija u vezi Habarovska.Jel neko od dragih mi forumaša ima neka iskustva ili informacije u vezi pomenutog.:ceka:
 
Srecom pa se i privatnici ubijaju da isplate radnicima ono sto krvavo zarade na nekoj tajkunskoj gradjevini.Samo mi nije jasno ZASTOOO su vam svima uzeli radne knjizice???????ZASTO su rekli da radite lekarske???????ZASTO su rekli da se hitno pribavi sva potrebna dokumentacija??????

Па Јецо, немој тако. Ниси у праву. Радна књижица није обавезна ко је у радном односу, а лекарски је сома и нешто динара, тај који они траже, тамо се свакако ради поново. А баш због овога што су нас колико већ звали синоћ у 8, пола 9, да идемо за три дана траже да им буде доступна комплетна документација. :namcor::namcor::namcor:
 
Па Јецо, немој тако. Ниси у праву. Радна књижица није обавезна ко је у радном односу, а лекарски је сома и нешто динара, тај који они траже, тамо се свакако ради поново. А баш због овога што су нас колико већ звали синоћ у 8, пола 9, да идемо за три дана траже да им буде доступна комплетна документација. :namcor::namcor::namcor:

Jesi uspeo da odradiš sve u firmi u vezi radne knjžice i ostale administracije? I da čujemo taze vesti iz Hopex-a please :ceka:
 
Sve,uslovi rada,smeštaj,klima pošto muž-puž treba narednih 6 meseci da provede tamo.Barem mu je tako rečeno.
pa uslovi rada valda zavise od toga ko kakav posao radi... Moj vodoinstalater i zato radio u zatvorenom. Klima zimi u Habarovsku, kako sam cula, gadnija nego u Tjumeni - vetar sa Amura jak i zato hladno. To je veliki industrijski grad. Kad bio muz tamo, onda oni zili u radnickom hotelu po cetvero i cak imali vesmasinu. Kucni red u hotelu morao postovati - ne dozvoljzvaju se nikakve posete posle 22 ili 24 sata. Strogo tam sa tim. Posle kad otisao u Galkino, onda tamo zili u kontejneru. Jako mnogo insekata, jer blizu Amur i suma. Mislin i u Tjumeni isto mnogo komaraca. Tamo onda njih bilo jelno 300-350 ljudi (samo iz Srbije). Takodje tamo rade i rusi i ljudi drugih nacionalnosti.
Jednom, kad muz vec otisao za Galkino, kazem njemu da ne ide nikud daleko (pretpostavila sam da nalazi se negde u nekoj divljini) , jer tamo ima tigrova u sumi i desavalo se da napadnu ljudi, na sta on meni salje poruku: :"Pa, a sta si mislila! Naravno! Radimo ovde u zatvorenom iza 5-metarske ograde, a za ogradom, jeste, tigrovi ricu - ne mogu da spavam od njihove rike.I dolazimo i odlazimo svaki dan na posao samo uz naoruzanu pratnju " Ja - brze raspitivati kod Rusa, koji zive tamo, u Habarovsku i okolini, pricam ja njima ovi strahote. Jedan drugar (pukovnik miliciji) cak fotografiju pokazao, sta ostavio tigar posle napada na coveka... Otrcala sam na yutub, vidim - tigar drumom seta izmedju kola... Sta da ti kazem - prepala sam do polusmrti... Delim svoji emocije po selu sa komsijima, pricam nima u kakvima uslovima radi moj muz... Uzas! ....Psss..
Da skratim - nakraju smejali se meni posle i selo i Novi sad i Habarovsk zajedno.. kako me zeznuo! Tako da nista od tigrova... :zcepanje::hahaha::zcepanje::hahaha::zcepanje::hahaha::zcepanje:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top