Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vidis...Obicno ne komentarisem ovakve stvari ali sad MORAM.
Prvo: Kako to mislis OBICAN mehanicar???Znas li ti uopste sta sve mora da zna jedan mehanicar da opstane ovde?Ne znas naravno...Drugo,taj OBICAN mehanicar je po 12-15 sati na suncu,kisi,snegu,lezi pod vozilom na -60itd..Da on ne popravi bilo koju jedinicu tehnike,ti NEOBICNI inzenjer bi mogao samo da places na gradilistu...
Drugo,da bi dobio mesto poslovodje,inzenjera i sl u Veless-BG treba da znas da brojis do 20,da ne bi izgubio nekog radnika,da znas da kopiras papir (zove se projekat) koji ces dati OBICNOM radniku (tesar,armirac...itd) i smetaces im dok rade.Pa kad zavrse,ponovo iz pocetka...
Ne znam sta ti o sebi mislis,ali je ocigledno da mislis previsoko....Spusti se na zemlju,pa razmisli o svojim i mojim recima...

Jesam se vratio u istoriju, ali nisam mogao a da ne prokomentarisem ove navode. Po tebi ispada da Inzinjer nije u stanju da odradi servis mehanike, tj. da je obican mehanicar iskusniji?

- Malo smesno zboris, ja sam primera radi Elektro inzinjer ali elektroinstalacije su mi u malom prstu jer sam prvo prosao sito i reseto od segrta pa do glavnog majistora i na kraju vodje gradilista u periodu studija. (Vandredno zavrsene).

Mozda je i doticni bio u slicnoj situaciji. Mnogi podcenjuju inzenjere a dosta njih radi sa svim radnicima na gradilistu i nosaju radna odela kao i svi radnici.
 
Pozdrav svima,
predao sam papre u velestroju krajem decembra za posao armiraca, ostali su mi jos lekarski pregledi. jos uvek me nisu pozvali- broj je naravno zauzet stalno pa ako neko moze da mi kaze koliko se ceka ili slicno. Hvala!
 
Imas firmu u Hong Kongu a hoces u Rusiju? ccc :)))

Ne pitam za sebe ja se bavim grafickim dizajnom, dok sam bio klinac radio sam po Nemackoj za duplo vecu satnicu 7-9 eura po satu, a ni sada nije nista manje, sta mislis da bih radio za kikiriki od 4-5 dolara po satu na -30/40? Nema sanse.Hocu mladjeg burazera malo da ocelicim. Dosta sam ja sljakao za druge, sada sam svakako u drugoj bransi,:bye::bye::bye::bye::bye::bye::bye:
 
Ne pitam za sebe ja se bavim grafickim dizajnom, dok sam bio klinac radio sam po Nemackoj za duplo vecu satnicu 7-9 eura po satu, a ni sada nije nista manje, sta mislis da bih radio za kikiriki od 4-5 dolara po satu na -30/40? Nema sanse.Hocu mladjeg burazera malo da ocelicim. Dosta sam ja sljakao za druge, sada sam svakako u drugoj bransi,:bye::bye::bye::bye::bye::bye::bye:

Pa nek se prijavi i ceka ,valjda ce imati srece a lepo ti brata da bacis na minus strasno kakav si ti to brat!!!
 
moj sin koristi rusku karticu u mob i kaze da ima neogranicen net.... uvek ima neta i cujemo se preko Vibera.....
kad putuje? i koji posao radi?
Dejane dali ovih dana imate problema sa netom kad pricate sa sinom preko Vibera? Drugar mi je otisao na nps 2 a ja jos nista neznam za sebe. Ovih dana nesto slabu idu poruke a on ima nasu karticu a hteo bi da ga pitam kako je tamo. Kako je vama sa Viberom?
 
Nije to Kujumba NPS-2??:think:

Pozdrav! Nije Kujumba nego otprilike 200km od Novog Urengoya.Na NPS-2 nije lose jer je najblize civilizaciji i nema zimnika.Do starog Urengoya je cca 120km.Sa same federalke ima 11km.Vrijeme bude hladnije nego na Sabetti ali na Sabetti zato svaki dan bude vlaga do 100%,vjetar je jak do vrlo jak takodjer svaki dan pa -35 bude kao -50,Purge su dosta redovite a onda je aktirovka i ne vidi se skoro nis od vjetra i nanosa snijega.Kisika ima cca 20% manje nego drugdje pa je osjecaj pospanosti svakodnevan.Tko ima problema sa tlakom bolje mu je izbjegavati ovo gradiliste (Sabettu)!!Vise ljudi je nazalost vec umrlo radi problema sa srcem! Tako da kaj se tice Yamala NPS-2 definitivno nije najgore mjesto za doci raditi.
 
Nakon 3 mjeseca imas pravo na 21 placeni dan odmora sto ukljucuje i povratnu kartu RU-SRB-RU.Na Sabetti je od prije nekoliko dana zazivil novi pravilnik di se ide doma nakon 2 mjeseca /21 dan takodjer potvrdjeno u ekonomskom odjelu da bu nama inostrancima sve placeno kao i ranije.
Kaj se tice zdrastvenog to ti ne znam al nemoj puno komplicirati doma da ti ne naplacuju nekaj kaj ti ovdje nece biti potrebno.Ak ides kao zapravscik (odjel GSM)to znaci da si kod Savica M.Ono kaj zakazcik tu zajebava je ADR,pa bi bilo odlicno ako ga imas.I vozac i onaj ko se snjim vozi u benzovozu moraju imati ADR.Ljecnicki nesto tipa vozaca ti je sasvim dovoljan.Rusi tu ionak zajebavaju da je na ruskom,pa je najbolje kad se sim dodje fotoshopirati med zakljucenje :) Kaj se tice uvjerenja o nekaznjavanju to ti je sa suda.I kaj se tice AIDS-a to pak trazi Ruska ambasada tak da svakako odi na testiranje.Cuvaj sve racune jer lovu nasi vracaju,sam vidi sa Dragicom u BG oko toga. To ti je to i dobro dosel u mehanizaciju :)

- - - - - - - - - -

Pozdrav svima na forumu, a posebno clanovima na ovoj temi !!!
Posto bih u nekom narednom periodu, trebao ici na Jamal preko Velestroja, bicu slobodan da postavim pitanja, koja mi bas nisu najjasnija...naravno, trudicu se da ne budem dosadan, tj. da se ne ponavljam, sto znaci da sam poprilicno iscitao ovu temu i vase odgovore...konkretno, evo nekoliko pitanja za pocetak, krenuo bih odavde:

1. Shvatio sam da se moze ici u dve opcije - preko srpkog Velestoja ( tj.neke od cerki firmi ) i preko moskovskog Velestroja. Ja bih trebao ici preko moskovskog, ne znam jos gde - ali sigurno na sever, na Jamal, a radio bih verovatno na odeljenju nafte, tj. kao tocioc opsluzivac. E sad, po nekim informacijama nakon 3 meseca bih mogao ici kuci na 21 dan placeno ( to vazi za moskovski ). Mene konkretno zanima, da li firma placa i kompletan prevoz do Beograda i nazad kroz tri nedelje ? Neko iz iskustva ako moze reci...

2. Kada se sprema dokumentacija, da li treba uverenje iz suda ili iz SUP-a ? To su potpuno dve razlicite stvari i potpuno drugacije kostaju... Potvrda iz suda je 200 din, a iz SUP-a oko 1000 din...Ili mozda trebaju obe ?

3. Lekarski preged ( posto ga sam placam i obavljam preko moskovskog Velestroja, kao i vizu ), ide li obican ili treba nesto specijalno ? Koga god pozovem iz medicine rada, svi me pitaju drugacije - koja vrsta posla, sa cim u dodiru, ne moze biti isti pregled za administrativnog radnika i za rad na visini recimo...( sto sasvim ima logike...). Negde pitaju treba li test na AIDS ( sidu )...Treba li i taj test ?

Eto za sada ova tri pitanja, da ne zatrpavam temu...Hvala svima na odgovorima i veliki pozdrav !
Nakon 3 mjeseca imas pravo na 21 placeni dan odmora sto ukljucuje i povratnu kartu RU-SRB-RU.Na Sabetti je od prije nekoliko dana zazivil novi pravilnik di se ide doma nakon 2 mjeseca /21 dan takodjer potvrdjeno u ekonomskom odjelu da bu nama inostrancima sve placeno kao i ranije.
Kaj se tice zdrastvenog to ti ne znam al nemoj puno komplicirati doma da ti ne naplacuju nekaj kaj ti ovdje nece biti potrebno.Ak ides kao zapravscik (odjel GSM)to znaci da si kod Savica M.Ono kaj zakazcik tu zajebava je ADR,pa bi bilo odlicno ako ga imas.I vozac i onaj ko se snjim vozi u benzovozu moraju imati ADR.Ljecnicki nesto tipa vozaca ti je sasvim dovoljan.Rusi tu ionak zajebavaju da je na ruskom,pa je najbolje kad se sim dodje fotoshopirati med zakljucenje Kaj se tice uvjerenja o nekaznjavanju to ti je sa suda.I kaj se tice AIDS-a to pak trazi Ruska ambasada tak da svakako odi na testiranje.Cuvaj sve racune jer lovu nasi vracaju,sam vidi sa Dragicom u BG oko toga. To ti je to i dobro dosel u mehanizaciju
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top