Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Srecno, majstore, i nos gore! Ja tvrdim da ce biti sve uredu!!! :mazi::vatromet::vatromet::vatromet::vatromet:
Другари, поред свега што сам поделио са вама, ја сад идем у непознато!
:(

- - - - - - - - - -

Da! Kad sam njih zamolila, odmah to uradili.
Може ли ми неко казати хоће ли фирма када нам дају уговоре и потпишемо истог дана почети са овером здравствених књижица за нас и чланове породице?
 
Другари, поред свега што сам поделио са вама, ја сад идем у непознато!
Сели смо да вечерамо. У 8:15 звони телефон. Ја, држећи овог најмањег у крилу, кежем мојој Мици јави се ко год да је.
Даје ми телефон, цура ми каже: - Добро вече, овде Јелена из комп. Велестрој. Вама се раде папири на 6 месеци, али имамо хитну ситуацију! Да ли можете да идете за Русију за три дана на месец дана?
Пошто смо већ испричали на теми да их не би ваљало одбити и дупетом затворити врата и да не може шут са рогатим, ја кажем нема проблема, осим да сам (све оно што сам написао) поднео молбу за споразумни раскид уговора и да ће ме у фирми водити до 30.. Договорили смо се да сутра одем до фирме да покушам да убрзам и добијем књижицу за одма', а онда до Златиборске да договоримо све остале детаље.
Када сам то поделио са породицом мук је прешао плач, па ридање :cry::besna::rida::rida::rida:
Смањио сам децу, сада ћу и жену, па ћу и ја да легнем.
Да се вратим на почетак, толико смо тога исписали и поделили једни са другима, а ја тренутно немам појма, ништа не знам :(
Сутра, кад испозавршавам све, јавићу шта , где, кад, како и под којим условима.
За сада, као и до сада, поделио сам са вама све што сам знао, а сад сам немам појма :(

Majstor Bozo zelim ti svu srecu ovoga sveta i mnogo mi je drago sto kako-tako bar putujes.Nadam se da ces uspeti da ubrzas u firmi sporazumni prekid rada i da ces se uskoro naci u Rusiji.Uvek se obradujem najiskrenije kad god vidim da neko sa ovog foruma putuje i nadam se da cete svi uskoro otici,pa i moj dragi....:)
 
Ja bih nesto zamolio majstor bozu ili nekog drugog, ko ima kontakt u Tjumenu. Da proveri kojeg operatera koriste tamo. Vidim da ljudi imaju problem sa karticama prvih nedelja. Prosto mi je neverovatno da ne mozes da kupis pripejd karticu u Moskvi i koristis u Tjumenu. Ista je drzava. Pretpostavljam da imaju dosta operatera, znaci treba naci pravog koji je tamo povoljan. Pa cak i da se baci 5-6 eura, da bi se javilo porodici odmah...
Na kraju i da nasi imaju broj telefona koji mogu pozvati (ako ga ne mozemo dopuniti).
 
Ljudi! Preko nekoliko sajtova mozete slati besplatne poruke. sada cu dati dva linkovi dva ruska operatera - Bilajn i Megafon. Ako bude trabao drugi operater, javite se - ja cu naci link za besplatne poruke i drugih operatera. Mislim, oni vec kupili kartice.

https://sendsms.megafon.ru/

https://www.beeline.ru/sms/index.wbp

ako treba pomoc oko slanja poruka, javite

Evo sta je covek pisao jos 2011-te na ovom forumu. A dole sam kopirao deo teksta sa jednog sajta. Gde pisu o operaterima u Moskvi. Moguce da postoje neki paketi i sl. Ali to ili se promeni ili kupi kartica kasnije. Prvih nedelja je problem. Ocigledno...
Znaci treba nam savet od ljudi tamo, kojeg operatera izabrati.
I ko od njih ima povoljne ponude vezane za internet. Jer mnogi imaju instaliran skype na mobilnom...

Mobilni telefon: u Moskvi postoje tri velika mobilna operatera: MTS, Beeline i Megafon. Oni često imaju ponude u kojima SIM karticu dobijate besplatno ili po veoma niskoj ceni. Ako planirate da ostanete u Moskvi neko vreme i da razgovarate sa Rusima, najbolje je da kupite karticu za lokalne pozive. Ako karticu budete kupovali u radnji, biće vam potreban pasoš za identifikaciju. Potrebno je 5 minuta da se završi sva papirologija a koštaće vas oko 10 dolara. Ako iz Moskve želite da pozovete rodbinu koja je ostala u Srbiji, kupite na kiosku neku od jeftinih kartica za međunarodne pozive, npr. Arktel.
 
Poslednja izmena:
Majstor Božo želim ti sretan put i u zdravlju i veselju da se vratiš! :maramica::maramica::maramica:
U svoje lično i u ime ostalih forumaša želim da ti se zhvalim na entuzijazmu i nesebičnom zalaganju kroz doprinos našoj maloj forumskoj zajednici. :respekt::respekt::respekt:

Ako ideš na mesec dana hitno, protumačio sam to na sledeći način. Uveli su treću smenu na terenu prestankom padavina i dolaskom lepog vremena pa ne čudi što im je "frka". Samim tim, tempo posla se povećao pa cenim da im treba dodatnog zavarivačkog kadra. Svaka čast! :super: Bilo bi lepo od njih da posle jednog izlaska u Kazahstan to više ne rade ako su ti lepo rekli da ti se rade papiri na 6 meseci. Sve me više buni to što čujem i što čitam na ovim stranicama. Bar kada su ove tri firme u pitanju, nije bilo ni pomena o tako nečem, da ljude šalju "preko grane". Predpostavljam da to rade zbog spore ruske administacije i tempa posla koji se nametnuo na licu mesta. Kao što reče Majstor Boža, ne treba dupetom zatvoriti vrata i treba prihvatiti sve što se u ovom trenutku nudi s' verom i nadom u bolje sutra i potpuno isto bih se i ja poneo sa ponuđenim, prihvatio bih, samo ne bih voleo da me cimaju preko granice svakih mesec dana i da mi ugovor nude na mesec za mesec. Mislim da takva situacija dobrano psihički utiče na čoveka i izaziva nesigurnost. U svakom slučaju ne treba se zbog pomenutih stvari kolebati, već prihvatiti igru i pokušati iz ponuđenog izvući maksimum kroz lično angažovanje i zalaganje. Kao što rečkoh nebrojeno puta, dobar i stabilan majstor će se uvek snaći, naći svoje mesto i osigurati sebi povratak tamo.
 
razlog toga sto kartice kupuju se samo u Tjumenu, a ne u Moskvi taj, sto Moskva i Tjumen, kao i Habarovsk ili drugi daleki kraj - razne roming-zone - funkcionisace i moskovska kartica u Tjumeni, ali mnogo izadje skuplje i zato ta varijanta besmislena. Sad mi kaze muz da nikako na kupujete po nekoliko kartica na svoj pasos (za svih), da ne dodjete u nevolju, jer svi kartice ce glasiti na vase ime... i svaki dug za karticu ce biti onda vas (ne znam kako to moze da se desi na pripejd broju, ali eto, muz tako prosao...) Opet muz sugerira :da bolje uzeti kartice ne Bilajn ili Megafon, a MTS, jer samo oni, MTS-ovi, imaju podesavanje za jeftiniji pozive za Srbiju, a druge to ne imaju. U Bilajnu i Megafonu cena minuta kosta na primer 40 rublja, a u MTSu - 13 rublja- tako nekako. To je za tih, ko misli da prica sa porodicom. Ali poruke lako ljudi razmenjuju i preko fejsbuka - besplatno. Samo treba da ima paket, u koji ukljucen i internet.



Evo sta je covek pisao jos 2011-te na ovom forumu. A dole sam kopirao deo teksta sa jednog sajta. Gde pisu o operaterima u Moskvi. Moguce da postoje neki paketi i sl. Ali to ili se promeni ili kupi kartica kasnije. Prvih nedelja je problem. Ocigledno...
Znaci treba nam savet od ljudi tamo, kojeg operatera izabrati.
I ko od njih ima povoljne ponude vezane za internet. Jer mnogi imaju instaliran skype na mobilnom...

Mobilni telefon: u Moskvi postoje tri velika mobilna operatera: MTS, Beeline i Megafon. Oni često imaju ponude u kojima SIM karticu dobijate besplatno ili po veoma niskoj ceni. Ako planirate da ostanete u Moskvi neko vreme i da razgovarate sa Rusima, najbolje je da kupite karticu za lokalne pozive. Ako karticu budete kupovali u radnji, biće vam potreban pasoš za identifikaciju. Potrebno je 5 minuta da se završi sva papirologija a koštaće vas oko 10 dolara. Ako iz Moskve želite da pozovete rodbinu koja je ostala u Srbiji, kupite na kiosku neku od jeftinih kartica za međunarodne pozive, npr. Arktel.
 
Poslednja izmena:
razlog toga sto kartice kupuju se samo u Tjumenu, a ne u Moskvi taj, sto Moskva i Tjumen, kao i Habarovsk ili drugi daleki kraj - razne roming-zone - funkcionisace i moskovska kartica u Tjumeni, ali mnogo izadje skuplje i zato ta varijanta besmislena. Sad mi kaze muz da nikako na kupujete po nekoliko kartica na svoj pasos (za svih), da ne dodjete u nevolju, jer svi kartice ce glasiti na vase ime... i svaki dug za karticu ce biti onda vas (ne znam kako to moze da se desi na pripejd broju, ali eto, muz tako prosao...) Opet muz sugerira :da bolje uzeti kartice ne Bilajn ili Megafon, a MTS, jer samo oni, MTS-ovi, imaju podesavanje za jeftiniji pozive za Srbiju, a druge to ne imaju. U Bilajnu i Megafonu cena minuta kosta na primer 40 rublja, a u MTSu - 13 rublja- tako nekako. To je za tih, ko misli da prica sa porodicom. Ali poruke lako ljudi razmenjuju i preko fejsbuka - besplatno. Samo treba da ima paket, u koji ukljucen i internet.

Da, to nam i treba. Savet koju karticu (kog operatera) da kupimo. Ako ugrabimo da je uzmemo kada sletimo u Tjumen. Jer ocigledno zbog obaveze kupovine preko pasosa, niko nam je nece hteti kupiti... Ako mozetre saznati koji operater ima u ponudi nesto jeftinijeg interneta, koji cemo koristiti preko mobilnog. Instaliran skype na mobilnom, resava sve. Skoro besplatne razgovore sa kucom...
 
Drugari i mene su zvali sinoc oko 20.h i pitali me dali sam spreman da putujem za 3 dana u Rusiju na turisticku vizu posto mi se radi radna viza na 6 meseci.........idem na mesec dana na krajnji sever Rusije, potom se vracam za Srbiju na 10 dana pa za Tjumen....... :ok:
 
Cene paketa za internet neko vec spominjao, ali oni otprilike isti svugda, mislim.
I jos nesto vazno u vezi placanja interneta!!!
Ne smete platiti internet ranije (unapred). Treba ga platiti ili taj dan, kad istice ili dan kasnije. Jer ako ga platite ranije - sistem ne registruje uplatu i moracete opet platiti to isto - tako muz prosao!) Bolje ostati tri dana bez neta, nego bacati novac zbog idijotskog nihovog "sistema"..

Da, to nam i treba. Savet koju karticu (kog operatera) da kupimo. Ako ugrabimo da je uzmemo kada sletimo u Tjumen. Jer ocigledno zbog obaveze kupovine preko pasosa, niko nam je nece hteti kupiti... Ako mozetre saznati koji operater ima u ponudi nesto jeftinijeg interneta, koji cemo koristiti preko mobilnog. Instaliran skype na mobilnom, resava sve. Skoro besplatne razgovore sa kucom...
 
Cene paketa za internet neko vec spominjao, ali oni otprilike isti svugda, mislim.
I jos nesto vazno u vezi placanja interneta!!!
Ne smete platiti internet ranije (unapred). Treba ga platiti ili taj dan, kad istice ili dan kasnije. Jer ako ga platite ranije - sistem ne registruje uplatu i moracete opet platiti to isto - tako muz prosao!) Bolje ostati tri dana bez neta, nego bacati novac zbog idijotskog nihovog "sistema"..

http://www.tyumen.mts.ru/mobil_inet_and_tv/internet_phone/tarifs/bit/

ovde sam nasao paket sa 50MB neta dnevno (svaki dan) da kosta 99 rubalja mesecno. Ako je tacno to je oko 270din mesecno. Ili ako kupis karticu u drugom regionu, onda uzimas veci paket koji kosta 199 rubalja (100MB interneta) oko 540din. To je dzabe. Naravno ako sam dobro preveo ovo sto pise...
Datum kursne liste: 2013-04-24
100 RUB = 270.76 RSD
 
ja sam isto razumela da je mesecna pretplata 99 rublja i trosi se 50MB dnevno...
http://www.tyumen.mts.ru/mobil_inet_and_tv/internet_phone/tarifs/bit/

ovde sam nasao paket sa 50MB neta dnevno (svaki dan) da kosta 99 rubalja mesecno. Ako je tacno to je oko 270din mesecno. Ili ako kupis karticu u drugom regionu, onda uzimas veci paket koji kosta 199 rubalja (100MB interneta) oko 540din. To je dzabe. Naravno ako sam dobro preveo ovo sto pise...
Datum kursne liste: 2013-04-24
100 RUB = 270.76 RSD
 
Drugari moze pomoc, resio sam da idem u Rusiju da radim.. gledao sam nesto na vestima da treba da se usvoji neki zahtev da se dobijaju radne vize na 3 godine, i ako ce biti toga da li neko zna? I kako to ide, kako treba da se prijavim, da li treba da idem do Ruske ambasade u Beogradu i sta sve treba da ponesem? Pozdrav
 
http://www.tjm.aero/index.php?option=com_content&view=article&id=43&Itemid=29

#5 Сергей 14.07.2011 00:47
Есть ли возможность заказать такси?
Есть ли представительст ва мобильной связи на территории аэровокзала, чтоб приобрести СИМ-карту (beeline, mts и т.д.) ?

СИМ карту можно приобрести на 2 этаже аэровокзала в киосках продажи прессы

ovo sam nasao na sajtu aerodroma. Valjda se moze naci vremena i kupiti kartica na drugom spratu...
 
U dilemi sam da li da zovem Mikicu :dash: :dash: :dash: :dash: :dash:

Od januara meseca mi govori čujemo se za 10 - 15 dana... i živiš od nigde do nikud... ako me ne bude na forumu, drugari znajte da mi je net ugašen... Ostajte u zdravlju!
 
Poslednja izmena:
naravno da ni problem kupiti karticu i na aeroportu! Govorimo da to nema smisla koristiti duze, jer je skupo i kredit ces ispucati za trenutak...samo na to mislim. :)
http://www.tjm.aero/index.php?option=com_content&view=article&id=43&Itemid=29

#5 Сергей 14.07.2011 00:47
Есть ли возможность заказать такси?
Есть ли представительст ва мобильной связи на территории аэровокзала, чтоб приобрести СИМ-карту (beeline, mts и т.д.) ?

СИМ карту можно приобрести на 2 этаже аэровокзала в киосках продажи прессы

ovo sam nasao na sajtu aerodroma. Valjda se moze naci vremena i kupiti kartica na drugom spratu...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top