Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Gradjevinska Firma ,,MB - STROJKA . Registrovana u Rusiji u Moskvi , 2003 Godine , Firma ima 220 radnika iz Srbije. Svi radnici su legalno prijavljeni. Gradjevinskoj firmi potrebni radnici svih profila sa iskustvom za unutrasnje radove. Stan i hrana obezbedjeni. Tel 069-68-68-77 Milan Blagojevic..........Mislim MB srojka izgradjena 2003 a nema svoj sajt samo oglas za zaposlenje.

- - - - - - - - - -

da li neko zna kad ce plata,ali proverenu i tacnu informaciju?

Plata u utorak 20.januara
 
Gradjevinska Firma ,,MB - STROJKA . Registrovana u Rusiji u Moskvi , 2003 Godine , Firma ima 220 radnika iz Srbije. Svi radnici su legalno prijavljeni. Gradjevinskoj firmi potrebni radnici svih profila sa iskustvom za unutrasnje radove. Stan i hrana obezbedjeni. Tel 069-68-68-77 Milan Blagojevic..........Mislim MB srojka izgradjena 2003 a nema svoj sajt samo oglas za zaposlenje.

- - - - - - - - - -



Plata u utorak 20.januara

Da li znas jel ce biti samo druga polovina novembra il i decembar?Hvala
 
Nije tacno,sad moze da se ide posle isteka 4 meseca rada a mozda i 3 ali uz pisanu izjavu firme da nema potraz nikako drugacije
Posto od tebe cujemo uvek tacne informacije,ajde i meni pojasni neke stvari,ako mozes.Posle koliko meseci boravka u Rusiji radnik moze da trazi da ide kuci a da firma snosi troskove?Kad ima pravo na odmor?Moj muz je 3 meseca tamo,potpisao je ugovor na 6mes.,treba da dobije dete za par dana pa je trazio odsustvo,ali mu ne daju,kaze moze,ali da da otkaz i da sam snosi troskove.Receno mu je da posle 4 meseca moze da trazi odmor ali na tom gradilistu ima radnika koji su duze od 4 meseca tu pa im ne daju da idu.I koja je procedura za otvaranje bolovanja,ako se neko razboli i posalju ga za Srbiju,ko tad snosi troskove puta,i da li ga zovu posle da se vrati na posao ili dobija otkaz?
 
Posto od tebe cujemo uvek tacne informacije,ajde i meni pojasni neke stvari,ako mozes.Posle koliko meseci boravka u Rusiji radnik moze da trazi da ide kuci a da firma snosi troskove?Kad ima pravo na odmor?Moj muz je 3 meseca tamo,potpisao je ugovor na 6mes.,treba da dobije dete za par dana pa je trazio odsustvo,ali mu ne daju,kaze moze,ali da da otkaz i da sam snosi troskove.Receno mu je da posle 4 meseca moze da trazi odmor ali na tom gradilistu ima radnika koji su duze od 4 meseca tu pa im ne daju da idu.I koja je procedura za otvaranje bolovanja,ako se neko razboli i posalju ga za Srbiju,ko tad snosi troskove puta,i da li ga zovu posle da se vrati na posao ili dobija otkaz?

Na krajnjem severu (Sabeta i okolina) ostaje se 4 meseca pa ima pravo da trazi kuci. Mesec dana ranije se trazi odlazak da bi firma verovatno mogla da se organizuje. Od sefova zavisi dali ce maltretirati radnika i nedati mu da ode...
Ima i drugih primera. Jedan drugar je promenio gradiliste posle 5 meseci i kada je na tom (drugom) gradilistu trazio da ide kuci, rekli mu ovde si samo mesec dana, ne moze. Tek posle 8 meseci (5+3) je otisao kuci.
 
Konkretno na kecu mozes posle 4 mes kuci o trosli firme a cuh da sr radi na tome i posle 3mes ali izricito traziti pism potvrd firme da ona placa put i ne potrazuje nista.Ovako je macka u dzaku,savetovam sam od kompetentnih ljudi
Dobre i potrebne radnike mole da ostanu duze,makar je ovde to primer ali da dovlace druge,dovlace.Bolovamje zav od bolesti ili povrede alo za to treba vise od dve nedelje salju kuci o tr firme a ostv po osnovici ma koju si prijavljen u Srbiji.Mnogo je ovde 6mes i radi zdravlja i psihe.konkr ne videh sunce i drvo jos od purpea,vise od 2 meseca a toliko radim nocnu.Nije vredno svog zdravlja a jos mucki smanjeno za 30% msm na platu,poceo sam da atrofiram od misica pa do mozga.Jos jednom dobro ali dobro razmislite sta dobijate a sta gubite svojim dolaskom ovde
Svako dobro i poz.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top