Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li mozda neko zna da li se do gnps1 Novi Urengoj ide helikopterom?

Ma ide se i helihopterom i vahtom,kako kad,moj muz je tamo.Ako vas ne mrzi na internetu ima snimaka,da samo vidite kako se oni muce,i sta sve pretrpe da bi dosli do tamo,i da bi mi ziveli bolje.Pa kad mi dodje neko tako u goste,kome mama i tata daju,pa kad pocnu da kukaju kako tesko zive,dodje mi da ih izbacim iz kuce,,,,pozdrav za sve nase muzeve i sinove...
 
Данашњи текст у Вечерњим Новостима...
Руска граница: Српски радници у притвору због лажних папира!
Два интересантна извода из текста:
Судећи по печатима на пасошима наших радника, послодавци су им обезбедили лажне боравишне дозволе од корумпиране полиције и локалне миграционе службе негде у руској провинцији. Те лажне дозволе су многи платили и по хиљаду долара, што значи да су најмање један цео месец радили само за печат у пасошу, који објективно ништа не вреди, јер сви који хоће да раде морају имати визу.
и:
Било би добро да се то што пре реши, јер домаћини признају да се Срби најлакше прилагођавају у Русији, због исте вере и сличног језика. У „црним статистикама“ је врло мало Срба, што доказује да наши људи заиста долазе да раде и не баве се криминалом. Када је реч о преварама, углавном се дешавају у земљачком кругу.


http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...-Srpski-radnici-u-pritvoru-zbog-laznih-papira
 
Nesto me niste razumeli , ja nenudim nikakav posao nego mogu da uradim papire kome trebaju preko firme tj vizu na na 3 , 6 ,12 i 36 meseci . A sto se tice posla ja nisam poslodovac nego mogu pomoci u pronalazenju posla posto sam dugo ovde , vise od 10 godina .

Mislim da mu se treba zahvaliti i pomoci da otvori svoju temu,izrada viza za rusiju sa samo zaposljavanjem
 
Данашњи текст у Вечерњим Новостима...
Руска граница: Српски радници у притвору због лажних папира!
Два интересантна извода из текста:
Судећи по печатима на пасошима наших радника, послодавци су им обезбедили лажне боравишне дозволе од корумпиране полиције и локалне миграционе службе негде у руској провинцији. Те лажне дозволе су многи платили и по хиљаду долара, што значи да су најмање један цео месец радили само за печат у пасошу, који објективно ништа не вреди, јер сви који хоће да раде морају имати визу.
и:
Било би добро да се то што пре реши, јер домаћини признају да се Срби најлакше прилагођавају у Русији, због исте вере и сличног језика. У „црним статистикама“ је врло мало Срба, што доказује да наши људи заиста долазе да раде и не баве се криминалом. Када је реч о преварама, углавном се дешавају у земљачком кругу.


http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...-Srpski-radnici-u-pritvoru-zbog-laznih-papira

I nama su oduzeli pasose i trazili 5000 rubalja da nas puste zbog navodno krivog pecata. Ali nisu oni uzimali pare nama radnicima nego su svoje troskove smanjivali. Mislim na njih kao firmu velesstroj.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nesto me niste razumeli , ja nenudim nikakav posao nego mogu da uradim papire kome trebaju preko firme tj vizu na na 3 , 6 ,12 i 36 meseci . A sto se tice posla ja nisam poslodovac nego mogu pomoci u pronalazenju posla posto sam dugo ovde , vise od 10 godina .

Shvatili smo....pomoć uz nadoknadu, jer nemoguće je da neko iz čiste ljubavi pomaže mnogim potpunim neznancima.
Molim te, da više sa ovakvim postovima ne pišeš ovde jer će biti obrisani i sankcionisani jer su suprotni Pravilniku.
Nisam obrisala, baš zato da bi bilo javno.
 
Shvatili smo....pomoć uz nadoknadu, jer nemoguće je da neko iz čiste ljubavi pomaže mnogim potpunim neznancima.
Molim te, da više sa ovakvim postovima ne pišeš ovde jer će biti obrisani i sankcionisani jer su suprotni Pravilniku.
Nisam obrisala, baš zato da bi bilo javno.

Zavisi kako tumacis pojmove pomoci , neznanci i nadoknada
Kao sto sam rekao ja nisam poslodovac nego saradjujem sa firmom koja se bavi vizama .

- - - - - - - - - -

Mislim da mu se treba zahvaliti i pomoci da otvori svoju temu,izrada viza za rusiju sa samo zaposljavanjem

Ja pricam ozbiljno a neki se sprdaju ,
 
Zavisi kako tumacis pojmove pomoci , neznanci i nadoknada
Kao sto sam rekao ja nisam poslodovac nego saradjujem sa firmom koja se bavi vizama .

- - - - - - - - - -



Ja pricam ozbiljno a neki se sprdaju ,

Prva i jedina opomena od strane moderatora.
Ovo je preozbilja i jako teška tema, jedna od najtežih na ovom ogromnom forumu Krstarice, i molim te da je ne koristiš zarad sopstvene zarade.
 
Moj suprug je u Volgogradu mesec dana,satnica je smanjena na 3,5$, cuo je da od ponedelja prave spiskove i vracaju za Srbiju.Interesuje me da li jos neko zna nesto o ovome ili su samo price medju radnicima.Ugovor je potpisao na 6 mes.Nista mi vise nije jasno sto se tice firme VELESSTROJ.
 
Moj muz je u Magadamu,njima su rekli da smanjuju broj radnika za 50% jer je firma u krizi,ukinuli su im i procenat na uslove,do marta meseca ce navodno biti tako,pa kao posle ko ostane bice super!On ima ugovor do aprila.

Nije firma u krizi nego radi se o tome sto pola ljudi radi a druga polovina lencari tako da ovi moraju da zarade i za one koji sede na poslu , zato i jesu male satnice . Drugo pola ljudi koji dodje nezna nista da radi , samo na recima bla bla . Radio sam jedno vreme u velestroju i znam . Drugi su problem zaposljavanje kroz familijarne veze , gomila nekfalificirovani brigadira koji imaju velike satnice i dok posten radnik mora da odradi za njih sve njemu osta zbog toga mala satnica . :dash:
 
Nije firma u krizi nego radi se o tome sto pola ljudi radi a druga polovina lencari tako da ovi moraju da zarade i za one koji sede na poslu , zato i jesu male satnice . Drugo pola ljudi koji dodje nezna nista da radi , samo na recima bla bla . Radio sam jedno vreme u velestroju i znam . Drugi su problem zaposljavanje kroz familijarne veze , gomila nekfalificirovani brigadira koji imaju velike satnice i dok posten radnik mora da odradi za njih sve njemu osta zbog toga mala satnica . :dash:

A zasto su onda smanjili plate,kad nije kriza i zasto nisu platili porez nego su u zuto.....
 
A zasto su onda smanjili plate,kad nije kriza i zasto nisu platili porez nego su u zuto.....

Pa upravo sam obljasnio , za svaki objekat postoji fond za radnike , odredjena suma novca i preko ti limita nemoze da se skoci , Posao na primer koji treba da se zavrsi za godinu dana otegne se na godinu ipo dana i srazmerno tom koficijentu suma se po covek smanjuje a zato su krivi ona polovina koji nerade nista a primaju plate iste kao svi ostali

- - - - - - - - - -

Vi sad na primer treba da radite nekom remont stana i zato vam je izdvojena limitirana suma od 1000 evra , ako posao zavrsite za 20 dana ispada vam dnevnica 50 evra , ako poso otegnete na 40 dana ispada vam dnevnica 25 evra . Tako je u gradjevini
 
Pa upravo sam obljasnio , za svaki objekat postoji fond za radnike , odredjena suma novca i preko ti limita nemoze da se skoci , Posao na primer koji treba da se zavrsi za godinu dana otegne se na godinu ipo dana i srazmerno tom koficijentu suma se po covek smanjuje a zato su krivi ona polovina koji nerade nista a primaju plate iste kao svi ostali

- - - - - - - - - -[/C
Vi sad na primer treba da radite nekom remont stana i zato vam je izdvojena limitirana suma od 1000 evra , ako posao zavrsite za 20 dana ispada vam dnevnica 50 evra , ako poso otegnete na 40 dana ispada vam dnevnica 25 evra . Tako je u gradjevini


Pa dobro ,razumela sam vas,to se na srpskom jeziku kaze,,djuture,,ali to je tamo vec dugo tako a desava se sad kad pada rublja,dali to ima veze sa padom rublje?Ipak se svi bojimo,samo sto dosta ljudi nece da kazu istinu,navikli su da cute i trpe,,pozz
 
Poslednja izmena:
Danas sam se cula sa suprugom on je u purpe dobili su informaciju da se gase gradilista vracaju radnike kada i gde nezna se tacno

- - - - - - - - - -

danas sam se cula sa suprugom on je u purpe dobili su informaciju da se gase gradilista i da vracaju radnike za Srbiju.Plate su manje za 30 posto uslovi nikakvi

I u Tjumenu novi uagovori startuju od nove godine sa pa više od 30% manjom platom dosta radnika dalo otkaz, i najavljeno zatvaranje radionice "cekistov "od marta.
 
Tacno je da vracaju radnike danas sam se cula sa suprugom on je u purpe i danas su dobili informaciju da gase gradilista od kada i od koga pocinju nezna se pocinju nezna se takodje je na 6 meseci.

Ne samo tamo svuda sad gase gradilista , neka panika je zavladala . Cuo sam neke glasine da pojedini gube pravo na smestaj u opstezitijama , valjda zbog finansija
 
Zna li neko da li mogu da podignem dokumenta iz Velesstroja ,prosao sam obuku i lekarski,a neide mi se zbog ovakve situacije i da li sam duzan da im platim nesto za obuku i lekarski

Ma jok ajd i ti , samo sa sobom ponesi kamp kucicu , djak brasna i krompira na svaki slucaj posto sad zimi nema puzeva i skakavaca . Da prodjes jos jednu obuku "'prezivljavanje"" pa posle mozes i u legiju stranaca da ides :mrgreen:

Posle ti lekarski nece ni trebati
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top