Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nekoliko orjentacionih pitanja ,da li su Rusi poceli sa gradnjom evenkenskaje hidrocentrale trebala bi da bude druga u svetu sa ,proizvodnjom vecom od Srpske, i da se pravi 10 godina? jel proradila sajano-susenska ges nakon proslogodisnje havarije , i jesu li zavrsili onih par dalekoistocnih hidrocentrala projekata na amuru?

neboj se zavrsice oni to pre nego sto se tvojoj zastavi vrati sjaj i to MNOGO PRE;)
 
Vidim da se nekoliko onih koji su se javljali ovde , zabrinuti za svoj odlazak preko agencije mog prijatelja vise ne javlja, a znajuci da je nedavno jedna grupa otisla za Rusiju, pretpostavljam da je u toj grupi bilo nekoliko njih odavde(ne znam, samo pretpostavljam)...
Inace, evo ovde mozete pogledati, da vam ja ne ostavljam na pp telefone , ili da mi pisete poruke.

www.lograd.malaprivreda.com
 
Ne Kosta još nismo otišli,samo više ne znamo šta da kažemo,čekamo od jednog obećanja do drugog.ne brini ostavićemo poruke ako to bude,a javili bi se i otuda.videćemo.

Ja kako vidim ti nisi jedini koji se ne javlja(koji se nije javljao)....
Takodje, odgovorio si u mnozini sto nije u redu, sem ako poznajes jos nekoga ko je ovde na forumu , a takodje nije otisao......
Prilikom izrade ove prezentacije na net-u, bio sam sa Micom, i od njega cuo neke skroz neverovatne stvari, koje se ticu ljudi koje on pokusava da posalje....
Svakako Mico ni od koga nije uzeo novac unapred, ali kada sam neke stvari cuo, onda sam shvatio koliko u tome gresi.
Ja da sam na njegovom mestu, sigurno bih naplacivao unapred angazovanje, ili bar depozit.....
Pa mu se onda ne bi desilo da mu propadne pet avionskih karata, jer gospoda nisu dosla, ili da mu jedan od jih trazi kartu 20-tak dana ranije, jer hoce da se malo promuva po Rusiji, a da kartu naravno plati firma gde ce tek za 20 dana doci, ili Mico.
 
Ja kako vidim ti nisi jedini koji se ne javlja(koji se nije javljao)....
Takodje, odgovorio si u mnozini sto nije u redu, sem ako poznajes jos nekoga ko je ovde na forumu , a takodje nije otisao......
Prilikom izrade ove prezentacije na net-u, bio sam sa Micom, i od njega cuo neke skroz neverovatne stvari, koje se ticu ljudi koje on pokusava da posalje....
Svakako Mico ni od koga nije uzeo novac unapred, ali kada sam neke stvari cuo, onda sam shvatio koliko u tome gresi.
Ja da sam na njegovom mestu, sigurno bih naplacivao unapred angazovanje, ili bar depozit.....
Pa mu se onda ne bi desilo da mu propadne pet avionskih karata, jer gospoda nisu dosla, ili da mu jedan od jih trazi kartu 20-tak dana ranije, jer hoce da se malo promuva po Rusiji, a da kartu naravno plati firma gde ce tek za 20 dana doci, ili Mico.

Ni ja nisam otisao,kao ni Vladimir.Imam obecanje od jesenas..a u poslednjih 40 dana sam dobio 3x obecanje..telefoni iskljuceni,promenjeni,a na fixni se niko ne javlja.Msm..sto je previse,previse...to nije ozbiljan odnos poslodavca i klijenta.Da sam dao novac unapred,morao bih vec angazovati policiju.Ovako,mogu da cekam.
 
Nesto cu napisati,pa ako nekome bude od koristi.....

Imam komsiju (nisam ga video godinama) koji je davno, devedeset i neke otisao u Rusiju,preko nekog trazeci posao....
Poznavajuci ga,nisam se mnogo zacudio kada sam cuo da se za kratko vreme vratio sa modricama ( cuo sam - nisam video).
Medjutim, on se za kratko vreme vraca opet preko nekoga u rusiju i evo vec desetak godina... samo iz mog rodnog sela, ima preko 40 radnika od nekoliko stotina ukupno ( za ovu drugu cifru-ne garantujem).
Sta ostavlja utisak?
Za to vreme,on je ( inace u dusi veoma dobar covek), napravio na poklon 2-3 kuce nekim beskucnicima,renovirao svoju osnovnu skolu,pomogao gradnju crkve,gradi u srbiji apartmane,kupio zeni hamera,ocu mercedes,cerkama dzipove.....
Svi iz naseg kraja jos uvek rade kod njega i niko se ne zali.....
ALI...ostavlja mi utisak,da i nemaju neku vidljivu korist, u poredjenju sa njim...
A dosta se pominju i ruskinje:zper:...zato vodite racuna.
A ovaj lik "kosta",mislim da je ok...jer mu se prica podudara sa nekim mojim komsijama sto su i dalje u rusiji...
Podrazumeva se da nemam nikakve kontakte u vezi posla u rusiji,pa s toga molim bez pp.
Hteo sam samo, eventualno da pomognem da pozitivno razmisljate,jer pored prevara koje postoje...ima i veliki broj ljudi koji zaposljava radnike ali i onih koji rade godinama u rusiji.
Nije sve sto se napise na forumu...prevara.
I nije lako onima,sto vode nase radnike u rusiju..(kupis mu kartu-a on ne dodje na aerodrom)...
 
Ni ja nisam otisao,kao ni Vladimir.Imam obecanje od jesenas..a u poslednjih 40 dana sam dobio 3x obecanje..telefoni iskljuceni,promenjeni,a na fixni se niko ne javlja.Msm..sto je previse,previse...to nije ozbiljan odnos poslodavca i klijenta.Da sam dao novac unapred,morao bih vec angazovati policiju.Ovako,mogu da cekam.

Kakav utisak ostavlja na tebe kada vidis da tvoj poslodavac ima amaterski odradjenu internet stranicu i pri tome kao kontakt koristi gmail adresu? Nisi sumnjicav da tu nesto nije u redu?
 
Kakav utisak ostavlja na tebe kada vidis da tvoj poslodavac ima amaterski odradjenu internet stranicu i pri tome kao kontakt koristi gmail adresu? Nisi sumnjicav da tu nesto nije u redu?

Generalno svima..........Internet stranicu sam mu JA odradio, slikajuci ga dok je telefonirao.
Jednostavno mi je dosadilo da pisem brojeve telefona na pp(videces moje naocare za sunce, moju futrolu od aparata isl.).
Zatim, Mico nikome od vas nije uzeo novce unapred, bas iz razloga sto nije siguran da ce vas poslati na posao.
On moze da vam kaze da ima u planu neke poslove ali, je glavni problem u odgovornosti i znanju vas koje treba da posalje.
Iz tog razloga on UVEK radije prvo potrazi one koji su vec isli da rade preko njega, i za koje je siguran da su dobri monteri, tesari, armiraci, bravari, varioci, elektricari, nego da poklanja poverenja nekome ko je samo rekao da je dobar u necemu od toga.
Osim svega navedenog gore, desavalo mu se da posalje ljude koji nisu dovoljno strucni za posao koji su rekli da znaju, pa da dobije packe od firmi gde ih salje(ne pitate li se ponekad sta to gazde u rusiji traze od nasih radnika placajuci ih od 6$ na sat pa navise, a da to nemaju kod Tadzika koje je dovoljno da placaju 2$ na sat), te da ih gazde posle mesec dana vrate nazad, jer ne zadovoljavaju osnovne uslove?
Za kraj, stranica na kojoj je njegova prezentacija ja MOJA, i TO je moj posao, u nastanku.
Trenutno uz neki drugi koji radim, ali ce uskoro postati najvazniji(eto da i ja napisem sta radim).
 
Poslednja izmena:
Ćao svima!Ja sam Marsel Gimranov,rodom iz Rusije,ovde sam več 17 godina,radim u pekari (ali slaba valjda).
Ako ima nekog posla za mene u Rusii,molim da mi javite na moj mail:marsel@bluenet.rs
ili tel: 032/332-311; 063/429833
govorim tečno ruski
Marsel
 
Gospodo, molio bih vas da mi ako zelite broj telefona ili adresu, posaljete privatnu poruku.Ovako nemam pojma kome sam vec dao podatke, a kome nisam.

Kako da ti posaljem PP poruku kad nemam to u tvojim opcijama, ili se ja bas ne snalazim najbolje? :) Pokusala sam al nisam uspela! Cak sam ti poslala zahtev za prijateljstvo! Pa bih te zamolila da ti meni posaljes na meil broj telefona od te agencije koja salje ljude u Rusiju - evo mejla: rebeka.sofija@gmail.com Hvala u napred!
 
neboj se zavrsice oni to pre nego sto se tvojoj zastavi vrati sjaj i to MNOGO PRE;)

Nemas ti pojma.Toliki objekti se prave deceniju . Ne mogu sada da objasnjavam ali upoznao sam jednog evenka u cijoj republici ce biti gradjena hidrocentrala u gradu Turukhansku. Bukvalno u sred nedodjije ,tj. sibira,mislim da se i reka zove tunguska (tunguzija :D).Ova centrala ce biti druga u svetu posle one u Kini , a posto rusi nemaju toliko radnika ko kinezi -uvozice radnu snagu .bice posla od elektricara ,masinaca ,do bagerista ,kopaca, kamiondzija,elektromontera,recne brodare, treba dovest materijal ,ljude i ostalo na lokaciju ,takodje pravice se i prenosne mreze dugacke hiljadama kilometara...Nazalost kolko sam shvatio pocetak je planiran za period oko 2012 ,ako ne bude odlaganja usle ovih ekoloskih organizacija za ljudska prava blabalbal ,medjunarodnih, WWFa i ostalih ^zelenih^.
Kosta samo da ti kazem da je lepo sto hoces da pomognes ali i vrlo nezahvalno.Danas ne mogu da garantujem ni za rodjenog brata. Ipak ne traba odustajati.Ko ce izdrzati jos dve godine ovih na vlasti ???
,sve je gore i gore...
 
Pitao bih vladu kad tri je uzeo novac jer sam mu i ja dao pasos pre uskrsa i po micinoj prici posle uskrsa smo trebali da idemo od tada do sada ni glas da mu cujem kada se ide a kamo li da mi vrati pasos, pa sam odlucio da ceo ovaj slucaj prijavim policiji pa lepo naka mica vidi sa njima
 
Pitao bih vladu kad tri je uzeo novac jer sam mu i ja dao pasos pre uskrsa i po micinoj prici posle uskrsa smo trebali da idemo od tada do sada ni glas da mu cujem kada se ide a kamo li da mi vrati pasos, pa sam odlucio da ceo ovaj slucaj prijavim policiji pa lepo naka mica vidi sa njima

Prijavices ga zbog toga sto si mu svojevoljno poslao pasos, a nisi ga trazio nazad ocekujuci da dobijes posao u Rusiji?
Pricas o tome kako ne mozes da se cujes sa njim, a ja i ti smo licno pricali telefonom, i meni si rekao da si ga cuo.
Takodje, ja ga sasvim lako dobijem na fiksni broj telefona, kad god to pozelim, pa je prakticno neverovatno da ti to ne mozes.

Sto se tice vlade:
Ja sam OPET(ko zna koji put) razgovarao sa Micom I u vezi tog njegovog navoda.
On mi sasvim jasno kaze da SIGURNO on NIJE uzeo nikakav novac , ni od koga unapred.
Kako kaze Kizo, ne mogu da garantujuem ni za koga na svetu, cesto ni za sebe, ali svakako vise verujem Mici, nego njemu.
Za kraj, posto nemam nameru da se preko ovih stranica objasnjavam sa bilo kime, a posebno oko necega sto nije moj posao:Ako bilo sta imate da kazete, slobodno se obratite prvo licno njemu, na brojeve telefona koje vec imate, ili na mail koji se nalazi na njegovoj prezentaciji ciji sam vam link dao.
Moj poriv da uopste otvorim ovu temu je da pomognem nekome informacijama koje ja imam.
I svakako necu trositi svoje vreme na ubedjivanje oko toga..
Imam ja pametnija posla da radim, i poslovno, a i privatno.......I vise volim da pricam o drugim temama.
 
Prijavices ga zbog toga sto si mu svojevoljno poslao pasos, a nisi ga trazio nazad ocekujuci da dobijes posao u Rusiji?
Pricas o tome kako ne mozes da se cujes sa njim, a ja i ti smo licno pricali telefonom, i meni si rekao da si ga cuo.
Takodje, ja ga sasvim lako dobijem na fiksni broj telefona, kad god to pozelim, pa je prakticno neverovatno da ti to ne mozes.

Sto se tice vlade:
Ja sam OPET(ko zna koji put) razgovarao sa Micom I u vezi tog njegovog navoda.
On mi sasvim jasno kaze da SIGURNO on NIJE uzeo nikakav novac , ni od koga unapred.
Kako kaze Kizo, ne mogu da garantujuem ni za koga na svetu, cesto ni za sebe, ali svakako vise verujem Mici, nego njemu.
Za kraj, posto nemam nameru da se preko ovih stranica objasnjavam sa bilo kime, a posebno oko necega sto nije moj posao:Ako bilo sta imate da kazete, slobodno se obratite prvo licno njemu, na brojeve telefona koje vec imate, ili na mail koji se nalazi na njegovoj prezentaciji ciji sam vam link dao.
Moj poriv da uopste otvorim ovu temu je da pomognem nekome informacijama koje ja imam.
I svakako necu trositi svoje vreme na ubedjivanje oko toga..
Imam ja pametnija posla da radim, i poslovno, a i privatno.......I vise volim da pricam o drugim temama.


Jeli kosta , vidi , ja sam inace u rusiji . A moze tvoj poznanik da me poveze sa nekom firmom koja ima potrebe za radnicima . naravno platio bi za uslugu ukoliko bi sve bilo ok ???
pozz
 
poruka za kostu1703:mozesli molim te da mi das nekakvu adresu ili broj telefona od te agencije sto treba radnike u rusiju,maltu,njemacku...
ja sam inace radio u rusiji,a sad me interesuje malta i njemacka,ako ima nesta od toga.ako ne zelis da ostavljas adresu i tel.po forumu onda mi posalji mailom,molim te.moj email je:gardovicmilika@gmail.com
 
Usput da kazem svoje iskustvo, o pokusaju da odem na rad u Rusiju. Prijavio sam se pocetkom Marta meseca, ove godine. Ja, kao i neki moji poznanici, dali smo po 60 Eura, i kopiju pasosa. Prica o odlasku, od nedelje do nedelje, traje do danas, i mi smo jos tu. Kako sam saznao gradjevinska firma, preko koje smo trebali da odemo, zove se Hopex International D.O.O., Beograd. Ako neko ima nekh iskustava sa ovom firmom, zamolio bih da se javi.
 
Usput da kazem svoje iskustvo, o pokusaju da odem na rad u Rusiju. Prijavio sam se pocetkom Marta meseca, ove godine. Ja, kao i neki moji poznanici, dali smo po 60 Eura, i kopiju pasosa. Prica o odlasku, od nedelje do nedelje, traje do danas, i mi smo jos tu. Kako sam saznao gradjevinska firma, preko koje smo trebali da odemo, zove se Hopex International D.O.O., Beograd. Ako neko ima nekh iskustava sa ovom firmom, zamolio bih da se javi.

Proverena firma.Znam coveka koji je otisao preko njih u Ekaterinburg.Znam jos dva koji cekaju .Znam jednog koji je pozvan na lekarski pregled.Znam jednog njihovog agenta.Najcesce se salju ljudi u "Hladni" Sibir.Najcesca satnica je 5$.Budi strpljiv i budi u kontaktu sa firmom.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top