Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moj dragi valjda 29-tog,isto u Tjumen,pa ako da Bog da sve bude ok,sigurno ce tamo da se sretnu,a nas dve kao sto rece Ljilja u kafanu.....:zcepanje::zcepanje::zcepanje: Nego Tijana kako si ti,jelte hvata frka sto dragi putuje?:) Ja ovamo jedva cekam da ovaj moj krene(zbog finansija),a kad dodje taj dan pojma nemam kako cu uopste to da iskuliram....Tijana tvom muzu srecan put i svima koji sutra idu,a mi zene cemo vec nekako da se snadjemo....:manikir:

HVALA VAM PUNO ....DRZIM SE JAKA KAKO ME MAMA I TATA UCILI , moram zbog dece da njih ne uznemirim puno ...da izdrzacemo.....:zper: dostojanstveno
 
Ranije su se pasosi nosili za Ukrajinu,ali nisi morao ti licno ici,nego je neko odneeo sve pasose,udario pecate i vratio nam ih nazad.Mislim da ne treba da se toliko brinete.Samo da da Bog da se odo i da se zivi i zdravi vratimo nasim porodicama i da u zdravlju i veselju potrosimo novac.Porucio bih nasim dragim suprugama da se mnogo ne brinu za nas,mislim na Ruskinje.Nema se bas toliko vremena za njih.Radi se puno i samo nam je krevet u mislima.Cak nemamo vremena ni na sopstvene supruge da mislimo.Jos ako se ode u neku nedudjiju.......Pozdrav.
 
I verujem da cu nekome pomoci ili bar utesiti sto se tice strpljenja, na proveri sam bio u Decembru, pocetkom Januara sam predao svu potrebnu dokumentaciju sa spiska i dalje strpljivo cekam da odem :)

Meni nisi ni pomogao niti me utesio :) Ako ti toliko cekas a na probi si bio jos u DECEMBRU,sta se onda nadam ja koji sam bio pocetkom Februara a kompletnu dokumentaciju predao prosle nedelje?!?! Dao sam otkaz u dosadasnjoj firmi,poslao sam im radnu knjizicu i sve ostalo.. Ako toliko cekam ja sam onda ''prdnuo u cabar''.. P.S. Ja sam jedan od tih koji samo cute,citaju i prikupljaju informacije a ne dele nista sa drugima ;) Do sad sam bio ok i nisam se nervirao ali kad sam procitao ovu poruku,puko sam!
 
Kad je konkurisao, koja mu je struka za koju ide i da li mu je konkretno rečeno da ide 29-og?

Krajem januara je prvi put pozvao IMD,pa je pocetkom februara bio na probi u Lestane.Moj muz tamo ide kao bravar,ali su mu rekli da ce prvo biti pomocnik bravara,jer ne zna valjda bas najbolje neki crtez da cita,a pre dve nedelje mu je receno da ide 28-29 aprila...pa sad videcemo da li ce stvarno tada i otici,inace receno mu je i da ce mu satnica biti 5.50 dolara.
 
Kad ce vise ta Russia?? Ja sam bio na probu pocetkom Februara,ponudili su mu mesto ''pomocni bravar'' i 5.5 $ po satu. Poslao sam kompletnu dokumentaciju prosle nedelje,pasos sam poslao jos pre mesec dana.. Dao sam otkaz i cekam.. Kako vise citam ovu temu,sve mi je gore,a bio sam ok.
 
Poslednja izmena:
Kad ce vise ta Russia?? Ja sam bio na probu pocetkom Februara,ponudili su mu mesto ''pomocni bravar'' i 5.5 $ po satu. Poslao sam kompletnu dokumentaciju prosle nedelje,pasos sam poslao jos pre mesec dana.. Dao sam otkaz i cekam.. Kako vise citam ovu temu,sve mi je gore,a bio sam ok.

Izvini decko,ali ja sam ovde zaduzena za kukanje,nemoj da me kopiras bre!!!!:zcepanje::zper::zcepanje:
 
Sto se tice tog ''prelazenja'' u Kazahstan i druge okolne drzave,
mislim da je to pokusaj firme da ''ustedi'' na avionskim kartama
i na vremenu...Valjda im je ekonomicnije da posalju ljude preko neke
obliznje granice, nego da ih salju nazad za Srbiju.
No, to je samo moja pretpostavka.
 
Nazalost,to je postala uobicajena praksa vecine poslodavaca,neradeljudima papire,ni ulazne vize ni razresenja na rabotu,vec ih svaki mesec salju da secu granicu,dobijaju novi imigracioni karton,tako da je to rad na crno,al sta da radimo,trpimo i cutimo,ali me cudi da to Hopeks radi,tako
Sto se tice tog ''prelazenja'' u Kazahstan i druge okolne drzave,
mislim da je to pokusaj firme da ''ustedi'' na avionskim kartama
i na vremenu...Valjda im je ekonomicnije da posalju ljude preko neke
obliznje granice, nego da ih salju nazad za Srbiju.
No, to je samo moja pretpostavka.
 
pozdrav svim forumasima.pratim vas oko dva meseca svi smo u istoj situaciji.Suprug je bio 3 aprila na probni rad i prosao je ponudili su mu satnicu 6.5 dolara za bravara.Odmah je dobio sta treba da prikupi od dokumentacije to smo i uradili i poslali navodno ici ce u Tjumen.
 
Nazalost,to je postala uobicajena praksa vecine poslodavaca,neradeljudima papire,ni ulazne vize ni razresenja na rabotu,vec ih svaki mesec salju da secu granicu,dobijaju novi imigracioni karton,tako da je to rad na crno,al sta da radimo,trpimo i cutimo,ali me cudi da to Hopeks radi,tako
Само нек испоштују уговор од 6 месеци и нек плате редовно.. све остало нек буде њихова брига.
 
Pozdravljam sve koji ovde kuckaju..., neko iz dosade, a neko iz potrebe. Veoma sam se "razonodio" čitajući ove Vaše žalopojke.
Valjda u ovom ludom vremenu smo se odvikli da pričamo kako smo zadovoljni. Nemojte sve gledati tako crno, živnite malo ima u životu i veselih stvari.
Posla je bilo i biće ga uvek, ko hoće da radi, neće sigurno umreti od gladi.
Obišao sam pola planete da bih normalno zarađivao i hranio porodicu, pa me malo i nerviraju ove supruga što kukaju kako će bez muževa....?, a potom kažu snaći ćemo se nekako.
Još kad pročitam od majstora da ih posle radnog vremena Ruskinje ne zanimaju..., ma dajte ljudi ne folirajte se, bolje je da ćutite, više će vam se verovati.
Iz ličnog iskustva znam da majstori samo o tome pričaju i na to misle. Jedva uspevam da ih zadržim da rade do kraja radnog vremena, a kad je gotovo sa radom, onda juriš (kao stampedo) u život.
A da..., nisam rekao da radim kao šef gradilišta. Sad sam trenutno u Rusiji.

Još jednom Vas sve pozdravljam, nemojte zameriti..., možda će se neko osećati prozvanim, ali to je realnost života nas terenaca.
 
Ti si care, ne na konju, nego na tri konja!!! Ideš za koji dan i to je to... tebi je ovde najizvesniji odlazak i nemaš potrebe da se nerviraš. Verovatno čekaju da formiraju grupicu za let. Ne verujem da šalju pojednačno i da se tamo ljudi "cimaju" da čekaju po jednog putnika namernika. Cenim da je tako, možda grešim...

Brate ja se nadam da je tako:D Uglavnom ja se javljam kad krenem u Lensk
 
Само нек испоштују уговор од 6 месеци и нек плате редовно.. све остало нек буде њихова брига.
E moj druže neće to biti samo njihova briga ako idemo na crno bez viza :)
Trčaćemo gologuzi u 4 ujutru mili moji kud koji sakrivaj se u tundri dok ne prođe kontrola! Guze uz drvo zbog medveda :hahaha:
 
Ljudi šta da vam pričam... ja sam bo krajem januara na probi i poslao dokumenta početkom februara i dečko iz Zrenjanina, školski drugar od moje supruge, isto je bio samnom na probnom radu i da ironija bude veča "papire" je poslao kasnije od mene tj, krajem februara jer je imao problema sa minusima koje kude u bankama pa se oko toga cimao gde da napravi novi račun i pristali su mu da to ne bude Raifeisen banka, i eno ga već mesec i po' u Tjumenu a ja još čekam... :dash::dash::dash::ljutko: Pravilo je da nema pravila i pored svega toga treba ostati normalan, a to je u ovoj situaciji pravo umeće. :dash:
 
E moj druže neće to biti samo njihova briga ako idemo na crno bez viza :)
Trčaćemo gologuzi u 4 ujutru mili moji kud koji sakrivaj se u tundri dok ne prođe kontrola! Guze uz drvo zbog medveda :hahaha:

I to može i te kako predstavljati problem, a ne samo to, nego što kad te "navataju" bilo na aerodromu bilo po gradu ili gradilištu, traže ti novac pa te puste na nekoliko dana pa onda opet u krug, dođe drugi cajac pa te jaši.
 
pozdrav svim forumasima.pratim vas oko dva meseca svi smo u istoj situaciji.Suprug je bio 3 aprila na probni rad i prosao je ponudili su mu satnicu 6.5 dolara za bravara.Odmah je dobio sta treba da prikupi od dokumentacije to smo i uradili i poslali navodno ici ce u Tjumen.

Isti slucaj i kod mene. Cim je dobio 6.5 znaci da ide sa preporukom, da moze da radi kao samostalni bravar. Ja danas saljem dokumentaciju. Bez obzira na sve sto se pise ja ocekujem za mesec da smo tamo...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top