Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za Siv Invest sam cuo da se ne drze dogovora i da muljaju sa platama.Sto se tice nas u Velestroju danas sam isao da proveravam satnicu koja je na moje cudjenje vec prebacena u rublje po recenom kursu sto dovodi do zakljucka,potpisao ili ne potpisao ugovor isto ti se vata.Ja sam se nadao da nepotpisivanjem ugovora ostaje po starom dok traje ugovor potpisan u Beogradu i posle toga automatski otkaz ali ne,ugovor je samo mrtvo slovo na papiru,plate se pocevsi od oktobarske obracunavaju po novom.Pozdrav za sve.
 
Za Siv Invest sam cuo da se ne drze dogovora i da muljaju sa platama.Sto se tice nas u Velestroju danas sam isao da proveravam satnicu koja je na moje cudjenje vec prebacena u rublje po recenom kursu sto dovodi do zakljucka,potpisao ili ne potpisao ugovor isto ti se vata.Ja sam se nadao da nepotpisivanjem ugovora ostaje po starom dok traje ugovor potpisan u Beogradu i posle toga automatski otkaz ali ne,ugovor je samo mrtvo slovo na papiru,plate se pocevsi od oktobarske obracunavaju po novom.Pozdrav za sve.
Sve obicni muljatori,gradjevina im sluzi da zaradjuju na menjanju novca.Ugovore postuju kao Nato alijansa kad ima interes.
 
Narod odlazi tamo jer mu je bolje da dobije i 100hilj tamo nego ovde 30hilj,sta da kazu ljudi kojima su ovde smanjene sad plate i penzioneri koji su stekli vece penzije pa im sad oduzimaju 10 hilj,jeste da se tesko te pare zaradjuju tamo u zimi ...i odvojeni od svojih porodica al bar imamo sigurnu platu skojom se moze lepo ovde ziveti i videcemo sledeci mesec kako ce nam biti :)
Tamo odlazimo jer smo obicni robovi,puni zabluda,lenji smo i necemo da prodamo u gradu betonske kutije i odemo na selo da zivimo kao slobodni ljudi.To sto mi zivimo nije zivot nego robija teska,a posto smo robovi sa nama moze da se lako manipulise.
 
Tamo odlazimo jer smo obicni robovi,puni zabluda,lenji smo i necemo da prodamo u gradu betonske kutije i odemo na selo da zivimo kao slobodni ljudi.To sto mi zivimo nije zivot nego robija teska,a posto smo robovi sa nama moze da se lako manipulise.

Sto hiljada reputacija za ovo,ni ja to bolje ne bi rekao.Nije problem ni sistem ni politika firme ni ratovi ni suse ni Bog,vec mi.
 
Tamo odlazimo jer smo obicni robovi,puni zabluda,lenji smo i necemo da prodamo u gradu betonske kutije i odemo na selo da zivimo kao slobodni ljudi.To sto mi zivimo nije zivot nego robija teska,a posto smo robovi sa nama moze da se lako manipulise.

Mi smo pre tri godine prelomili i prodali nasu betonsku kutiju,nismo se pokajali ni jednog sekunda,neuporedivo je i lakse i bolje.Nije fora samo otici na selo,ako hoces da se bavis poljoprivredom opet ti treba MNOOOGO para za neki pocetak.99% ljudi ovde ide svaki dan na posao,a poljoprivreda im je samo dodatni prihod.
 
Sta bi ovo danas?svi ste se ucutali,kao da je najvaznije da bude plata.ocekujem eksploziju kad samo neko vrisne,bila jeeee.iako mislim da ovaj sajt pomaze svima da se sto bolje pripreme za muke u rusiji i velestroju,vidim da je vazno samo jedno.o boze,zar su samo pare vazne:confused::banghead::banghead:
 
Sta bi ovo danas?svi ste se ucutali,kao da je najvaznije da bude plata.ocekujem eksploziju kad samo neko vrisne,bila jeeee.iako mislim da ovaj sajt pomaze svima da se sto bolje pripreme za muke u rusiji i velestroju,vidim da je vazno samo jedno.o boze,zar su samo pare vazne:confused::banghead::banghead:

Bekuta,koliko je vazno pripremiti se toliko su vazne i pare,kada ce plata :)
 
mozda ce nekome pomoci informcija da firma azvirt koja radi na izgradnji auto puta beograd cacak na potezu dici-preljin trazi ruovaoce i vozace sa iskustvom. plata bolja nego u rusiji i nekasni. kinezi takodje traze radnike mada ja neznam gde su njihove kancelarije. akva rusija nemoj da se glupirate i da gubite vreme
 
Na facebook-u se vodi ostra i nekulturna polemika o velestroju i zato ovde malo zalaze.nema administratora pa mogu da psuju i sovinisticki pisu gluposti.ali takvi smo kakvi smo i sve ce se srediti posle plate:thumbup:

sačuvaj me bože, na šta ljudi troše vreme i snagu, a ne mogu ama baš ništa promeniti :eek:
zato ja nemam nalog tamo......ne volem nekulturu :lol:
 
Narode da li neko ima neku informaciju kako prolaze administrativni radnici na tim gradilistima u Rusiji? Diplomirani sam ekonomista, i imam dosta iskustva u struci pa me zanima kako bih prosao tamo. Propao sam trazeci takvu temu, ali nista. Hvala unapred.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top