Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Поздрав свима !
Успео сам да погледам већи део теме тражећи одговор на нека питања која ме интересују. Одустао сам зато што има доста постова и искрено треба доста времена да се све прелиста, тако да ћу поставити питања овде. Унапред се извињавам уколико је већ било речи на сличну тему.
Да ли неко зна случај да су дипломци, без радног искуства, добили запослење у неком од ових предузећа?
Да ли вреди конкурисати, или их контактирати, ако сте тек дипломирали на Грађевинском факултету и да ли је памето започети каријеру у Русији?
Који образовни профили, што се инжењера тиче најчешће добијају посао на тим градилиштима?
Хвала унапред...
 
Najbolje bi bilo da odes u firmu i licno razgovaras o svojoj perspektivi tamo.
Поздрав свима !
Успео сам да погледам већи део теме тражећи одговор на нека питања која ме интересују. Одустао сам зато што има доста постова и искрено треба доста времена да се све прелиста, тако да ћу поставити питања овде. Унапред се извињавам уколико је већ било речи на сличну тему.
Да ли неко зна случај да су дипломци, без радног искуства, добили запослење у неком од ових предузећа?
Да ли вреди конкурисати, или их контактирати, ако сте тек дипломирали на Грађевинском факултету и да ли је памето започети каријеру у Русији?
Који образовни профили, што се инжењера тиче најчешће добијају посао на тим градилиштима?
Хвала унапред...
 
moj suprug je trebao da putuje danas al su odlozili za sutra ....tjumen , altipinskiy,,,,ima li jos neko da putuje sutra....

Moj dragi valjda 29-tog,isto u Tjumen,pa ako da Bog da sve bude ok,sigurno ce tamo da se sretnu,a nas dve kao sto rece Ljilja u kafanu.....:zcepanje::zcepanje::zcepanje: Nego Tijana kako si ti,jelte hvata frka sto dragi putuje?:) Ja ovamo jedva cekam da ovaj moj krene(zbog finansija),a kad dodje taj dan pojma nemam kako cu uopste to da iskuliram....Tijana tvom muzu srecan put i svima koji sutra idu,a mi zene cemo vec nekako da se snadjemo....:manikir:
 
moj suprug je trebao da putuje danas al su odlozili za sutra ....tjumen , altipinskiy,,,,ima li jos neko da putuje sutra....
Moj suprug je tamo - ako 'oces, mozemo i docek neki da organizujemo :vatromet::kez:
;)

Salu na stranu, eto - voljna sam otkriti ime svog supruga (u pp),
ako ce to ista tvom suprugu olaksati, pa nek' se nadju tamo ... :)

bice akontacije do 5oo dolara na racun u dinarima naredne nedelje tako nam je receno...

Da, da - akontacija je uplacena (oko 42 hiljade) 4 dana nakon odlaska za RF.
 
Poslednja izmena:
Moj dragi valjda 29-tog,isto u Tjumen,pa ako da Bog da sve bude ok,sigurno ce tamo da se sretnu,a nas dve kao sto rece Ljilja u kafanu.....:zcepanje::zcepanje::zcepanje: Nego Tijana kako si ti,jelte hvata frka sto dragi putuje?:) Ja ovamo jedva cekam da ovaj moj krene(zbog finansija),a kad dodje taj dan pojma nemam kako cu uopste to da iskuliram....Tijana tvom muzu srecan put i svima koji sutra idu,a mi zene cemo vec nekako da se snadjemo....:manikir:

Kad je konkurisao, koja mu je struka za koju ide i da li mu je konkretno rečeno da ide 29-og?
 
Другар ми се јавио данас из Тјумена, цитирам:

Jbg brate doslo je mnogo novih stojis u redu za klopu po sat vremena ovih dana
ma sve u svemu jbg dosao si da radis, ne vredi se zaliti

Brate ne znam sta je, dolazi ih svaki dan, ovde ih se nagomilalo bruka, a slabo varioci dolaze i ovaj sto je otisao na presek jos se nije vratio, ima vise od mesec dana.
Sporo valjda idu papiri, a tamo gde ti ides cuo sam da je jebenije nego ovde, stalno hladno kazu.

Ne znam sta cu za produžavanje. Izgleda da je nelegalno ko ide u Kazaksatan.
Kazu da su neki dobili 5 godina zabrane zbog toga

Ма да им :batina::tiganj::azdaja::batina::tiganj::azdaja:, БАШ

Јe..š ga, ne znam sta ce biti.
Ja sam sigurno do 11. maja xexex

ЕТО ТОЛИКО ЗА САДА!

ПС И свака част за Мицу убицу! (где је ископа) :kpozdrav::kpozdrav::kpozdrav:
То је време које овде никада неће проћи!:rida::rida::rida:
 
Ne znam sta cu za produžavanje. Izgleda da je nelegalno ko ide u Kazaksatan.
Kazu da su neki dobili 5 godina zabrane zbog toga

E ako im to postane praksa biće veselo!!! jer kao po običaju firma opere ruke od svih koji dobiju zabran kao da ti nesretni ljudi nisu radili za njih. Jednu su grupicu uslovili za produženje na mesec dana jer ako odbiju da odu za Kazahstan, niko im ne garantuje da će se vratiti nazad posle odmora. Strašno!!!
 
Drug je l' to samo za bravare ili za sve radnike koji preko Hopex-a idu u RF?
И мене интересује. Одговори нам ако можеш.

E ako im to postane praksa biće veselo!!! jer kao po običaju firma opere ruke od svih koji dobiju zabran kao da ti nesretni ljudi nisu radili za njih. Jednu su grupicu uslovili za produženje na mesec dana jer ako odbiju da odu za Kazahstan, niko im ne garantuje da će se vratiti nazad posle odmora. Strašno!!!
Мени то није јасно око Казахстана. Да ли то значи да Велестрој, Хопекс није људима урадио радне визе довољно дуге???
 
Samo covek da popizdi,prvo cekam priglasnje stigne priglasnje,cekam da udare vizu,udare vizu.....pa sta se vise ceka koji moj:evil:

Ti si care, ne na konju, nego na tri konja!!! Ideš za koji dan i to je to... tebi je ovde najizvesniji odlazak i nemaš potrebe da se nerviraš. Verovatno čekaju da formiraju grupicu za let. Ne verujem da šalju pojednačno i da se tamo ljudi "cimaju" da čekaju po jednog putnika namernika. Cenim da je tako, možda grešim...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top