Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da se razumemo. Nemam ništa protiv priče i šala o plati, jer je to suva i sirova reala, kao i ova tema. Ali, napisati prvi post na Krstarici i u njemu pitati za platu, nije u redu. Znači da se tema prati, čita, čitaju se informacije koje drugi pišu trošeći svoje vreme, volju i snagu, ali se ne učestvuje pišući na temi. Svako kome je neko tamo, u Rusiji, ili čeka da ode, ili se vratio ima nekakve informacije. To jednostavno nije pošteno prema svima onima koji pišu.

:strika:

Potpuno se slazem.ovde smo da pomognemo jedni drugima iskustvima iz prve ruke.vise puta sam ostavljao broj mob,ali bolje je kada vise ljudi vidi sta pisem.posle 14 odlazaka za rusiju,od toga dva za velestroj(sabetta)mislim da mogu pomoci svim pocetnicima u ovom nasem mukotrpnom poslu.svima sve najbolje i srecno
 
Da li je neko dosao na bolovanje iz RF-a i ako jeste, kada su ga vratili na posao? Ja sam dosao sa gradilista Grusevaja, okolina Novorosiskog, na Crnom moru. Sleteo sam 29,08, a bolovanje sam zatvorio 03,10, i od tad niko nista ne zove, a priglasenje mi vazi do 03,03,2015,

postovani mickey83 moj suprug je stigao 12 oktobra sa sabette zbog bolesti.bio je tamo 2.5 meseca.otvorio je bolovanje,a nazad ga zvali odmah posle dolaska nakon 3.4 dana.naravno da nije sposoban da se vrati jos uvek je na lekovima i jako nas je zacudilo sto nikoga ne intresuje dal si ti dobro ili nisi.nedelju dana idemo po lekarima,a njega zovu ponovo da se vrati na sabetu i ako znaju kolko je bilo kriticno.niko nije okrenuo tel da pita jel on ziv uopste.ne planira da se vrati na sabetu ni slucajno.njemu viza istice 1novembra ove godine puno pozdrava
 
sutra putujem za RF i viza mi vazi do 3.januara,i produzice je jos 4 meseca dok budem u rusiji,e sad supruga treba da mi se porodi krajem januara pa bih da pitam dal zna neko dal imam pravo da dodjem na 15tak dana kuci!

Ne znam tacno da li ce da ti odobre 15 dana,jer u ugovoru pise da za porodjaj zene mozes da dobijes 7 dana,ali mozes da zamolis direktora pa verovatno ce da ti odobre.Ali,sve to ide o tvom trosku.

- - - - - - - - - -

postovani mickey83 moj suprug je stigao 12 oktobra sa sabette zbog bolesti.bio je tamo 2.5 meseca.otvorio je bolovanje,a nazad ga zvali odmah posle dolaska nakon 3.4 dana.naravno da nije sposoban da se vrati jos uvek je na lekovima i jako nas je zacudilo sto nikoga ne intresuje dal si ti dobro ili nisi.nedelju dana idemo po lekarima,a njega zovu ponovo da se vrati na sabetu i ako znaju kolko je bilo kriticno.niko nije okrenuo tel da pita jel on ziv uopste.ne planira da se vrati na sabetu ni slucajno.njemu viza istice 1novembra ove godine puno pozdrava

Sta mu bi? pozz
 
sutra putujem za RF i viza mi vazi do 3.januara,i produzice je jos 4 meseca dok budem u rusiji,e sad supruga treba da mi se porodi krajem januara pa bih da pitam dal zna neko dal imam pravo da dodjem na 15tak dana kuci!

Za pravo bas i ne znam,ali kako ces tada vec biti tri meseca tamo,mislim da ce ti omoguciti kao i ostalima a to je odmor od 21 dana.bilo bi lepo kad se to i desi da nas sve obavestis
 
sutra putujem za RF i viza mi vazi do 3.januara,i produzice je jos 4 meseca dok budem u rusiji,e sad supruga treba da mi se porodi krajem januara pa bih da pitam dal zna neko dal imam pravo da dodjem na 15tak dana kuci!

racunaj da neces moci doci uopste,jel da bi ostvario pravo da se vratis i da podneses zajavku za kartu tek kad udjes u 4 mesec boravka ovde.Ono sto je najcesci izgovor je gospodine vas pasos jos nije stigao sa produzenja.Racunaj povratak pocetkom marta.

- - - - - - - - - -

naravno izuzetak od tih pravila su muljaza i debela veza,ako to imas ne boj se u suprotnom,tesko izvodljivo,budi spreman na to.Sa srecom u svemu.
 
kum1.
cek ako imam pravo po ugovoru to je onda o njihovom trosku?ili ako hocu ja duze da ostanem ja snosim troskove?

Ne bih znao tacno da ti kazem jer oni menjaju prava kako im odgovara,ali secam se jednog coveka kome se zena porodila pa je pitao da dodje kuci.Dali su mu 7 dana,ali da dodje o njegovom trosku,tj.odbice mu se od plate. Ovo znam sigurno,tako da....proveri,pitaj ih,mozda je samo tako bilo sa tim covekom.I to moras da znas da 2-3 dana gubis u jednom pravcu :D
 
Poslednja izmena:
kum1.
cek ako imam pravo po ugovoru to je onda o njihovom trosku?ili ako hocu ja duze da ostanem ja snosim troskove?

Procitaj ugovor pazljivo.IMas pravo na slobodne dane,a nigde nije navedeno da imas pravo na odlazak u Srbju u tom slucaju...Tesko da ce te pustiti osim da sam snosis troskove,koji nisu mali...


Evo da vas obavestim da sam po prvi put postala nana (ćera mi se porodila), i to jednom Stefanu, koji je rođen na godišnjicu braka svojih roditelja, i danas ima 6 dana :strika:

:cvet::cvet::cvet::zurka::vatromet::vatromet::vatromet::cmok:CESTITAM!!!! Sve najbolje,neka bude zdrav i srecan!!!

Neka mi nitko ne zamjeri, imam pitanje:

Kakve mobitele nosite na terenu RF? Mislim kako se "obični"mobiteli ponašaju na tih -30/40/50 stupnjeva?

I da li se treba uzimati Caterpillar ili neki heavy duty IP67 mobitel?


JA licno sam koristio sve sto imama u tom momentu,ali bateriju jede mraz,i treba da ga drzis u unutrasnjem dzepu.NAravno da cti IP67 vredeti,ne razmisljas da li je pokvasen,prasnjav.....
 
Procitaj ugovor pazljivo.IMas pravo na slobodne dane,a nigde nije navedeno da imas pravo na odlazak u Srbju u tom slucaju...Tesko da ce te pustiti osim da sam snosis troskove,koji nisu mali...




:cvet::cvet::cvet::zurka::vatromet::vatromet::vatromet::cmok:CESTITAM!!!! Sve najbolje,neka bude zdrav i srecan!!!




JA licno sam koristio sve sto imama u tom momentu,ali bateriju jede mraz,i treba da ga drzis u unutrasnjem dzepu.NAravno da cti IP67 vredeti,ne razmisljas da li je pokvasen,prasnjav.....

Hvala na odgovoru, iako bih ja trebao dobiti službeni mobitel, uzeti ću i neki IP67/68, tipa CAT Q15, Commando ili HUMMER H5 pa da ne brinem.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top