Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ako vam je za utehu ja sam se danas konačno čuo snjim,dobio sam još jedno obećanje pa ću sačekati par dana da ne dižem dreku odmah.sudeći po pričama nekih mojih prijatelja iz loznice neće prevariti,no nikad se nezna,ovde je laž postala normalnija nego istina.u svakom slučaju pisaću sta se dešava.

A gde ti treba da ides?i na koji telefon si ga dobio?mobilni ili fixni?Ja treba da idem i EK..kao tesar.Mozda budemo zajedno?
 
Vidim da nas narod nikada nece nauciti lekciju, a mislio sam da smo posle piramidalne stednje iz devedesetih postali malo pametniji ili bar oprezniji.

Kako prepoznati prevaru! Kratko uputstvo.

1. Osoba izbegava da Vam navede ime agencije za zaposljavanje.

a) Trazite da Vam ustupi link do agencije na ovoj stranici http://www.apr.gov.rs/

2. Ne postoji stabilni (fiksni) telefon vec Vas osoba upucuje na mobilne brojeve, postoji mogucnost da Vas navodni poslodavac ustupi stabilni telefon u tom slucaju proverite dve stvari da li je navodni poslodavac zaista dostupan na tom broju i da li je i koje pravno lice registrovano na tom broju?

3. Obecava Vam zaposljavanje ali je pre svega potrebno uplatiti neku vrstu naknade.

4. Ostavlja e -mail adresu sa zavrsetkom @yahoo.com, @google, @hotmail itd. kao kontakt adresu. Svaka ozbiljna firma ima prezentaciju na internetu i koristi domen @ImeWebStraniceKompanije.com.

5. Obecava sigurnost ali odbija da ostavi bilo kakve podatke na forumu vec trazi da ga kontaktirate putem privatne poruke, upitajte sami sebe zasto Vas navodni poslodavac ima strah od toga da se javno predstavi?

6. Proverite koliko poruka na odredjenom forumu ima clan koji se sav usplahiren javlja da je prezadovoljan svojim novim poslom, najcesce je u pitanju prevarant ili njegovi saucesnici koji registruju vise forumskih klonova kako bi podizali relevantnost prevare.

7. Ogromne zarade, ovo je najcesci mamac za pecanje lakovernih! Proverite pre svega da li su zaista satnice u 'Obecanoj Zemlji' onakve kakve Vam prezentuje Vas navodni poslodavac, a to mozete lako proveriti na internetu ili preko nekog poznanika za koga pouzdano znate da je bio ili trenutno boravi u 'Obecanoj Zemlji'.

Znaci kada vidite neku od ovih tacaka znajte da je u pitanju PREVARA.
 
Poslednja izmena:
Znate sta ljudi ja sam licno bio sa mocom samo sto ja nisam prihvatio posao za EK... prvo sto se nerade regularni papiri, nego se ide na izlaz .mislim da Mica nije od ljudi koji su prevaranti to sto se njemu daje 150 e kad ti da kartu na aerodromu to je za njegov trud i to je za mene u redu ja bih mu dao i vise samo da je posao sa radnom vizom da nerazmisljam kad podjem nazad.
 
Znate sta ljudi ja sam licno bio sa mocom samo sto ja nisam prihvatio posao za EK... prvo sto se nerade regularni papiri, nego se ide na izlaz .mislim da Mica nije od ljudi koji su prevaranti to sto se njemu daje 150 e kad ti da kartu na aerodromu to je za njegov trud i to je za mene u redu ja bih mu dao i vise samo da je posao sa radnom vizom da nerazmisljam kad podjem nazad.

A jel platis kartu unapred ili je dobijas besplatno od firme gde treba da radis?
 
Ja sam pre par godina imao slucaj da izvlacim coveka ovde iz firme Sivas,kojeg je takodje neka agencija poslala. Kad su trebali da podju bio im je obecan grupni smestaj,povratna karta,5 $ satnica,tri obroka. Kad su ovde dosli dobili su smestaj gde ni kerovi ne bi spavali,rekli su im da ce prve pare dobiti kad kartu odrade,satnica 3.3$ i pastete za rucak.

Zaboravih,oni se kriju pod raznim nazivima,ali ova firma konkretno gradi moskovski aerodrom domodedovo.
 
Koliko znam sve firme plaćaju kartu,ko bi bio lud da ide o svom trošku,prevare su uvek moguće no to se vidi čim stigneš,ako neko radi već mesecima u toj firmi on i zna je li u redu.najlakše su prevare ako je cela ekipa nova,i u tom slučaju bežiš odmah.treba imati 200 e,i možeš vozom iz bilo kog grada Rusije.
 
Evo ovako.......
Video sam na sajtu nekoliko komentara koji na los nacin govore o agenciji mog prijatelja, za koji sam im dao kontakt telefone.
Ja sam se upravo cuo sa njim , te u vezi toga imam da vam kazem:
-On radi sasvim regularno, i upravo juri kako da posalje jednu grupu u rusiju.
-Takodje trenutno prikuplja papire i ljude za posao u Ceskoj, a potrebna mu je i jedna ekipa za rad u Ukrajini.
-Jedan gospodin me je kontaktirao na pp, izrazavajuci zabrinutost jer je mom prijatelju ostavio pasos.
Kada ostavite pasos da vam se srede papiri, vise NE MOZETE da odustanete, jer sama izrada papira kosta...Da ne mislite mozda da ta izrada moze njega da kosta, a da vi mozete da se predomisljate kako vam volja?
Takodje, ljudi koji idu da rade treba da se povinuju uslovima agencije, i ne mogu po svom nahodjenju da iste uslove menjaju(prepoznace se oni na koje se ovo odnosi).
 
da li neko zna koja agencija sredjuje vize za duzi period u ruskoj federaciji?

ako hoces duze od mesec dana treba ti pozivno pismo od osobe iz rusije koja garantuje za tebe i ides u ambasadu u beogradu i vadis vizu na 3 meseca ili preko neke firme da ti da garantno pismo i radnu dozvolu a ako hoces privatno da ostanes 6 meseci i duze bolje ne pitaj papirologija je deset puta gora nego kod nas,treba ti kao prvo osoba kod koga ces biti da garantuje za tebe,krstenica,medicinski pregledi,dokument da nisi osudjivan itd i to sredjujes ovde u rusiji,dokumenti se prevode ovde i medicinski pregled ti je ovde,pozdrav
 
ako hoces duze od mesec dana treba ti pozivno pismo od osobe iz rusije koja garantuje za tebe i ides u ambasadu u beogradu i vadis vizu na 3 meseca ili preko neke firme da ti da garantno pismo i radnu dozvolu a ako hoces privatno da ostanes 6 meseci i duze bolje ne pitaj papirologija je deset puta gora nego kod nas,treba ti kao prvo osoba kod koga ces biti da garantuje za tebe,krstenica,medicinski pregledi,dokument da nisi osudjivan itd i to sredjujes ovde u rusiji,dokumenti se prevode ovde i medicinski pregled ti je ovde,pozdrav

a da li znas nekog ko to sredjuje za lovu?jako mi je bitno da to sto pre zavrsim.po tvom misljenju sta mi je najbolje da uradim posto nemam nikoga da mi posalje garantno ili pozivno pismo.pozz
 
nasoj firmi su trenutno potrebni radnici za radove na izgradnji dalekovoda napona 220KV i 400 KV duzine oko 1.000 km na istoku rusije.

potrebni profili (svi sa radnim iskustvom) :

-montazeri
-inzenjeri energetike

nismo nikakva agencija, niti posrednici, nego podizvodjac radova na projektu!

ako imate radnog iskustva sa ovom vrstom posla mozete me za pocetak kontaktirati ovde na forumu preko privatne poruke.
 
Nekoliko orjentacionih pitanja ,da li su Rusi poceli sa gradnjom evenkenskaje hidrocentrale trebala bi da bude druga u svetu sa ,proizvodnjom vecom od Srpske, i da se pravi 10 godina? jel proradila sajano-susenska ges nakon proslogodisnje havarije , i jesu li zavrsili onih par dalekoistocnih hidrocentrala projekata na amuru?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top