Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
dobro vece :)
od famoznog repetitora izgleda nista. rekose da ga postavljaju jos pre skoro mesec dana, ali od tada kvalitet veze se popravio za mozda pet posto i po svemu sudeci tako ce i ostati. sneg im pada i to cesto i obilno, ali kratko. vecina ima problema sa cizmama, nekim valjenkama, od valjane dlake, koje kako sam shvatila nemaju djon, pa cim otopli, noge im budu mokre. mada, kaze, dobili su nove cizme danas... mi najcesce komuniciramo putem mejla, raspises se, pa kad mozes posaljes. teme su nam uglavnom licne prirode. dosta mu je sto je tamo, pa ne mora jos i sa mnom o tome da razglaba. satelitski tel vise uopste ne koristi a preko skajpa smo se cak videli tri puta, mada se uvek zavrsilo pucanjem veze, bez pozdrava i otpozdrava. i da napomenem, svaki put kada koristi skajp, to vec bude kasno, po njihovom vremenu prodje 23 casa, pa su veze malo rasterecenije. i ima pristup kancelarijama tako kasno, jer je vodja projekta, barem je bio, pa uvece oni imaju neke planjorke - sastanke na kojima planiraju naredni dan, pa on onda jos malo produzi...

Hvala puno na ovim recima.Ja gotovo da i nisam cula svog supruga posto je veza pukla posle jednog njegovog halo i to je to,tako da mi svaka informacija dobro dodje da imam bar neku sliku o situaciji.Iskreno se nadam popravci tog repetitora jer u suprotnom ovih 6 meseci ima da nam svima presednu:(Pozdrav za sve!
 
I Ja sam pitao, al izgleda da niko ne zna...

Skoro pa na svim gradilistima imas farbare. A satnica...pa zavisi,5 dolara,mislim da retko ko ima ispod 5 dolara.Ti sto imaju ispod 5 dolara su ti uglavnom zabusanti,I oni koji su po ceo dan sa mob.tel. u ruci I oni koji idu da pisaju I da seru svakih 5 minuta. A tamo u Sibiru ti je kao na Kopaoniku zimi. Divota! Jos ako umes da skijas slobodno ponesi skije :D Sibir k'o Sibir,zimi led,leti blato I to je to :)
 
Skoro pa na svim gradilistima imas farbare. A satnica...pa zavisi,5 dolara,mislim da retko ko ima ispod 5 dolara.Ti sto imaju ispod 5 dolara su ti uglavnom zabusanti,I oni koji su po ceo dan sa mob.tel. u ruci I oni koji idu da pisaju I da seru svakih 5 minuta. A tamo u Sibiru ti je kao na Kopaoniku zimi. Divota! Jos ako umes da skijas slobodno ponesi skije :D Sibir k'o Sibir,zimi led,leti blato I to je to :)

Hvala Milance, konacno nesto konkretno o farbarima...
 
Pozdrav svima na forumu! Po zanimanju sam arhitekta i trenutno radim za crkavicu od 15000 din. Redovno saljem CV na sve moguce konkurse u nasoj i zemljama u okruzenju, ali bezuspesno, nazalost. Ako neko zna kojoj firmi su potrebni arhitekti, ili uopste, na koji nacin se najlakse, najbrze i, naravno,najsigurnije moze otici u RF... Unapred zahvalna na odgovorima. :)
 
Pozzz svima.Novi sam na forumu.Interesuje me ako neko moze da mi odgovori,gde salju farbare,za koju satnicu i kako je tamo.Unapred zahvalan

Uglavnom salju u Sibir, rad nije naporan i tezak, ako ne radis na visini, krovnu konstrukciju. Radio sam na -51 u januaru i izdrzao sasvim normalno uz cesto grejanje unutar butke (barake, kontejnera)...U Grupi pre mene niko nije imao ispod 5 dolara. Kada sam ja dosao olovinom januara, poceli su da se proseravaju, skinuli nam satnice, skinuli nam po 20 % koje daju Rusi na satnicu koju imas. Za satnicu od 5 dolara ne treba da budes neki radnik, vec da budes dobro sa sefom jer u startu ti od njega zavisi visina zarade.

Ako ides kao farbar i verovatno u Sibir, na vecini gradilista zaboravi mobilni telefon i internet.
 
Добар дан.
Нов сам на форуму,а требало би ми што више информација о НПС2 ( смештај,храна,колико се путује,телекомуникације какве су..). Чекам приглашење, које би требало да стигне крај марта-почетак априла.
Хвала унапред
 
Strasno da ne verujes. Kad si ti bila u Rusiji pa cekas platu? :D

e Ledeni mislim da si vise svima dosadio sa tim prozivkama zena na forumu...tebe je ocigledno neka OPASNO zajebala u zivotu...pa sad lecis komplekse na drugim zenama...evo ja bas sedim kuci...ne radim nista i cekam muzevljevu platu koji se mrzne tamo u Sibiru,a mene savrseno boli uvo za to....smara me vise sto nema plate jer krenulo je lepo vreme pa moram u solarijum...sa drugaricama sam se dogovorila da provedemo vikend na Zlatiboru,pa izgleda da necu moci...vec su mi nokti zreli za korekciju..a o frizeru i da ne pricam...izasla je nova kolekcija za prolece-leto...a ja bez MUZEVLJVE plate ...pa ubicu se majke mi....pa sta oni misle za sta radi moj muz???? Debelo cu da razmislim da li ce ici vise na 2 meseca...bez jedne godine nista...ipak je sve ovo postalo malo za mene...ja bih na Maldive...
ti nas tako vidis ????
 
Poslednja izmena:
Uglavnom salju u Sibir, rad nije naporan i tezak, ako ne radis na visini, krovnu konstrukciju. Radio sam na -51 u januaru i izdrzao sasvim normalno uz cesto grejanje unutar butke (barake, kontejnera)...U Grupi pre mene niko nije imao ispod 5 dolara. Kada sam ja dosao olovinom januara, poceli su da se proseravaju, skinuli nam satnice, skinuli nam po 20 % koje daju Rusi na satnicu koju imas. Za satnicu od 5 dolara ne treba da budes neki radnik, vec da budes dobro sa sefom jer u startu ti od njega zavisi visina zarade.

Ako ides kao farbar i verovatno u Sibir, na vecini gradilista zaboravi mobilni telefon i internet.

Hvala i tebi extravoid...svaka info, za nas nove je zlata vredna..
 
e Ledeni mislim da si vise svima dosadio sa tim prozivkama zena na forumu...tebe je ocigledno neka OPASNO zajebala u zivotu...pa sad lecis komplekse na drugim zenama...evo ja bas sedim kuci...ne radim nista i cekam muzevljevu platu koji se mrzne tamo u Sibiru,a mene savrseno boli uvo za to....smara me vise sto nema plate jer krenulo je lepo vreme pa moram u solarijum...sa drugaricama sam se dogovorila da provedemo vikend na Zlatiboru,pa izgleda da necu moci...vec su mi nokti zreli za korekciju..a o frizeru i da ne pricam...izasla je nova kolekcija za prolece-leto...a ja bez MUZEVLJVE plate ...pa ubicu se majke mi....pa sta oni misle za sta radi moj muz???? Debelo cu da razmislim da li ce ici vise na 2 meseca...bez jedne godine nista...ipak je sve ovo postalo malo za mene...ja bih na Maldive...
ti nas tako vidis ????
problem je sto on ne vredja samo nas zene, vec i muzeve nase, koji ispadose magarci jer rade tamo zarad naseg uzivanja...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top