Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobro jutro dobri ljudi :kafa:
Lepo razvijate temu i drago mi je da jedni drugima pomažete oko informacija. Naravno, čitam vas, pratim, ali ne mogu učestvovati u diskusiji jer nisam iz te priče, osim ovako, da vam svima poželim mnogo sreće :)
 
Poslednja izmena:
Bilo bi korisno ako neko, ko je u Tjumenu bio, zna da li kod smeštajnih kapaciteta (kontejnera) postoji bilo kakav WiFi signal? Ovo pitam jer posedujem opremu za hvatanje signala (eksterna magnet antenica i USB adapter). Ako neko zna bilo šta na ovu temu bilo bi korisno da nam kaže, jer smatram da je dosta jeftinija varijanta kupiti opremu za WiFi, ukoliko je signal imalo dobar.

нема WiFi, а нет је 25е месечно!
 
Intеrujе mе kakva jе htz oprеma cipеlе i rukavicе najvisе i na koliko sе dеlе? koliko mozе radnih sati da sе napravi u toku mеsеca?

Прочитај пређашње странице. Имаш и више од тога што те занима, а значиће ти!
Одела су супер, ципеле ок, а ради се нешто више од 300 сати!
 
Nazalost moj muz ih danas nije dobio,pokusace sutra ponovo,mada ja ne verujem da ce otici pre 20 maja,tad je receno da ide tura koja ne ode u aprilu a u aprilu ima dve ture jedna ide sutra,a druga oko 15-20.Ja vise stvarno ne znam ni sta da mislim ni sta da pricam,bolje da je ostala bar radna knjizica kod njega,ovo je vise nepodnosljivo on ne moze da izvuce ni dinar od gazde gde je radio,a ja ne mogu da nadjem nigde posao i sad cekamo cudo da se desi bar da ga pozovu za drugu turu u aprilu.Sutra krece nas komsija za Tjumen,on je bio na probnom u januaru,valjda su 20-tog aprila na redu ovi sto su bili u februaru na probi mada ni to ne mora da znaci izgleda da tu nema reda nego idu radnici profila koji im treba,a moj muz ide kao pomocnik bravara.:(:confused::(

Не сикирај се, опуштено! Послушај Балдонија, будите стрпљиви.
Мени су рекли да ако не стигну папири до 20. априла, онда тек у мају јер они спајају 1. мај и 9. који слави цела земља. Тако да не раде 15 дана.
 
Е, овако другари,




Сад, везано за тему, а све је повезано. Да ли ико мисли да исти тај Хопекс, ИМД, Велесстрој, Путеви Ужице итд. нису свесни тога?
Пријавило толико људи да они могу да бирају, уцењују, обарају сатницу и да се зајебавају.
Људи, толико смо џаба и на извол'те да нисмо ни свесни! Толико нас има који немамо за хлеб, а имамо породице, децу, обавезе... и они то врло добро знају.
Свесно играју на карту, као свако ко ти дугује паре, или шалтеруше по државним службама, или доктори... свесно те зајебавају и завлаче "сачекај, дођи сутра, фали ти још један папир..."
и доводе у ситуацију да кажеш "ма дај шта даш", и још будеш срећан због тога!!!!

Конкретно, другар кога сам испратио 7. марта за Тјумен ми каже: "Буразеру, (отишао је на 3 месеца), нуде ми да продужим на 6 месеци, а не знам шта да радим. Овде су нас спојили са Амерко-м
, смањују нам сатницу (њему су овде, као и мени, рекли 7$, а тамо је поновио атест на цевима и плочама и добио 8,5$, а сада ће да му смањују), све се више ради" итд.
Ја сам му рекао да ћути и ради, јер то је тренутно једини сигуран посао и пара. То и мислим!

Други колега са којим тренутно радим за неке жабаре, а исто је предао папире, хоће да оде и повуче своје папире јер, опет реално:
немаш никакву сигурнопст, ни гаранцију! Нико ти не гарантује да ћеш да идеш, када ће то бити, овде не потписујеш никакав уговор везан за сатницу, а тамо могу да ти кажу да радиш за 5$, ти немаш куд, немаш ни ту је...у сламку да се ухватиш... о уговору за стално да и не говорим.
А када се, Боже здравља вратиш, опет ти нико не гарантује да ли ћеш и када ићи поново... итд!

Мсм, да ме не схватите погрешно,и ја, као и већина, чекам, зовем сваки дан... додуше, не падам у очај јер, нажалост, тако је свима!
Жао ми је ако сам коме покварио расположење, није ми то била намера већ, да изнесем своје мишљење и виђење због чега је све ово овако!

Поштовани форумаши, модераторко и админи, немојте ми замерити!
Поззз свима!
 
Poslednja izmena od moderatora:
majstorbožo, post ti je prepravljen da bude u skladu sa temom.

Samo tako, ljudi koji ovde dolaze po informacije, pomoć, savet, po neku kulturnu šalu će to i moći da dobiju.
Svi smo mi isfrustrirani po raznim osnovama i nikome od nas nije lako, išao u Rusiju ili negde drugde ili ostajao ovde. Ako bi se rasplinavanje van tema dozvolilo, onda bi sve teme time bile preplavljene i niko ne bi do informacije došao. Ljudi ovde ne dolaze iz besa, nemojmo ih onda besom ni terati.
Za sve ostale ekonomske teme koje vas zanimaju, iritiraju itd možete otvoriti novu temu u okviru foruma Ekonomija sa posebnom molbom za kulturnim izražavanjem. Takodje, imate i Forum Politika, za one kojima je to potrebno, edukovane sagovornike i mnogo, isto tako edukovanih moderatora.

Sad, možemo nastaviti dalje :kafa:
 
Pozdrav i tebi Dule!Da li su ti rekli da sigurno sutra putujes?Da li su ti uplatili neku akontaciju i koliko(ako nije tajna)?:)

Ne, nisu me zvali da potvrde zvao sam ja njih juce i nekim cudom posle stotog poziva dobio ih napokon :worth: Kad mi se javila Bojana iz Velesstroja :rtfm: i kad sam rekao da treba sutra da putujem i zasto mi ne javljaju u koje vreme se putuje receno mi je da se cekaju avio karte, da budem strpljiv i da cu dobiti poziv. Tako da ni ja vise ne znam kako da se ponasam, kofer sam spakovao i cekam taj cuveni poziv. Nisam dobio nikvu akontaciju, da sam dobio naravno da bih rekao...
 
Poslednja izmena:
Nemaš ni ovde nikakvu sigurnost što se posla tiče zato se svi hvatamo za"daj šta daš".Završila sam višu medicinsku i kao na budžetu sam i primanja su redovna ali mizerna za posao koji radim.Sa mojom strukom,godinama staža i radnim iskustvom gde god da odem neka koleginica iz EU za isti posao imala bi bar 30-40% veću platu.Svugde smo jeftina radna snaga a ovde smo.........
 
Ima li neko neki siguran kont. za odlazak na rad u Rusiju ?

Javi se Hopex-u, IMD Meta CO-u ili Velesstroj-u, porazgovaraj sa njima i verovatno će ti reći da dođeš na probni rad. Ukoliko je bilo kome stalo da se domogne važnih informacija o kontaktu onda savetujem da se upotrebi Google pretraga i rezultati su na par klikova od svih, a posebno savetujem da se prelista tema desetak stranica unazad kako nebi postavljali već postavljena pitanja a mi pisali već napisano. Nije teško! :ajmo:
 
Ne znam da li sam o otome već pisao ali nije od goreg da ponovim.

Kada otvorite račune u već naznačenim bankama po instrukcijama koje dobijete, savetujem da uradite VISA ELECTRON karticu i svojim suprugama date punomoćja za dinarski i devizni račun po na osob, jer nikad se ne zna u kakvu nepredvidivu situaciju možemo svi da se zadesimo, ono rečeno za ne daj Bože. Konkretno ja sam tako uradio i neka "nje" samnom. Posebno imajući u vidu da možda nećemo dobijati akontativna sredstva (nije sigurno),ali ako tako bude kartica će svima puno značiti.
 
Predao sam svu dokumentaciju pre mesec dana, nisu mi se javljali... danas sam ja njih pozvao,jer treba da putujem na par dana, pa mi treba pasos, i dobio sam informaciju da cu ici u tjumen uskoro i da sto pre vratim pasos... nadam se da ce tako i biti:)))
 
Javi se Hopex-u, IMD Meta CO-u ili Velesstroj-u, porazgovaraj sa njima i verovatno će ti reći da dođeš na probni rad. Ukoliko je bilo kome stalo da se domogne važnih informacija o kontaktu onda savetujem da se upotrebi Google pretraga i rezultati su na par klikova od svih, a posebno savetujem da se prelista tema desetak stranica unazad kako nebi postavljali već postavljena pitanja a mi pisali već napisano. Nije teško! :ajmo:

Tačno. Ako prelistate unazad dobićete informacije jer se ljudi koji imaju iskustva zaista trude da ih u slobodno vreme prenesu :kpozdrav: na taj način se ista pitanja neće umnožavati i gušiti temu a samim tim i nekom novom znatno otežati terajući ga da toliko istog čita, pa će odustati. Ovo vreme, kakvo je, nikome nije vreme za odustajanje nego za borbu za posao i sredstva da se prehrane porodice.Na taj način, čitajući prethodno, na temi će se umnožavati informacije, saveti, podrška, šala, upozorenja, sve ovno što ovu temu čini izuzetnom i vrednom....a to su ljudi.

:D:ortaci2:
 
Poslednja izmena:
Tačno. Ako prelistate unazad dobićete informacije jer se ljudi koji imaju iskustva zaista trude da ih u slobodno vreme prenesu :kpozdrav: na taj način se ista pitanja neće umnožavati i gušiti temu a samim tim i nekom novom znatno otežati terajući ga da toliko istog čita, pa će odustati. Ovo vreme, kakvo je, nikome nije vreme za odustajanje nego za borbu za posao i sredstva da se prehrane porodice.Na taj način, čitajući prethodno, na temi će se umnožavati informacije, saveti, podrška, šala, upozorenja, sve ovno što ovu temu čini izuzetnom i vrednom....a to su ljudi.

:D:ortaci2:
:klap:
 
Ja sam po struci bravar monter i javio mi se u hopex-u neki Mikica i rekao da ako nemam iskustva u poslovima koje oni rade a to je postvaljanja cevi za naftovod i čitanja nacrta, da ne dolazim džaba. Ja znam da varim elektro, nemam atest i radim sa brenerom, sad za te nacrte, verovatno nebih znao, ali stekao sam utisak da imaju mnogo prijavljenih i da bi mu draže bilo da ne dolazim. A i meni je trošak da odem bezveze. Nemam pojma.

Ne gubi nadu! Pođi i prezentuj to što znaš i lično brk u brk kaži šta možeš da ponudiš. Ako znaš da radiš sa brenerom i imaš iskustva u zavarivačkim poslovima, ne vidim razlog za takvu konverzaciju preko telefona. Meni je, kao i svima koji smo bili na probnom radu rečeno "može to i bolje" a ta priča ima svoje zašto, o čemu nebih ovde pisao.

Dobili smo da upasujemo dva U profila pod uglom od 90 stepeni jedan u drugi, rezali ploče i pripremali iste za zavarivanje (brajfovanje - V šav brusilicom što je po meni van pameti jer je to posao za montera i u prncipu ta priprema za V-šav bi trebalo da se vrši brenerom a naknadno isti očisti brušenjem od šljake i ostalih produkata sagorevanja ukoliko majstor nije adekvatno udesio plamen, jer posle dobrog brenera, još bolje majstorske ruke malo šta ima da se brusi kada su u pitanju pločasti materijali preko D 10mm).
Sve u svemu meni je to delovalo presmešno u tom trenutku, ali verujte da je bilo i onih koji nisu znali brener da upale i koji su brajfovali ploče na "nož" (bez korena za provar), ali i dalje smatram da u tim i takvim zadacima malo šta može da se pokaže, a i oni su svesni toga što sam konstatovao u razgovoru sa njima. Na kraju sam dobio tehnički radionički crtež sa 2D prikazom sklopa i detaljnim proporcijama pojedinačnih delova, a zadatak mi je bio da kažem šta vidim na slici (2D) i kako bih ja to uradio i odakle bi počeo. Palcem ruke je čovek lepo pokrio naziv u naslovu dokumenta. I počeo sam da pucam, bla bla bla... u naravi to je bio prikaz "totema" (samostojećeg reklamnog dvostranog panoa, onaj koje često vidite u parkovima) koje usput budi rečeno napravih na desetine. I ne znam šta je više trebalo da uradim, i pored toga što me je prekinuo jer je video da blebećem ko nečitav i do u detalj govorim, da mi dotični gospodin ne kaže: - "Može to i bolje" :besan2::besan2::besan2:

Tek na gradilištu će svak dobiti svoje mesto u skladu sa znanjem i veštinama nakon par dana, i budite svesni činjenice da poslovodstvo ima oči i pozadi.

Moguće je i to da su zasićeni ljudskim resursima ali opet kažem, dobar majstor samostalac će se prevazići sve prepreke i ostvariti svoj cilj.
 
Poslednja izmena:
Danas je zvao moj muz i rekli su mu da pozove ponovo u ponedeljak,jer papiri iz Moskve jos nisu stigli,pa valjda bi trebali da budu gotovi krajem ove,a u Bg da stignu pocetkom nedelje....tako da ponovo cekamo 839 ponedeljak da cujemo nesto....:besna::mrgreen::telefon:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top