Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne,netreba dizati prasinu upasce im u oci pa ce isplatiti manje nego sto treba.A onaj ko ceka platu ko izeblo sunce, pogotovo prvu, on bi tebi vrlo rado bacio prasinu da ne pises ovako da nerviras narod.

samo da ti kazem imam nepokretnu svekrvu 3 male dece i muza negde bogu iza tregera svega 300 dinara u kuci,zaduzena sam do usiju,ali nemogu nista ni ja ni ti ni gomila ljudi koji cekaju tu platu,mozemo svi samo da se nerviramo i nista drugo.Zivkam i ja svaki dan za platu.Da je bas takva kriza nebi uzimali nove ljude koji skoro svaki dan putuju na gradilista.Bilo je vec zastoja sa platama,bice je sigurno.Ostaje samo da cekamo.
 
Zna li neko procedura sa papirima kad nekog prebace sa jednog gradilišta na drugo u drugoj oblasti (konkretno iz Tjumena za jamalsku oblast), da li se sve radi iz početka, mora li da se vraća za Beograd ili tamo može sve da se završi?
 
samo da ti kazem imam nepokretnu svekrvu 3 male dece i muza negde bogu iza tregera svega 300 dinara u kuci,zaduzena sam do usiju,ali nemogu nista ni ja ni ti ni gomila ljudi koji cekaju tu platu,mozemo svi samo da se nerviramo i nista drugo.Zivkam i ja svaki dan za platu.Da je bas takva kriza nebi uzimali nove ljude koji skoro svaki dan putuju na gradilista.Bilo je vec zastoja sa platama,bice je sigurno.Ostaje samo da cekamo.
Nebila ti u kozi, al nek nas zaobicu makar ovakvi glupi komentari.A zato sto smo cutali i cekali,nismo ,,dizali prasinu,, il nesto drugo zato su nam muzevi,braca,ocevi po rusiji.
 
samo da ti kazem imam nepokretnu svekrvu 3 male dece i muza negde bogu iza tregera svega 300 dinara u kuci,zaduzena sam do usiju,ali nemogu nista ni ja ni ti ni gomila ljudi koji cekaju tu platu,mozemo svi samo da se nerviramo i nista drugo.Zivkam i ja svaki dan za platu.Da je bas takva kriza nebi uzimali nove ljude koji skoro svaki dan putuju na gradilista.Bilo je vec zastoja sa platama,bice je sigurno.Ostaje samo da cekamo.
Onaj ko nedoživi nezna i neoseća tudje probleme,a tako malo svakog od nas deli od svakakve situacije,samo u jednom danu život može da vam se promeni a da ništa na to nemožete da utičete.Razumem i kašnjenje plate ali bi bio red da se ljudima kaže šta i kad mogu da očekuju pa ipak su oni otišli tamo da bi svojoj deci i porodici pomogli a ne da se osečaju još nemoćnijim.Od svega mi je najružnije nepoštovanje ljudskih vrednosti i samog ljudskog života,Nadam se da će neko shvatiti da puno dece danas zavisi od toga kada će plata,ima puno bolesnih,nemoćnih.....
 
Od sutra obustava rada na svim gradilistima...i dal ce nam muzevi doci kuci...i dal ce proci ko oni u sociju,,i dal ce u srbiji biti jos vise sirotinje....ili ce mozda biti plata,a kazu tesko...ostaje nam samo da se nadamo a i za to vise namamo snage....cini mi se...poz

Na sabati obustava rada od jutros,jel nemaju konkretnu informaciju tacno kada ce plata.obustava rada je kazu jedino resenje po ceni otkaza,iz razloga sto skoro se ulazi u aprilil a plate nema .
 
Od sutra obustava rada na svim gradilistima...i dal ce nam muzevi doci kuci...i dal ce proci ko oni u sociju,,i dal ce u srbiji biti jos vise sirotinje....ili ce mozda biti plata,a kazu tesko...ostaje nam samo da se nadamo a i za to vise namamo snage....cini mi se...poz

Znaci mi koji treba tek da idemo da I ne krecemo??? Ili treba biti optimista I veliki borac I ipak otici?!!!
 
ovako ljudi, prijavio sam se ovde da se raspiam kod vas o utiscima i da pitam nekoliko pitanja ako bi ste bili dobri da mi odgovorite. Ja imam prijatelje u rusiji, tacnije u sibiru, bio sam tamo tri meseca i dopalo mi se jako. sada bih nekako da se zaposlim i odem tamo...mozda sam i lud ali eto razmatram tu opciju. ima li neko iskustva kako je to moguce izvesti? tamo postoje neke kvote za strance, postoji lo nacin da se zaobidju te kvote, ili mora preko toga, sta mi uopste treba da bih se zaposlio tamo. svaka informacija mi moze biti od koristi. hvala vam unapred :)
 
Ja mislim da ce oni ubrzo resiti problem

Prijatelju, na osnovu kojih validnih činjenica ti zasnivaš svoje mišljenje?
Nagledao sam se ja u struci takvih situacija milion. Dok im ne staviš do znanja da je dosta, oni će i dalje sirotinju da jašu.
U Srbiji u tome ne oskudevamo, jedan ode, trojica novih dođu, ali nije u tome poenta.
Penta je kako ih zaustaviti. Svi mi možemo da budemo direktori, tako što ćemo da pogodimo posao,a platimo kad imamo radnicima. To znaju i deca.
Kad plata krene da kasni, krivo je rukovodstvo firme, a ne tamo neki poslovođa, brigadir i ostala boranija.
Takođe su odgovorni i za proveru znanja tih istih šefova, jer bez prethodne provere, ne šalje se čovek u inostranstvo.
Odgovorni su i što u slučaju kašnjenja uplata nisu unapred isplanirali, kako da premoste problem.
Očigledno je da ova firma ne ume da osmisli bolji sistem rada, pa sve ostaje na vama ljudi, da prelomite u svojim glavama.
Jeste li spremni na ovo ili niste? Neka vam je Bog u pomoć. Najiskrenije.
 
U ugovoru clan19 pise
Poslodavac moze da zaposlenom isplacuje zaradu u jednom delu ili vise delova u zavisnosti od uspesnosti poslovanja i likvidnosti preduzeca o cemu odlucuje Direktor,i to do poslednjeg dana u mesecu za predhodni mesec.
Ne znam dal sam ovo razumeo da imaju jos 15 dana do isplate.
 
U ugovoru clan19 pise
Poslodavac moze da zaposlenom isplacuje zaradu u jednom delu ili vise delova u zavisnosti od uspesnosti poslovanja i likvidnosti preduzeca o cemu odlucuje Direktor,i to do poslednjeg dana u mesecu za predhodni mesec.
Ne znam dal sam ovo razumeo da imaju jos 15 dana do isplate.

To znači da su platu za januar trebali da isplate najkasnije 28 februara.
 
U ugovoru clan19 pise
Poslodavac moze da zaposlenom isplacuje zaradu u jednom delu ili vise delova u zavisnosti od uspesnosti poslovanja i likvidnosti preduzeca o cemu odlucuje Direktor,i to do poslednjeg dana u mesecu za predhodni mesec.
Ne znam dal sam ovo razumeo da imaju jos 15 dana do isplate.

Već je mart mjesec i taj član 19. koji citiraš govori o tome da je januarsku zaradu po Ugovoru poslodavac morao isplatiti do kraja februara najkasnije.
 
Zna li neko procedura sa papirima kad nekog prebace sa jednog gradilišta na drugo u drugoj oblasti (konkretno iz Tjumena za jamalsku oblast), da li se sve radi iz početka, mora li da se vraća za Beograd ili tamo može sve da se završi?
Ja sam iz Tjumena otisao u Nejungri u Jamalskoj oblasti sa paiprima iz Tjumena dobio sam vizu i radnu dozvolu do 14 septembra i sad sam tu na NPS 19 sa tim papirimai nerade se ponovo papiri nego sa tima radis i nema vracanja za BG. U Tjumenu ce ti sve zavrsiti bar su tako nama uradili
cekajuci platu i petak :D
udri brigu na veselje :))
Samo veselo plata tek u sledeci petak tako danas nama rekose.

prosao sam probu papiri su u firmu stigli...kad da se nadam pozivu za lekarski i putu za rusiju??
Zavisi ceka se od par dana pa do 6 meseci neko i vise nema pravila. ja sam cekao mesec mada sam u aprilu predao sve papire a tek u septembru su me zvali i odradio sam dva lekarska i u novembru sam vec bio u RF
Plata: meni u ugovoru pise isto sto i u zakonu o radu-isplata do poslednjeg dana u mesecu za predhodni mesec.
pitanja:
1.sta vam pise u aneksu? kada je plata? (ne mogu da pronadjem aneks ugovora)
2. da li oni imaju neke penale ukoliko ne isplacuju zarade na vreme?
Penale samo u fudbalu bratac ovde nema toga u aneksu svima pise isto ali koja firma se jos pridrzava toga i sta si ti u obavezi da ispunis a sta firma kad ti pogresis onda po ugovoru a kad oni e onda puj pike nevazi. Strpljen spasen cekaj platu danas rekose u petak ali sledeci tj 21.03

Molim nekoga ko je u Rusiji z zeljan je da pomogne meni i mom suprugu da mi napise na pp broj racuna da mu uplatim novac kojim bi mom suprugu uplatio dopunu na "ROSTELEKOM"on je na 1 kod novog Uringoya tamo nema ni interneta ni bankomata a ni gde da uplati kredit.Hvala unapred.

Pozdrav Danijela ja bi ti pomogao ali nisam u mogucnosti do nedelje da odradim dopunu jer samo nedeljom idemo do grada. Mogao bi i radnim danima ali skup mi taksi da platim sam 900 rubalja placam u oba pravca tako da jedino ako ti odgovara nedelja nije problem. Mogu ti poslati broj racuna i u nedelju ce imati dopunu na svom telefonu javi samo ako ti odgovara ili si se snasla vec
 
dobar dan samo sam usla na kratko jer imam smrtni slucaj u porodici,naime mom muzu je mrla sestra i trebala bi nekako da mu javim,znam da on nemoze da dodje ali bi volela da bar sazna nekako.firmu danas ceo dan nemogu da dobijem.uh pomozite mi molim vas.on je znao da nema nista od nje ali je se nadao da ce izdrzati bar do maja dok se on ne vrati.svi smo mnogo tuzni i neraspolozeni:(:(
molim vas dobri ljudi.on je u kujumbi na gradilistu tamo negde gde nema interneta

moje saucesce
 
Na zalost ne,ovde ima nagadjanj i informacija koje su dobijene iz firme,ali to nije nista konkretno,na zalost.
Ovo je stvarno vec kriza vecina nas je racunalo na platu kada je trebala da bude i sada su novcanici prazni i racuni zaduzeni.
plata bi trebalo da bude 21.03.2014 (staviti datum po zelji)

mislim da je ovo kasnjenje nepotrebno. zasto ne bi ukinuli plate
imas da jedes, pijes, da spavas, da radis i jos bi da budes placen, pa mislim stvarno gde to ima.
zasto da maltretiramo vlasnike firme sa sitnicama, imaju oni vajznija posla od toga.
pozdrav za sve.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top