Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
koliko sam ja skontao da hopexa vise nema tj sad je sve to velestroj. a kad je bio izvini

U Subotu. Zvanično imaju sajt Hopex intenational tad je jedna grupa od 30 radnika odputovala samo ne znam gde tj u koji deo Rusije i dobili su akontaciju od 500usd.Od njh petoro koji su imali zakazan razgovor samo je moj suprug dobijo ovo što treba da prikupi od dokumenata pre nego što ga pozovu.Valjda to nešto znači?:confused:
 
Gospodo i Gospodje nemojte me mesati sa ljudima nije lepo mesati ljude sa drugima i kaciti im nesto tudje

- - - - - - - - - -

Niloga ja nisam vredjao ja svaciju veru postujem al ja sam srbin i ja se tim ponosim ko se stidi svoje vere
TU COVEKA NEMA
Poštovani Mitre,

prvo na šta ću se osvrnuti jeste tvoja retorka. Mislim da nije primjerena! Ima nas ovdje koji smo na ovom forumu registrovani iz lične nevolje i svakome je svoja muka najveća. To što tvrdiš da se na ovom forumu vidi da nekolicina radi a ostali "mlate praznu slamu" prosto ne stoji! Istini za volju, jako je mali broj onih koji se javljaju i pišu o svojim iskustvima sa lica mesta ma gdje god to bilo po ruskoj federaciji, mada ih ima i svi mi smo veoma zahvalni na spremnosti takvih ljudi da napišu par redova i pored sveg umora. Mi koji pišemo ovdje i razmjenjujemo informacije, očekujemo da nas pozovu skoro svakog dana i kažu nam da se pakujemo. Tebi svaka čast na tome što si istrajao kako već reče devet godina u angažmanu širom Rusije. To nije mala stvar i na osnovu toga te molim da daš svoj doprinos u temi i pomogneš svima nama svojim iskustvom nekim opštim informacija. Kao što sam već rekao, svi mi koji smo uzeli učešće u ovoj temi, smo kadri i dostojni posla! Vjerovatno u tvojem okruženju postoje ili su postojali oni koji to nisu i predpostavljam da ih je mali broj, ali na osnovu toga ne možeš donositi zaključke i suditi većini i pisati kako ne znamo ili nećemo da radimo!


Zamolit ću te da u skladu sa pravilima Foruma u buduće koristiš mala slova.

Svoja lična verska, nacionalna i svaka druga opredeljenja ostavi za sebe i sve što je vezano za to. Ima ovdje raznih nacija, nacionalnosti, vera i veroispovesti. Svaka čast što si se pričestio i nazdravlje ti pričest bio, ali mislim da je to suvišno ovde pominjati.

Nebih volio da idemo u dalju polemiku. Sve što sam napisao shvati kao dobronamjerno i ništa lično!

Pozdrav iz Zrenjanina!
 
U Subotu. Zvanično imaju sajt Hopex intenational tad je jedna grupa od 30 radnika odputovala samo ne znam gde tj u koji deo Rusije i dobili su akontaciju od 500usd.Od njh petoro koji su imali zakazan razgovor samo je moj suprug dobijo ovo što treba da prikupi od dokumenata pre nego što ga pozovu.Valjda to nešto znači?:confused:

bobuljka to sto su tvom muzu rekli da prikupi papire znaci samo da moze to i da uradi,lepo preda i onda ceka,ceka,ceka i ceka,a ako ima srece mozda ga i pozovu posle kraceg perioda,izgleda da nema pravila....Meni sad ovo stvarno vise nije jasno da li su Hopeks i IMD sad sa Velesstrojem?:dontunderstand:
 
Колико ја знам сад све то спада под Велестрој. Уосталом у Хопексу канцеларији на телефонски позив одговарајау: Велестрој, изволите..
 
Komšinice,
duboko izvinjenje što nisam obratio pažnju na profil.

Ako je tvoj čovek dobio instrukcije za pribavljanje dokumentacije ne znači ništa drugo osim da je evidentiran kao potencijalni kandidat za radnika na nekom radnom mestu za koje je konkurisao. Kada obavi sve pripremne radnje (pribavljanje dokumentacije a sve osim lekarskog) i iz firme zatraže da pošalje tu istu dokumentaciju, ukoliko mu to već nisu, tada može biti siguran da je ušao u neki uslovno rečeno uži izbor. Kao što si mogla da pročtaš u ranijim postovima, iskustva su raznolika. Neko ima tu sreću da ode posle mesec dana a neko čeka i više od pole godine. Konkretno ja čekam dva i pol meseca i u fazi sam iščekivanja priglašenja. Već sam o tome pisao ali ni sada neću biti lenj pa ću ponoviti, da vreme provedeno u čekanju zavisi od više faktora. Naime, sve zavisi od potreba za ljudskim resursima na samom gradilištu, vremena koje je potrebno da se pribave priglašenja od imigracionih vlasti ruske federacije, vremena za dobijanje vize kao i od organizacije i formiranja grupe od strane same firme jer ne šalju ljude pojedinačno. Najbitnije u svemu je da se naoružate strpljenjem i čekate jer se to svakako isplati.

Pozdrav!
Zemo najjaci si na forumu.To ti kazem sasvim ozbiljno.Inace,ja sam covek od 47godina i deda sam.U vezi papira bih dodao i to,da su problem i kvote. Za svaki kraj se dobijaju kvote i ako su one probijene,nastaje problem.I ja cekam priglasenje svaki dan. Zao mi je kad vidim nasu omladinu da se muce po Sibiru,ali sta da se radi. Pozdrav svima,i skoriji odlazak.:ok:
 
Kako polako dolazim do sve više informcija sve više padam u bedak:sad2:.Stvarno je ponekad neznanje blaženo:think:

Meni samo nije jasno zasto su mom muzu trazili da obavi taj lekarski i potvrdu iz suda da uzme i jos da im da i radnu knjizicu,ako ne planiraju da ga zovu uskoro da ide.Prosle nedelje ono kad us ga zvali da ga pitaju jer je raspolozen da ide u Rusiju mi se bas ponadali da ce da ide sad 9-tog i ponovo nista,kao da mu neko bre ne da da krene,a vidim decko se javio na forumu isto tako ga zvali ide sutra.Stvarno cemo nacisto da poludimo,bolje neka mu i vrate papire kad vec nece da mu kazu datum ovo je vise neizdrzivo.....
 
Pozdrav svima na forumu... Nov sam clan, u proslu subotu dobio sam poziv od Velesstroj-a da li sam zainteresovan da putujem za Tjumen, putuje se 09.04. (a to je sutra) i cekam od njih poziv da mi jave u koje vreme se krece, a inace vodoinstalater sam po struci. Ako je neko bio u Tjumenu i zna kako je tamo vreme (to me najvise interesuje) molio bih da mi kaze da bih znao sta od garderobe da ponesem... Unapred hvala!

Pozdrav i tebi Dule!Da li su ti rekli da sigurno sutra putujes?Da li su ti uplatili neku akontaciju i koliko(ako nije tajna)?:)
 
Kolege forumasi zna li iko ista o drazic manisi. Da li stvarno salje ljude za rusiju ili ima neka caka?

E taj lik je posrednik, ja sam preko njega kao trebao da idem da radim za tog prevaranta Miladina.Poenta je da covek uzme 100e i kao obezbedi ti posao.Znam par njih koji su otisli preko Maniše, ali realno mogli su i sami da nadju to isto.Tako da stvarno ne znam sta da ti kazem.Ja sam od decembra cekao njegovo obecanje da ce naci posao i na kraju šipak.Vratio je 100 e, posle tri meseca obecavanja i to na jedvite jade, kao nacice nesto drugo.Iskreno mislim da bi trebalo da ga zaobiđeš.
 
Meni samo nije jasno zasto su mom muzu trazili da obavi taj lekarski i potvrdu iz suda da uzme i jos da im da i radnu knjizicu,ako ne planiraju da ga zovu uskoro da ide.Prosle nedelje ono kad us ga zvali da ga pitaju jer je raspolozen da ide u Rusiju mi se bas ponadali da ce da ide sad 9-tog i ponovo nista,kao da mu neko bre ne da da krene,a vidim decko se javio na forumu isto tako ga zvali ide sutra.Stvarno cemo nacisto da poludimo,bolje neka mu i vrate papire kad vec nece da mu kazu datum ovo je vise neizdrzivo.....

Izvini a preko koje firme ide tvoj suprug?
 
Ja sam pokušavao par meseci da se dokopam Rusije, slao mejlove, telefonirao, ali vajde nema. Žao mi je što za obrazovane kvalitetne ljude koji bi radili nigde nema mesta. Zato ću da potegnem veze u Srbiji u državnoj administraciji i da nešto mastiljarim i prodajem maglu ovom glupom narodu. Šta može čovek da očekuje od tih firmi koje kao vode ljude na rad u Rusiju, kada ti prekidaju vezu, prebacuju te pa se kao prekine i sl..neozbiljni..
 
Hvala 'Baldoni' :) ta informacija mi znaci, gledao sam razliku u vremenu i temperaturama na netu i rekao bih da su slicne nasim u ovom prelaznom periodu, ali nije na odmet da pitam nekoga ko je upuceniji u vremenske prilike... hvala jos jednom :bye:

Što bi rek'o Ekrem: "Bra'o ti ga bate, lja!" :hahaha:

Šalim se malo, nije na odmet. Stvar je u tome da ovdje na ovim stranicama svima sve znači, te se trudim da dam svoj doprinos koliko sam u mogućnosti i pored svih svojih obaveza i nije mi teško kad znam koliko meni znači svaka informacija koju pročitam ili saznam.

Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
na hranu u Tjumenu ljudi ne zalili se. tamo dve kuvarice iz Srbije pa znaju recepte domace kuhinje:) Pasulj kuvaju cesto, kako sam shvatila:D
Neko pitao za internet. Moj muz nosio laptop , a tamo uzimao paket kao prodaju u telekomu, telenoru, VIPu sa onim malim USB-modemom za laptop, koji ide na karticu za telefon... Ne znam da oslovim strucno:manikir: Al nosio neki USB produzetak (kabl), kako bi mogao izbacivati taj modem kroz prozor , jer u kontejneru slab signal bio.
 
Поздрав за све форумаше.
Помаже Бог браћо и сестре.
Немојте се нервирати,то ћу прво да вам кажем.Све ће то доћи на своје место уз Божју помоћ наравно.Ја 6 месеци чекам на посао,па сам и даље нормалан .По струци сам дипл. грађ. инж.Радим у Србији,ето тако да би преживљавао од данас до сутра.Нико од нас није крив што је таква ситуација у земљи па морамо трбухом за крухом у туђину. Жалосно је то све,ал немамо ништа од тога.Само нека нам је здравља и среће и све ћемо да постигнемо у животу.Дотичном господину из Крајине би поручио да мало стиша страсти,јер није ни време ни место да нам држи предавања о животу.Коме се ради и "не ради"!!! .Свима се ради,али такво је време дошло да је до доброг посла јако тешко доћи.И када се иде у Русију потребно је имати папире,а не залећати се као "ждребе у раж". Све је то лепо што он прича,али не идите у Русију без папира нипошто.Казне су огромне или чак депортација и забрана уласка у РФ и на неколико деценија у најгорем случају.Јако велики ризик.Пуно има превараната,чувајте се.Овде смо да помогнемо добрим саветима једни другима колико год то можемо,небитно ко је какве вероисповести или боје коже.Крајишник и ја сам велики Србин Сарајлија,али пре свега човек.Преживео сам и ја пакао рата и изгубио све и опет сам нормалан.Није све отићи и "решио сам све животне проблеме".Има неких ствари које изгледају тако безазлено,а касније ти се обично обију о главу.Размисли мало о томе.Извини али по твојим порукама на форуму стичем утисак да си благо ограничен.Можеш ми рећи шта год хоћеш,али сам сигуран да такво мишљење дели и неколицина људи са овог форума.
 
Поздрав за све форумаше.
Помаже Бог браћо и сестре.
Немојте се нервирати,то ћу прво да вам кажем.Све ће то доћи на своје место уз Божју помоћ наравно.Ја 6 месеци чекам на посао,па сам и даље нормалан .По струци сам дипл. грађ. инж.Радим у Србији,ето тако да би преживљавао од данас до сутра.Нико од нас није крив што је таква ситуација у земљи па морамо трбухом за крухом у туђину. Жалосно је то све,ал немамо ништа од тога.Само нека нам је здравља и среће и све ћемо да постигнемо у животу.Дотичном господину из Крајине би поручио да мало стиша страсти,јер није ни време ни место да нам држи предавања о животу.Коме се ради и "не ради"!!! .Свима се ради,али такво је време дошло да је до доброг посла јако тешко доћи.И када се иде у Русију потребно је имати папире,а не залећати се као "ждребе у раж". Све је то лепо што он прича,али не идите у Русију без папира нипошто.Казне су огромне или чак депортација и забрана уласка у РФ и на неколико деценија у најгорем случају.Јако велики ризик.Пуно има превараната,чувајте се.Овде смо да помогнемо добрим саветима једни другима колико год то можемо,небитно ко је какве вероисповести или боје коже.

:kpozdrav::klap::kpozdrav::klap::kpozdrav::klap::kpozdrav:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top