Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
moj muz je prosle nedelje stigao na gradiliste u kujumbu i samo mi je se 3 puta javljao on je iz valjeva.ako ste zajedno reci mu da se javi obavezno.on je armirac i mnogo se brinem.cekam brz i hitan odgovor:(
Pozdrav Danijela :zag: . Verujem da brines,svi smo s ove strane u istoj muci,ali mogu da garantujem da je sve u redu. Cinjenica jeste da smo mi zene malo sklone bespotrebnoj panici i odmah pomisljamo da se ne daj Boze nesto desilo ako nam se ne jave 24 sata. Brat mi je jednom prilikom rekao:"Ti ne znas koje je opterecenje u svemu tamo sto se desava,posla i njihove muke sto su odvojeni od najmilijih,a nemogucnosti da se jave jer je ogroman broj radnika,a signal jako los,da razmisljamo i o tome koliko vi brinete,da li su dobro i oni koji su ostali kuci". Koliko god nama bilo tesko,njima je tamo mnogo teze i budi samo strpljiva jer cim dobije sansu javice se. Nije mu se nista desilo,ali je to ogromno gradiliste i nema niko od njih u svakoj sobi po jedan komp da se redovno javljaju posle smene kao sto smo mi u prilici. Drzi se ove ekipe sa foruma,sve nas veze ista muka i bice ti mnogo lakse da prebrodis ovo vreme razdvojenosti. Izvinjavam se na dugackom postu :). Topao pozdrav
 
Dobro vece drugari!!!jel iko putuje u petak na NPS 2??? VELIKI POZZZZZ
Кажи брату Неши да га поздравља Владан. поззз

- - - - - - - - - -

jel moguce da prvo dobijes vizu pa tek onda priglasenje?
мислим да је приглашење основ за добијање визе.. по мени немогуће ако иде први пут са нови папирима..
 
draga imas li njegov link ovde da mu posaljem pp molim te

pozdrav, imas unazad par stranica, pisao je nesto.. inace, mislim da trustnoone "ima fakultet", pa, koji god posao da obavlja, ima cesci pristup kancelarijama a samim tim da i vecu sansu da zatekne slobodan kompuJter, ako nema svoj, kao sto moj muz nema, iako isto "ima fakultet", ili da satelitski telefon bude slobodan. kao sto neko rece, nemoj da se brines, sigurno je dobro i sigurno je i njemu tesko sto ne moze da se javi, ali cim se snadje, cucete se. i ja imam ceru, koja pita za taju, pa joj ne lazem bas da je pozdravlja svaki dan (kada se duze ne cujemo) ali malo iskrivim istinu i smisljam razne zanimljive neistine, koje to u stvari nisu, jer znam da bi to sve i cula od taje, da moze.

jos jednom pozdrav
 
pre ćeš otići kao varioc jer trenutno ima preko 600 bravara viška...

ali tražiće od tebe da znaš da uradiš provar, popunu i završni na ploči debljine 15mm, dužine 300mm vertikalni položaj, elektrodom... ako ne reći će ti kad da dođeš na doobuku za varioca, bitno im je da znaš ili da naučiš da radiš elektrodu

kao bravaru će da ti daju u zavisnosti šta znaš da radiš 4,5-5$ a kao variocu 6-6,5$ početnu satnicu

Hvala ti ovo je informacija iz prve ruke i prava.
Nažalost (ili možda i sreću) samo kada odem u neku firmu ili kod par prijatelja radim bez elektrode sa drugim aparatima, kući radim samo sa elektrodom nemože da se stigne da se kupi nešto drugo za rad.
 
Dobio je suprug i proglasenje i vizu, svi papri su spremni samo se ceka jos karta... Da li znate koliko dugo se ceka ? Neprijatno nam je da stalno zovemo ljubazne tete iz firme da ih smaramo.... ali suprug stvarno vec dugo ceka, u decemru je trebao da ide i kao kupili kartu i dva dana pre polaska mu jave da na gradilistu nema materijala i nije otisao... nadam se da nece biti tako i ovaj put....
 
Dobio je suprug i proglasenje i vizu, svi papri su spremni samo se ceka jos karta... Da li znate koliko dugo se ceka ? Neprijatno nam je da stalno zovemo ljubazne tete iz firme da ih smaramo.... ali suprug stvarno vec dugo ceka, u decemru je trebao da ide i kao kupili kartu i dva dana pre polaska mu jave da na gradilistu nema materijala i nije otisao... nadam se da nece biti tako i ovaj put....

zavisi, obicno je od 3-7 dana. ali, sve zavisi do azurnosti, zna da potraje i duze.
 
Dobio je suprug i proglasenje i vizu, svi papri su spremni samo se ceka jos karta... Da li znate koliko dugo se ceka ? Neprijatno nam je da stalno zovemo ljubazne tete iz firme da ih smaramo.... ali suprug stvarno vec dugo ceka, u decemru je trebao da ide i kao kupili kartu i dva dana pre polaska mu jave da na gradilistu nema materijala i nije otisao... nadam se da nece biti tako i ovaj put....

Moze da bude nekoliko dana a moze I da se oduzi. Ne bih ja rekao da je problem do karte,jer ako oni zovu pa ti kaze za kad da se spremis,a pred polazak 1-2 dana ti kazu da nema karata,lazu. Ja licno mislim,I tvrdim da ubacuju druge preko veze. Imam kolegu koji je trebao da ide 28 febr,a otisao je 25. Pitate se mozda kako?! Pa lepo ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top