Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dobar dan imam par pitanja,decko mi je otisao da radi na sabetu,posto internet neradi trosim puno para na pozive i poruke,a svedeno je na ispod minimuma :)
ako je neko bio tamo i zna neku jeftiniju varijantu bila jako zahvalna na informacijama
hvala unapred

evo mogucnosti da i ti pomognes onima koji idu sada za sabetu.koju tvoj momak ima karticu(koje mreze) i gde je kupio.mogucnosti su beeline,megafon,mts,yutel a kupovina na aerodromu novi urengoj ili grad novi urengoj.mnogima bi dobrodosla takva informacija:worth::worth:ok:
 
Људи из офиса пију флаширану воду, гајбе пива и сокова што Киркизи истоварају сигурно за тесаре :per:.. Храну не једу исту тесари, беронирци и ови из канцеларија.. "али раде у офису до 2-3 ноћу":hahaha: е па то је тешко и страшно. топло, интернет, кафица, ... а пази чак су путовали 15 сати :sad2:вахтом док се нису сместили у топлу канцеларију... , бауериста није лаган посао али је бар на топлом... бетонирци, теасри, вариоци... раде по најгорим условима где је ветар и хладноћа, и њима је најгоре.. П.С. ово за геометра хоћу рећи није тежак посао, нон стоп ручице у џеповима, топло одело, чисто.. и око њега потрчко киркиз.
E pa ti mislim da nisi video dovoljno ljudi iz ofisa.Na vecini gradilista flasiranu vodu piju SVI...Pivo i sokove...Sokove mozda,ali vodke i piva popiju radnici vise mnogo nego sefovi,ali ovde se svi prave fini i pristojni,kao satro n piju,ne jure za suknjama itd.....
Posao geometra...Ne dao ti Bog njihovog posla koji ja gledam po ceo dan...Od 8 ujutru do 9-10 uvece su na terenu,na ponekad i vise od -50,udju samo da jedu...Gaze sneg do pojasa..A u ofisu se radi po 18-20 sati dnevno,i to neke cudne linije na kompjuteru koje ti ne razumes,ali su OSNOVA rada svih nas.I da,ITR odela jesu malo lepsa od radnickih,ali veruj mi,nisu toplija od njih.....
ма то је страшно :lol:

Slusaj bre ti mala. Tebi je bolje da radis svoj posao i da vise ne zajebavas ove ljude ovde. Nemoj ti ja dodjem sad tamo :D Isto tako se vi ponasate i kada vas ljudi zovu u firmi? Znam ja odlicno ko si ti prema tome nemoj da mrsis jaja ovde.

- - - - - - - - - -
? ;)

A st ti znas?Prvo i osnovno,ne znas osnovnu kulturu u komunikaciji...Da znas ko je ona,ne bi mlatio gluposti,ovde svako ko se ne slaze sa vasim misljenjem je spijun iz firme ili provokator...
Ona je rekla jednu stranu medalje,koja je njeno glediste,i u pravu je 100%.Tebi ako smeta istina...Pa ne citaj postove ljudi sa kojima se tvoje misljenje ne slaze.Prosto.(A misljenje,maniri i govor su ti za medalju,treba malo da procitas poneku knjigu,bukvar naprimer...Ima tamo lepih stvari za ucenje...
 
moj je suprug platio prekoracenje tezine, na letu od irkucka do lenska, mislim 30 evra, i rucni i glavni mu je bio 8 + 20 a i kolega koji je sa njim putovao nije imao mesta... avion propelerac - tako kaze :metla:

Sve zavisi od kompanije...Novosibirsk-Niznevartovsk sa kompanijom S7 je maksimum 15 +5,ostalo se doplacuje.Kaliningrad -Riga,preko 20 kg se baca,NE SMES da uneses u avion vise...
A sa Aeroflotom sam i po 24-25 kg nosio bez problema....

- - - - - - - - - -

moj je suprug platio prekoracenje tezine, na letu od irkucka do lenska, mislim 30 evra, i rucni i glavni mu je bio 8 + 20 a i kolega koji je sa njim putovao nije imao mesta... avion propelerac - tako kaze :metla:

Sve zavisi od kompanije...Novosibirsk-Niznevartovsk sa kompanijom S7 je maksimum 15 +5,ostalo se doplacuje.Kaliningrad -Riga,preko 20 kg se baca,NE SMES da uneses u avion vise...
A sa Aeroflotom sam i po 24-25 kg nosio bez problema....
 
E pa ti mislim da nisi video dovoljno ljudi iz ofisa.Na vecini gradilista flasiranu vodu piju SVI...Pivo i sokove...Sokove mozda,ali vodke i piva popiju radnici vise mnogo nego sefovi,ali ovde se svi prave fini i pristojni,kao satro n piju,ne jure za suknjama itd.....
Posao geometra...Ne dao ti Bog njihovog posla koji ja gledam po ceo dan...Od 8 ujutru do 9-10 uvece su na terenu,na ponekad i vise od -50,udju samo da jedu...Gaze sneg do pojasa..A u ofisu se radi po 18-20 sati dnevno,i to neke cudne linije na kompjuteru koje ti ne razumes,ali su OSNOVA rada svih nas.I da,ITR odela jesu malo lepsa od radnickih,ali veruj mi,nisu toplija od njih.....




A st ti znas?Prvo i osnovno,ne znas osnovnu kulturu u komunikaciji...Da znas ko je ona,ne bi mlatio gluposti,ovde svako ko se ne slaze sa vasim misljenjem je spijun iz firme ili provokator...
Ona je rekla jednu stranu medalje,koja je njeno glediste,i u pravu je 100%.Tebi ako smeta istina...Pa ne citaj postove ljudi sa kojima se tvoje misljenje ne slaze.Prosto.(A misljenje,maniri i govor su ti za medalju,treba malo da procitas poneku knjigu,bukvar naprimer...Ima tamo lepih stvari za ucenje...
Za razliku od tebe ja imam fakultet. A kao drugo niko ti ne drma kavez pa mozes slobodno da mi se skines s k.... TACKA
 
Poslednja izmena:
E pa ti mislim da nisi video dovoljno ljudi iz ofisa.Na vecini gradilista flasiranu vodu piju SVI...Pivo i sokove...Sokove mozda,ali vodke i piva popiju radnici vise mnogo nego sefovi,ali ovde se svi prave fini i pristojni,kao satro n piju,ne jure za suknjama itd.....
Posao geometra...Ne dao ti Bog njihovog posla koji ja gledam po ceo dan...Od 8 ujutru do 9-10 uvece su na terenu,na ponekad i vise od -50,udju samo da jedu...Gaze sneg do pojasa..A u ofisu se radi po 18-20 sati dnevno,i to neke cudne linije na kompjuteru koje ti ne razumes,ali su OSNOVA rada svih nas.I da,ITR odela jesu malo lepsa od radnickih,ali veruj mi,nisu toplija od njih.....




A st ti znas?Prvo i osnovno,ne znas osnovnu kulturu u komunikaciji...Da znas ko je ona,ne bi mlatio gluposti,ovde svako ko se ne slaze sa vasim misljenjem je spijun iz firme ili provokator...
Ona je rekla jednu stranu medalje,koja je njeno glediste,i u pravu je 100%.Tebi ako smeta istina...Pa ne citaj postove ljudi sa kojima se tvoje misljenje ne slaze.Prosto.(A misljenje,maniri i govor su ti za medalju,treba malo da procitas poneku knjigu,bukvar naprimer...Ima tamo lepih stvari za ucenje...

Za razliku od tebe ja imam fakultet. A kao drugo niko ti ne drma kavez pa mozes slobodno da mi se skines s k.... TACKA
 
evo mogucnosti da i ti pomognes onima koji idu sada za sabetu.koju tvoj momak ima karticu(koje mreze) i gde je kupio.mogucnosti su beeline,megafon,mts,yutel a kupovina na aerodromu novi urengoj ili grad novi urengoj.mnogima bi dobrodosla takva informacija:worth::worth:ok:

On ima telenor karticu koja nekada ima signala nekada ne,ima beeline i karticu i ruter nijedno neradi onda kupio je neku u urengoju (tamo su cekali 5 dana neke d ozvole za gradiliste) rostelekom ta radi na sabeti i ima signala
ako vas nesto interesuje pitajte pa cu vam reci ako znam
on je otisao pre 20 dana
A ako neko zna kako jeftinije razgovarati sa sabetom ( nedodjijom :) nek javi
 
On ima 063 i nekada ima signala nekada ne
Ima i beeline modem i karticu i neradi nijedno
u novom urengoju ( tamo su cekali pet dana neku dozvolu za gradiliste ) je kupio rostelekom i ona radi i tamo ii na sabeti
ako vas nesto interesuje ako znam rado cu podeliti informacje
 
ima li neko ovde da mu je neko na nps11?vec danima nema nikakvih informacija.Otisao mi je momak u prosli cetvrtak tamo I od kako su stigli u Lensk on je nedostupan.Ako neko nesto zna neka napise,Pre nego sto su posli receno im je da je sa netom i telef.signalom sve ok,Hvala unapred
 
POZZ,HITNO MI TREBAJU INFORMACIJE ZA PURPEN,NISAM SKONTALA JEL TO MESTO ILI GRADILISTE.INTERESUJE ME TEMPERATURA,KOJE MREZE RADE,DA LI IMA NETA,SMESTAJ............SVAKA INFORMACIJA DOBRO DOSLA.TREBA SUPRUGA IZ TJUMENA TAMO DA PREBACE.UNAPRED HVALA NA INFORMACIJAMA
koliko znam pur pe je na severu, najverovatnije u blizini nps2 (novog urengoja), to je gradiliste, tako se vodi bar kod mene. pre smo imali nps2 i pur pe kao jednu celinu, a sada se je to odvojeno. temeprature? pretpostavljam kao i svuda u sibiru, od -30 do -60. mada sada ce prolece tako da moze da na racuna na -20 -30 :) velestrojeve sluzbene kartice su megafon-ove tako da mozda imaju neki signal gore. smestaj pretpostavljam da je slican kao i na ostalim gradilistima: 4-5 u sobi, koliko znam grejanje je svuda dobro, hrana manje vise nije losa.
 
Da si u pravu,nisi. Ima ljudi koji su radili sa mnom,I koji svaki put idu na biznis vizu,a mole u firmi da dobiju na 6 meseci.I dobri su majstori,ozbiljni porodicni ljudi itd. Stvarno ne razumem kako ovi u firmi rade I ko to tako odlucuje. Meni licno bi vise odgovaralo da idem na po 3 meseca pa 2-3 meseca kuci,ali ne moze. Ja juce stigao kuci,danas me vec zvali da pitaju da mi rade papire.
haha pa to je najnormalnija procedura, zovu te sutra dan pitaju da li zelite da nastavite saradnju, posaljite nam pasos.
gde radis?
 
Poslednja izmena:
Meni je predato jos 1 Oktobra i jos cekam! Vezano za Sabettu
koliko znam, par kolega je trebalo da ide na sabetu, neki jos nisu dobili papire. i to od oktobra jos.
meni se "rade papiri" za sabetu, cekam vise od mesec dana i to sam na "prioritetnoj listi", sta god to znacilo.
sto znaci kada vam kazu da idete na sabetu, uzmite par meseci odmora, more planine, da vam zivot ne prodje u cekanju.
 
Poslednja izmena:
Неко је рекао да ко ради доплер врата да је предодређен за Сабету. Може ли неко рећи која служба у Маглајској ради тај преглед. Пошто тамо кад смо били није радио неки апарат па смо прескочили.
prvi sprat, od stepenista pravo.
 
citala sam unazad poruke... Ovo je prica ljudi koji su krenuli sa nama i otisli na 15 kao povratnici.Nas mob ne funkcionise,kupis mts modem(ruski).Internet ima,klopa je dobra,prodavnica na gradilistu ima za osnovne potrepstine.Grad daleko,ne radi se puno,smestaj od 4 do 6 ljudi.Zime su im jake. Eto to sam nasla...nadam se da ce muz uspeti da ti se cesce javlja...
 
Dobar dan imam par pitanja,decko mi je otisao da radi na sabetu,posto internet neradi trosim puno para na pozive i poruke,a svedeno je na ispod minimuma :)
ako je neko bio tamo i zna neku jeftiniju varijantu bila jako zahvalna na informacijama
hvala unapred

Najjeftinija opcija ja da se uplati kredit na Skajp ili Voip program, 1 minut razgovora prema ruskom broju je oko 8 din po minutu!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top