Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
dali neko zna kako je u Krasnojarsku(valda se tako pise xaxaxa),tata je juce otisao neznam dali je stigao nismo se culi,kakvi su uslovi,dali je hladno,bio je u Sabetii tamo je bilo hladno jako pa se vratio kuci pa posle 20 dana otisao u Krasnojarsk,pre toga je bio u Sabeti za koju kaze da je super.Hvala na informacijama unapred

Vidis,i na Sabeti,i na NPS2 na Jamalu gde se desilo to ubistvo,nije neizdrzivo hladno...Jeste -60 da deluje strasno,ali niko te ne tera da budes ceo dan napolju...
U Krasnojarsku je fino vreme,ali ti je tata verovatno dosao na NPS2 ili GNPS1,a to ti je oko 1000-1200km na sever od Krasnojarska.Ovde je bogami hladno...Ovih dana je otoplilo,danju bude i manje od -25,inace je bilo i preko -50.Ako je na NPS2,ovde iam signala na nekim mestima,a na GNPS1 nema nikakvog signala za (telefon),osim satelitskog neta u okviru ofisa.
 
Pozdrav za sve članove, a posebno pozdrav za LJilju! Ja se izvinjavam članovima foruma koji su me kontaktirali pp,što nisam odgovarao na pisma,molbe,savete i slično, jer nisam imao vremena,a pošto sam sada u Srbiji možemo se ponovo malo družiti.U Luandi (Angola) povremeno sam vas pratio tako da sam u toku.Nažalost vidim da je sve i dalje po starom.Velesstroj je i dalje tema broj adin kada je u pitanju tržište rada u Ruskoj Federaciji i kada su u pitanju naši radnici.Ja se ne bih više ponavljao i sad pisao ponovo nešto što sam već pisao o radu i načinu funkcinisanja pomenute firme.Pojedini članovi ovog bloka znaju o čemu sam to pisao, a to se nažalost u proteklih par meseci obistinilo i potvrdilo.No,da li je neko konkurisao ili se zaposlio u neku drugu firmu a da to nije Velesstroj ili je aplicirao voleo bi da znam.
Imam jedno pitanje za LJilju koje glasi: Da li mogu na ovom mestu da ogovorim na pitanja koja su mi stigla u pp formi od članova ovog foruma.Odgovor bi bio sažet i u obliku zbirne forme,nikako pojedinačni odgovori jer toga ima mnogo i uglavnom se pitanja ponavljaju.Pozdrav s južne padine planine Suvobor.

Vidim da su ti reci ozbiljne i da si u materiji,Isao bih napolje da radim,iako su mi sva dokumenta u velestroju(vec vise od 6meseci)najradije bi ih povukao i isao preko druge firme(znam da nece propasti bez mene..vec ce se urusiti zbog neobzirnosti prema radniku i bezobrazluka koji se vise nisacim ne moze opravdati)U koliko postoji firma koja vodi radnike,napisi ovde, rado bih prebacio dokumenta.
 
Vidim da su ti reci ozbiljne i da si u materiji,Isao bih napolje da radim,iako su mi sva dokumenta u velestroju(vec vise od 6meseci)najradije bi ih povukao i isao preko druge firme(znam da nece propasti bez mene..vec ce se urusiti zbog neobzirnosti prema radniku i bezobrazluka koji se vise nisacim ne moze opravdati)U koliko postoji firma koja vodi radnike,napisi ovde, rado bih prebacio dokumenta.
Ajdemo ljudi polako dok nije fajront
 
Vidim da su ti reci ozbiljne i da si u materiji,Isao bih napolje da radim,iako su mi sva dokumenta u velestroju(vec vise od 6meseci)najradije bi ih povukao i isao preko druge firme(znam da nece propasti bez mene..vec ce se urusiti zbog neobzirnosti prema radniku i bezobrazluka koji se vise nisacim ne moze opravdati)U koliko postoji firma koja vodi radnike,napisi ovde, rado bih prebacio dokumenta.
Moras se prebaciti na "gradjevinski poslovi u inostranstvu" i naci ces informacije koje ti mozda mogu biti od koristi.
 
Evo da se i ja javim. Trenutno sam na odmoru u Srbiji, a inace sam bio 2 meseca na NPS 11. Naravno, preko firme Velesstroy Russia. Bio sam od novembra do januara. Hladno jeste, ali nije neizdrzivo. Posla je bilo, ali ne previse tako da sam zadovoljan za pocetak. Sto se tice samih uslova na gradilistu i smestaju moram da kazem da je sve bile odlicno. Smestaj je bio sasvim solidan, toplo, cisto, uredno, hrana je bila na visokom nivou. Sve u svemu nisam se pokajao sto sam otisao.
Uskoro bih trebao da idem ponovo, ali ne na NPS11 vec na novo gradiliste - Kujumba. Cuo sam svasta-nesto za ovo gradiliste, ali nista konkretno. Eo, ako je neko bio tamo neka podeli sa nama utiske.

Pozdrav.
 
Sutra opet ide grupa, uglavnom su povratnici iz Magadana a ima i novih. Znam da ima montera pa valjda ce i vas uskoro pozvati !:telefon:
ja sam dosao sa magadana u septembru...ovo sto rade je stvarno haos a zalosbi smo mi sto cekamo ovoliko..nezna covek da li da odustane i prihvati posao u srbijo ili da ceka...izdrzacu do kraja meseca,ako ne zovu ja vas pozdravljam...
 
ja sam dosao sa magadana u septembru...ovo sto rade je stvarno haos a zalosbi smo mi sto cekamo ovoliko..nezna covek da li da odustane i prihvati posao u srbijo ili da ceka...izdrzacu do kraja meseca,ako ne zovu ja vas pozdravljam...

Verujem da si ogorcen jer je mom muzu krajem avgusta receno da se predaju papiri za Sabetu a otisao je polovinom januara i to se navodno cekalo priglasenje jako dugo i jos mnogo izgovora a sada vidim da ljudi za 15 dana odrade lekarski i dobiju biznis vizu za isto to mesto !:dontunderstand:
 
Verujem da si ogorcen jer je mom muzu krajem avgusta receno da se predaju papiri za Sabetu a otisao je polovinom januara i to se navodno cekalo priglasenje jako dugo i jos mnogo izgovora a sada vidim da ljudi za 15 dana odrade lekarski i dobiju biznis vizu za isto to mesto !:dontunderstand:

ma katastrofa...na koliko je dobio vizu vas suprug? ta sabeta je sjebala bar 100 ljudi sa crkanjem
 
pozz forumasi...treba mi mala pomoc..mislim da ce mi odgovor na pitanje lakse dati supruge muzeva koji su vec otisli..pitanje je..koliko se odprilike ceka na let posle njihovog poziva da je priglasenje stiglo i odobreno...cisto da mi napisu par vasih iskustava..nadam se da nece opet da se ceka mjesec ili vise..javili su mi 29.01.da je stiglo priglasenje...ja sam im 05.02.(tj proslu srijedu dostavio sve ostale papire i papirice,i pasos naravno jer je bio kod mene)...a sada ako neko moze da napise vase iskustvo...koliko je potrajalo do polaska....hvala svima
 
Evo mog slucaja.Pre 6 meseci tamo negde u Avgustu sam otisao u hopex da pitam za posao,medjutim kada sam stigao tamo ispostavilo se da su im odma potrebani radinici mog profila tako da su mi odmah dali da popunim zahtev i odmah me posalli na razgovor.Razgovor proteko solidno dali mi osnovne informacije tipa ide se prvo na 1mesec satnica 5dolara radi se i to je to dali mi spisak stvari od dokumentacije sta da spremim i da im dostavim pa do sledeceg vidjenja.Papire koji su potrebni sam dostavio u roku od 20tak dana i onda cekanje.Naime zvali su me telefonom negde pocetkom januara ove godine znaci posle nekih 5 meseci,da me pitaju dali sam jos uvek zinteresovan za zaposlenje i rad u R.Federaciji reko da naravno da jesam i time se razgovor zavrsio.Dobio sam jos jedan poziv mesec dana posle naseg zadnjeg razgovora gde su mi rekli da hitno donesem pasos kod njih sto sam i u radio i da se ide na ugovor od 6 meseci negde u aprilu u R.F i ime mesta mi je spomenula samo sam zaboravio.
Konkretno sve sto sam procito ovde o njima da daju akontaciju ako se podpise ugovor od 6 meseci(manje od tog perioda nema akontacije),daje pocetna satnica 5 dolara,da oni placaju prevoz za R.F. inazad i da su ostali troskovi njihovi,tipa radna dozvola,viza i zdr.osiguranje,lekarsko ovde...istinita,znaci radnik dobija cisto 5 dolara bez nahnadnih troskova pod uslovom da se ispuni ugovorena radna obaveza od 6 meseci.
Moje pitanje je kolike su sanse da me zaista angazuju za rad kod njih?Ljudi kakva su vasa iskustva?
 
ma katastrofa...na koliko je dobio vizu vas suprug? ta sabeta je sjebala bar 100 ljudi sa crkanjem

Dobio je vizu 006 po najmu, jednokratnu a tamo rade visekratne, koliko sam razumela, to je valjda na 6 meseci?

- - - - - - - - - -

pozz forumasi...treba mi mala pomoc..mislim da ce mi odgovor na pitanje lakse dati supruge muzeva koji su vec otisli..pitanje je..koliko se odprilike ceka na let posle njihovog poziva da je priglasenje stiglo i odobreno...cisto da mi napisu par vasih iskustava..nadam se da nece opet da se ceka mjesec ili vise..javili su mi 29.01.da je stiglo priglasenje...ja sam im 05.02.(tj proslu srijedu dostavio sve ostale papire i papirice,i pasos naravno jer je bio kod mene)...a sada ako neko moze da napise vase iskustvo...koliko je potrajalo do polaska....hvala svima

Moj suprug je otisao posle 15 dana od dobijanja priglasenja.
 
Moj suprug je otisao posle 15 dana od dobijanja priglasenja.[/QUOTE]

15 dana posle dana kada su mu javili predpostavljam...meni je od 15.01. traje priglasenje...nadam se da necu jos vise od 10 dana da cekam...bar se nadam...pre 7 dana sam dostavio sve sto je nedostajalo...hvala
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top